Kostka (1997)

Celkom pozerateľné a chvíľami napínavé, vlastne také akurát. Klasická kocka. Pýtalo by si to nejaký ten finálny film, kde sa všetko rozuzlí. 4*

Hon (2012)

Po dopozeraní som zostal akoby obarený, ale človeku schne v hrdle takmer po celý film. Emócie vo mne bublali ako už dlho nie, prežíval som to spolu s Lucasom. Precízna filmová práca, ktorú vrelo odporúčam. Až teraz si uvedomujem podstatu slova bezmocnosť. 5+*

Jedna mezi oči (2012)

Akčná zábavná oddychovka, ktorá sa hrá na niečo premakané a pritom ani nemusí. Ja som sa vonkoncom nenudil, ba práve naopak, bavil som sa ako už dlho nie. Stalloneho trefné poznámky vám neraz spôsobia úsmev a Sung Kang je proste sympaťák, na ktorého sa dá pozerať stále. Hudba klasická, pre tvrdších chlapov. A súboj Momou a Stalloneho si zamilujete :) Vzorec akčných osemdesiatok je tu výrazný, ale my to tak máme radi. Hlavne ja. A teda aj vieme ako sa k filmu máme postaviť. 4*

La cara oculta (2011)

Vynikajúci nápad, s niečím podobným som sa ešte nestretol. Čím viac sa blížime ku koncu, tým je to napínavejšie, a presne to ma k filmu pripútalo. Skvelá hudba, atmosféra a aj slečinky :) 4*

Rychle a zběsile 6 (2013)

Vlastne celkom zábavný, nenudiaci, klasický akčný film okorenený o rýchle autá, závody a logické chyby, z ktorých sa najväčšmi vyníma 30km dlhá letisková dráha :) Avšak ako hovorím, baví to. 4*

Skála (1996)

Fantázia. TOTO je akčný film a nie nejaké novodobé sprostosti. Čistá klasika, Zimmer a Gregson-Williams, Connery, Cage, Harris, Biehn, Morse a ďalšie známe ksichty robia tento film jedinečným. Najväčšmi sa mi páčil Ed Harris, ktorý hral suverénne najlepšie, možno ešte spolu s Connerym, avšak dávam len 4* pretože sa mi to vo viacerých momentoch zdalo až príliš vykonštruované, ale to bude asi tým Michaeolm Bayom. Ináč paráda. 4,5*

Klip (2012)

Kriste pane, tieto dnešné "nástky". To sú strašné kačeny! Alebo aj culfy, cundry, fľandry, klampy, lecišiny, lušty, mrihy, pehy, pľuhy, rašmy, sajhy, suky, svine, šľampy, švandry, trokše, drndy, hajštre, halapírky, hnusoby, hlupane, chňupane, morky, mrndy, murcky, poťmy, rapane, rázgy, strapane, šuty, ťapy, ťapše, ťarby, tmoľe, zole neočaté........a hlavne kravy! Nemá to rozumu ani za mak! Aj to Srbsko je strašné a čo najviac aj tá ich disco hudba. Ble. Film by chcel aj niečo povedať, ale akoby prestal v tom najlepšom. Celý čas som si myslel, že sa tá fľandra zmení, dostane rozum.....nuž ale....darmo. Zrejme nikto učený z neba nespadol, a kto spadol, ten sa zabil pri páde. :) 3*

Válečná generace (2013) (seriál)

Asi ťažko nájdeme detailnejší, prepracovanejší a pútavejší náhľad do nemeckých zákopov a práve z nemeckej strany. Viem len o Stalingrade (ten sa ale nevenuje v dostatočnej hĺbke problematike akú zvolil tento "TV film" ) a Železný kríž (ktorý ale nie je čisto nemecký). Perfektne vykreslené charaktery postáv, ktoré sa pod vplyvom vojny a utrpenia menia až na nepoznanie. Najviac sa mi páčilo dianie okolo dvoch bratov Wilhelma a Friedhelma Winterovcov, boje v zákopoch, uliciach, ale aj zbytočný boj proti zverstvám vojny. Obzvlášť Friedhelm na to doplatí, avšak čo môžme čakať v tejto vojne, pri toľkých absurdných rozkazoch, pri toľkých mŕtvych? "Na začiatku vojny človek bojoval za svoju vlasť, neskôr keď začal pochybovať bojoval za svojich kamarátov, ktorých nemohol nechať v štichu....ale čo sa stane, keď tu už žiadny viac nie sú?...Keď si sám?....Keď jediný, koho ešte môžeš oklamať si ty sám? Začo bojuješ potom?".....nádherne povedané a môžme s istotou tvrdiť, že je to aj pravdivé (viď pamäti Augusta von Kagenecka v knihe "Válka na východe"). Áno, presne toto si mysleli obyčajní radoví nemeckí vojaci. "Do vojny sme vstupovali ako hrdinovia, no vyšli sme z nej ako vrahovia". A pozorný divák aj vie prečo. Osobne som s týmto dielkom nadmieru spokojný, kiežby niečo takéto vznikalo častejšie. Film ponúka a vysvetľuje toho veľa a presne ako si už niektorí všimli, pýtalo by si to viac dielov. Ale môžme byť radi, že niečo tak geniálneho máme možnosť vidieť. Skvelý komentár: gogo76 a užívateľ Zeck by mohol viac čítať :)) 5*+

Apollo 13 (1995)

Vskutku impozantné dielo, skvelo rekonštrujúce "smolné" udalosti z letu Apolla 13. Perfektne zohratá hlavná trojica Hanks-Paxton-Bacon a ich skvelí sekundanti Ed Harris a Gary Sinise. Opäť fenomenálny James Horner. Ja sa môžem ale hanbiť, že som to videl až teraz! 5*

Jurský park (1993)

Je úplne jedno koľkokrát alebo ako často som tento film pozeral (a to bolo teda nespočetne krát, hlavne ako malý). Bol som teraz (3D) z toho taký nadšený, napätý, uchvátený až mi zimomriavky behali. Bolo to ako keby som to videl prvýkrát. A taký pocit mám vždy keď to pozerám. Efekty z roku 1993 boli ako dnešné, predsa len Stan Winston vedel ako na to. A tá grandiózna hudba Johna Williamsa, ktorá behá v hlave aj týždeň po zhliadnutí. Doktor Grant mi bol vždy sympaťák, ale nielen on. Všetci nádherne zapadajú do svojich rôl, navzájom sa dopĺňajú, prepájajú. Toto nie je len taký obyčajný film, toto je veľkodielo, ktoré nepodlieha skaze staroby. 5*+ "Bůh stvořil dinosaury, Bůh zahubil dinosaury, Bůh stvořil člověka, člověk zničil Boha a stvořil dinosaury....