Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný
  • Dokumentární

Poslední recenze (1 676)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Možná jsem měl jen příliš velká očekávání, možná jsem jen čekal, že potenciál takhle divokých hrátek bude využitý na maximum. Nevím. Druhý Doctor Strange rozhodně není špatným filmem (v rámci toho co Marvel předvádí v poslední době to pak platí dvojnásob), nicméně v kombinaci s Raimim jsem přeci jen prostě měl očekávání jinde. V detailu v některých momentech parádní, odvážný a vlastně docela osobitý, zároveň ale docela shazující své charaktery (i nově příchozí) ve snaze se pohybovat v předem stanovených mantinelech celého filmového univerza Marvelu. Trikově sice bohaté, nicméně ne vždy úplně přesvědčivé, kamera hravá ale i třeba v porovnání s provním dílem daleko více umírněnější a méně nápaditá a celkově Mnohovesmír šílenství působí jako zakázková výroba, která odškrtává jedno políčko v povinném seznamu za druhým, nicméně nepřidává toho moc navíc. Potenciál paralelních vesmírů je navíc vytěžen úplně minimálně, zvlastě pak porovnám li s nedávným What if...? Od projekce uběhlo několik dní a já pořád nevím, co si o filmu myslet. Rád bych ho měl rád, jako jednu z mála Marvelovek, která se rozhodla vydat svojí cestou a přinést trochu něco jiného, na stranu druhou ale většina toho všeho působí vypočítavě, repetitivně a zanechává pachuť toho co mohlo být. Na sílu naroubované prvky sice potěší ale jak os většinou filmu to má prostě princip fast foodu. Doctor Strange 2 se do vás snaží nacpat co nejvíc fast foodových variant všeho co máte rádi a tak pod tlakem, že po odchodu z kina se dostaví nevolnost, která jen tak nepomine. A já nevím, jestli si i přes ty všechny pozitivní a nápadité věci (hudební bitva třeba) budu chtít tuhle jízdu dát znovu. Zvláště když vím, jaké má následky.

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) 

Já vlastně ani nevím, co jsem čekal. Po hodně mizerně vyhlížejících trailerech jsem pořád tak nějak nevěřil, že by to mohl být až takový průšvih... a hle. Jistě své fanoušky si to asi najde, každopádně David Yates třetími zvířaty zvládá z pro mě kdysi atraktivního světa udělat naprosto bezkrevný, strnulý a smysl pozbývající patvar, který mi byl vlastně nakonec úplně lhostejný a dalšího dostaveníčka už se asi nezúčastním v zájmu zachování soudnosti. Jasně, Dan Fogler jako comic relief je pořád super, Mads Mikkelsen jako náhrada vlastně docela ujde (i když je to spíš další záporák Madse Mikkelsena než Grindelwald) a ... to je k pozitivům tak všechno. Otřesný scénář plný prázdných a často i smysl pozbývajících replik, ve které se v seriálové podobě postavy ženou bez rozmyslu z bodu A do bodu B a kdyby tam pár z nich zmizelo, asi by si toho málokdo všiml. Rozhodně to nezlepšuje fakt, že na celý příběh série celý film vlastně má asi takový vliv jako Resident Evil: Retribution na stejnojmennou sérii. Filler po všech ohledech, naplněný hloupými replikami (místy mi až přišlo, že tohle musel psát někdo po mozkové mrtvici), lacinými scénáristickými kličkami které prokoukne i šestileté dítě a snahou vyvolat velkolepou podívanou která tam prostě není. Tohle je průšvih ve všech ohledech a těch pár úsměvů a dojemných momentů ty dvě a půl hodiny fakt nevytrhnou.

plakát

Resident Evil: Raccoon City (2021) 

Člověk by jim i věřil, že se pokoušeli udělat opravdu věrnou adaptaci hry a ne to, co z relativně nadějného pokus vzniklo do obludných rozměrů s Milou Jovovich. Bohužel snaha o to něco udělat a to něco opravdu udělat není to samé. Nová verze filmového RE vybírá ty legendární kulisy, momenty, postavy a převádí je do filmové podoby, avšak celé to působí přinejlepším úsměvně a krajně amatérsky. Snaha naroubovat první dva díly do jednoho filmu je hezká, stejně jako fanouškům dopřát hned několik stálic herní série, nicméně tím to tak končí. Horor to není ani omylem, triková stránka byla laciná i v době vzniku prvního dílu s Milou, atmosféra možná vzdáleně má připomínat ty momenty z herní předlohy, díky mrzké práci s kamerou a herci však příliš nefunguje, ty momenty co mají být cool a "na oko" jsou přinejlepším hodně laciné a scénář připomíná spíše vlhkou fan fiction než vážně myšlený pokus. Nejhorší je ovšem casting, kde snad jediná postava nefunguje. Blbé repliky s vážnou tváří nedokáže prodat absolutně nikdo z ansámblu a celý film jsem se nemohl zbavit neustále se vyvstávající otázky "Proč je tady Leon k***t?". Tohle je prostě špatné, a více než film to připomíná fanouškovský klip, kde si někdo moc chtěl natočit pár scén z jedničky a dvojky a to všechno mezi je pak výplň aby se trochu natáhla ta stopáž. Pokud tohle někomu stačí k radosti, pak gratuluju a přeji aby celá nová série fungovala (nebo si to alespoň tvůrci na základě titulkové scény přejí). Pro ty ostatní doporučím dát raději dalších pár hodin třeba právě remaku RE2.

Poslední hodnocení (9 556)

Hvězdná brána - Mezi světlem a tmou (1997) (epizoda) (S01E04)

07.08.2022

Predátor: Kořist (2022)

07.08.2022

Jurský svět: Nadvláda (2022)

07.08.2022

Hvězdná brána - Zrovnoprávnění (1997) (epizoda) (S01E03)

07.08.2022

Hvězdná brána - Nepřítel uvnitř (1997) (epizoda) (S01E02)

07.08.2022

Bullet Train (2022)

06.08.2022

South Park: The Streaming Wars, Part 2 (2022) (TV film)

31.07.2022

South Park: Post COVID: The Return of COVID (2021) (TV film)

31.07.2022

South Park: The Streaming Wars (2022) (TV film)

31.07.2022

Reklama

Poslední deníček (57)

Thomas Newman - To My Mother

...

Reklama

Reklama