Dvoja

Česko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.8.2018  06:19
    Donnie Darko (2001)

"Ta atmosféra mě sežrala."

• 12.4.2018  08:54

Nesouhlasím s předchozími komentáři, kdy filmu vyčítají nelineárnost a malou informativní hodnotu. Neberu to jako dokument, kdy se mám dozvědět kvantitativní data (copak by to jednodušší jedince a děti v kinech bavilo a přišli na něj?). Je to ideální rovnováha mezi informacemi, zábavou a milým pokoukáním, kdy i malé dítě pochopí, že by nemělo jen tak bezduše šlapat na krásné brouky, ale zamyslet se nad tím, o čem příroda je, jak je provázaná a co všechno krásného a důležitého nám poskytuje. Pátou hvězdu přidávám už čistě za tenhle nápad a snahu, něco takového do kina dovést.

• 2.7.2017  20:45
    Austerlitz (2016)

Jsem milovníkem statické kamery. Vydržím na jednotlivé záběry koukat déle než je normální a miluji prachobyčejné pozorování lidí ze zákrytu. Na tomto je tento dokument postavený. Co mi tedy nesedí? Předně ŽÁDNÁ přidaná hodnota. Pro mne neznámý režisér Loznica mne zklamal "leností". Vybrání pěkné kompozice rozhodně nestačí ke kýženému obsahu a cílu, kterého chtěl dle anotace docílit. Očekávala bych např. krátký časosběr, případně více prostoru pro průvodce a jejich názor na tuto problematiku. A pokud bychom se měli vžít do kůže Austerlitze, neprocházelo by nám toho před očima a v mysli přeci jen trochu více?

• 2.7.2017  20:29

A taková je vlnovka života.

• 2.7.2017  20:08
    Na červenou (2016)

Výborný situační minifilm, oplývající lidskostí a vtipem. I nepříjemné situace můžou skončit mile, když se sejde správná parta :-)

• 2.7.2017  20:02
    Kdo je kdo v mykologii (studentský film) (2016)

Předně mi vadilo několik nelogismů, které byly zapotřebí jen aby příběh pokračoval určitým směrem (jeden z mnoha: Proč složitě tahat vývrtku k lahvi, když může jít lahev k vývrtce? atd. atd.) Každopádně se mi líbil námět, kamera a kulisy.

• 2.7.2017  19:55

Skvělé zpracování. Dokument, jež si na nic nehraje a jen vypráví část osudu jednoho umělce. Je to zábavné, originální a zajímavé. Ocenila jsem taky skvělou délku, kdy si člověk vůbec nestačil říct "Kdy bude konec?". Ráda jsem poznala Lynche z této stránky a jeho začátky celkově a jeho uměleckou tvorbu, která rozhodně není jen filmová. Závidím mu ten klidný čas, který číšil ze snímku a jeho ateliér :) Život je umění. Lynch je umění.

• 5.1.2017  15:20

Nemám ráda dokumenty, kde post mortum vyhlašují zmiňované umělce zcela nekriticky do nebe. Tohle je ale výstava a pokud by hlavní tvůrčí nebyli tolik zapálení/zamilovaní, nic tak pěkného by asi ani nevzniklo. Ano, je to nekritické, o Bowiem se nedozvíme ani kapku špatného (nevěřím, že nic takového neexistuje) a z celého vychází jako anděl. Každopádně nejedná se o životopisný dokument jako takový. Je to věhlas na Bowieho život a na to, kolika lidem dodal inspiraci a spoustu dalšího. Z prohlídky proto člověk pak odchází nadšen, v dobré náladě a určitě pln pozitivních dojmů. Sama nakonec neumím odpověděd, co přesně pro mě David znamená a tedy "je". Nejspíš nejvíce souhlasím s Kansaiem - David Bowie je David Bowie..ničemu se nedá přirovnat a to, co ve mně zanechává, nedokáži pojmenovat.

• 14.2.2016  10:51

ParaNorman mi v lecčems připomíná Frankenwineeho. (Dokonce je to i ze stejného roku!?). Z daného žánru je to lepší průměr, ale proč musí všechny tyto "pohádky" kazit dlouhými konečnými proslovy? V tom momentu se vše láme a začíná nudit. Bohužel je to dle mě nešvar, který celý snímek nakonec zhatí. Za to za mě hvězda dolů.

• 4.2.2016  22:34
    Král Artuš (2004)

Je to film. Nehraje si na dokument a dá se najít spoustu /nejen hnidopištských/ nepřesností, ale vykreslit přesnou realitu ani nebyl hlavní záměr. Některé herecké výkony také nebyly až tak slavné, jak by mohly bývale být. Ale notně pochválit se musí vše ostatní. Zase jednou u mne převládají při hodnocení spíše pocity než hlava. A ty mi říkají, že jsem se skvěle bavila. (director's cut)

• 21.11.2015  08:50

Za to plýtvání jídlem hvězdy dolů!! :-D I taková hloupost je pořád mnohem zábavnější než X nových filmů...

• 19.9.2015  14:54

Zná je každý. Je to milý a americky klasický. Vadily mi jen některé opakující se vtípky v jednotlivých dílech. Občas asi chyběla nová inspirace. "Asi jsem viděl kočičku!" je nesmrtelný :-)

• 30.7.2015  09:46

Znudění středoškoláci, jež neví co s časem a vlastně celým životem, se vydají hledat svou kamarádku, která o ně nestojí. Ale i tak všem pozmění životy a aniž by to čekali, změní sami sebe. Líbí se mi ten impuls, pojetí a nemám žádné zásadní výhrady. Příjemnej kinovej zážitek.

• 21.7.2015  20:40
    Smrt přišla brzy (TV film) (1990)

Neslaný, nemastný, surový...Půlhvězda čistě pro dětský ksichtík Juliette Lewis.

• 18.6.2015  21:57
    Jurský svět (2015)

S otevřenou pusou na konci filmu se sama sebe ptám - CO? V mnoha scénách jsem si musela schovat hlavu do dlaní z nepochopení, kdo to vymýšlel. Fraška je málo hanlivý výraz.

• 21.3.2015  22:34

Trošku moc fantasy, ale to už ty akční filmy bývají. A říznuto i komedií... Bylo fajn zas vidět Sylvestra a Arnolda a vědět, že na to ještě mají. Bavila jsem se a držela palce .

• 21.3.2015  22:30
    Horace (2013)

V tomto snímku jde čistě jen o záběry...proč ne, hezky se na to kouká. Pokud to chtělo něco říci o "Horáci", to už je horší...

• 21.3.2015  22:27
    A Fine Line (2012)

Kilian...pro mě rozhodně nejvíce motivující člověk za poslední dobu. Důkaz, že když člověk něco chce, dosáhne i nemožného....Introvert a samotář jež k sobě nechtěně váže pozornost svými výsledky. Jeden večer jsme koukali a další den několikrát rozebírali jak jen to dokáže...Budu na něj myslet a snad mi to dodá také trochu odvahy do cílů..kéžby. O kameře nenutno mluvit - super.

• 21.3.2015  22:18

Zdejší hodnocení mi trošku vadí...prostě pozitivní a citlivé američanky, no a co? Kamerové záběry super, snímek pobavil, snad i dojal - což byl jistě účel...prostě holky. Ale kdo zná někoho, jež se do něčeho takového pustil?

• 21.3.2015  22:11

Vtipní a nechtěně drsní hoši :-) "Respect"

• 14.3.2015  08:53

Trošku nedomyšlený příběh, ale to se dá v téměř TV komedii pochopit a překousnout. Občas mi vadila umělost a pocit přehrávání, ale vzápětí se to dožene. Nenadchne ani neurazí...v pár chvílích pobaví.

• 13.3.2015  13:04
    Vědecky prověřeno (TV pořad) (2014)

Vědecky vysvětlená lidská blbost, zábava a poučení...Hammond je dobrej :-) Bavím se

• 13.3.2015  10:03
    Život podle Václava Havla (TV film) (2014)

O jednom z nás, o jednom osudu...ale je citelný opět jeden opakující se aspekt totožný s dalšími řadami dokumentů a filmů. Je vyobrazeno pouze dobro či zlo. Pokud by se někdo zaměřil na dokument proti VH, určitě by něco "vyhrabal". Mám VH ráda, z toho co vím..pohled mladým, jež tyto osoby nezažily v jejich rozkvětu, samozřejmě ovlivňují média...VH byl dobrý, ale rozhodně ne dokonalý (nikdo není) - a tento dokument ho z něj dělá.

• 7.2.2015  14:15
    Posedlost (1981)

Čistě můj názor? Šílenost....Stovky metafor a přehnaná snaha o uměleckost. Od režiséra více neznám, ale natočit něco takového musí být výkon. A jestli má v hlavě takový "madlajs", rozhovor s ním musí být zážitek. Krev, křik, prázdnota.....Nemám ráda filmy po kterých je mi líto strávenýho času koukáním. Je to originální, něco jiného, ale spíše mě z toho bolí hlava....a občas se mi zdá, že lidé hodnotí něco lépe, jen proto, že jde o "umění" - jako dvě čáry na obraze od malíře

• 17.1.2015  23:33
    Světáci (1969)

Na co do knihovny, když budeme mít knihu?! Ty jseš prosimtě úplně hysterickej!

• 17.1.2015  23:30

Tatínek a syn - no ok, rádoby super chytrý věcičky a hnusný příšerky - to se dá, ale ty dlouhý, snažíce se smutný pomlky,pomáhající zvířátka a všechno okolo...? Kdyby se to vydávalo za pohádku, tak to pochopím, ale jestli to chce stát vedle jiných sci-fi, tak to jinak nejde....

• 22.12.2014  17:26
    Mise (1986)

Až se téměř cítím trapně, že mne Mise nevzala tolik jako většinu...Nemůžu upřít, že je to silné téma a jasně jde cítit pocit naléhavosti, jež si režisér vytyčil za cíl...Ale!..Ačkoliv mám velmi ráda ve filmech záběry bez dechu, zde už mi občas přišly moc...Ačkoliv mám ráda styl použité hudby (nemohu se ubránit srovnání s novějšími Melanesian choirs z TČL, jež patří k mým nejoblíbenějším soundtrackům), zde mi občas přišla melodie natolik pisklavá až působila nepříjemně...Některé scény mi přišly useklé oproti jiným, jež mohly být rozvinuty....zkrátka musím ohodnotit 2*, ikdyž je mi to líto.

• 9.12.2014  21:50
    Dvere (studentský film) (2014)

Tady má někdo hodně rád Amélii z Montmartru......Kamera je fajn, ale těch ostatních mínusů je dost :-/

• 29.11.2014  07:59
    Skyfall (2012)

Zkrátka klasika - nadpřirozený, neporazitelný, neodolatelný Bond..Záporňák Bardem tu byl ale skvělejší, takové zlouny můžu :)

• 29.11.2014  07:54
    Nebeské dny (1978)

Mám snad jednu výtku - film by se mi líbil o něco více, pokud by byl průvodný dětský hlas Lindy nahrazen obrazem a porozumnění necháno na divákovi...Upřít nelze skvělá kamera a skvělí pánové v hlavních rolích....Je to krásný příběh o lásce a touze mít se dobře

<< předchozí 1 2 3 4