Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Sci-Fi
  • Dobrodružný

Mortal Kombat (2021)

Očekávání na film provázelo veliké haló. Zbylo z toho velké prd, slátanina a kdo doufal, že překoná původní Mortal Kombat, asi čučel jako tele na vrata. A přitom laťka původního filmu je zatraceně nízko.

plakát

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Proč rozepisovat dlouhou recenzi, kterou stejně nikdo nečte. Viděli jste nejvíc epický, komiksový film, jaký mohl dnes vzniknout...A vy to víte!

Havel (2020)

S Václavem Havlem jsem se setkal při jeho loučení s prezidentským úřadem. Sedl si u nás v parku na lavičku, z každé strany ochranka. V té době mi ve škole zcenzurovali článek do školních novin. Cenzor byl přitom hlasitý a hrdý Havlojd. Tehdy, s prezidentem, jsem nahodil toto téma a zeptal se ho, jestli měl za minulého režimu při cenzuře strach. Václav Havel nedbale zakmital očkama a odpověděl: ,,To jsem měl....a to nezmizí." Často na tento rozhovor myslím, je mi inspirací. Stejně jako Václav. Nikoliv však jako symbol a Velký Bratr Havlojdů, které sám snad v oblibě neměl. Ale ta absurdnost a tragikomedie, kterou náš národ budoval. A je jedno jestli to byl Havel, Stalin, Jan Hus či Krteček. A film? Velké ALE přichází, když film utne roku 1989 a vyhýbá se šíleným 90s. Protože tato doba k Havlovi patří stejně jako cigareta. A ta Geislerová? Klobouk dolů! Jak mi nechutná, tak zde byla ona ta energie a esence filmu.

plakát

Nepřítel pod hladinou (1957)

Ich bin ein Berliner. Aneb jak si filmem USA udobří kdysi nepřítele Germána, aby mohli společně čelit Sovětovi ve studené válce. Film natočen skvěle. Ale politický záměr do oka bijící!

plakát

Star Trek: Picard - Maps and Legends (2020) (epizoda) odpad!

Nejzbytečnější epizoda v dějinách Star Trek je tu. Obávám se, že vata k finální bitvě na borg/romulanské krychli Picarda se Sedmou z devíti po boku, bude vata poctivá, hutná, nechutná, Star Trek urážející hovadina.

plakát

Star Trek: Picard - Remembrance (2020) (epizoda)

Zápletka naprosto nehodna Star Treku. Finální záběr na Borg Cube okupovanou Romulany nebyla už ani vtipná. Tolik let čekání zabito hned v prvním díle. Ztráta času, ztráta Star Treku.

Pád anděla (2019)

Akční film roku 2019! Tam kde vržou klouby a již nepomáhají růstové hormony dvojici Sly und Arny, nastupuje Gerard Butler. Hrdina, který umí a nebojí se krvácet. Slabiny i chyby, šílený otec (kterému věřím víc než poslední Rambo). Skvělé charaktery i napětí. Po dlouhé době jsem ani v půlce filmu neměl ponětí, jak to dopadne. A to dnes opravdu nezvyklý, filmový, jev.