honajz

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143
    • 18.2.2018  00:20
    Accident Man (2018)

A docela to ušlo a myslím, že verbal to popsal skvěle. Některé bitky jsou skutečně takové taneční aranžmá pro slečinky, ale občas se objeví i pokus o humor a dvakrát dokonce povedený, je to skutečně přímočaré a dost to zabaví. Škoda, že Ray Stevenson nedostal větší šanci se ukázat. A ten záblesk z minulosti se sem taky až zas tak nehodil, protože roztrhl děj, ale jako fakt jo, překvapivě se na film dívat dá a dokonce některé scény jsou slušně vymyšlené (třeba vražda účetního ze střechy s využitím střepů).

• 17.2.2018  00:06
    Šťastné údolí (TV seriál) (2014)

Nebavilo mě to. Ženský jako tvůrkyně, to nemohlo ani jinak dopadnout, než že půjde o čistě ženský film, a taky že jo. Chlapi jsou tady všichni nesympatičtí hajzlové, ženy bité osudem i fyzicky muži, ale vždy hrdé, moudré a praktické. Mne tyhle pohádky nebaví, zvlášť když o náhody zde není nouze.

• 11.2.2018  19:54
    Silák a strašidla (TV film) (1999)

Taková poněkud divná pohádka. Ty holky, jak derou peří, vypadají, jako by sem z Marsu spadli, mladí chasníci vypadají sami jako strašidla i bez převleku, a ty jednotlivé návštěvy mlýna, hostince a panského domu mi přišly natočené tak nějak bez zájmu. Měly jakousi atmosféru, kterou dělaly kulisy a kamera, ale jinak Jura někam přišel, s každým strašidlem se dohodl jako politik na preferenčních hlasech, a bylo fajn a růžovo. A mám věřit, že SPOILER SPOILER se pak lekne panímámy špinavé od sazí? Až omdlí? Ale no tak.

• 11.2.2018  18:57

Pár replik je skutečně vtipných a Kikinčuk hraje jak o život. Pižlík je mi naprostou záhadou, zvláště když jeho nástup na trůn je prostě oznámen jen tak mezi řečí, že vlastně utekl rok. Nárožný neskutečně přehrává a píská víc než jindy. Vízner vizáží připomíná Zahajského a snaží se svou roli uhrát se ctí. Ale na to, že to má celé jen 50 minut, je to docela nuda, těch vtipů moc není a Drátařík v podání Zadražila je sice fajn, ale moc prostoru vlastně ta postava nedostala. Ale líbí se mi, že bylo docela slušně vyřešené setkání princezny s Drátaříkem a oběma se dalo věřit. Co mne dostalo, tak vyhrožování biologickou zbraní v pohádce, na to máme americké thrillery, ne? :-) A toho zneužití fráze "Bože můj" je tolik, že jsem na konci skutečně čekal nějaké Gottovo zjevení, ale asi na něho nezbyly finance nebo měl zrovna koncert.

• 11.2.2018  18:28

Mám pocit, že dejvické-divadlo-melody-boys-and-girls se zapouzdřilo v nějakém svém vnitřním, paralelním světě, který sice reflektuje nějaké prvky z vnějšího světa, jenže v takovém tom pořadí, jak je sami znají. Takže zparodují češtináře, vztahy mezi obchodními partnery, kdy všichni víme nebo tušíme, jak se takové vztahy zařizují a upevňují, a tam to zhruba funguje. Jenže pak se pouštějí do parodie věcí, o nichž netuší zhola nic, jen to, co si přečetli od Tabéryho-boys v Respektu, a tak mají pocit, že na vyváženou rádoby inteligentního humoru (i když i o tom by se dalo hodně polemizovat) je nutno dodat ohromnou porci sprostých slov, fekálního humoru, a čekají, že to bude fungovat i u těch "diváků Kameňáků" a "buranských voličů Zemana". Nefunguje, sorry. Když si z prstu vycucáte nějakou premisu, která nemá s realitou nic společného, a na ni nebo podle ní děláte parodii, je to asi podobné, jako by někdo chtěl natočit parodii ze života chirurgů, aniž by sám byl chirurg či v tom prostředí nějakou dobu prožil. Navíc i tak je tam spousta nudných scén, hodně předvídatelných scén, spousta onoho "trapného" dejvického humoru, který neoblibuji, protože mi přijde sebestředný, takže i kdybych si odmyslel, kdo seriál točí a pro asi jakou cílovku, je to prostě takové nijaké. --- Btw, Myšičkův herní projev je identický s Trojanovým, teď je jen otázka, kdo od koho opisuje.

• 3.2.2018  14:48
    Pohádka o touze (TV film) (1991)

Trochu ve stylu Ludvíka Rážy, ale jinak podivná historka na téma Romea a Julie v řeckých a egyptských kostýmech s mnoha tanečky a tanci. Jedno království žije ve dne, druhé v noci. V jednom nemohou být na měsíci, ve druhém na slunci. Ale když se do sebe náhodou při svítání/západu uvidí princ z jednoho a princezna ze druhého království, jsou ochotni udělat cokoliv, dojít si za králem jezera, který je do princezny také zamilován, za Měsícem, za Sluncem (kostýmy z Princ a Večernice včetně jednoho z herců), a nakonec skončí u Pána času, který rozhodne, že chvíli bude vládnout současně minulost, přítomnost a budoucnost, a tím se vše nějak napraví. Vysvětlené to není, ale princ a princezna jsou asi šťastni. Depka až na půdu.

• 28.1.2018  22:42
    Stasis (2017)

Jako, fakt ne. Začátek se ještě snaží vypadat jako sci-fi, ale po skoku se z toho stane něco ve stylu Peggy Sue Got Married, kde Peggy hledá Kena, který také skočil a mezitím řeší rodinné, studentské a vztahové problémy a v budoucnosti se řeší snaha ovládnout svět. Nudné, s nudnými dialogy, nedrží to pohromadě, a protože se Anna Harr nikde ani nesvlíkne, není důvod na to koukat.Navíc odesílání do minulosti z nějaké bývalé garáže pomocí kolem hlavy ovinuté hadice od vysavače, jako sorry...

• 28.1.2018  22:23

Nu, kdyby se vykašlali na 1st person, kdyby se vykašlali na skoky v časových liniích příběhu a vyprávěli jej lineárně, líbilo by se mi to víc. Problém by tedy asi byl se stopáží, protože to na 90 minut nemá ani náhodou, slabých 70 by stačilo. Triky slušné, atmosféra v kopii hutná, ale všechny ty kecičky o sestře, traumatizovaném dítěti, s tím jděte k šípku, protože je to tam jen na emoce a citečky. Osobně bych víc pracoval s tajemnem a neodhaloval bych hned, oč jde, protože tady si věci domyslíme docela rychle. Ale jako jo, není to špatné, některé scény výborné, ale celkově to prostě nedrží a ke konci už je to nuda.

• 22.1.2018  22:27

To vám bylo ale tak neskutečně pitomoučké! Vyžilá Černá, která fakt nepůsobí jako princezna ze mlejna, ale jako rajda z nějakého vykřičeného domu, fakt nevím, čím jako okouzlila jak krále, tak admirála (protože tady holka hraje dvojroli - která je která, to se pozná podle pihy, ale pan král si to uvědomí až posléze, aby byla zápletka a aby se mohla projevit pitomoučká lasturová víla, která tady snad ani nebyla potřeba). Chudák Galatíková se to snaží uhrát se ctí, ale předepsány má tak šroubované a do pusy se nehodící repliky, že jí skutečně dělá problém, aby je nějak herecky vyjádřila. Btw, nějak netuším, co na rozmazlené fifleně ten námořník viděl, a vlastně kromě házení jabkem, co viděl král na té druhé. Cesta Marianny za kouzelným jablkem mi pak připomněla slavné filmy Ed Wooda, kde měli kulisu hřbitova metr krát metr, ale natočilo se procházení přes ně sedmkrát za sebou a bylo hotovo.

• 17.1.2018  22:16
    DVTV (TV pořad) (2014)

Viděl jsem pár dílů a nijak extra mi to nepřišlo. Moderátoři si hrají na držitele pravdy, a pokud jim host nesedí, dokážou se točit pořád dokolečka na nějaké pitomosti, která evidentně pro hosta důležitá není, ale pro moderátora ano. A tak se pár minut plácá o ničem, protože dotyčný nechce být někam vmanipulován, nebo některé se i někam podaří vmanipulovat, ale protože tam nechtěli, není to jejich parketa, tak je řeč zas o ničem. Místo, aby se rozvíjely názory dotyčného a jemně se polemizovalo, tak nositelé pravdy dávají najevo, jak všechno vědí a znají a jsou arbitry na rozum. Což často nejsou a jen se ztrapňují svou hloupostí.

• 16.1.2018  22:28
    Naděje má hluboké dno (TV film) (1988)

Tak nějak nevím. Přijde mi, že se film láme na dvě části - první je hodně podobná Pozor, vizita!, ale bez toho nadhledu a humoru, druhá je o všetečné babce, která chce řídit život lidem kolem sebe. Ono to není špatné a ta závěrečná myšlenka je hodně zajímavá (zhruba v tom smyslu, že i když by si člověk v životě rád odpočinul a dělal, co ho baví, má být nakonec vděčný za to, co má, protože by nemusel mít ani to). Ale pocitově se ten film i přes zajímavé herecké výkony vleče, možná i proto, že ne všechny situace, charakter a dialogy jsou dotaženy do konce a přijdou mi poněkud povrchní, bez hloubky.

• 16.1.2018  08:13
    Koho ofoukne větříček (TV film) (1990)

Dcera Jorgy Kotrbové zbytečně tlačí na pilu, a tam, kde by už měla zvolnit a přejít do nějakého pianko módu, jede pořád jako drsná čertice. A jenom prsama to neuhraje. Takže z toho nakonec vyleze zmatená pohádka s divnými, ale fakt divnými kostýmy (bambulky na královské koruně apod.), která měla asi původně být o napravení rozmazlené princezny, ale v důsledku je o feministce, která bude svého manžela - kudlanku ovládat a dirigovat po celý život. Tak hlavně, že byla svatba, ale tady mi to vzhledem k tomu, že mladý hajný bude celý život od pantoflem, nepřišlo jako šťastný konec. Inu, a k samotnému nápadu, jak princeznu vytrestat, tohle mohlo fungovat vážně jen v choré hlavě.

• 5.1.2018  23:36
    OtherLife (2017)

Nic objevného a vlastně ani zajímavého. Ano, hraje se tu s realitou a vzpomínkami a místo snů implantovanými zážitky, ale nic nového to nepřináší, snad jedině kromě poznatku, že co bylo, máme nechat být a žít svůj život teď a tady. Zbytečné zdlouhavé záběry (třeba ty od moře už mne časem strašně štvaly), psycho hudba, modré filtry. Nevěřím, že někoho překvapil závěrečný "zvrat", který vlastně ani zvratem není. Jedině by mne zajímalo, jak vědecky si holka vysvětlila život v implantované vzpomínce, když nebyl naprogramován, nebyl součástí kódu, tak kde se tam vzal? A nakonec mne vlastně mrzelo, že film nebere ale ani trochu v potaz sny a jejich působení na mozek a naše vnímání. Fakt, o snech to totiž vůbec není.

• 5.1.2018  17:14
    Singularity (2017)

Moc hezké, že se některé scény natáčely v ČR, kromě již zmíněných Černovic i na hradu Choustník, ale jinak je to nudná a rozvleklá sci-fi historka jak z Krajních mezí, jenže tam by měla tak dvacet, čtyřicet minut a stačilo by. Myšlenka rovněž není příliš objevná: mohou mít stroje duši? Odkdy a odkud je člověk člověkem, co ho tvoří, a když dáme vzpomínky do jiného těla, je to ten samý člověk? Mohou stroje cítit? Plus patetický náběh na válku s roboty na konec, ten připomene Vzpouru mozků, takže opět nic nového. Slušná kamera, lokace, občas hudba, víc mne nezaujalo. Dvě hvězdy jen za české lokace. ----- Průběžné poznámky: Hm, 97 let po skoro vyhlazení lidstva, a oni mají na sobě stylové a značkové oblečení, navíc klučina účes, jako kdyby odešel zrovna z kadeřnického salonu? Polaroid, který po té době stále funguje? A roboti běhají po celém světě, kde likvidují lidi, ale jednu základnu za skoro sto let fakt ne a ne najít? Proč ten mladý herec pořád kulí ty "velké oči"? Btw, má Andrew-stroj pindíka, aby se mohl rozmnožovat? Ty brďo, roboty neobjevitelnou pevnost Aurora mají zavřenou jen na dřevěná vrata s petlicí?

• 5.1.2018  09:03
    Bright (2017)

Strašně dlouhé a zdlouhavé, rasově korektní, resp. vyzývající tak okatě k rasové korektnosti, až je z toho normální agitka. Nemám rád agitky už od dob komunismu. Zápletka se objeví až po skoro půl hodině (!) filmu, což je na mne jako diváka jako fakt hodně pozdě. A pak už záleží na tom, jak moc jste doposud tuhle alternativní realitu s orky, elfy, vílami a podobně přijali, nebo nakolik vám spíše leze na nervy. Mně osobně to lezlo na nervy (čímž neříkám, že jiným se to nemůže líbit), dějově taky nic moc, navíc většina hnutí postav a jejich jednání byly díky tomu, že jde o agitku, pěkně nalajnované od začátku. Jinak sice zajímavý nápad, spojit v současnosti policejní buddy filmy, Pána prstenů a Pátý element, ale jen nápad, podle mne naprosto nedotažený. Nu a nelogičnosti moc počítat nebudu... i když elfi vražedné komando, které vymlátí bez mrknutí oka dvacet třicet lidí v baru, ale není sto dostat jednoho chlápka na prodejně v benzínce, schovaného za plechovkami, to je nonsense na druhou. Každopádně, pokud si dobře pamatuji, hůlek je víc, takže se obávám, že přijdou další díly a bude z toho něco jako x-menovská sága.

• 4.1.2018  23:21
    Záhada sfingy (TV film) (2008)

Mankote, sfinga, co se převtěluje v chlapa a je nezranitelná, přesto po ní každý furt střílí nebo se ji dokonce snaží umlátit pánvičkou! Ty brďo. Strážce se objeví u nějaké ulity do pěti minut, ale držitelka ulity v klidu dojela z Egypta až do Ameriky, aniž by sfingu-strážce napadlo jí třeba sundat letadlo. (Nebo pustíte plyn a do minuty z toho vybuchne celý barák, taky prima nápad.) Jinak triky na co nejnižší úrovni (pokud vůbec jsou) a nejlépe jen pár sekund trvající. A také koncepce Lara Croft meets pydlookého a obtloustlého Indiana Jonese rodinného typu meets Librarian je tady tak nezvládnutá, že tohle snad by lépe natočilo dvanáctileté děcko na YouTube. Když jsme u toho, ta přemoudřelá holka, co všechno ví, mi už časem pěně lezla na nervy. Nu, a nesmíme zapomenout, že ať letí do Řecka, Iráku nebo Egypta (ať žijí Google Maps!), vždycky to vypadá jak kanadské hory nebo kanadský les (v Egyptě u majáku!), jen tam náhodně někdo rozhodil pár rekvizit, které se zrovna našly ve skladu.

• 4.1.2018  23:00
    Hangman (2017)

Nehrát v tom Al Pacino, tak jdu s hodnocením níž. Ono se to celé snaží o atmosféru á la Seven, ale žel jen snaží. Protože celá ta story není domyšlená, spousta kamínků v té skládačce je vachrlatě zasazena, a stačilo by fouknout, aby spadla. Nehledě na to, že tvůrcům je zcela jedno, že auto ve vodě je objeveno ve dne, že se odtud hned jelo do domu podezřelého a hnedle tam našli nápovědu v podobě vláčku - den neden, k inkriminované trati přijedou prostě večer v jedenáct. Co jim kurnik tak dlouho trvalo? To se šli mezitím převléknout, nebo co? Nebo sice oba policisté bystře po asi páté vraždě přijdou na to, že to má nějakou souvislost s nimi a nechají si vyjet podezřelé, kteří šli na rok do lochu, ale opět se soustředí hned na prvního podezřelého a ani je nenapadne prozkoumat ty zbývající, alespoň zevrubně. Pak zde máme tu motivaci novinářky, proč dělá reportáž, to je tak patetické jak ze Žhavých výstřelů. Ale abych jen nehaněl, jistou míru napětí to sem tam má (jen sem tam, neb některé scény jsou ukecané víc, než je zdrávo), pouze celé to rozluštění mi přišlo takové narychlo spíchnuté a odfláknuté. Když člověk odmyslí ony nelogičnosti, dá se říci, že jde o průměrnou detektivku o masovém vrahovi, kde některé motivace jsou jen naznačeny a divák si je musí domyslet, protože dořečeny do detailu by zněly, nu už skutečně jako parodie (třeba šéfka policie na vozíku, to si o parodii přímo koleduje). Ale kdoví, podle konce hrozí, že vznikne další díl...

• 3.1.2018  22:20
    Marie Terezie (TV film) (2017)

Nevím, když si během sledování historického filmu o historických postavách musím bokem dohledávat skutečné historické souvislosti a fakta, asi to není zcela v pořádku. Z celého dvojfilmu si pamatuju tak jen to, že Marie ráda souložila, nebo možná ne, třeba jen pak chtěla mít devět a více měsíců od toho pokoj a raději rodila, a pak jsem viděl bobra Stivínové (zvláštní, že podpaždí měla vyholené), což nevím, jestli je zrovna to, čím mne film měl zaujmout. Ale jinak kostýmy, výprava, to docela ušlo.

• 3.1.2018  22:17

Nevím, Jane Austenová není můj šálek čaje, v postavách jsem se ztrácel, k nějaké akci došlo na můj vkus moc pozdě, pak se pořád povídalo a povídalo, a do toho hlavní hrdinka ne zrovna moc sympatická, zkrátka mne to nechytlo. Ale jak říkám, nejsem cílový skupina, takže mne prosím berte s rezervou.

• 3.1.2018  22:13
    Radius (2017)

Dobrý nápad, který mohl být ale o dvacet minut kratší, aby působil sevřeněji a úderněji. Zajímavý nápad, který je šikovně rozvíjen, včetně postupného odkrývání minulosti, a nabízí poměrně nečekanou pointu. Každopádně, až budu někde číst o blesku Božího hněvu, budu už vědět, co to asi tam může znamenat a jak podivně se dá nakonec dosáhnout spravedlnosti. slušná kamera, atmosféra, nasvícení, hudba, herci (až na manžela), jen to vážně mohlo být kratší a některé jednání obou hrdinů (plus manžela) ne vždy dávalo dokonalý smysl.

• 3.1.2018  20:59

Ona je to spíše taková vesmírná detektivka s katastrofickým ozvláštněním, a kupodivu funguje. Butlerovi role sedla jak p...l na hrnec, a je vidět, jak si ji užívá (jeho úšklebek, když se opět dostane na "svou" stanici, je dokonalý), dialogy nejsou stupidní (třeba takový ten dojímací při rozloučení otce s dcerou je zde vědomě shozen), a ostatně se zde objeví řada dalších průpovídek a hlášek ("Ožen se s ní!"), které příběh odlehčují. Jestli něco fyzikálně možné je, nebo ne, mi tady je ukradené, protože příběh a scénář šlapou, jak mají, není zde v podstatě moc hluchých míst a všechny scény (tak pravda, chlapeček se psem je nadbytečný) zde mají své místo (jen škoda, že mrakodrap Arabům v SAE na tu hlavu nakonec nespadne, to by mne tak nějak o něco víc potěšilo), triky jsou na dostatečné úrovni a každopádně se na tenhle film moc rád podívám znovu. Mimochodem, něčím mi připomněl staré komiksy Ábíčka o Vzpouře mozků apod.

• 2.1.2018  21:29

Egypt, 50. nebo 60. léta, mladí X-Meni, srnečka Bambi, Osvětim... A protože všichni víme, že budou X-Meni řádit i v 21. století, má někdo strach, že apokalypse nedokážou ti začínající nováčci zabránit? Nebo kterým směrem se bude film ubírat? A protože to člověk ví, žádné napětí se nekoná a jen koukáme na přehlídku triků (u Egypta mimochodem pěkně mizerných). Kytičky a včelky u cesty, pejsek pojídající pizzu... Mutantští teenageři. Wolverin. Digitální bordel. Pyramida. Nejasné motivy prvního mutanta - chce svět beze zbraní, nebo i bez lidí? (Protože v Egyptě mu lidé sloužili.) Nebo chce mít všude jen trosky a sutiny? Tak proč tedy pyramida? ... Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina. Jů, dozvíme se, proč je profesor plešatý, to je terno. ... A v závěru pěkně rozpálená zrzka... Tak jo, za zrzku a některé triky dám dva bodíky. Jinak je sice scénář jakž takž fanouškovský a ctící určité linie, ale pořád to jede po povrchu, jde spíše o akci, a když není akce a s ní digitální velkovýrobna světelných bičů a různých dalších prkotin, je to jen ukecané rádoby sociální drama.

• 1.1.2018  16:12
    V zámku a podzámčí (TV film) (1981)

Přijde mi to jako pokus o určitý realistický pohled, avšak s určitým zjednodušeným pohledem na celý problém, a až jistým pohádkovým vyzněním. Jak mám Rážovy filmy rád, tady to vypadá, že se nějak moc nesnažil a téma mu k srdci nepřirostlo - je to takové strojené a chladné, poněkud povrchní, jako by se některé scény jely na první dobrou. Jinak proti onomu sociálnímu vyznění nic nemám, přece jen báchorkám o tom, jak lidé zbohatli jen a jedině svou pílí, věří jen ti samotní zbohatlíci, ostatní vědí, že je to hodně o intuici, dravosti, známých, správných informacích, lobbyingu a mnoha dalších okolnostech, kde už to bývá často na hraně nebo za hranou nějaké morálky. Ale inscenace samotná mi prostě přišla utahaná, nevzrušivě natočená, a i mí oblíbení herci hrají tak nějak na půl plynu.

• 1.1.2018  01:29
    Svědci paranormálních jevů (TV seriál) (2011)

Těžko říct, když člověk ví, že tyhle americké rádoby reality show jsou konstruované, nahrané a hrané, a vlastně často takovým podvodem na diváka. Ne že by nevycházely z určité reálné skutečnosti, ale ta je tolikrát převrácená a obrácená a přibarvená, že těžko ten základ dohledat. Stejně tak zde - nikdo nemá žádný hodnověrný materiál (video, fotku, nic) a vše je postaveno na tvrzeních, která mohou, ale nemusejí být pravdivá, protože přece jen honorář je lákavým cílem. Filmařsky mne dere, že herci často ani trochu neodpovídají skutečným svědkům (resp. lidem, představeným zde jako skuteční svědci). Na druhou stranu, na každém šprochu bývá pravdy trochu, a sem tam jsou ty příběhy vážně zajímavé a je fajn se na ně podívat a oddechnout si u nich.

• 1.1.2018  01:00
    Nebe a dudy (1941)

Co si budeme povídat, je to pohádka. Zlý továrník se v podstatě promění během chvilky u společného stolu, kdy si pochutnává na rybích karbanátcích a nakonec si zapálí dlouho odpíranou cigaretku. Ale ten film je neskutečně příjemný, lidský a dává naději, že i v těch nejhorších situacích může zasáhnout prozřetelnost a i naprostý záporák se může působením dobroty a lásky proměnit. K tomu skvělé herecké výkony a exteriéry u Vltavy, takže pro mne vždy příjemné a pohodové podívání.

• 31.12.2017  23:53
    Tajemná Agatha Christie (TV film) (2013)

Docela zajímavě střižený dokument, který ale fanouškovi Agathy Christie neřekne nic moc nového (pokud se tedy nějak alespoň vzdáleně zajímal o její život), kde se opětovně snaží zjistit, kde byla oněch 11 dní, a kde je představeno i to, proč měla posléze zálibu v Orientu. Škoda ale jen, že není víc rozvedena jedna linie z úvodu, a to její sen o střelci, i když vlastně Suchet slibuje, že se k tématu vrátí. Rovněž není až tak pospojováno zdá se ideální manželství Agathiných rodičů, kteří se nikdy nerozvedli, a faktu, že jí se manželství udržet nepodařilo a mohla to cítit jako selhání. Pořád se vlastně jede po dvou liniích, jako by spolu nesouvisely. Zajímavý je konec s jejími nedávno objevenými deníky, ale na ty se dostane jen ve zhruba posledních třech minutách.

• 29.12.2017  21:23

Tak ano, Bibi je zde od roku 1980 a Harry od roku 1994 (a nejen u Bibi Rowlingová opisovala), ale co naplat, když filmy vypadají jako chudí, a navíc televizní příbuzní potterovských filmů, a kdoví, jestli by bez Harry Pottera někdo někdy Bibi vhodil na filmová plátna. Chudičký rozpočet doplňují zcela mizerné a vskutku amatérské triky, a k tomu neustálé pitvoření postav, především mstící se čarodějnice a její kocour, to je někdy skutečně trapné sledovat. Navíc příběh neví, čím by chtěl být - jednu chvíli je to sociální sonda, pak pokus o crazy, následuje pár školních historek, pokus o Indiana Jonese... Navíc jsou zde dvě témata (pomsta čarodějnice a hledání léku), jenže trvá půl hodiny, než se vůbec obě zápletky objeví v plné síle, což je děsná a únavná nuda. Inu, a pak si už jen škrtáme povinné položky, než dojde k čekanému konci. Na skoro dvě hodiny stopáže vážně žádná sláva. Pocity trapnosti vzbuzují i vložené písničky, ach jo, proč? Btw, podzemní labyrint s pastmi a dřevěnými můstky, ale jinak přístupný pro invalidy?

• 27.12.2017  09:34

Průběžné poznámky: Nějak nechápu, proč H+J tak ujíždějí na vánočních scénách, jestli se nemýlím, mají je ve většině svých filmů. Asi trauma z dětství. --- Ta postava Sokola má tolik prostoru, a přitom o něm nic nevíme, tedy až na to, že je skoro superman: sežene za války i promítačku, umí hrát na kytaru, prostě multifunkční chlap! --- Geislerové ty emoce uhrát fakt nejdou. --- Chudé rodiny a bydlí ve vilách? Wtf? --- Remundová z jakého ochotnického divadla sem spadla? --- Překvapivě úplně nejlíp hraje David Novotný.

• 26.12.2017  20:12
    Ovčáček čtveráček (divadelní záznam) (2017)

Dám dvě hvězdy, protože některé věci a situace jsou skutečně vtipné. Jinak záleží na tom, jestli jste fanouškem řekněme zemanovců, nebo řekněme hermanovců, podle toho se buď ztvrdíte v tom, že Ovčáček je skutečně pitomec a budete se smát, jak mu to natírají, nebo vám to přijde poněkud trapné a povrchní, protože se sice řekne a/, ale nikdy b/. Jako jasná věc se celým představením line, že my, ti správní, víme, co a jak je dobře, kde je dobro, a kde zlo, a my to teď tomu zlu nandáme a zesměšníme ho, jak si zaslouží, přičemž využijeme hlavní, tedy mainstreamový názor našich médií, hlavně veřejnoprávní televize, která je svou objektivitou proslulá. Nu, a ve svém nadšení si soudruzi nevšimli, že jejich satira je asi tak objevná jako Televarieté nebo dělání si srandy z toho, že nedošly gumičky. Zcela nejhorší jsou ale písničky - takové angažované songy jsem snad naposledy slyšel na festivalu politické písně, nebo jak se ta soutěž jmenovala. Jako já těm lidem neberu nadšení a zápal pro věc, ale když si účelově vyzobu jen to, co se mi hodí, a zbytek okázale ignoruji, skutečně pak připomínám jen angažovaného svazáka blahé paměti, který vždy přesně věděl, kdo je náš třídní nepřítel, a jak tyhle kulaky a západní revanšisty odhalit a zesměšnit. (Mimochodem, myslím, že většina diváků netuší, že ten největší rádoby Ovčáčkův blábol na konci je ze Zahradní slavnosti od Havla.)

• 26.12.2017  18:47

Docela mne mrzí, že zajímavé je to jen na začátku a na konci, ale jen chvilku. Jinak je to vlastně rodinné drama plné rozhovorů na toto téma. Navíc ženské osazenstvo je zde buď přestárlé, nebo až moc korpulentní na můj vkus, takže není na co koukat.

<< předchozí 1 2 3 4 37 72 108 143