The Outsider (2014)

Bože to je sračka. To, že to bude hlúpe a lacné bolo jasné hneď. Ale to, že to bolo ešte hlúpejšie a lacnejšie. To už je veľké mínus. Hlášky tu prakticky nie sú. Dialógy totálne katastrofálne. Herci v úlohách smiešny. Hlavne Caan. Všetko je tu také nasilu. Craig je síce dobrý drsniak, ale trochu ťažkopádny. Len opakuje hlúpe frázy a vlastne nič nepredvedie. Pár jednoduchých bitiek. Ale dokopy je akcia málo. Trochu strieľania, trochu mlátenia a dosť. Ako 2* dám nech nežeriem, ale aj to som zhovievavý.

Archer (2009) (seriál)

Videl som iba prvých 8 dielov ale doštievam sa tu od smiechu. Hláškuje sa tu kadenciou rotačného guľometu. Archer je ultimátne hovädo. Rovnako ako väčšina postáv. Nekorektné, sexistické, násilné. No proste seriál ako stvorený pre mňa. Chvíľku som si zvykal, lebo postavy sa správajú občas až veľmi hlúpo ale po 1-2 dieloch už to nedokážem vypnúť. A ďalší diel. A ďalší. A ďalší. A už sa fakt idem vyšťať. Ááá tak nejdem, ešte posledný. Prisahám, že teraz už posledný. Ak má byť druhá séria lepšia ako prvá, očkávam bohovskú prdel. Jediné mínus je, že postavy sú až moc debilné. Keby občas spravia niečo tak ako majú, boli tie ich prúsery údernejšie. Komentár poopravím keď to uvidím celé. Teraz si idem pozrieť ďalší diel. Už fakt posledný. Update. TAk postupom to stráca čaro. Postavy sa prejedia. Humor sa začína opakovať. prvé dve série sú úplne super. Tretia už na hrane a postupne vás to začne srať. Škoda, že sú postavy až tak hlúpe. A a škoda, že každý vtip musí byť omielaný dookola aj dávno potom, čo už nie je vtipný. Na druhú stranu. Stále každý diel obsahuje pár dobrých vtipov. 62 dielov za 10 dní. Slušný výkon.

Operace: Bílá bouře (2013)

No. Čakal som čosí iné. Viac akcie a menej citového vydierania. Kto sa teší na kung fu. Poradím alt-ctrl-del. Kto sa teší na dobré strielačky. Už možno môže ostať pozerať. Sú tu tri menšie prestrelky, jedna jedna veľká strielačka vo finálne a jedno mega akčné divadlo v strede. Bitiek je tu pár. Ale stoja za hovno, alebo sú krátke. Za to chlapských sĺz je tu na môj vkus priveľa. Benny si mohol ten zákerný útok na emócie čiastočne odpusiť. Keby tu je len trochu menej melodrámy a viac pästných výmen, hodnotil by som snímok kladne. Takto je to rozpačité. Čo ma ale dostávalo je nezničiteľná čínska anatómia. Scéna keď dolujú z krivého policajta informácie by vyradila dve kompletné rugbyové družstvá na otras mozgu. To je ale nič. Borci očividne znesú množstvo guliek v tele, explodujúce granáty pri prdely, roztrhanie krokodýlmi. Tak tri tucty kopancov tiež nie sú problém. Proste vstanem a začnem absolútne nedôverihodnú bitku. Náboje dochádzajú zásadne keď to scénar žiada. Inak je ich v zásobníku aj pädesiat. Všetko toto by som odpustil, keby to je jasný akčný film. Ale keď toto často pôsobí ako dojímavá dráma o priateľstve zrade a špatných rozhodnutiach. 60-65% 3*

Podezřelý (2013)

No pozerám, že toto teda nemá až také vysoké hodnotenie. A mňa to napriek všetkému bavilo. Tempo je svižné. Akcia ma bavila. Aj keď je dosť zbesilo postrihaná. Ale aspoň to pôsobí dynamicky. Najlepší bol súboj v metre. Hlavný hrdina mi relatívne sadal. A moja obľúbená postava bola drsný plukovník spy hunter. Problém film je, že vlastne neponúka nič nové. Podobnú akciu som už videl, podobný príbeh, podobných hrdinov. Všetko tu už bolo. Napriek tomu mi film dal presne to čo som od neho chcel a moc nevymýšlal. Škoda, že zo záverečenej nevytrieskali ešte čosi. Bol tam potenciál na akciu aj emócie. Každopádne dávam 70% a slabé 4*.

Knights of Badassdom (2013)

Zaujímavé. Vyzerá to ako funmade, ale hrajú tam celkom dobrý hreci. Nápad je to dobrý a ale filmík má občas hluché miesta a občas to fakt trápne. Keby tam je viac dobrých vtípkov, hodnotím to lepšie. Takto to vidím na 2 a pol *. Lebo má rád takéto úlety, metalovú hudbu a Summer Glau je maximálne sexi dám 3*. Ale asi som precenil.

Godzilla (2014)

Mne sa tá nová Godzila moc nepáčila. Vyzerala ako poriadne nakysnutá postaršia ženská. Emerichov film ma bavil aj vďaka nápaditej akcií a zmyslu pre humor. To tu chýba. Boj godzilly s tými dvoma príšerami je trápne odflánutý. Godzilla s nepriateľmi pasuje a namiesto aby zahryzla. A to, že vytiahne svoje ďalšie schopnosti až neskôr? Prečo? A to akože armáda USA má menej rakiet a vojakov ako bežná teroristická bunka v pásme Gazy? A tie scény Aarona s príšerou. To som už videl asi tisíc krát. Dosdť klišé. Mne by ani nevadilo, že film je trochu hlúpejší, keby sa nebral tak vážne. Paradoxne ma viac bavila porvá polka kde Godzilla nebola. Som dosť sklamaný. Gareth rozhodne nie je taký talent ako sa tu všetci tvária. Na druhú stranu, nie je to úplná nuda. Ale čakal som viac. Keby na to idem do kina tak si trieskam hlavu o stenu. 65%

Pryč od pece (2013)

Prečo je Bale zase taký vychudnutý a vyzerá ako feťák? A prečo museli obsadiť práve malého Afflecka? A prečo sexica Zoe skončí s čiernym Quasimodom? A čo mala znamenať posledná scéna? Inak film je pomalý, drsný, depresívny. Postavy sú stratené vo svete. Väčšinou beznádejné. Minimalistický film. Na to, že vidíme herecké (drahé) esá a produkuje Ridley Scott až extrémne minimalistické. Celé to stojí na hercoch a atmosfére. A momentálne mi to sadlo. Aj keď náladu mi to moc nezlepšilo. 70% slabé 4*.

Vlk z Wall Street (2013)

No pekne. Moc sa mi do toho filmu nechcelo. Však prečo by som mal pozerať nejaké maškarádu o zbojatlíckom zmrdovi? Ale chcel som si pozrieť honest trailer keď budem vedieť o čom to je. Na moje veľké prekvapenie mi boli ponúknuté 3 hodiny poriadnej zábavy. Fungovalo to v komediálnej rovine. Niektoré hlášky sú famózne. Pri niektorých situáciach som vrieskal od smiechu. Postavy sú super. Fungovalo to po dramatickej stránke. Film si libuje v motivačných rečiach, brain-washingu, kurvách drogách párty, intrigách, machináciach, hádzanie trpaslíkmi a neviem čo ešte. Páčil ten štýl z HBO to use any boobs necessary. Asi by som tú jazdu nechcel zažiť. Asi by som to ani fyzicky neprežil. Ale bavilo ma pozerať. Je to na hrane 4 a 5 hviezdičiek. Dám štyri, lebo by som podobným ľuďom najradšej zlámal všetky kosti v tele, kým by prišlo na väz. Ale film mega. 89%

Den zrady (2011)

Mám rád politické thrillery. Tie zákulisné ťahy ma vždy dostávali. Sú aj lepšie ako toto. Ale stále je to dobrá zábava. Gosling je záruka kvality. Clooney sa do úlohy politka sympaťáka hodí. Škoda, že vzťah Giamatti/Hoffman nebol trochu lepšie prepracovaný a vyhecovaný. Je to krátke. Film nemá ambíciu na poltický epos. Ale George sa ukázal ako dobrý režisér. Nie skvelý. Ale dobrý. Ako politológ pod 4* nemôžem ísť. 75%.

Jeonseolui joomeok (2013)

Tento film si prešiel celkom solídnym kvalitatívnym vývojom. Rovnako môj postoj sa menil z tradičná nesympatická ázijska chujovina, cez nuda, k vlastne sa to dá až po husté. Miestami som sa teda nudil. Hlavný hrdina (dospelý) bol exztrémne nesympatický. Ale od kvalifikácie na majstrovstvá sveta v boxe to začalo. Bitka s deťmi, alebo 18 ročný chalani vs gang. To boli veci. Záver v aréne obyčajný, ale ja mám pre takéto veci slabosť. Škoda, že MMA choreografia nebola lepšia. Ale zas to neboli profíci ale reality show. Každopádne na začiatku keď som videl, že robia mma v boxerských rukavicia a kuchár sundal profíka. WTF? Nakoniec to ale dobre dopadlo. Zabavil som sa dočkal som sa aj zaujímavej hudby. Korejský metalový remake Eye of the tiger ma dostal. Otázka na záver. Čo vznikne keď zmiešate preplácanú Kórejskú drámu, Rockyho, Warriora a Bully Beatdown? Odpoveď. Toto. 70% Slabé 4*. Vlastne som ani neveril, že dám tak veľa.