sanikope

ka Cikul

Velká Británie

• 16.2.2010  11:43
    Výměna (2008)

Neviem čím to je ale Clint vo svojich filmoch dozrieva. Poznám mnoho ľudí v jeho veku (78) ktorý ledva prežívajú alzheimra alebo sú už dementný neschopný udržať moč a on si jednoducho ešte stále je schopný napísať si vlastný scenár, zrežíruje si to a ešte si napíše aj sám hudbu k filmu a plus do drobnej role obsadí svoju 12 ročnú dcéru. Klobúk dolu. Dokonca film ktorý nenudí a prvých 100 minút je poctivá práca kde si dal poriadne záležať na scenári a pekne to zamotal, škoda že mu ten koniec nevišiel a rozhodol sa ho naťahovať. Ale stále platí, keby sa v holywoode točili len takéto "sračky" tak to by sa mi to veru páčilo.

• 12.2.2010  22:14

Keď som mal 20 bol som lúzer, myslel som si že z toho vyrastiem. Dnes mám 34 a stále sa cítim rovnako. Mám dni kedy sa mi vôbec nechce vstať z postele a večer sa mi pre zmenu zasa do nej nechce a ak mám vykonať akúkoľvek aktivitu medzi tým hľadám výhovorky ako sa s toho vyvliecť. Dokonca i keď mám ubaliť jointa tak som občas lenivý a musím sa k tomu nejako dokopať. Niekedy sa mi však v hlave rozsvieti a ja som nakopnutý preskakovať rieky. A náš hrdina Jim patrí medzi podobných lúzrov. A pre tu podobnosť dávam 5 pretože ma Buscemi opäť pobavil a ja som sa nemohol prestať rehotať so všetkými tými podobnosťami a deja vú.

• 11.2.2010  20:36
    Pouta (2009)

Hodnotím až po týždni, musel som si to dať v hlave nejako do porádku a dokopy. Čosi také sa len tak v našich kinách neobjavuje. Ja som sa náhodou v deň premiery ocitol v Prahe a na busových zástavkach na mňa svietil nenápadný plagát neviditeľnými nitkami ma ťahajúci do kina. Keď som sa usadil, vyvalilo sa na mňa množstvo hnusu, špiny takej ten ozajstnej ktorá sa dostáva až pod kožu, pod nechty až je s toho človeku fyzicky zle a cíti sa tiež úplne knockoutovaný akoby ho prešiel párny válec. A pritom všetkom som mal pri filme nesmierne potešenie že sa komusi podarilo konečne natočiť čosi čo mi doteraz v tej našej historii chýbalo. Poctivý-temný-drsný-thriller-noir + veľmi divný a ešte k tomu pôsobil veľmi kompaktne neobjavilo sa v ňom žiadne to klasické české mudrovanie. Ťažko čokoľvek vytknúť, ale keď si ešte teraz spomeniem na soundtrack tak ma pri ňom zamrazí, cítim akoby na mňa ceril zuby pitbull alebo si na mňa žiarlivý sused brúsi hrdzavú pílku. Scenérie dobové best of Bratislava/Ostrava/Praha.

• 11.2.2010  20:31

Pekný farebný európsky film, ale čosi mi tam veľmi prekážalo. Všetko do seba príliš zapadalo no i tak to bolo na mňa prejemnené. Najviac ma tam iritoval Antonín Kratochvíl a jeho "emigrant" ktorému som vôbec nedokázal dôverovať. Keď však odhliadnem od týchto drobných negatív Hřebejk ma príjemne prekvapil že dokáže natočiť film so silným leitmotívom a nie sa stále ponárať v príbehoch o kríze stredného veku. Asi najviac samozrejme ma pobavil Chudík tou svojou miniroličkou ako ŠTB-esesák. Film pre mňa asi najviac utrpel tým že som na druhý deň videl oveľa drsnejší film s podobnou tématikou-- Pouta. A tie ma úplne rozleptali a akosi potlačili Kawasakiho růže len tak do úzadia.

• 11.2.2010  20:27
    Adam a Paul (2004)

Ráno som sa zobudil s nechuťou. Musel som zobrať auto na STK a tušil som že to nebude big deal. Ten špás ma stál 250 Eúr. Znechutený a oškubaný som sa vrátil domov a rozhodoval som sa čo si kuknem. Váhal som medzi Eastwoodovým Changeling a írskym Adam & Paul. Zvíťazilo 86 úskalných minút pred 140 minútami od Clinta. S tým ako sa film odvíjal som si asi ako každý zaspomínal na filmových príbuzných Trainspotting. Príbuznosť s týmto kúskom však rýchlo vyprchla, keďže soundtrack je niekde úplne inde oveľa pokojnejší a film sa ani nesnaží byť tak cool ako sa snažili predchodcovia z edinburgu. Na rozdiel od nich sa Adam & Paul odvíjajú veľmi pomaly a sledujeme jeden obyčajný deň v ich všedných feťáckych povinnostiach - smažia a snažia sa dostať k dávke aby sa mohli znova našlahnúť. Tempo filmu akoby naozaj vystihovalo tempo našich hrdinov ktorý sa nikdy nikam nenáhlia a sú schopný prespať i vlastnú smrť. Jediné čo ma na filme veľmi iritovalo bolo stretnutie s Bulharom na ľavičke a chviľka filozofovovania na tému globálny svet a pod...

• 7.2.2010  00:54

Ak som sa trápil pri Bathory tak pri tomto kúsku to bolo ako cez kopirák. Deravý scenár zachraňuje dosť dobrá kamera. Už začínam mať pocit že čokolvek pochádzajúce z Československej produkcie ma rukopis Martina Štrbu, akoby tu nikto iný nejestvoval. V tomto filme je ho však škoda. Prvých asi 60-70 minút mi prišlo že Agnieszka nemala dosť materialu a tak polepila čo sa dalo i keď to nedávalo ani hlavu ani pätu. Všetky tie sexuálne momentky len prebleskovali a nedodávali filmu žiadny ucelený charakter. Ku koncu filmu dej naberá aké-také smerovanie, no i tak som mal pocit frašky. Už len škoda že Jurko nedíloval s koksom a s ľudským mäsom. I keď ľudské orgány na pretras prišli...

• 28.1.2010  22:43
    Prorok (2009)

150 minút som pozeral na jednu a tú istú tvár a i tak som sa vôbec nenudil. Jacques Audiard do svojho nového filmu obsadil Tahara Rahima ktorý počas celého filmu mizne z obrazu len na krátke momenty. Názov filmu akoby vystihoval hrdinovú schopnosť sa prispôsobiť prostrediu a byť stále o krok vpred pred konkurenciou. Touto schopnosťou si pomaly buduje úlohu Godfathera za mrežami. Film sa začína tým ako negramotný Malik prichádza do väzenia bez toho aby sme vedeli čo spáchal. Jediné čo vieme že si tam odsedí 6 rokov. Hneď na to dostáva ponuku aby zavraždil alebo bude sám bude visieť. Práve tu vraždu som vnímal z pohľadu filmu veľmi symbolicky. Dovtedy nevýrazný hrdina Malik sa začína preberať k životu a rozvíja svoj intelekt, učí sa jazyky, počty mu tiež odrazu idú tiež od ruky. Sťaby pri tom krvavom zápase došlo ku karmickému prepojeniu. Akoby si hrdinovia vymenili telesné schránky a Malikova ničotnosť sa mení v jasnú prozreteľnosť. Jediné čo by som vytkol bolo že v tej dĺžke som mal chvílami pocit prílišného naťahovania. Na druhej strane mi to dovolilo si odskočiť na toaletu. Omylom? som sa ocitol na ženskom hajzli a tiež tam bola omylom nejaká holka tak sme v rýchlosti prebrali ako sa nám to pozdáva. Tak nakoniec ani tá dlhá minutáž nebola na zahodenie.

• 27.1.2010  20:56

Upírske filmy som nikdy v Á-čkovom pojatí nevedel prijať. Keď i hlboko hrabem v mozgovej kôre ťažko nachádzam čosi. V upírčine sa väčšinou nachádzajú B-čkové skvosty ktoré su lacné a na nič sa netvária iba na potoky tečúceho červeného farbiva. Tento film je však čestnou výnimkou ktorá sa vytrháva z bežnej šede. Film je krehký o rôznych formách lásky zachádzajúcich až do sebaobetovania. Krvou sa v ňom šetrí a keď už sa tam objaví tak to nádherne dotvára atmosféru kľudu a ticha s prichádzajúcou smrťou. Ešte i to že sa dej odohráva v snehovej scenérii pridáva krvavému kontrastu na kráse. I keď je to film o upíroch do kolónky horor by som to nezaradil.

• 22.1.2010  17:44

Prvá polovica filmu pôsobila na mňa oveľa zábavnejšie, keďže druhá sa zvrhla na romantickú komédiu. No i tak to v celku v pohode fungovalo. Zack a Miri síce žiadne porno nenatočia ale spravia z filmu to čo by som pomenoval situačnou pornotalk show. A to sa skutočne len tak nevidí, a ako trvalý bojkotista romantických komedii, kde je všetko od začiatku jasné ( Ona trpí ale čaká kým sa On prebudí a rozhodne sa jej vyznať...) som sa v pohode zabavil. Nebyť toľkej romantiky mohol byť s toho porádny mazec. No i tak veľmi dobré...

• 20.1.2010  21:39
    Velké alibi (2008)

Názov film takmer vystihol. Veľká ale preveliká NUDA !!!!!! Bez napätia, bez čohokoľvek. Skutočné trápenie.Ťažko vôbec komentovať....

• 20.1.2010  21:27
    Avatar (2009)

Ak bola úloha Avataru nudiť a cítiť sa slobodne ísť 3x za film na hajzel keď človek vychlastá v kine liter koly a napakuje sa popcornom tak rozhodne hodnotím 5 hviezdičiek bez váhania. Obávam sa však že tento film dehonestuje uroveň vnímamia obecenstva a skutočne nudí. Prvú hodinu filmu by som s kľudným srdcom vymazal, nič veľmi podstatné sa v nej nedeje a zostrihal by som ju na 5 minút a to isté by som spravil so záverečným 30 minútovým pásom. Videl som 3D verziu v pôvodnom znení, nemal som však pocit žeby 3D dodalo čosi extra. Podotýkam toto bolo moje prvé 3D. Najviac ma asi zaujali 3D traileri pred filmom ktoré ma oboznámili že v 3D formáte sa točí iba bullshit. A teraz aj trocha z pozitív -- páčil sa mi nápad z bytosťami ktoré su tak nádherne prepojené s prírodou pomocou siete z ktorej si dokázali načerpať potrebné informacie a energiu. Škoda len, že tomu sa film venoval len veľmi okrajovo (1*) a zvyšok bol len nekonečný boj v štýle Pán prsteňov / Matrix. Aj som si pomyslel ak by tvorcovia neboli toľko závislí na výnose -- možno si mohli dovoliť aj alternatívny záver v štýle -- ľudstvo víťazí, postaví shopping centrá, kruhové objazdy, benzínky, ďialnice a po avatarovi nezostáva ani stopa. P.S. odporučanie som dostal od kámoškinho syna, ktorý bude mať v lete 8 a povedal že sú tam super strílačky---- a tie tam veru boli do hojnosti. A tiež my odporučil Transformer 2 a má aj DVD tak už sa nevím dočkať na to + bónus jeho špecialny komentár.

• 15.1.2010  14:23

Clint s JD takmer stále po ruke hrá svoju večnú rolu nekompromisného hrdinu. Clintovi ako režisérovi sa nepodarilo ustrážiť spád filmu ktorý bol často hlavne vďaka akčným scénam ktoré natiahol až na hranu únosnosti veľmi pretiahnutý. Všetky tie prestrelky boli akoby mu udrel JD do hlavy too much a on sa odpálil na tom že policajti strieľajú a strieľajú a strieľajú..... A on a jeho kurvička unikajú všetkým nástrahám ktoré im korupcia hádže pod nohy. Špecialne by som asi vytiahol naháňačku helikoptéra vs. motorka. Už len kvôli tomu sa to oplatí skuknuť. My sme sa doma válali od rehotu sme skoro pokapali, a už len kvôli tomu to stálo za to. Zabavil som sa a o to asi Clintovi šlo. Aspoň dúfam???

• 13.1.2010  21:13
    District 9 (2009)

Šok !!!!!Tak to som nečakal. Síce sa na film valili samé chvály, väčšinou sa s toho vyliahnu samé hlúposti. Toto bol však opak. Prvá polovica ma totálne vyžmýkala, film sa na začiatku tvári ako dokument s ktorého sme sa úplne nebadane preniesli do politickej agendy a končí to akčným sci-fi. Medzi tým máme trošku apartheidu, family movie sa nám tam tiež mihne a šokujúco to všetko do sebe zapadá ako riť na šerbel. Počas celého filmu som bol priklincovaný do kresla i keď hlavne druhá polovica filmu má už kopec scenáristických múch tak som sa neuveriteľne bavil až som mal s toho husiu kožu. Takéto pocity mávam veľmi zriedka. Hlavný hrdina ktorého sledujeme počas filmu nám z obrazu nezmizne na dlhšie ako 1 minútu ma úplne odrovnal hneď na začiatku fantastickým prízvukom a jeho večné ( fokkin ) mi znelo po každom zopakovaní lepšie a lepšie. Ak by to bola čo i len jediná rola v živote jeho meno Sharlto Copley sa už zapísalo do dejín. A to sa už teším čo nám pripraví Neill Blomkamp nabudúce.

• 13.1.2010  14:20
    Absolvent (1967)

Prvý krát som to videl v nejakom 1999 a včera som si to zreprízoval píše sa už rok 2010 a film má už neuveriteľných 42 rokov a premiéru v USA mal presne 8 rokov pred tým ako som uzrel svetlo sveta. Absolventovi sa naozaj ťažko čokoľvek vyčíta a ani to nemám v pláne. Na prvý krát si spomínam ako som zostal úplne v šoku. Druhé kuknutie mi dovolilo sa kochať krásou kamery a netrápiť sa až tak dejom, až som mal pocit keby film bol nemý asi by som si to ani nevšimol lebo kamera bola mnoho krát veľavravná. Ale keď už sa vo filme čosi povedalo tak to stálo zato. Nádherné prestrihy, ktoré pôsobia oveľa viac záhadne, provokujú a sú sexy a pri tom toho veľa neukážu dokazujú ako tento blockbuster prežíva i dnes.

• 12.1.2010  02:29
    Řetězová reakce (1996)

Či sa to zdalo iba mne alebo som v tom sám??? Keanu pôsobí sťa neviditeľná persóna vo filme plnom dier ktorý sa snažia scenáristi ako tak zaplátať dejom len aby to malo akú takú minutáž. Po 5 dňoch bez filmov a TV som sa ocitol doma pred televízorom a mal som chuť pozerať čokoľvek a práve začal tento film prvých asi 5 minút som bral vážne ale po asi 10 minútach som si uvedomil že takáto pakáreň sa len tak nevidí stočil som si jointa brnkol do chladničky pre pivo a užil som si parádnu jazdu. Keanu v roli Supermana, Batmana, Zora pomstiteľa ale hlavne Forresta Gumpa tzn. stále na úteku a celá mafia, FBI&co. všetci pôsobia ako úplní hlupáci neschopní činu za čo ich vláda platí. Rachel ako vždy nevýrazná dokonca ešte viac ako vždy. A thriller s Morganom sa už stal asi signifikantným pre prepadákové filmy (na čestnú výnimku 7edem ). No i tak nemôžem tvorcom tohto veľdielka odprieť že ma skutočne pobavili a išiel som spať s kľudom na dušy a vysmiaty od ucha k uchu. Ak toto bol zámer.... ouuuupppsss v kolóne sa dodáva Akčný / Thriller / Dráma tak asi nič. Asi len že to im moc nevyšlo.... Nevadí Andrew Davis od vtedy stihol natočiť ďalších pár kúskov tak dúfam že sú minimálne tak zábavné.... aj keď netuším či sa odvážim a ak kedy???

• 8.1.2010  02:03
    Edith Piaf (2007)

Keby som nevedel čo pozerám tak by som bez rozmýšlania zaradil tento film do noir. Chýbala mu však atmosféra. Noir vytvárala len tá večná temnota, ktorá ma celý čas len provokovala a pôsobila hrozne rušivo. Na veľké nešťastie sa však jednalo o životopisný film o speváčke E. Piaf. O jej živote som toho veľa pred filmom nevedel iba som poznal jej spev čo mám pár CD. Z filmu som sa toho o nej však tiež veľa nedozvedel pretože to bol kompletný mix všetkých možných pocitov-zážitkov-prežitkov bez akéhokoľvek backgroundu aby mi to do seba zacvaklo. Plus tie zbytočné skoky v deji- there&back- nudné, zbytočne drahá koprodukcia. Chápem že ta temnosť mala dodať filmu atmosféru nočného kabaretu ale na mňa to nejako nefungovalo. Jedine žeby to tvorcovia poňali akoby točili celý príbeh z jej spomienok bez toho aby do toho vložili seba a vznikol s toho takýto mišmaš??? O tom pochybujem, takej haluške by som dal o pár hviezd viac!!!

• 30.12.2009  20:08

Na 1943 veľmi slušná paranoja v štýle spy-noir. Všetky postavy pôsobia absolútne nedôverihodne a to už je veru dobrý základ pre poriadny noir. Chvíľami sa dej akoby vytráca v tej zamotanosti rôznych agentov ale dľžka 69 minút je ľahko znesiteľná v tej spleti udalostí. A nadovšetko Orson v baranici ako hlavný vyšetrovateľ ???

• 29.12.2009  18:31

Snažím sa hodnotiť asi ako to mohlo byť videné očami v 70. rokoch. Dnes by sme sa na tom rehotali, koľko obrovských múch to malo. A tá obeta od G. Hackmana to by si mali dnešný akčný hrdinovia zobrať príklad...

• 29.12.2009  18:14
    Paradox (TV seriál) (2009)

Prvá časť vcelku nápaditá aj na 4* ale zvyšné časti sa do seba len zbytočne prehnane zamotávajú. Vďaka bohu má prvá séria len 5 častí. Atmosfericky nedotiahnuté a všetko akoby sa strácalo v rýchlom slede udalostí. Vyšetrovacia skupina dostáva znamenia (fotografie) z blízkej budúcnosti a snaží sa predísť katastrofám. Dej sa odohráva v Manchestri a keďže tu aj momentálne žijem mám pocity akoby to nebolo natáčané tu ale niekde inde občas sa tam síce prestrihne nejaký ten strategický bod z mesta ale zväčša mi to pripadá hlavne v panorámach že sa jedná o oveľa väčšie mesto...

• 16.12.2009  02:35
    Malé oslavy (2008)

Malé oslavy na mňa pôsobili nekomplexne, akoby autor mal pripravené rôzne scenáre a žanre hodil to všetko do mlynčeka na mäso a čo mu s toho vyšlo bol práve tento nevydarený scenár. Škoda akurát príbehu mladej Agáty, keby sa scenár zameral iba na jej linku mohla s toho byť vcelku zaujímavejšia sociálna story. Najväčšou iritaciou boli pre mňa tí tzv. grázli v električke tie momenty keď sa mihali filmom boli absolútne vytrhnuté z kontextu a neuveriteľné, až som sa prichytil že sa štípem či sa mi oni nesnívajú či čo... Polívku akoby som už túto rolu videl hráť po x krát a mal som pocit akoby Standa z Romingu stihol emigrovať troška sa dal do gala ale furt to bol ten istý truľo ktorý už len nehreší toľko.

• 13.12.2009  00:13

Na prvé skuknutie si pamätám len........ číslo 4 Pulse Beat, ktoré ma asi najviac stiahlo, i keď to bolo vskutku rýchle... číslo 3 Last man driving pôsobilo ako cvičenie na reklamu bez akejkoľvek pointy alebo smerovania... číslo 5 Boo bola klasická vykrádačka i keď nápaditá ale troška pridlhá, keby sa to strihlo troška skôr, možno by to bolo vtipnejšie... číslo 1 Elišce sladké a romantické .... číslo 2 Autor nehodnotím. Ako celok však rozhodne pozitívne.

• 12.12.2009  01:23
    Roseland (1977)

Absolútne neprávom prachom zapadnutý film o ktorom existencii som veru vôbec netušil. Pozerám-77 ročník výroby so Geraldinou a Christopherom, tak som do toho šiel. A nadmieru som zostal prekvapený s tohto movie. Roseland známa tanečná hala v NY už len ťažko spomína na svoju zašlú slávu. Práve v Roseland sa odohráva celý dej troch poviedok o ľuďoch, ktorý hľadajú tých pravých partnerov do tanca a možno i do života. Film sa začína dlhým monológom rozprávačky ktorá nás zoznamuje s prostredím a okolnosťam za akými sa tu jednotlivé postavy stretajú. Každá poviedka ma svoje vlastné smerovanie ale ako vždy, príbeh smeruje k nájdeniu toho druhého alebo večnej smrti. Chvíľami až metafyzický príbeh ktorý ma dostal možno i preto že som nemal žiadne očakávania. Geraldina i filmy s ňou málokedy sklamú, a mladý Christopher Walken ešte len na začiatku kariéry (ešte pred tým ako zažiaril v Lovcovi jeleňov ) tancuje a hrá večnú zmiju. Prijemné prekvapenie...

• 12.12.2009  00:46

Hodnotím po kine: asi keby sa reálie rozšírili nápad dobrý ale keďže sa film odohráva iba v byte tak sa s toho stáva iba taká slátanina s extrémne trápnym koncom. Plus otravný Micah a jeho nepresvedčivá girlfriend ktorá si nie je schopná za celý film vymeniť miesta v posteli alebo len občas zavrieť dvere keď už akože prituhuje.... V kine sme boli presne traja nad 20 rokov a zvyšok mal okolo 15-16 rokov a skutočne jačali holky takmer celý film a ku koncu keď sa už pritrápnilo tak sa pridali aj chlapci. Počas filmu sedeli vedľa mňa dve 16-ročné baby a pri prvom nočnom videu už kričali, a keby hodnotím celý zážitok i s nimi tak by som zdvihol i o 2 hviezdičky, lebo tak dobre som sa už dávno nepobavil. Ale film sám o sebe by bol asi riadna bieda.

• 10.12.2009  22:21
    Princezny (2005)

O kaderníčkach ktoré majú svoje princípy čo sa týka dredov a hygieny, o prostitutkách ktoré majú tiež svoje zásady ohľadom kondómov počas výkonu práce. Hlavne však o tých prostitutkách ktoré majú svoje životy a sny o krajších zajtrajškoch, veria tomu že ich majú už len na dosah. Caye (Candela Peña) sníva, keď bude mať prachy dá si zväčšiť prsia a potom si už určite nájde muža svojích snov. Zulema (Micaela Nevárez) ilegálne žijúca v Madride zasa šetrí pre 5-ročného syna aby za ňou mohol prísť žiť do Španielska. Obe sa vzájomne spoznávajú a z počiatočneho rivalstva sa stáva hlboké priateľstvo... Veľa veľmi trpkých momentov a pár veselých... Ku koncu už len tak na umelo natiahnuté na dlhú minutáž. Keby sa vystrihlo posledných 25 minút. I tak však skvelá Candela Peña.

• 10.12.2009  14:12

Dlho som sa vyhýbal tomuto tzv. filmu roka. Pixar je vždy sťaby značka pre family movies. Veru ma UP prekvapil. Film sa začína rýchlym zostrihom (ako som žil) pána Fredriksona. Akoby ukazoval že naše sny s nami zostávajú i keď my už budeme starnúť a chradnúť - po tomto highlighte sa na mňa zosypala kopa infantilneho braku a s ním i cela idea filmu vypršala. Adventure is out there bolo heslo explorera Murtza ktorí sa stal vzorom pre Fredriksona a jeho manželku. V momente ako sa však skutočná adventura začne sa dozvedám o priblblom skautovi ktorý akoby sa stával novým prototypom antihrdinu so srdcom a bude nás otravovať po zvyšok filmu. Keď k tomu pripočítam hovoriace psi... veru do zúfania. Na šťastie film opäť vyťahuje z biedy zaverečných pár minút kedy som sa asi preladil už na danú detskú hrkalku. Zhrnuté a spočitané -- mišmaš pre všetkých a každý si najde to svoje, deti sa nudia pri dospeláckych témach a naopak.

• 8.12.2009  00:28
    Laně (1968)

Veľmi artovo tváriaci sa thriller ktoré ma chvíľami dostával do stavu (Turn it off). Od Chabrola som zvyknutý na viac. Nie každý deň je však nedeľa. A tieto Ľane ako sa správne prekladá titul Les Biches proste nemali šťavu. Príbeh o prachatej žene ktorá nič nerobí potrebuje ísť troška viac do hĺbky a nie len balansovať niekde na rozhraní bohémstva a nakoniec upáda späť do malomeštiackej prízemnosti. Dosť veľké sklamanie, ale život ide ďalej a Chabrol natočil neskôr i lepšie veci.

• 4.12.2009  09:24

Abel Ferrara sa vo filme mihol asi na 40 sekúnd. A film natočil síce Joshua ale aj s bratom Benom. Veľmi zaujímavo natočený film ale akosi som postrádal akékoľvek smerovanie. Otec (Lenny), ktorý sa nevie postarať ani sám o seba sa každoročne stará o svojich 2 synov (Sage & Frey) počas 14 dní. Príbeh vo filme ukazuje v podstate priebeh týchto dní. Viac prehier ako víťazstiev. Lenny veľa krát skutočne dokazuje ako sa chovať keď chce prísť o deti. Pre tých čo film ešte nevideli drobný SPOILER ako poslať deti do nebíčka . TABLETKY--- nápad aký som ešte nevidel.

• 2.12.2009  09:07
    Lurdy (2009)

Režisérka nehodnotí, nekomentuje a nesnaží sa mi vtlačiť akýkoľvek názor. Všetko necháva iba na mne nech sa rozhodnem si nastaviť sám svoju latku odstupu. Tak ako píše uživateľ Matty- Lurdy nie su filmom ktorý vas bude baviť ale sa o ňom budete baviť. Často som si pripadal akoby som pozeral veľmi kvalitný dokument s divným osadenstvom ktoré sa chová presne tak ako by sme sa mi bežný ľudia v takých situáciach pravdepodobne správali podla našej podstaty. Jedine nastavenie hlavnej hrdinky Christine ktorá je pripútaná na vozík a trpí slerózou multiplex a jej príbehu mení i charakterové vlastnosti celého filmu. V kontexte s jej "premenou" sa nám vyplavujú na povrch mnohé vlastnosti ostatných členov zájazdu.

• 28.11.2009  18:57
    Anna M. (2007)

Oficialny text distribútora je totálny blud a klamstvo. To znie akoby som videl úplne čosi iné. Veľmi priemerný chvíľami až príliš priehladný príbeh o mladej posadnutej žene ktorá je veľmi osamelá a snaží ujsť s bežneho sveta pomocou samovraždy. V nemocnici sa psychicky labilná Anna citovo naviaže na ošetrujúceho lekára a začne ho prenasledovať... Od tohto okamžiku sa film stáva priemerným psycho-thrillerom v ktorom sa všetko opakuje dookola a žiadna inovácia sa nekoná. Škoda lebo takáto téma sa dá naozaj spracovať oveľa hlbšie. Najhoršie však je že Anna M. sa ukrutne podobá na ďalší film s francúzska Má ma rád, nemá ma rád a pôsobí ako taká intelektuálnejšia sestra.

• 26.11.2009  23:33
    Bílá stuha (2009)

Konečne sa Biela stuha dostala i do nášho zapadnutého kina. Veľmi som sa tešil na to čo na nás zasa našil obľúbenec Haneke. Pár minút pred filmom som si uvedomil tú dĺžku filmu a vôbec som nebol presvedčený či to zvládnem do konca bez návštevy toalety. Ešte pri začiatočných titulkoch som váhal o svojej výdrži. Prvý záber začína rozprávačom ktorým je mladý miestny učiteľ ktorý akoby len spomínal v pozadí "Nie som si istý či je pravda všetko čo vám idem rozpovedať niečo poznám iba s počutia a nezúčastnil som sa toho" v tom momente páda miestny lekár s koňa a je ťažko zranený. To nám beží ešťe len 2 minúta filmu. S pádom s koňa sa spustí obrovská lavína udalostí ktorá už dlho bublala pod povrchom miestnej dediny a do ktorej akoby boli zapletené prevažne deti. Nádherné čiernobiele dielo akoby plachtí 144 minút bez toho že by som sa čo i len trošku nudil. Haneke pôvodne natočil material na 210 minút pre televíziu ale akosi sa s TV nedokázal dohodnúť. Rozhodol sa to zostrihať a je tom tam troška cítiť z vykreslenia niektorých hrdinov. Snáď niekde na špecialnej DVD verzii sa toho dožijeme celého. Ale i tak atmosféra vystihujúca príchod pekla je vo filme veľmi silno zasiata, pocit všeobecnej krivdy a sebatrýznenia privedený do dokonalosti. Už sa teším na zopáčko....