Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Poslední recenze (1 682)

plakát

Bod obnovy (2023) 

Ačkoliv chápu názory některých komentářů zde, nemůžu jinak. Jako fanda béčkových sci-fi jsem v kině měl radost, že ani jednou nemusím zohledňovat myšlenku "na české poměry dobré" a naopak jen svým způsobem zíral, že se dá i u nás natočit poctivé žánrové řemeslo bez potřeby omlouvat cokoliv. Jasně, filmové a videoherní audiovizuální inspirace film neschová i kdyby se sebevíc snažil, nicméně ani na moment jsem se nepřistihl, že by mi to vadilo. Obrazově podmanivá futuristická verze slovanské země se všemi krásami i špínou, nepříliš objevná ale přesto stále neméně relevantní hlavní myšlenka i s méně obvyklými zákrutami a příjemně depresivní atmosféra. Bod obnovy mi dal přesně to co jsem se bál od českého sci-fi očekávat a ještě přidal několikrát navrch. Navíc i to místy až divadelní herectví mě ani na moment nevytrhlo z příběhu a ve světě futuristické prahy jsem vydržel až do konce. Ba co víc, digitálně díky postupu méně je někdy více, dokáže tenhle kousek strčit do kapsy i několikanásobně dražší projekty ze zahraničí aniž by to působilo nahodile, nuceně nebo zbytečně. K tomu i výprava na jedničku a pro mě zážitek v kině, jaký jsem nečekal že v kině po filmech posledních let, natož s český pasem, zase zažiju.  Takže jako fanoušek béčkových komornějších sci-fi (zde inspirační Equilibrium mám rád dodnes) a estetiky a témat cyberpunku, nemám moc co vytknout a asi ani nechci. Proto si dovolím protentokrát trochu nadhodnotit už jen z principu.

plakát

Rychle a zběsile 10 (2023) 

Já vím, že jsem říkal, že s touhle sérií končím. A pak se dobrovolně pustím do desátého dílu... já vlastně ani nevím, kde se stal ten moment, kdy jsem se rozešel se sérií, kterou jsem adoroval. Už devítka pro mě byla docela problém dokoukat, nicméně tentokrát už to byla ve většině momentů docela fyzická bolest. A přemýšlím, co za to vlastně mohlo. Scénář vedoucí od nikud nikam. Velkolepé triky jako Kobra 11 na koňských stereoidech jsou sice fajn ale jakmile do nich natlačíte digitální balast ne vždy fungují alespoň snesitelně. Přehrávající oteklý Jason Momoa a nedohrávající zbytek osazenstva, kde žijící meme Dominic Toretto je ještě o něco víc nucený, než by člověk řekl, že to jde. A to ani nemluvím o logiku, fyziku a vlastně i smysluplnost pozbývajících scénách, vedle kterých cesta do vesmíru v upraveném Fieru z minulého dílu působí vlastně jako docela realizovatelný a rozumný krok. Soudě podle hodnocení tady ale i tahle podoba série má své fanoušky, kterým nevadí, že je Fast X vlastně jen šíleně nafouklý teaser/první akt velkého finále, který skončí v momentě, kdy žádná z dějových linek filmu není ani z daleka vyřešená. A ty teasery mrtvých/zmizelých postav to fakt nezachrání. Po tomhle je ovšem jasné, že i kdyby se v jedenáctce/dvanáctce cestovalo v čase nebo driftovalo na triceratopsovi, vlastně to překvapení nebude. Já u toho už ale nebudu. Rozhodně ne střízlivý. To byla totiž chyba, kterou už nehodlám opakovat.

plakát

John Wick: Kapitola 4 (2023) 

Forma čtvrtého příběhu oblíbeného zabijáka s tváři Keanu Reevese asi nepotěší úplně každého, především pak nově příchozí budou asi tápat, nicméně pokud se naladíte na jeho vlnu, v kině na vás čekají téměř tři hodiny tetelení se blahem. Fantasticky vypadající pokračování, které staví na předchozích dílech a přidává takovou nálož nového, že by to vystačilo i na dvě pokračování. Neutuchající akční sekvence, ze kterých je každá památná a dostatečně osobitá, aby ve filmu nezapadla. Lahůdková audiovizuální stránka s neskutečnou kamerou, naprosto bezchybní Tyler Bates s Joelem J. Richardem, kteří si přizvou pro tuto sérii pár důvěrně známých interpretů, skvělí záporáci a akční orgie které neberou konce a předvádí, proč tahle značka je už nyní nezapomenutelnou legendou. Už roky jsem neodcházel z kina takhle nadšen. Všechno co od Johna Wicka v nejlepší formě můžete čekat a ještě o něco víc. Jedinou obavou zůstává otázka, kam po tomhle díle stoupat s nadále se rozvíjejícím se světem tohoto nájemného zabijáka.

Poslední hodnocení (9 947)

Kancl - Závěr (2013) (epizoda) (S09E23)

28.09.2023

Kancl - Asistent asistenta (2013) (epizoda) (S09E22)

28.09.2023

Kancl - Jdi za svým snem (2013) (epizoda) (S09E21)

28.09.2023

Kancl - Papírové vlaštovky (2013) (epizoda) (S09E20)

28.09.2023

Kancl - Armaschodon (2013) (epizoda) (S09E19)

28.09.2023

Kancl - Upoutávky (2013) (epizoda) (S09E18)

28.09.2023

Kancl - Farma (2013) (epizoda) (S09E17)

28.09.2023

Kancl - Popojedem (2013) (epizoda) (S09E16)

28.09.2023

Kancl - Sleva pro páry (2013) (epizoda) (S09E15)

28.09.2023

Reklama

Poslední deníček (57)

Thomas Newman - To My Mother

...