• Mysteriózní

Antikrist (2009)

Novy von Trier je vzdy pre mna udalost. Vsade sa pise co to zasa natocil, ze vraj horor. Ja som tam akosi ten horor necitil ani nezachytil bola to opat klasicka trierovska nekonvencna zalezitost. Najvacsim prekvapenim pre mna vsak bolo v porovnani s jeho predchadzajucimi filmami zena ktora netrpela tym ze by bola utlacena na okraj spolocnosti ale dokonca prebrala muzsku nicivu silu. Pred Antikristom to bolo vzdy ake su zeny chudatka slabe a nekonecne dokazu trpiet az na uplne dno svojho ja-(Prelomit vlny-Tanec v temnotach-Dogville).V Antikristovi vsak zena sice trpi ale forma je ina sialene diabolska sexualne neuzamknuta v dogmach az s toho chvilami mrazi. Asi som svojim sposobom masochista ale hrozne mi ten pribeh pripomina nase zivoty ako si vsetci navzajom ublizujeme a preto dakujem Larsovi za moznost sa ZASTAVIT & ZAMYSLIET. Film o 2 hercoch a taky rachot to sa len tak nevidi Charlotte a Willem klobuk dolu. Chcel som dat len 4 ale za dojem ktory trva davam 5*. Brutalna krasa hraniciaca s Pasoliniho Salo...

Černá kočka, bílý kocour (1998)

uz asi po 6x a stale to funguje na 1. Kazdeho 2,5 roka na osviezenie a zdvihnutie podpsa nalady alebo ked uz dlho prsi.

Slepé lásky (2008)

vcera som dal len 4 ale po rozmysleni ze sa na nase pomery jedna o cosi vynimocne dnes prehodnocujem na 5 dakujem za prijemne zastavenie sa i v nasom jazyku

Gomora (2008)

Od filmu som mal dosť veľké očakávania.Na začiatku sa musim priznať som sa i nudil. Pomalosť však neskôr nabrala na intenzite na konci som skutočne nevedel či chcem aby to skončilo alebo radšej som film vôbec nikdy nevidel. Celý film je akoby riadna nuda ale len akoby pod povrchom cítiť náš vlastný život, obyčajnú všednosť nevtieravú vtieravosť nás ľudi, ktorý sme v tom kolese tiež zamotaný len si maľujeme ružové obrázky------to sa mňa predsa netýka. To je mafia. My sme ta mafia- ja,sused a všetci okolo. Globalizacia nám všetkým dáva šancu, možnosť a zbraň byť členom Cammory. Čerešničkou na torte je Scarlett Johansson a jej nadherné šaty, ktoré majú byť dôkazom, jediným reálnym počas celého filmu, inak je to len na oko nervynudná či drásajúca(?) dráma bez začiatku a konca. Anonymné postavy - v tom je sila príbehu, kde akoby skutočne o nič nešlo. Každý si iba vykonáva svoju prácu. Či je to herečka, šička v továrni, predavač v obchode, detský roznášač potravín, nájomny vrah alebo vyberač výpalného. To to všetko je sklbené dokopy.

Kids (1995)

Ako som sa zamiloval do Chloë Sevigny!!! Ked som film videl asi pred 13 rokmi tak som bol zhrozeny tou hnilobou a nechcel som verit ze raz sa budeme vyrovnavat zapadnej kulture i v tychto sferach. Dnes 12/02/2009 to vidim ako sucast sveta okolo mna. Larry Clark na vrchole.

Deň náš každodenný (1969)

5* hlavne za kvetinku ktora kvitne len raz- ako sa otec snaží zasvätiť svoju dcéru do sexualneho sveta. Nádherne dielo ktore mi viac objasnilo ako boli moji rodičia vychovavaní a prečo sú taký aký sú.

Karamazovi (2008)

Zelenka sa mi zda od Happy Endu tym najvacsim zjavom na ceskoslovenkej scene takze prirodzene som bol zvedavy co to zasa ukuchtil. Musim priznat ze som necakal az taku silu Dostojevskij bol vzdy moja slabost takze az tak som nebol prekvapeny silou ale to spracovanie zasadenie do fabriky cosi ako zive nosice obrazov v galerii ked treba na hajzel tak nesu so sebou Monu Lisu i tam. Asi dnes este neviem posudit ze kam toto dielo poleti. Urcite by som ho zaradil medzi to najlepsie v dekade po 2000 u nas. Nema ani vyznam vytahovat ktory herec ma zaujal najviac, vnimal som to iba ako celok. Urcite 100% bez oddychu

Rosemary má děťátko (1968)

Polanskeho 2x nemusim ale tento bijak mozem asi kedykolvek. Prvy krat som to videl ked som mal asi 16 a doteraz mam fixnutu RUTH GORDON ako NAJSTRASNEJSIU SUSEDU v dejinach filmu. Je tam neskutocna ked dokaze kedykolvek klopat pri dverach a vopruzovat, az ju za tu rolu milujem. Odporucam v originali, ten jej upistany hlas aaaaaaaach balzam pre kazdeho filmoveho luzra. Plus v kazdom zabere sexy a zvodne vyzerajuca Mia Farrow. Prijemna pomala atmosfera akoby sa ani nic nedialo parik sa stastne nastahuje do noveho bytu obcas susedia zaklopu casom coraz castejsie a mila Mia je zrazu znasilnena vlastnym manzelom pocas diabolskej seansy. Od toho momentu to uz s Miou len s kopca ide. Ale pozera sa na to uchvatne.

Východní přísliby (2007)

Bath scene----NEVER FORGET ++ prvy krat som priznal BOZSKY VIGGO existuje