Jurský svět (2015)

Tak ja teda nie som moc nadšený. 80% je hodne nad reálnu kvalitu. Na film som ani nechcel, ale nakoniec som sa ocitol v Prahe na 4Dx projekcií. Výsledok? 3D stojí úplne za chuja. Extra efekty neboli zlé, ale miestami sa do filmu až zúfalo nehodili. A raz som čakal, že ma sedačka vyklopí niekde dozadu. Ani nás nenapadlo si zistiť, či je film s dabingom. Bol. Keď som počul tie falošné hlasy, mal som chuť grcať a vyškriabať si uši. Príbeh je založený na tom, že všetci v Jurskom svete sú neschopní idioti a nič tam nefunguje. Ako keby na ostrov púšťali iba ľudí s IQ pod 80. Postavy sú väčšinou nesympatické. Najkrajšia baba má iba malú úlohu a ešte ju aj zožerú. Najhorší sú tí dvaja bratia, toho malého by som najradšej stiahol z kože. Dialógy sú otrasné. Aj keď tam mohol zaúradovať dabing. Dám tri hviezdy lebo to bolo zábavné dobrodružstvo, so solídnymi efektami a občasnou dobrou hláškou. Ale tentokrát ľutujem vyhodené peniaze za kino. Choďte do kina iba ak máte 12 rokov a menej, alebo máte deti v tom veku, alebo ste fanúšik dinosaurov (ale budete trpieť lebo ich dosť prznia), prípadne ak chcete vidieť typický priemerný rodinný blockbuster s kopou klišé a minimom zaujímavých scén. Inak sa filmu vyhnite oblúkom.

Noční běžec (2015)

Presne ako som čakal. Najlepší Neesonov film od A-Team a najlepšia Neesonova sólovka od Taken. A samozrejme najlepší Serrov film. To že tržby boli skromné len vyjadruje tuposť diváka. Napriek tomu, že tu nebolo nič čo by sme nevideli už niekde inde, výsledok stojí za to. Namiešať taký mix akcie, ťaživej drámy a atmosferického thrilleru sa len tak nevidí. Žiadni super hrdinovia. Drsné realistické akčné scény. Polovica killov bola osobných. Obete poznajú svojich zabijákov a tých zožiera čo musia vykonať. Ako hlavná zápletka je úplne brutálna. Situácia ktorá nemôže dobre skončiť. Vzťah Harris-Neeson úplne na jednotku. Kinneman-Neeson tiež solídne. Dokonca aj Neeson-D'Onofrio slušné. Serra to pojal úplne oldschoolovo a to sa vidí zriedka. Komu sa toto nepáčilo, nemôže byť fanúšik 80. a 90. akčných thrillerov. Pre mňa malý komornejší ale brutálne dobrý film. Keby to malo trochu lepší začiatok dal by som päť. Takto 4,5*.

Kung Fury (2015)

Ultimatívna kokotina akú svet nevidel. Tie hlášky ma dostávali. Keď to David (Sandberg lebo vystupuje tu prvok aj iného Davida) vymýšlal asi bol riadne sprášený z LSD a lysohlávok zapíjaných krabicovým vínom. Hoffov videoclip je tiež lahôdka a ukazuje, že David sa upíše všetkému a šiel by aj na moju vianočnú party ak by sme mu vyzbierali na škótsku. Normálne ma mrzí, že to malo iba 30 minút. Tá bitka s náckami bola parádna a pripomínala mi staré bojovky na sega. Film mi spravil náladu po tom ako som musel pracovať v sobotu. A ešte aj s kocovinou. Ak ten komentár nedáva zmysel tak som ešte asi úplne nevytriezvel. Céčových možno až déčkových 100%

Útěk z L.A. (1996)

Dobrá chobotina. Film stavia na podobné veci ako v jednotke. A film vyzerá ako keby ho točili pár rokov po jednotke. Aj technicky aj Kurt určite nezostarol o 15 rokov. Akurát tá akcia je trochu lepšie natočená. John nám naservíruje viac šialených postáv a situácií. Kým jednotka bola drsný film, toto už skĺzava trochu do sebeparódie. Nasadnúť na rozbiehajúcu sa Tsunami. Are you fucking serious? Kľudne by som si dal aj trojku keby vznikla. Napríklad sa spomína Butler. 3*

Hacker (2015)

Určite to nie je taký zlý film, akoby hovorilo hodnotenie. Jediný problém je, že Mannovi sa tam nepodarilo pretlačiť niečo extra. Ale aj tak jasne cítiť jeho rukopis počas celého filmu. Akčné scény sú surové, dobre natočené. Nie je ich moc. A nie sú nijak hrdinské (žiadny kladný hrdina, čo chrabro kosí zástupy nepriateľov. Príbeh je solídny. Hlavne druhá polka. Škoda, že napätie nefungovalo lepšie. Tempo mohlo byť dynamickejšie. Toto je presne ten film kde chýbalo málo aby sa podaril. Ale práve to chýbajúce málo ho výrazne degradovalo. 3 a pol*. Solídny zážitok. Nič viac nič menej.

Útěk z New Yorku (1981)

Toto som videl tak dávno, že som si z toho pamätal dokopy tak tri scény. A nebyť avatara súdruha Vegetola, zabudol by som aj tie. Na svoju dobu to je určite dobrý počin. Jeden z filmov, ktorý odštartovali akčný trend v 80. a 90. rokoch. Vizuál a pojatie určite nadčasové. Mladý Kurt sa definitívne pasoval za hviezdu a akčného herca. Škoda len, že práva akcia bola natočená celkom slabo. To je ale jediné negatívum. Keby bola akcia menej odfláknutá dám aj päť. Takto to vidím na poctivé 4*.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Dosť dobrý film. Akurát mi vôbec nesadol. Nejak som čakal skôr akčný film. Toto bola väzenská dráma. Realistické pojatie je super. Obsadenie museli asi verbovať v staničných bufetoch. A scénar je spravený veľmi originálne. Na začiatku by som fakt nečakal koniec, ktorý mi bol naservírovaný. Keby mám náladu na takýto film asi dám 4*. Dnes iba za silné 3 hviezdy.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Mad George natočil Mad Maxa a vznikol z toho poriadne vyprepínaný film. Film skutočne nemá príbeh a je to len neutíchajúca jazda. Takú vygradovanú akciu som už dlho nevidel. Všetko ide na doraz. A to aj napriek tomu, že Rko je rozhodne nevyužité. Ale to odseknuté končatiny Millerovi nešlo. Vyžíval sa skôr v absurdných postavách a ešte absurdnejších vozidlách. Páčilo sa mi ako bojových štýl prispôsobili svetu a okolitým podmienkam. Zaujímavosťou je, že biológia relatívne funguje. Nie sú tu postavy, ktoré by zniesli zranenia by zabili tucet živých bytostí. Väčšinou si každý znesie to svoje. Film by si určite zaslúžil oskara za masky a kostými. Lebo to čo sa tam predvádza je hotové šialenstvo. Hudba je tiež super a hlavne ten gitarista to úplne zabil. Aké sú nevýhody filmu? Teda okrem toho, že nemá príbeh. 1. parádny trailer nastolí prehnané očakávania a ešte dosť veľa vyzradí. Odporúčam trailer úplne vynechať. 2. 90% vyhodí očakávania do absolútnych rozmerov. Ja som sa na to tak tešil až som si to nebol úplne schopný vychutnať. Vidím to presne medzi 4 a 5 hviezdami. Hádžem si mincou. Smola 89% 4*. Ale je to asi najlepší mix moderného a oldschoolového akčného filmu.

Focus (2015)

Ou shit. Margotka je tak sexi, až by to malo byť trestné. Podľa mňa Will natočil tento film len aby sa s ňou válal v posteli. Snímok stojí na jasnom koncepte. Niečo ukážu a v skutočnosti je to inak. Potom vysvetlia prečo (väčšinou). Odrbávacie nápady boli celkom originálne. Určite sa inšpirovali "mindfuck" vedou. Je tu kopec zaujímavých postáv. Vtipný tučný bradatý tampón. Hláškujúci foter. Ako nenudil som sa. Trošku som bol ale sklamaný, že bol heist na Xerxésa vrchol filmu? Dosť minimalistické. A Will vcelku prepláva filmom len tak. Ešte mu síce nabehnú tehličky, keď poriadne vtiahne brucho, ale musí pri tom nosiť slnečné okuliare, aby nebolo vidno, že mu idú vyskočiť oči z jamiek. Čosi zo svojho umu stratil a dúfam, že ešte niekedy natočí nejaký poriadny film. Na toto sa zabudne skôr, ako by ste povedali focus. Som nerozhodný medzi 3-4 hviezdami. Hodím gastráčom. A 4*, 70%. Lucky man. PS: Pevne verím, že keď budem mať 46 rokov ako Will keď robil tento film, zbalím takú 24 ročnú buchtu ako Margot Robbie. Ak mi to nevíde bude dosť nasratý.

Banshee (2013) (seriál)

Mal som tu iný koment a 4* hviezdy. Ale posledná séria je taká pecka, že nakoniec sa prikloním k 5 hviezdam. Chvíľu mi trvalo kým som sa do seriálu dostal. Ale keď už som v ňom bol tak to bola pecka. A stále to rástlo až do famózneho finále. Postavy ma občas srali. Ale ako som si uvedomil, tak to malo byť. Drvivá väčšina postáv je čiastočne kladná a čiastočne záporná. A robia veci ktoré vás vytáčajú rovnako ako veci ku ktorým ich tlačíte očami. Takže každého čiastočne máte aj nemáte radi. Pritom je tu fakt kopec výborných postáv. Kai Proctor a Burton sú ako záporácka dvojka úplná špička. Čo všetky postavy spojuje? Prejdú skutočným peklom. Seriál je drsný ako šmirgeľ a nikoho nešetrí. Rko s veľkým R. Trošku slabinu vidím v hlavnom hrdinovi, ktorí mi miestami fakt liezol na nervi a jeho dcérušku som úplne nenávidel (total hlupaňa). Hodnotím to tak 85-90%, ale za posledných 8 dielov dávam finálnu plnú paľbu.