sanikope

ka Cikul

Velká Británie

• 24.11.2009  00:05
    Děti noci (2008)

Mádl na moje veľké prekvapenie konečne dostal rolu ktorá sa vymykala zaužívanej formuly. Tým že mi to pripomína moje vlastné dospievanie a to veľmi trefne tak ma film hrial od začiatku do konca. Nevedel som mu nič vytknúť. Dospievanie je proste fest komplikované...

• 21.11.2009  00:34

V úplnom úžase som sa nechal uniesť dejom. Od filmu som očakával oddychovku dychovku. V titulkoch vyskočilo scenár a réžia Atom Egoyan a ja som začal tušiť že toto nebude len tak lážo-plážo. V podstate veľmi simple príbeh o írskom dievčati ktoré sa vybralo na cestu do anglicka hľadať svojho milého ktorý jej sľúbil svoje srdce. Na ceste sa jej však ako to už chodí prihodia okolnosti ktoré akosi pozmenia jej plány. Musím sa priznať že už dávno som nevidel čosi tak nenápadne a pritom tak šokujúce. Po celý film som netušil kam film vlastne speje a čo sa udeje v ďalšom obraze. Film nádherne preskakoval v deji z prítomnosti do minulosti a tým mi objasnil o čo hrdinke ide i keď nič by sa nestalo keby tam írska časť ani nebola pretože i bez nej sa to dalo dovtípiť. Ale minulosť našeho anglickeho hrdinu tá nám veru prezradila v kontexte s jeho postavou naozaj dosť. Nie som velkým fanúšikom írskej tradičnej hudby ale v prestrihoch na írsku časť som sa cítil vskutku ukľudňujúco, dokonca počas celého filmu ma ani na chvíľku nenapadlo že by hlavnej hrdinke mohlo byť ublížené. A čo sa týka Boba Hoskinsa ten by si nezaslúžil 5* ale prinajmenšom 50. Nenápadné ale veľmi silné.

• 19.11.2009  02:45

Film dýcha svojským Jarmuschovským dychom. Na začiatku máme hlavného hrdinu s ktorého sa časom vykľúva totálny looser. Vo firme v ktorej už desiatky rokov pracuje dostáva padáka. S ním však ide dolu kopcom i celý jeho osobný a aj rodinný život. Tokyo Sonata trvá takmer 2 hodiny počas prvých 30 minút ma režisér zoznámil s kulisami a zvyšných 90 som sa tešil na každý ďalší záber reálii, ktoré sa nádherne striedali minimalisticky ale veľmi vťahujúco ( vnútorný záber na dvere, ulica pred domom, nekonečný rad na socialke, park pre bezdomovcov... atď ...) A nadherný zlomový moment keď sa manželia stretávajú v shopping centre stojí rozhodne za zopakovanie... + Debussyho suita bergamasque na záver ma úplne odpálili.

• 18.11.2009  18:56
    V pasti (2005)

Ešte prvých 15 minút som ako tak upozeral i keď to na mňa pôsobilo veľmi štýlovo dával som ešte stále šancu že hrdinovia sa dáko vyvinú a snáď i prekvapia. Ej veru i prekvapili. Ale spôsobom ktorý som vôbec nečakal. Hrdinovia si vymenili svoje palebné pozície a vtedy film skončil, aspoň pre mňa. Rozvinula sa s toho nekonečná hra a slovo nekonečná prizvukujem ktorá ma nekonečne minula. Mladá ešte len 14 ročná školáčka sa snaží vytvoriť dojem akoby mala skúsenosti minimalne 35 ročnej zrelej ženy a nenávisť voči mužom má dávno v krvi. Záverečných 45 minút som strávil už len zamýšlaním sa nad tým či sa jedná o grotesku alebo naďalej je to ten nekonečný thriller. Keď že som sa nechcel veľmi trápiť vybral som si grotesknú možnosť a musím priznať že tá hrdinka bola silno tragicky nudná. Po zistení ako to väčšina ľudí hodnotí tu dúfam že všetci hodnotia ten groteskný part a nie nebodaj ten pokus o paškvil.

• 16.11.2009  22:46

Český von Trier zasa v akcii. A nenudí. Rozhodne nie na akúkoľvek príležitosť ale na to som už u Chytilovej zvyknutý.

• 13.11.2009  02:15

Ešte kým si pamätám. Film je biedny, je však vianočná nálada a preto asi som bol schopný upozerať tento Starter for 10. Celý film mi vŕtal v hlave pocit či sa film odohráva skutočne v UK. Scenérie boli Bristol, South End, ale dojem zostával americký. Nálada, atmosféra, farba všetko bolo holywoodske. Len ten akcent ma držal na ostrovoch.

• 13.11.2009  01:33
    Wallander (TV seriál) (2008)

Kenetha Branagha som nikdy nemusel a bol som o tom presvedčený až kým som neuzrel Wallandera. Dovtedy som mal vcelku v obľube originálnu verziu zo Švedska, ktorá pozostávala asi z 11 alebo 12 epizod. Každý diel trval 90 minút. Keď som sa dozvedel že BBC ide urobiť vlastnú britskú verziu bol som veľmi zvedavý. Veľké prekvapenie ma čakalo keď som uvidel prvú z troch častí. Atmosférou britská verzia jednoznačne víťazí. Diely sú oveľa temnejšie a pri tom veľmi ukľudňujúce. Jediné čo mi troška prekáža je že dej sa odohráva rovnako ako originál verzia v Ystade ale jazyk používajú angličtinu, na rozdiel od švedskej verzie kde sa hrdinovia pohybujú v tých istých scenériach. Ale to je len chybyčka krásy ktorá by neprekážala keby nepoznám švédsku verziu.

• 9.11.2009  02:05
    Milenci a vrazi (2004)

Nechce sa mi ani veriť že na takýto projekt sa našli peniaze. Telenoveli patria do TV a nie do kina. Jediný rozvinutý pribeh vo filme mal Ondra Vetchý- a aj to velmi slabý, ostatný hrdinovia sa tam len tak mihali bezmyšlienkovito a bezcieľne. Akoby deň pred natáčaním stratili scenár. Zlata Adamovská akoby bola na konkurze do Star Wars a Žilkova čoby natáča Teletele. Ale aby som sa iba nesťažoval Petra Špalková by si zaslúžila za svoju medziľudskú charakteristiku delenia na 2 druhy i celých 5*. Ale i tak film nevytrhla z biedy.

• 8.11.2009  13:12

Ocitol som sa doma boli 3 hodiny ráno a ja som bol relatívne opitý. Reku poprepínam. A čo na BBC práve začínal Romanzo criminale a to som vôbec netušil že ho natočil Michele Placido. Vždy som mal voči Chobotnici troška predsudky. Ale týmto kúskom mi veru ukázal že nad ním palicu neradno lámať. Minutáž bola skutočne pridlhá, ale ako inak by sa dal celý epos vtesnať do 90 minút. Soundtrack filmu dodával šťavu a keby je film natočený v US tak tu máme asi o 500 hodnotení naviac. Film nemal ani vyhraneného hrdinu aj keď troška viac sa asi venoval film Freddovi ktorý ako jediní sa snažil konvertovať na troška kľudnejší život. Ale ako to už medzi mafiou chodí..... Myslel som si že pri telke hodím šlofíka, a na miesto toho som sa dožil kokrhania susedovho kohúta .

• 5.11.2009  01:42

Ťažko sa takýto snímok vôbec komentuje. Som presvedčený že za 2-3 mesiace si ho nebudem vôbec schopný vybaviť. Určite však stojí za pozornosť už len kvôli spracovaniu v ktorom sa mne ako divákovi naozaj ťažko rozhodovalo na koho stranu sa pridať. Či sa tam vôbec mihne niekto koho by som mohol obdivovať? Celý film sleduje Lornu, ktorá sa snaží splniť si sen a otvoriť si vlastný bar. Dej plynie relatívne v rovnakom tempe takmer 2/3 až kým Lorna s pocitu viny neposadne diabolsky duch pseudotehotnosti.

• 2.11.2009  13:25

Film o kurve, boháčovi, zlodejovi a o schopnom a neschopnom policajtovi. Celý dej sa odohráva s kopca. Prekvapujuco zaujimava prvá polovica je vystriedaná druhou šialene zbytočne prekombinovanou.Veľmi ma iritoval dabing Rod Steigera pravdepodobne jeho francuština nebola až taká fantastická. Čo už.... Ešte že film zachraňujú postavičky právnika s menom Legal skutočne poetické, ktorým sa blisol Jean Rochefort alebo jeden z dvojice policajtov velmi silno pripomínajúci Colomba. Jeho vyhlásenia typu " S toho slaného morského vzduchu ma svrbia trenky" ma skutočne zabávali.

• 31.10.2009  00:07

Do kina som sa vybral na ranné premietanie v pondelok reku bude prázdno. Omyl. Kino plné detí- až som sa pre istotu pozrel na lístok či som v správnej sále. Chudák deti po kine vychadzali von a rodičia neveriaco točili hlavami a snažili sa vysvetliť deťurencom v čom bol Foxy so fantastic. No čo Wes Anderson sa nenechal zlakať Dahlovou relativne detskou predlohou ale ako vždy nám predkladá jeho už klasické kliše o dysfunkčnej rodinke. Len si pre zmenu zapožičal animovaných hrdinov. Náš hlavný hrdina si rieši krízu stredného veku ale len tak ako to Wes vie podať opäť je s toho niečo tak nadherné plné farieb pôsobiace nadlahčujuco. Keď film končí mám chuť zostať v sále a počkať na ďalšie premietanie. ++ nezabudnuťeľný parťak Kylie s ktorým Fox podniká svoje vykrádačky pôsobí absolútne neschopným dojmom skrývajúci v sebe génia nepozornosti... Nemôžem dať menej ako 5

• 29.10.2009  22:14
    Orphan (2009)

Po 30 min som film vzdal a odisiel s kina. Dej som nezachytil iba vela trapnych naznakov na bububu. Zda sa mi ze moderne horory su proste len nafucana bublina. Kde ze su dobre casy Blair witch a podobnych uletov.

• 19.10.2009  01:52

Bonbonik !!!!!!

• 19.10.2009  01:50

co vam tu vsetkym preskocilo???????? alebo som videl cosi ine.... sladke, hrozne zostrihane --asi keby sa to tvari na grotesku tak by sa to dalo. A co ten patolizacsky soundtrack????

• 15.10.2009  02:57
    Interview (2007)

buscemi ako vzdy velmi vtipny -len tych lzi uz na mna bolo pri konci toooo much

• 14.10.2009  01:45
    Annie (1982)

na vianoce by som bol schopny mozno aj dvoch hviezd ale.... sorry sladka zbrnda toooooooooooo much

• 14.10.2009  00:57

Asi tym ze film je natoceny zapadnym okom pocas celeho filmu som sa nevedel ubranit dojmu ze tomu cosi chyba, po pritom vsetkom ma vsak i uspokojil. Film sa nepretvaruje na nic je iba o pomste a ked je pomsta dokonana nie je dalej co riesit mozu nastupit titulky. Tak to mam rad... ale asi to nase vychodne myslenie mi neda spat a s nim i ta nasa dumavost nad vsetkymi vecami co sa deju okolo nas . Mozno pri dalsom vzhliadnuti pridam o hviezdicku navyse... Na debut velmi dobre

• 10.10.2009  23:35

Veľmi príjemná festivalová oddychovka ktorú som si vybral hlavne kvôli Aphexovi a poradne som sa pri nej zrelaxoval.

• 17.9.2009  13:34
    Fish Tank (2009)

british Dirty Dancing. Film sa začina ako Mia kráča ulicou kamera drží focus na jej pohyb na jej body language. Katie je nadherna v tej svojej roli- na ceste, ked tancuje, chlastá, miluje, snivá, nenavidí všetko aj seba. Story ako vystrihnutá niekde s Košickeho sidliska len hrdinami nie su naši cigani ale londynsky bieli poberači podpory a všemožnych príspevkov na deti, ktorý v živote nepracovali iba stihnú v 15-tke otehotnieť. Spoločnosť sa ich len zbaví "odloženim" do zeme nikoho kde heslo NO FUTURE platí do bodky. To je však len jedna stranka filmu druhá ukazuje že Mia dokáže PREŽIVAŤ bez všetkych zábran ktore mi ľudia vyrastajúci v middle class v sebe máme hlboko zakorenené a môžeme jej to len so zavisťou zavidieť. 15 rokov po Pulp Fiction 15-ročna Mia-- náhoda alebo zámer? Top 10 (2009)

• 14.9.2009  00:29
    K2 (1991)

nuda --80 roky, pardon ale 30 min stacilo dalej to nejde. Naivne bez napadu a bez napatia. Keby sa film nevola K2 asi by som ani netusil o co typkom ide...

• 26.8.2009  01:10
    Akvabely (2007)

Ak by nič s celého filmu nestalo za zmienku tak rozhodne strata panenstva je ukazaná formou na ktorú kinematografia len tak nezabudne. Veľmi príjemná (nie však oddychová) sonda do dospievania pripominajúca mi moje vlastné.

• 26.8.2009  01:10

Prva scéna keď Pitkin zareve 'chopper' ma naozaj pobavila. Nasledne po zač. titulkoch scéna s policajtom a naťahovačka s nositkami ma takmer unudila k smrti po nej som sa vsak naladil na atmosferu grotesky a do konca som sa už len rehotal nad neschopnosťou všetkych hrdinov a dôvtipom hlavného hrdinu Pitkina ktorý si robí zo všetkeho len dobrý deň.

• 19.8.2009  01:26

Film ktory sa odohrava v nadhernych sceneriach a keby mam 13 urcite dam 4*+ ale tie nahody s pytliakom ako sa vzdy dozvie co sa kuje mi prilis pripominali Sam doma a to mi tam asi najviac prekazalo. Inak velmi prijemne chvilami az moc dojemne + prekrasni vlci. Typicka vianocna zalezitost.

• 13.8.2009  14:23
    Antikrist (2009)

Novy von Trier je vzdy pre mna udalost. Vsade sa pise co to zasa natocil, ze vraj horor. Ja som tam akosi ten horor necitil ani nezachytil bola to opat klasicka trierovska nekonvencna zalezitost. Najvacsim prekvapenim pre mna vsak bolo v porovnani s jeho predchadzajucimi filmami zena ktora netrpela tym ze by bola utlacena na okraj spolocnosti ale dokonca prebrala muzsku nicivu silu. Pred Antikristom to bolo vzdy ake su zeny chudatka slabe a nekonecne dokazu trpiet az na uplne dno svojho ja-(Prelomit vlny-Tanec v temnotach-Dogville).V Antikristovi vsak zena sice trpi ale forma je ina sialene diabolska sexualne neuzamknuta v dogmach az s toho chvilami mrazi. Asi som svojim sposobom masochista ale hrozne mi ten pribeh pripomina nase zivoty ako si vsetci navzajom ublizujeme a preto dakujem Larsovi za moznost sa ZASTAVIT & ZAMYSLIET. Film o 2 hercoch a taky rachot to sa len tak nevidi Charlotte a Willem klobuk dolu. Chcel som dat len 4 ale za dojem ktory trva davam 5*. Brutalna krasa hraniciaca s Pasoliniho Salo...

• 12.8.2009  01:38

3 dni po vzhliadnuti znizujem s 2* na 1* pretoze mi vsetko vyfucalo z hlavy. Tykwerovi idu ovela lepsie Loly / Zimni spaci. Spionazne filmy ktore maju cosi do seba iba prvych 7 minut su nepozeratelne a to je i pripad International. Skoda ze Naomi Watts sa tam len tak planta filmovemu stabu pod nohy tak ako aj vacsina hercov.

• 22.7.2009  14:09
    Poločas rozpadu (2007)

NEVERIM

• 4.7.2009  19:15

velmi som sa pobavil- vyborne na nocne kino

• 4.7.2009  18:56
    Mamut (2009)

dal by som i viac ale ta podobnost s Babelom bola az prilis. Hlavny hrdina zavaleny v sucasnom svete konzumu odchadza do Thajska podpisat zmluvu o pocitacovych hrach. Jeho zena je lekarka a trapi ju zomierajuci chlapec ktoreho zabodla jeho vlastna matka. Ich vlastna dcera travi cas s filipinskou opatrovatelkou s ktorou sa citi lepsie ako s vlastnou matkou. Ich kontakt je viac mobilny ako fyzicky, vsetci precituju prazdnotu a do toho vsetkeho opatrovatelkine vlastne deti daleko doma zacinaju predavat sami seba len aby ich matka prisla spat domov do Filipin a nemusela pracovat tak daleko od domova....

• 4.7.2009  18:55

24 hodin po zhliadnuti si nepamatam ani pribeh ani hrdinov. Rozhodne to najslabsie co Pedro natocil v poslednej dobe, velmi ho mam rad ale toto trosku prestrelil.