gilthix

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 26.10.2016  12:06
    Anthropoid (2016)

Je to dobré, na (polo)české poměry hodně dobré. Akční, surové a hutné. Vlastně si říkám, že přesně takhle to mělo být. Ale s hlavními postavami se za film člověk nezžije (a to říká čech, který ten příběh zná, jak to asi vnímá někdo v zahraničí?) a závěru, i když skvěle natočenému tak chybí do kompletního menu ještě nějaká emoce. Ale jak koukám na komentáře, asi je to dost subjektivní. Další věc, zase související s původem je jazyk. Angličtina českých herců s (jasně, schválně) českým přízvukem prostě zní vtipně. A Němci by asi zase měli mluvit víc německy. Ale jinak dobrý.

• 11.4.2016  19:01
    Prologue (2015)

Ve válce nikdo nevyhrává.

• 20.1.2016  10:24

And after I'm gone, your earth will be left free to live on it's miserable span of existence. As one of my satellites. And that's how it'ts going to be.

• 7.10.2015  18:44
    Temný případ (TV seriál) (2014)

První série 4/5, druhá 5/5. Druhá je prakticky jiný seriál, mnohem víc mě baví a připadá mi zajímavá.

• 29.6.2015  11:58

Oproti předchozímu filmu stejného režiséra je to celkem nuda, animace pěkná, ale jinak to bohužel podle mě nemá příliš silný příběh a dětskou nostalgii to nevyvolává, což by nejspíš mělo. Ambice přiblížit se podobným filmům od od Hayao Miyazakiho tak u mě zůstává zdaleka nenaplněna.

• 31.7.2013  20:34

Viděn extended cut: Obával jsem se sklouzávání do naivity a přílišné linearity příběhu, to se naštěstí nekoná a i přes velmi dlouhou stopáž (jasně, extended cut) jsem se bavil. Orlando Bloom nerušil, jak jsem se bál a naopak příjemně zapadal, postavy sympatické, Eva Green krásná a bitvy hezky akčně natočené, hudba vynikající. Vlastně velmi příjemné překvapení.

• 8.5.2013  19:20
    A Fine Line (2012)

KJ je můj velký vzor, ale tenhle film je, jak píše Ela, spíše reklamou na Alpy. Sébastien Montaz-Rosset má velký talent na skvělé záběry hor, sportovců i dynamických a poutavých kombinací obojího, vlastní soundtrack od Zagamy je super, "svědectví" rodiny a známých působí upřímně, ale když to porovnám s miniseriálem Kilian's Quest (na youtube nebo stránkách salomon trail running) či Salomon Running TV, tak je to prostě delší díl téhož. Ale je krásná, ta tenká linie mezi životem a smrtí.

• 28.5.2011  16:47
    Všemocný (2011)

Příjemné překvapení, chytrý, velmi chytlavý a navíc vůbec nenudí. Trefa do černého.

• 22.5.2011  19:54

Bohužel jsem si nepřečetl, že film je v kině s dabingem; osudová chyba. Byla to totiž poslední kapka (no, mluvíme-li o českém dabingu, spíše vědro, či celá záplava) k tomuhle nudném, nedodělaném a špatně natočeném filmu. Škoda, čekal jsem, že bude dosahovat alespoň kvalit předchozích dílů, které se mi líbily.

• 3.5.2011  22:40

S anime verzí si nezadá, nesnaží se ani dodržovat vše tak, jak bylo. Ale podání příběhu je to neméně napínavé a určitě nedělá ostudu.

• 16.4.2011  19:43

Hezké 3*, pěkně barevný a milý animák. Ani mi nevadilo, že to byly sovy.

• 19.12.2010  22:56

Tron je: -audiovizuální orgasmus -zábavný -rychlý -s Olivií Wilde, které to zatraceně sluší Tron není: -originální -bez scén, nad nimiž se člověk pozastaví -nepředvídatelný (Po druhé projekci: asi si to budu pouštět častěji, je to prostě zábava, poprvé snad považuju film 2 měsíce po kině za "klasiku")

• 20.11.2010  23:05

Zábavná oddychovka na sobotní večer, kde se člověk při vší té plazmě ani nestačí ohlížet na nic moc příběh. Jay Baruchel mě nejdřív nezaujal, ale jak film plynul dál, oblíbil jsem si ho.

• 20.11.2010  23:03

Silné 4*. Jako fanda knih (tj. všechny několikrát přečteny, včetně doprovodných) jsem byl více či méně kritický k předchozím filmům, ale tenhle mě hned na začátku dostal a líbil se mi až do konce.

• 11.9.2010  11:01
    Robin Hood (2010)

Příliš nechápu místní hodnocení, film se mi líbil, i přes délku pěkně zabavil (přiznám se, že jsem ho dal na 2x) a jako "tak trochu jiná" adaptace známé legendy dokázal i překvapit. Dobře, chvílemi je závěrečná bitka trochu moc na jedno brdo.

• 8.9.2010  19:32

Určitě 4, chvílemi ke konci jsem přemýšlel i mezi 4 a 5. Co na tom, že tohle už jsem někde viděl a ne jen jednou. Co na tom, že je od začátku jasné, jak to dopadne. Dobře jsem se bavil a to je pro mě to hlavní. Navíc Jake nezklamal, prostě ho mám rád (Donnie, víme...).

• 28.8.2010  23:12

3 a půl *. Klasický western, jakoby vzpomínka na spagetti trilogii, ale nese se v jiném duchu, v jiném prostředí.

• 22.8.2010  10:23
    Kick-Ass (2010)

Hodně silné 4*. Moc pěkný filmek, málokdy si říkám: no snad mám ještě dlouho do konce.

• 19.8.2010  21:33
    Donnie Darko (2001)

Tak tohle jsem nečekal. (Rada: nedívat se na extended cut)

• 13.8.2010  22:31

Hloupoučká komedie, která se nesnaží být o nic lepší než tucty dalších. A není.

• 4.7.2010  23:54
    Dogma (1999)

O tomhle filmu jsem si nic nepřečetl, už od začátku mě překvapovaly všudypřítomné známé tváře mých oblíbených herců, kteří mě vůbec nezklamali, několikrát jsem vyloženě vybuchl smíchem a jindy jsem se jen culil na plátno. Skvělá komedie!

• 30.6.2010  21:44
    Hrdina (2002)

Asi nejsilnější 3 jakou jsem dal, tento druh filmů mám rád a Hero se mi líbil, audiovizuálně mu není co vytknout, jako celek ale působí trošičku nehotově (co se týče příběhu). Přiznám se, že chvílem jsem se malinko nudil. Škoda, ale vážně krásná podívaná!

• 29.6.2010  15:37
    Ip Man 2 (2010)

Stejně jako u prvního dílu, 4 a 1/2 *. Skvělá choreografie, nádherný příběh. A vtipný Bruce Lee :)

• 25.6.2010  16:11
    Ip Man (2008)

4 a 1/2 *. Nádherný film skvěle zobrazující krutou japonskou okupaci. Absence hluchých míst, úchvatné souboje a k tomu všemu famózní hudba, to je Yip Man!

• 17.6.2010  19:41

Přes nepříznivé hodnocení jsem si zachoval optimismus. Nevěděl jsem přesně, co vlastně čekat, na každý pád jsem byl překvapen. Ani dobře, ani špatně, jen jsem dostal něco jiného, než jsem čekal. A vůbec to nebylo špatné, film pěkně odsípal, krom nepřehledné honičky ke konci jsem se ani minutu nenudil. Že se to vlastně celé dělo podle pravítka a dalo se očekávat, jak to vlastně dopadne? Na to jsem si za celou stopáž ani nevzpomněl...

• 30.5.2010  22:14

Viděno v originálním znění, skvělá podívaná, naprosto nezapomenutelné (bohužel) hudební části.

• 27.5.2010  14:09
    Velká ryba (2003)

Snad jediný film, ke kterému se dá Big Fish přirovnat je geniální Forrest Gump. Přesto je nechci srovnávat, každý je jedinečný a naprosto úžasný. Rozhodně nejlepší film, který kdy Tim Burton natočil, vše je podtrženo neskutečně skvělými hereckými výkony, v čele s Ewanem McGregorem.

• 18.4.2010  14:24

Nejslabší článek filmu, stejně jako u Avatar tvořil zčerstva hajpnutý Sam Worthington, jehož výkon sotva dosahoval na průměrného pouťového herce. Budování přátelství s hromadou postav, které se rozpadne během 3 minut v souboji s medůzou. Děj filmu je krutě nahuštěn, absence hluchých míst je vítaná, ale ne za cenu osekání filmu o zhruba půl hodinku, která mi prostě chyběla. Efekty jsou dobré, na 3D bylo poznat, že film byl původně natočen ve 2D a poté až pracně předěláván, aby vyhovoval aktuálnímu trendu trýdý. Jinak se jedná o solidní zábavu, která nepostrádá řeckou atmosféru a rozhodně neunudí.

• 13.3.2010  20:00

Ubisoft si pěkně připravil píseček pro vydání pokračování oblíbeného hitu. Na krátkou metráž jsem se v příběhu trochu ztrácel a na konci jsem nevěděl, co se mi tohle dílko vlastně snaží sdělit.

• 13.3.2010  19:58

Tenhle animák, ač je kvalitní a nedá se mu po technické a scénáristické stránce nic vytknout, si víc než 3 nezaslouží. V polovině bych určitě šel o bod nahoru, ale nepodařené finále ho stáhlo do průměru. Škoda.

<< předchozí 1 2