LiSaiFun

okres Trutnov

<< předchozí 1 2 3 4
    • 6.8.2019  09:42
    Insomnie (2002)

Nejlepší role Robina Williamse. Tedy pro mne. Mně je totiž odjakživa šíleně protivný, a tady je to konečně funkční... Ale i jinak super film. Není pro ty, kdo chtějí být za každou cenu až do konce překvapováni. Naopak, právě to, že dlouho tušíte, jak to asi dopadne, a ono to tak opravdu s neochvějnou osudovostí dopadne, má v sobě rysy antické tragédie.

• 8.4.2019  10:56

Stokrát převařený čaj ve velkolepém hávu. Pár vtípků to nezachrání.

• 18.3.2019  10:22
    To (2017)

Bezva film, jen kdyby tam každou chvíli nevopruzoval ten trapnej klaun...

• 17.3.2019  23:07

Pořád jsem čekal, co z toho vyleze. Vlastně jsem byl smířený i s koncem do neurčita. Ale tohle???

• 11.4.2018  15:42

Možná jsem zrovna neměl náladu, ale příšerně mě to nebavilo a nedokoukal jsem. A to se tady říká, že slabší je ta druhá polovina! Já se nudil už od začátku. Přišlo mi, že ten film chtěl původně cosi říct a to téma zmenšování si vzal jako dobrou záminku. Pak ale tvůrce to téma zmenšování natolik zaujalo, že ho velmi pečlivě propracovali. Bohužel se to minulo účelem. Jak už tady někdo poznamenal, myšlenka zmenšování tady vlastně vůbec není až tak důležitá. A tak se nám to celé nějak rozpadlo.

• 25.3.2018  14:40
    Vidiny (1972)

Ta ženská je pod drogama! ...Zabili Bradleyho!

• 20.3.2018  18:14

Spousta komentářů mluvila o délce a nudě. Nemohu říct, že by mi vadilo právě toto. Mnoho filmů mi už přišlo subjektivně delších. Můj problém je asi v tom, že potřebuji, abych měl komu fandit. Nebo alespoň být na něco zvědavý. Tenhle film ani jednu z možností neposkytuje. Není tu komu fandit a navíc předem víte, jak to dopadne. Prakticky jediná nosná myšlenka je o paradoxech legendy, ale takových paradoxních legend jsme v našem socialistickém bloku zažili...

• 18.3.2018  14:52
    Yes Man (2008)

Zakletá Ella naruby. Je to úplně blbý, nicméně už se mi dlouho nestalo, abych se tolikrát řehtal. A co víc si od komedie přát? A vůbec, už jsem dlouho nedal pět hvězdiček...

• 16.12.2017  22:58
    Equilibrium (2002)

Týpek si poslušně píchá injekce a úspěšně masakruje ty, co si je nepíchaj. Pak si víceméně náhodou píchat přestane a úspěšně masakruje ty, co si píchaj. Velmi hlubokomyslné.

• 1.9.2017  22:08
    Truman Show (1998)

Nějak nesdílím všeobecné nadšení. Námět je samozřejmě zajímavý, ale zpracování takové prvoplánové a blboučké. Aby ti, co čučí na reality show měli možnost povzdechnout si: "Ach, jací jsme to ale povrchní! ... Co dávají na jiném kanálu?"

• 19.7.2017  14:14

Nemyslím, že by to bylo o tolik horší než jednička, suchých i šťavnatých vtipů bylo dost, kazila mi to jenom hrozně ošklivá Lara Flynn Boyle.

• 14.5.2017  21:35
    Mrazík (1964)

Říkal jsem si, že někdy musím formulovat, v čem vidím tu výjimečnost Mrazíka. Pozdě. GilEstel to vyjádřil úplně přesně.

• 13.5.2017  17:10

Snažil jsem se najít v tom příběh, myšlenku, poezii, humor, bohužel, nenašel jsem ani jedno. Vizuální svět to nezachrání. Navíc se mi Lily Cole vůbec nelibila.

• 7.5.2017  04:01

Dejme tomu, že jsem pochopil, jak to teda celý bylo, ale každopádně jsem nepochopil, jaký měla tahle hříčka smysl.

• 7.4.2017  19:47

Moment, který mě opravdu pobavil: "radikální svislá simulace". Jinak série poměrně nesourodých skečů. Mám rád, když komedie přes všechnu šílenost a neskutečnost dává jako celek nějaký smysl. Tady mi chyběl jednotící prvek. Jako u dortu pejska a kočičky.

• 4.3.2017  10:03
    Deadpool (2016)

Skvělé! Konečně se podařilo osekat základní schéma až na samotnou dřeň a vytvořit prakticky nulovou zápletku!

• 7.2.2017  17:07
    Ruy Blas (1948)

Dnes je to trošičku "vyčichlé", ta romantika v dnešní cynické době trochu drhne, navíc on ten příběh sám je takový trochu nejapný, motiv dvojníků je tak nějak nedovyužitý, každopádně pro doplnění vzdělání je potřeba to znát. Už proto, abychom věděli, co vlastně paroduje komedie Pošetilost mocných, která je paradoxně známější než originál. Navíc jedna věc je i dnes aktuální, a to velmi, - a to je problematika politických rychlokvašek...

• 28.1.2017  12:31

Není to zas tak špatný. Hlavně nechápu, jak to, že se tady všichni rozčilují nad recyklováním minulých dílů, když nad milionkrát horší recyklací v "Síla se probouzí" slintali. Jen mě dostalo, jak se elektronický T-800 na konci upgraduje na tekutého. Asi zkusím podle stejného principu upgradovat koště na vysavač.

• 23.1.2017  21:32

Pro ty, kdo nikdy nenavštívili koncert klasické hudby, je to možná film s docela dobrou atmosférou. Jinak ale bezmezně naivní. Chvílemi to připomínalo The Cat Concerto Toma a Jerryho, no jo, jenomže tam byla skvělá hudba!!! Ze spousty filmových hudeb se staly šlágry, a do filmu, který je, pěkně prosím, o hudebním koncertu, si nechali napsat příšernou barvotiskovou hudbu, ze které si navíc nikdo nebude pamatovat ani notu. Opravdový špičkový klavírista by něco takového nikdy nehrál.

• 22.12.2016  23:12
    Jako bychom se ani neznali (divadelní záznam) (1982)

Jděte do háje s thrillerama. TOHLE je mrazivé.

• 21.12.2016  10:17

Námět je podivný galimatyáš, kupodivu dost dobře zpracovaný. Představitelka hlavní role je skvělá.

• 12.12.2016  20:08

Je to jasné, ten parfém existuje! Všichni, kdo dali téhle slátanině pět hvězdiček, si ho totiž museli čuchnout.

• 26.11.2016  22:14

To hození do sci-fi mi připadá jako super myšlenka. Bohužel, když v půlce opadne nadšení z tohoto svěžího nápadu a karty jsou rozdány, trochu to přestane být zajímavé.

• 17.11.2016  21:57

Hm, něco mezi Počátkem, Matrixem, Princem z Persie a Thorem.

• 3.9.2016  16:59

Mno, trochu drsné na takový námět... To, že toho medvěda nakonec museli utratit, i s detailními záběry... Navíc strážce Smith na dvacet let ve vězení, k tomu šílenství té mladé filmařky... Tedy, omlouvám se za spoilery, ale docela mě to vzalo. I když je pravda, že chvílemi jsem usínal, takže si možná všechno úplně přesně nepamatuji...

• 24.8.2016  17:14
    Útěk (1972)

Fakt dobře udělané. Asi nemá smysl ptát se, v čem byl McCoy vlastně menší gauner, než všichni ti, co je postřílel... Nejspíš v tom, že ho hrál Steve McQueen...

• 23.8.2016  09:09
    Love Story (1970)

Osobně si nemyslím, že láska nepotřebuje prosit za odpuštění, nicméně i tak zůstává tento film prvotřídní. A nemá smysl vytýkat mu, že je to prostě love story, když je to prostě love story.

• 22.8.2016  11:11

Celkový styl vyprávění mi silně připomínal přehled zpráv. A vyvolávalo to ve mně zhruba stejné emoce. Ani na chvilku se to nezastaví, jeden obraz střídá druhý, a přitom to v divákovi vzbouzí akorát tupou lhostejnost. Stejně to musí dopadnout dobře... Takže kdyby tam bylo aspoň nějaké jiné překvapení!? Ne.

• 22.8.2016  10:59

Je zajímavé, jak ostře kontrastuje tahle komedie s jinými typu Méďa. Je zde taky humor "na hraně", ale přitom není hrubý, není vulgární.

• 13.6.2016  22:33

Není mi jasné, čím se ty potvory živily, když bylo světlo. Asi burákama. Každopádně, je to stokrát lepší než Elysium, které jsem viděl včera.

<< předchozí 1 2 3 4