To byl zítra flám 2 (2015)

Dosť nasilu diel. Viac menej je to iba o tom, že Rob Conddry je vymastený debil a zvyšok ho musí tolerovať. A popri tom sa dostávajú do šialených situácií. Občas som sa zasmial, ale brutálna komédia to nie je. Ako plusy hodnotím Rko a extrémne sexi Biancu Haase. Niekde medzi 2-3*. Dám tri len za to, že Bianca ukázala kozy. 50%

Jupiter vychází (2015)

No to bolo plaču aká je to kravina. A bohužial tak trochu oprávnene. Chápem tie vízie Wachowských. Scéna so svatbou alebo deštrukciou planéty. To ich fakt muselo baviť točiť. Škoda len, že za tie peniaze sa to dalo natočiť oveľa lepšie. Celý film som si hovoril. "Nie je to až také zlé". Ale ani sa moc nepretrhli. Space opera so všetkým zlým aj dobrým, čo k tomu patrí. Keď to zhrniem. Plusy: Luxusný vizuál, v pohode dobrodružný dej, ktorý nie je originálny ale ani nudný. Mila Kunis. Mínusy: absencia výrazného nápadu, sterilná akcia, polovica postáv vyzerala ako keby verbovali z Rainbow pride. S konkurenciou Star trek (Džej džejove) , Star wars, Gardians of Galaxy, Interstellar, Star gate alebo Avatar to proste neobstojí. Nemá to scény na ktoré sa bude spomínať ešte roky. Nemá to postavy, za ktoré sa budú prezliekať davy Nerdov na comic cone. Nemá to myšlienku, ktorú bude filmová šlachta rozoberať pri poháriku whiskey. Ale nuda? Nuda to rozhodne nie je. Pre mňa presne medzi 3* a 4*. Hádžem mincou. A? Lucky bastards. 4*.

Sedmý syn (2014)

Lepšie 3*. Zaujímalo by ma, ako to vlastne prerobili a čo mal byť originálny film. Ako fantasy to funguje dobre. Ale je to príliš tuctové. Krátka stopáž nedáva šancu, aby sa rozbehlo nejaké epickejšie dobrodružstvo. Osudovosť Bena Barnesa bola skôr na škodu. Oveľa lepšie by to bolo, keby Jon Snow prežil a celé by to bolo o tom ako s Bridgesom killujú čarodejnice. Až do epického finále. Ou? skutočne epického? Ten koniec je brutálne odfláknutý. Asi došli peniaze. Alebo je režisér debil. Neviem teraz. Bridges vs Hounsou mohlo byť asi sto krát lepšie. Julianne Moore tomu na konci tiež nejak nepridala. Nemôžem povedať, že by som sa nudil. Mám celkom fantasy rád. Ale tu sa to len lízlo okolo toho, čím to mohlo byť. 65-70%

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

"Open your balls". Chápem o čo tvorcom šlo. Štýlová zmes akcie, komédie, krimi a dobrodružného old school filmu dávala nádej na kvalitnú zábavu. Vydarilo sa to iba čiastočne. Prvú tretinu som trpel. Druhú si zvykal. Tretiu som sa bavil. Najlepšia postava samozrejme Jock. Škoda, že to točili Američania, lebo toto mal byť jasne britský počin. Prípadne francúzsky. A slabý režisér David Koepp to nemal šancu ukočírovať. Navyše scénar robil nejaký trápny no name, čo tiež nepomohlo. Takto to vidím na takých 55% a slabšie 3*. V šikovných rukách z toho mohli vytrieskať lepšie štyri.

Absolution (2015)

Fíha, mám pocit, že Seagalovi rastie miesto úst kunda. A funkčná, lebo ten svoj facebeaver chytá počas celého filmu. Zistil som, že božský Steven točil zlé filmy iba preto, že zle videl a zdali sa mu dobré. Pretože pokiaľ viem, tmavé okuliare nosia v tme hlavne ľudia po operácií očí. Škoda len, že neuprednostnil liposukciu. Chudáčika nám ho už kolí artritída. Lebo raz použil stuntmana aj na vybehnutie niekoľkých schodov. Druhý krát sa odhodlal, že teda schody pokorí, ale po dvoch krokoch prišiel strih. Asi záber na Seagala, lapajúceho po dychu aj zábradlií a s kyslíkovou maskou cez pičoústa, nepasoval do konceptu postavy. Keď sme už pri konceptoch. Film je hlúpejší ako mongol po lobotómií. Seagal tu hrá 100x tú istú postavu prežívajúcu ten istý príbeh. Jediné čo sa zmenilo oproti starším filmom? Hm. Nič ma nenapadá. Vo filme nebola ani sekunda, ktorú by som už aspoň 5x nevidel v iných Seagalovkách. Prečo dávam také bohapusté vysoké hodnotenie? Hlavne za Byrona Manna, ktorý predviedol slušné akčné divadlo a jeho postava mi bola celkom sympatická. A zaujal aj Josh Barnett, ktorý je teda solídna korba. A vo filme nepôsobil úplne nepatrične. Takže keď prestane pracovať ako profesionálny približovač ZŤP, mohol by dostať nejaký flek vo svete filmu. Inak aby som majstrovi nekrivdil, tak je trochu chudší. Asi mu tá dieta whiskey + dútnik prospela. Ale ten side kick mu moc neodporúčam. 3*

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Pozrel som si tento pekáč plný hovien len preto, aby som si mohol kvalitne užiť honest trailer. Uvidíme Jennifer Lawrence, ako škaredú sci fi Janu z Arku. S teengerskými manierami. Liama Hemswortha ktorý bude hrať "piate koleso na voze" Gaya. Pardón. Myslel som Gejla. Francis spolu s plejádou kvalitných hercov zapredali svoje schopnosti jednej z najhorších filmových sérií poslednej doby. Peeta sem Peeta tam. Skoro som to aniu nedopozeral. A tá akože nasilu drsnosť je nasmiech. Jedinú hviezdu dávam za to, že už nám moc dielov neostáva. Ǎno. To je jediné pozitívum. Že sme skoro na konci. 10% 1*

Krvavý Bangkok (2014)

No tak toto dosahuje kvalitatívny strop, aký nám môže lacné akčné béčko ponúknuť. Škoda, že Ekachai nedostal o 10 mega viac. Mohol to byť plnohodnotný kino film. Takto to vyzerá, že všetko je super, len proste nemali toľko času a peňazí aby scény úplne vyladili. Prestaneme ale snívať a vrátime späť z kino ligy do béčkových vôd. Dolph asi v najlepšej úlohe od Expendables. A mimo Slyov projekt možno v najlepšej úlohe od Joshua Tree. Na filme oceňujem niekoľko vecí. Kvalita aj kvantita akcie je viac než solídna. Príbeh nenudí. Ale hlavne. Konečne béčko kde herci nevyzerajú, že majú maximálne v piči. Lundgren sa snaží. Jaa v rámci svojich možností tiež. A Perlman sa tu neobjaví iba v 1.5 scéne ako majú lepší herci v béčkach vo zvyku. Stvárni plnohodnotného záporáka. Lebo už ma fakt iritovalo, ako Dolph miesto hrania parodoval hranie, ako Seaglove nohy nikdy nestretli telo, ako Trejo, V. Jones, De Niro, Willis, Slater a pod. sa objavovali vo filmoch na pár sekúnd, aby boli v titulkoch a aj to sa neunúvali aspoň hrať, že im na filme záleží. PS: Malí postreh. Dolphove telo si divák užije dosť, aj Tony Jaa bude hore bez. Paradoxne najatletickejší M.J. White ostane zahalený ako mníška. 4 a pol*

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Najslabší diel série. Lucas Black (v tej dobe 24) hrá asi najstaršie vyzerajúceho teenegera na svete. A je pekne otravný. A nielen že je otravný. Očividne má aj v hlavne nasrané. Nad jeho rozhodnutiami a správaním som facepalmoval celú stopáž. Vysvetlí mi napríklad niekto, ako mohol sadnúť do cudzieho auta neznámemu človeku s očividne kriminálnym zamestaním a rozdrbať mu ho. Navyše keď prvý krát šoféruje napravo. A z nedávnych skúseností viem, že šoférovať na pravo nie je žiaden med. Idiot. Na celom filme ma najviac zaujala tá škola. To akože preberal učivo v japonštine, ktorú neovládal? Ďalšia otázka. Môže ma baviť akčný film, kde nie je mimo autových naháňačiek skoro žiadna akcia. (pár výstrelov z pištole a tri bitky, ktoré majú dokopy asi 8 sekúnd z filmu)? Odpoveď znie nemôže. Navyše z množstva problémov sa schová za volant. Poteší aspoň Sang Kung a atraktívne prostredie Japonska. Ale inak je to slušná chujáda. 2 a pol hviezdy. Viac nedám.

96 hodin: Zúčtování (2014)

Liam potretí krát Bryan. Páčilo sa mi ako sa okázalo vyhli vete "she was taken". Asi videli honest trailer. Tiež sa mi páčilo, ako si robili prdel sami zo seba. "I will find you and ... you know what will happen" Neeson už je starý. A kvitujem, že do dvoch rokov chce skončiť s akciou. Ale tu mu to ešte žeriem. Aj keď na ten zhrbený chrbát by som mu odporučil navštíviť pár lekcií pilatesa. Príbeh bol zaujímavejší ako v dvojke. Akcia mi tiež prišla lepšia ako v dvojke. Niektoré chmaty som doknca aj videl. Hlášky obstojné. Whitaker určite filmu pomohol. Vlastne mi vadili iba dve veci. Strih a PG-13. Minimálne tá strela z brokovnice vyzerala v PG-Pussy dosť zle. Na záver trochu matematiky. Meggie Grace má 31, Liam 62 a Famke 50. Čiže ak správne počítam. Bryan Mills musel nabúchať Lenore 18 ročnú a on mal 30. Otázka znie. Ako sa agent, ktorý je už 7 rokov vo špionáži, dostal k nejakej osemnástke? 3.5*, velmi málo chýbalo do štyroch. Ale aj tak Megáč kurví sériu.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Poslabšie pokračovanie autíčiek. Bez Diesela. Bez nápadu. 2-3 krát som sa zasmial. Uvidíme pár dobrých akčných scén. Keď skákali autom na loď pripomenulo mi to nové diely kde sú podobné veci na dennom poriadku. Dávam rovnaké hodnotenie a jednotke. Ale kým prvý diel získal silné dve hviezdičky. Toto je minimálne o 15% horšie a narazilo na dno troch hviezd.