Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Oblíbené filmy (10)

Pýcha a předsudek (2005)

Zbožňuji Británii, britskou angličtinu, 18. století, tehdejší módu, Keiru Knightley, postavu pana Darcyho, ztvárnění pana Darcyho Matthewem MacFadyenem, kamerovou práci v tomto snímku, krásné scenérie, hudbu... Jednoduše - celkově obdivuji filmové zpracování tohoto románu. Pride and prejudice jsem viděla doposud minimálně 10x a pořád nemám dost.

Jak vycvičit draka (2010)

Chci draka! Přesně s tímhle přáním jsem odcházela z kina. Většinou mě dostanou všechna roztomilá stvoření na kolena a draci mě dostali umocněno na nekonečno. Usmívající se drak je prostě BOMBA!! Krásně propracovaný snímek, nádherná podívaná, jak pro malého tak velkého diváka (a jelikož já se nacházím na hraně, tak pro mě dvojnásob), příběh sice z valné většiny předvídatelný (avšak jedna z posledních scén mě šokovala, když uvážím věk nejmenších diváků) a ani vtip a napětí nechybí. Film diváka strhne a ten na konci lituje, že je příběh u konce.

Moulin Rouge! (2001)

U Moulin Rouge si duše romantika přijde na své a ještě najde něco navíc... A jak se mi Nicole Kidman nelíbí, tak v roli Satine jsem ji musela vzdát hold. Výjimečné dílo.

Na vlásku (2010)

Neskutečně nádherná animovaná podívaná, tahle pohádka má prostě všechno :) Co mě ale trošku naštvalo bylo, že z Maximuse (koně) Disneyovci udělali tak trochu psa, ale ok, přimhouřím oko (oči) a spolknu svou nechuť, protože i tak mě to rozesmálo. /// I could get used to a view like this. Yep, I'm used to it. Guys I want a castle.

Drive (2011)

Úplně úžasný... Zvláštní pomalé tempo mě neskutečně zasáhlo (ani si nepamatuju, kdy naposled jsem byla takhle klidná a zamyšlená po shlédnutí filmu - vidíte? Dokonce mluvím i spisovně.) a vtáhlo do situace mnohem líp než by se to povedlo zběsilejšími scénami a přehnanými dialogy... Dlouhé záběry (převážně a hlavně) na Ryana Goslinga mi nechávaly dost času na vychutnání si všeho, co se promítalo na scéně. Designové maličkosti, neskutečně sladěné vychytávky, skvěle zvládnuté. Hudba neuvěřitelně přesná. Drive. (zajímavý komentář: Marigold)

Krasavec Beauty (1994)

K equi tématu mám opravdu hodně blízko, takže si myslím, že dokážu ocenit intenzivní a reálně vyprávěný příběh, popisující šťastně/smutný osud jednoho koňského stvoření. Nebudu lhát, když řeknu, že toto je nejdojemnější a nejreálnější příběh, jaký jsem kdy viděla.

Pokání (2007)

Krom toho, že Wrightovy filmy se mi líbí bez výjimky a že Keira je moje nejmilovanější herečka ze všech... Tak pro takhle upřímnou a silnou love story mi je 5 hvězd málo (četla jsem i originál od McEwana). Jedno oko nezůstalo suché. Kameře, hudbě ani kostýmům nemám co bych vytkla. Hereckým výkonům taky ne. McAvoy mi svojí lásku podal tak, že jsem pro něj nechtěla nic jinýho než aby s Keirou žil šťastně i po smrti, malou Saoirse má člověk chuť proplesknout a i všechny vedlejší role byly výborný.

Reklama

Reklama