Radek.SCH

Radek.SCH

Anonymní filmofil

okres Praha
Čekám až scénáře doženou technologii.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 26.3.2019  09:29

Sex, drogy a... Irán.

• 27.8.2018  22:03
    Upgrade (2018)

Tak Upgrade se s tím nes*re =D Akční (a inteligentní!) bomba z Austrálie (?!), která jede od začátku až do konce a určitě povinnost pro každého fandu sci-fi. Nemůže se nelíbit. 80 %

• 12.8.2018  10:40

Švédové jsou No. 1!

• 12.8.2018  10:39

Za celou sérii se mi nepodařilo pocítit strach ani o jednu postavu. Emoce žádné. Jen akční zábava se spoustou přehnaných scén. Aspoň ta záchodová bitka je pěkně "přízemní".

• 12.8.2018  10:37

Spousta popkulturních odkazů ještě dobrý film nedělá. Je to příjemně neokoukané, akční, zábavné a slušně to ubíhá, ale nic zásadního se nekoná a žánr sci-fi se tím nikam neposouvá. Příjemná zábava.

• 30.7.2018  12:28
    Horákovi (TV seriál) (2006)

Takové moje guilty pleasures. Na jedné straně zbytečně velké moralizování; skoro až telenovelovské rozcházení a zase usmiřování (pramenící z důvodu ZÁMĚRNÉ nekomunikace) a opakování vtípků a motivů. On the other hand... je to vtipné, MILÉ, není to nekonečný seriál (že by nízká sledovanost?) a s dobrými nápady. Rozhodně ne česká ostuda, nebo pouhopouhá vyplňovačka programu na nedělní podvečer. - 60 % (Až se mi chce kouknout na původní Los Serrano, 'žel neexistují ani české ani anglické (!) titulky.)

• 23.6.2018  09:17
    Helena (TV seriál) (2012)

Náhodou jsem na to narazil, kouknul na 10 dílů (a naschvál se dopředu nedíval na hodnocení na ČSFD). Výsledek: neovlivněn davem musím uznat, že je to příjemná vtipná záležitost, na kterou se budu určitě dál rád dívat. Jasně že to nedosahuje úrovně Hospody či Comebacku, ale na současnou českou seriálovou produkci furt dobrý, takže za 3*.

• 7.6.2018  22:36
    13 Reasons Why (TV seriál) (2017)

Něco mezi odpadem! a *****. Na jednu stranu extrémně návyková záležitost, která vás nutí dívat se dál a dál (mnohdy hodně pozdě do noci). Ale je to strašně otravné a místy dost přehnané. Každá epizoda by se v pohodě vešla do 30 minut a mělo by to mnohem silnější tah na branku (více by tomu slušel formát celovečeráku nebo minisérie). Až příliš se to snaží z člověka ždímat emoce, ale musím uznat, že i když tu hraje spousta neznámých mladých herců, umí to podat velmi dobře.

• 3.6.2018  20:10

Někteří tomu vyčítají fakt že tomu chybí osudovost a je to v podstatě zbytečný film. Já naopak kvituju fakt, že se tam konečně nehroutí planety a není tam klasický boj stoprocentního dobra se zlem. Ano, je to jen tuctový zábavný blockbuster, ale to je i jakýkoliv jiný díl Star Wars.

• 30.4.2018  23:54
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Plné rozporů. Rodinné dráma o (dys)funkční rodině / survival horror / space opera? Záporačka tak extrémně záporná, až to přehání. Spousta podivných (těžkouvěřitelných) náhod a zvratů. Nepříliš sympatické osazenstvo rodinky dokonalých (šprty nemá nikdo rád) a 10 hodin trvající fňukání mamánka. Na druhou stranu... je to sci-fi. A pro tu já mám slabost. Takže když se vypne mozek a hodí popcorn do mikrovlnky, účel to splní. - 60 %

• 22.4.2018  21:55
    Bajkeři (2017)

Zbytečně haněné. Samozřejmě to na Rafťáky nemá, ale srovnávat to s Kameňákem si nezaslouží. Problém tohoto typu komedií je hlavně v afektovanosti a chtění udělat každou scénu za jakoukoliv cenu nějakým způsobem vtipnou, což ne vždycky vyjde.

• 13.3.2018  21:13

... His Stupid Story!! Vtip žádný, příběh i s koncem předvídatelný, Suzuki extrémně přehrává (i na Japonce)... lidi vzpamatujte se. Být to české, tak si o to ani neopřete kolo.

• 11.3.2018  22:44
    X-Men: Nová generace (TV seriál) (2017)

Už podle plakátu člověku dojde, že tady bude na prvním místě RODINA - tohle slovo zaznělo snad v každé druhé větě. A podle toho to taky vypadá. Nadané potvůrky mají holt za zadkem neskutečně otravné staříky, kterých by se měli tvůrci co nejdříve zbavit (zabít, ideálně), jinak to v druhé sérii může spadnout někam na úroveň děsivého comba Smallville/Teen Wolf. A to jsem fakt musel čekat 10 hodin na jemné rozkmotření mutantí partičky? A teen romance? Ve filmu jim stačilo 5 minut na rozehrání trojúhelníku Iceman/Rogue/Kitty a fungovalo to mnohem líp, než tady. Nevím, jestli je to tak špatně napsané nebo i zahrané, ale otravných postav je tam mraky (rodiče Struckerovi, Polaris, Dreamer, Esme...). ...our baby, our baby... Bohajo! Koukám do budoucna a bojím se co přijde - přitom je tohle moje (jediná) oblíbená comicsová série.

• 7.3.2018  21:51

F-4 Phantom, Cobry, Type 74, TOW + elfové, magie, draci, rytíři + infantilní lehce perverzní úchylárna = příjemná zábava? Ty vole, jo.

• 5.3.2018  22:18
    Blame! (2017)

Po dlouhé době zkouším Anime a furt to tam není.

• 5.3.2018  21:21
    Sidonia no kiši (TV seriál) (2014)

Žádné emoce, nepřehledná akce, již jinde (mnohokrát) viděný příběh (NGE?), vztahy vůbec nefungují. Prostě mizérie.

• 25.12.2017  23:44
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Na ČT dobrý. V podstatě jediná výtka by byla ke scénáři (vykrádání Bočana/Justa; vdavkuchtivost Svarinké/Vagnerové nechápu (chybí mi tu jakékoliv budování vztahu mezi Piškulou a Svarinskou); povahotoč Piškuly těžko uvěřitelný). Lucii Konášové se sem tam podaří napsat něco slušného (Vůně vanilky, Anděl Páně), ale tohle se jí teda nepovedlo.

• 17.12.2017  16:32

DeHaan obsazený trošku nešťastně (sedlo by to Cruisovi), Cara je alespoň neskutečně hezká a dobře se na ni kouká (když už nic jiného), vizuál na jedničku, vtip to má. Konec... chjo. I tak je to povedené scífko a brát se to ještě o trochu míň vážně, mohl z toho být druhý Pátý element. A stejně nic lepšího v tomto žánru letos podle mě natočené ani nebylo.

• 16.12.2017  22:59

Han Solo je pryč, humor je pryč, osudovost z toho leze každým otvorem (chci říct záběrem) a světe div se: 2,5 hodiny chaotického přešlapování na místě a vlastně se NIC nestalo. Škoda. Chce to míň dějových linií a jeden pěkný uzavřený příběh s pár postavami. Ne jen omílání furt toho samého dokola (jen s lepším vizuálem). Proč sakra musí být v každém hollywoodském sci-fi blockbusteru hrozba konce světa/civilizace/galaxie... malé příběhy. To je to, co mi chybí. Klidně plné drahých scén a spousty akce.

• 30.11.2017  21:41
    7 životů (2017)

První polovina za 5*, druhá za nic.

• 3.9.2017  09:56
    Trestanec (2017)

Vyloženě rovnou na DVD film, ale to vůbec neznamená, že by to bylo špatné. Jamie je super, Punisher a Dodd taky ujdou. Palec nahoru.

• 3.9.2017  09:52
    Nesmrtelní (2015)

Mírný spoiler: Kdyby se vážně zastřelili, tak bych byl ochoten prominout tu předchozí půldruhou hodinu obstojného, leč ničím zajímavého dráma řešícího (ne)existující problémy současných mladých západoevropanů. Ale nestalo se. - 60 %

• 3.9.2017  09:49

Když není člověk předpojatý fanoušek původního filmu (či dvou), tak si to i celkem užijete. Klasických sci-fi se dneska už moc netočí, tak díky alespoň za toto.

• 3.9.2017  09:48
    Wonder Woman (2017)

Stejně dobřešpatné jako Kapitán Amerika.

• 3.9.2017  09:46

Příjemná záležitost na sychravé nedělní odpoledne. Logiku neřešte, je to japonské anime.

• 3.9.2017  09:43

Obecná škola Origins dopadla přesně tak, jak se dalo čekat: Zdeněk Svěrák je čím dál víc nostalgičtější a neuvěřitelně se mu protiví jakýkoliv konflikt. Takže tu máme Báječná léta s Hitlerem. Pořád je to jeden z nejlepších českých filmů letošního roku v kinech, ale vzhledem ke konkurenci to vlastně ani moc neznamená. - 70 %

• 20.8.2017  19:25

Oj! Ne že by byla prví série kdovíjak dobrá, ale tohle je vyloženě průser. I přes poloviční stopáž tam je spousta hluchých míst a vysvětlujících flashbacků. A co mě štvalo už v první řadě se tady projevilo v celé své (ne)kráse - neustálý řev místo dialogů, spousta patosu, ubulenost, teatrální umírání. A nikam se to za ty čtyři hodiny neposune. Jen stále to samé hopsání kolem titánů a sekání do zátylků. Toť vše.

• 15.4.2017  11:47
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Ó, ja, jaj. Seriál roku? Kam se hrabou série roztahané na 10 sezón. Sedmilhářky využívají na 100 % prostor, který se jim dostává. U jednoho dvouhodinového filmu by se divák pravděpodobně tak dobře nevcítil do strachu a běsů hrdinek - zároveň je to uzavřený příběh, který nepotřebuje další pokračování. Skvělí herci, dusná atmosféra, ženské tlachání (překvapivě bavilo) a ženy/matky/dcery, které trpí.

• 1.4.2017  09:41

Nemohlo to dopadnout jinak. Originál byl pomalý, filozofický, s geniálním soundtrackem. Tohle je líbivá adaptace pro celosvětový trh. Takže je tu spousta bělochů v zemi kde žije 1 % cizinců (povětšinou Korejců a Číňanů), japonsko-anglické dialogy (ještě méně přirozené a více rušící, než Magnetova angličtina v polské fabrice), jemná love story (to aby si přišli na své i holky) a zkratkovitost. Samozřejmě se vyrušila nahá těla a přemíra násilí. Chybí tomu původní atmosféra a překvapivě i emoce. Ale pokud upustím od jednoduchého srovnávání, tak tu máme slušné cyberpunkové sci-fi s pěknými akčními scénami. Tak na co si vlastně stěžuji? 60 %

• 26.2.2017  14:05
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Mlha & E.T. & Vetřelec & Věc & Stůj při mně... možná i Akira? Temná atmosféra, dětští hrdinové, osmdesátková muzika a David Harbour zatím ve své nejlepší roli. Nová klasika je na světě. ANO, nic nového to nepřináší (všechno jsme už viděli někde jinde) a dost to hraje na nostalgickou vlnu - ale i tak je to bez výtky nejlepší seriál roku 2016.

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57