nascendi

homepage

Skype: juglon1

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108
    • 19.1.2020  22:49
    Stockholmský syndrom (TV film) (2020)

Dosť nepodarený film, pri komentovaní ktorého márne hľadám niečo, čo by stálo za pochvalu. Vo všeobecnosti nemám rád filmy, v ktorých sa chodí, jazdí, mlčí, stojí a medzitým niekto prenesie nejakú vetu. V dietológii poznáme prázdne kalórie, v tomto filme máme možnosť poznať prázdne minúty. Celkove ten film vo mne vzbudil pocit, že jeho scenár niekto napísal pred 20 - 30 rokmi a keďže cenzori už nie sú, možno boli nedostatkom peniaze. V súčasnosti sa našli peniaze, nakrútil sa bez zmeny scenára film, ktorý nemal byť nakrútený.

• 23.3.2020  18:52

V súlade s názvom potvrdzujem, že všetko je premenlivé, i môj dojem z filmu. Dvojicu som mal veľmi rád. Okrem spomienok na jednu návštevu ich predstavenia v Bratislave, som mal ich LP, stále mám knihu Jana Vodňanského Jak mi dupou králíci a niekoľko ich slovných gagov na mojej webovej stránke. Pod premenlivým dojmom rozumiem, že niečo mohlo byť nakrútené lepšie, celý film skôr, ale aj tak vďaka za ten zvyšok.

• 27.1.2020  21:42
    1917 (2019)

Som veľmi spokojný s filmom, ktorý som práve dopozeral. Nie je to samozrejme spokojnosť absolútna. Divák, ktorý chce vyhľadávať nepodarené, nepravdepodobné a prehnané situácie, ich určite nájde. Lenže ja sa najradšej nechávam strhnúť dejom, atmosférou, napätím namiesto toho, aby som číhal na prípadné kiksy. Veľmi ma zaujala prvá tretina filmu, najmä realisticky stvárnené bojisko, zákopy, mŕtvoly, krátery, bahno a predovšetkým ticho alebo nevýrazná hudba, ktoré potencovali napätie pri putovaní dvojice vojakov neznámym a nebezpečným priestorom. Naopak záverečná tretina už obsahovala scény, pri ktorých som dvíhal obočie. Nič však nie je dokonalé a preto si myslím, že okrem kamery si tento film ďalších Oscarov zaslúži najmä v technických disciplínach.

• 24.5.2019  23:12
    Apollo 11 (2019)

Film začína zdanlivo náhodnými zábermi vykresľujúcimi atmosféru pred štartom. Pohľad na monštruóznu raketu núti diváka k pokore pred technickým umom, ktorý to zvládol v dobe, keď všetka technika, vrátane výpočtovej, bola na úplne inej úrovni než dnes.Táto americká odpoveď na vyslanie Gagarina na oblety Zeme bola niečím tak neuveriteľným, že ani po desaťročiach neutíchajú konšpiračné teórie o podvode v štýle filmu Kozorožec 1. Dokument je vynikajúcim darčekom k 50. výročiu pristátia človeka na Mesiaci. Iba dve udalosti vyvolali vo mne absolútny úžas. Prvou boli úvodné sekundy po štarte, keď sa nekonečne pomaly dvíhal 3000 tonový obor k oblohe a druhou, keď spočiatku porovnateľne pomaly kolabovala budova obchodného centra.

• 2.1.2020  21:43

Je do istej miery mojou povinnosťou pozrieť si film z prvej dvojstovky najlepších filmov všetkých čias, keď sa na tom zhodlo 25 tisíc užívateľov ČSFD. Neviem nič o spoločnosti Marvel, ani o predošlých Avengeroch, aj keď som ich podľa záznamov videl. V spojitosti s našou omladinou je frekventovaným slovným spojením "čítanie s porozumením", v ktorom nevynikajú. V spojitosti so mnou a Avengermi sa ponúka slovné spojenie "sledovanie bez porozumenia", lebo to ma najlepšie vystihuje pri záverečných titulkoch. Pozitívny je na filme verejný prísľub, že už ďalší Avenger nebude a ak by aj niekto nakrútil Avengers po dvadsiatich rokoch, ja už všeobecnú mienku nebudem narúšať.

• 19.3.2020  21:57
    Colectiv (2019)

Mimoriadne zaujímavý a znepokojujúci film. Pre nás ešte viac, pretože niečo obdobné sa dialo a deje aj na Slovensku. Chápadlá mafie už majú medzinárodnú dĺžku a jej metódy sú minimálne podobné, ak nie priamo totožné. Rovnako ako impotencia štátnych orgánov pri vyšetrovaní. Kapry si skrátka v žiadnej krajine nevypúšťajú rybník. Investigatívni novinári majú veľmi skromné možnosti a môžu maximálne vzbudiť záujem a hnev verejnosti. Ten ako vieme trvá tri dni a aj priemerne schopný a bezškrupulózny politik ho dokáže stlmiť za krátku dobu. Z filmu trčí beznádej, ktorá je najlepšie vyjadrená vo vete, ktorú dobre poznáme aj na Slovensku: "Čo ešte viac sa musí stať, aby ..."

• 29.10.2019  14:04

S dokumentom o Milošovi Formanovi som bol veľmi spokojný. Nie je nudný, ale tiež neobsahuje nič bombastické. Plynie si takým príjemným tempom a dokumentuje život a tvorbu tohto najväčšieho českého filmového režiséra. Páčila sa mi snaha tvorcov nájsť leitmotív, ktorý Formana hnal dopredu. Rovnako zaujímavé bolo aj odhaľovanie momentov, kedy sa zo zdanlivého konca dovtedajšieho života a tvorby dokázal vymaniť. Dokument ani zďaleka nie je komplexný a úplný, ale vôbec mi to neprekážalo, aby som si ho užil.

• 2.1.2020  18:56
    Irčan (2019)

Tak som to predsa len zvládol. Príprava spočívajúca v sledovaní japonských filmov a filmov režisérov, ktorým je ľúto nepoužiť všetok nakrútený materiál, sa vyplatila. Dokonca som sa ani nenudil. Priemerné hodnotenie považujem za primerané, pretože som mal trvalý pocit, že som to už v niečom a niekedy videl, ibaže to bolo inak poskladané. Veľa sa píše o digitálnom a veľmi nákladnom omladzovaní protagonistov filmu. Nepovažujem to za nejaký prelomový moment v dejinách filmu, pretože to prinesie prospech iba starnúcim hercom, ktorým to umožní predĺžiť si kariéru. Neprekvapila ma svojim herectvom ani ústredná trojka, pretože po toľkých rokoch je divák oprávnený očakávať od nich špičkové výkony. Som rád, že som Írčana videl, ale ani v opačnom prípade by sa až tak veľa nestalo.

• 27.12.2019  22:34
    Joker (2019)

Všetkými Batmanmi, Jokermi, Gotham City a ďalšími atribútmi filmovej kultúry 21. storočia som nedotknutý a jedinou pohnútkou, ktorá ma viedla k sledovaniu tohto (zatiaľ)úspešného filmu bola zvedavosť. Výsledkom sú moje obľúbené tri hviezdičky. Joaquin Phoenix odohral svoj part vynikajúco, páčila sa mi aj hudba prispievajúca k atmosfére a to je asi tak všetko. Bol som spokojný, že film na mňa nekládol nijaké nároky z hľadiska poznania predchodcov. Ale moja výčitka smeruje k message tohto filmu, pretože v neukotvenej spoločnosti naozaj stačí jeden pošuk a sú z toho záverečné minúty filmu. 21. storočie vyznáva iné osobnostné vzory, ako vyznávalo storočie predošlé.

• 1.8.2019  23:25
    Klaunovo pozdní odpoledne (TV film) (2019)

Dozvedel som sa, že ide o prvý portrétny dokument Bolka Polívku. Bol som teda primerane zvedavý, pretože Bolka i Milana Lasicu mám nadpriemerne a dlhodobo rád. V dokumente je viacero ukážok z jeho diel, ukážky z procesu tvorby i názory jeho blízkych. Som rád, že som to videl i keď mám k dokumentu menšiu výhradu. Takmer bezvýhradne sa bude páčiť divákom, ktorí majú Bolka nekriticky radi a ktorí sa radi stretávajú s pripomienkami jeho diel. Tí ostatní budú skôr uvažovať, čo sa v dokumente dalo urobiť lepšie.

• 6.12.2019  23:56
    Klaus (2019)

Na rozprávky som už objektívne dosť starý a tak som si Klausa pozrel iba kvôli tým 90% a zvedavosti, čo sa dnes servíruje deťom. Na môj vkus tam bolo dosť nepriateľstva a dobro bolo prítomné ako externalita. Výtvarné spracovanie sa už dosť líši od kreslených filmov môjho detstva. Hudba sa mi páčila, rovnako ako aj idea celého filmu. Ale nedokážem sa prekonať a túto rozprávku hviezdičkami priradiť k iným filmom, ktoré mám rád.

• 19.5.2019  22:59
    Klec (TV film) (2019)

Som rád prekvapovaný. A pokiaľ má to prekvapenie názov Klec, som ešte radšej. Herectvo pani Bohdalovej je mi dostatočne známe, o Kryštofovi Hádkovi som toho dosť čítal a režisérsku dráhu Jiřího Stracha sledujem prakticky od jeho začiatkov. Takže papierové predpoklady boli veľmi sľubné. A diváci vo väčšine prípadov neboli sklamaní. Nespomínam si na prípad, kedyJiřina Bohdalová podala lepší herecký výkon. Kryštof Hádek jej zdatne sekundoval. Dá sa mudrovať nad niektorými nelogickými detailami, nad stavbou príbehu, nič to však nemení na fakte, že ide o počin, u ktorého nie je dôvod šetriť s hviezdičkami. Ako divákovi v seniorskom veku mi Klec v závere trochu pripomenula Mallov Výťah na popravisko.

• 14.1.2020  23:09
    Le Mans '66 (2019)

Nemusím opakovať, že automobilové závody ma nechávajú byť chladným, takže to predznamenáva môj záujem o filmy s touto problematikou. Na druhej strane by som si pripadal ako ignorant, ak by som si nepozrel ôsmy!!! najlepší film všetkých čias. Samozrejme iba podľa súčtu priazne, ktorú mu venovalo doterajších 8 tisíc divákov. Nekritizujem, veď Gaussova krivka platí aj na takéto výsledky. Ja som videl Le Mans so Stevom McQueenom i nedávnych Rivalov a možno aj nejaké menej výrazné filmy. U tohto som si uvedomil, že za 98 miliónov dolárov je veľmi ťažké nakrútiť nepodarený film. Rozhodne sa však dal nakrútiť kratší film, dalo sa dohovoriť Christianovi Baleovi , aby sa trochu krotil a výsledok mohol byť ešte lepší. Nie v rebríčku ČSFD, ale v mojom dojme.

• 28.12.2019  22:50
    Marie Terezie II (TV film) (2019)

Významnejší rozdiel oproti prvej časti som nezaznamenal. Bolo tam viacero epizód, v ktorých bola Mária Terézia prezentovaná, ako osvietená panovníčka, viacero príkladov intríg, ktoré sú prirodzenou súčasťou panovania, celkovo sa mi druhá časť pozdávala viac ako prvá, ale záverečné titulky som prijal bez ľútosti, že to skončilo.

• 7.12.2019  23:39
    Parazit (2019)

Nemôže byť zlé pozrieť si okrem starších filmov aj niečo súčasné. Nemôže byť zlé pozrieť si niečo z juhokórejskej produkcie, ktorú mnohí obdivujú. A tak som sa zahľadel do Parazita. Spočiatku mi evokoval starší slovenský film Utekajme, už ide. Neskôr som si uvedomil, že film je koncipovaný tak, aby divák nekriticky prijímal, čo mu je predkladané. Nebolo to príliš náročné, pretože tento film je po remeselnej stránke veľmi kvalitne urobený. Je pomerne zdĺhavý, ale u ázijských filmov som na to zvyknutý. Omnoho viac mi prekážalo, že v druhej polovicu už scenárista začal strácať vládu nad rozpracovaným príbehom a volil viacero nepravdepodobných skratiek, pomocou ktorých sa dotrepal k akému-takému záveru. Škoda, rád by som dal filmu aj viac hviezdičiek, ale určite nie iba preto, že aj ostatní.

• 2.11.2019  19:00

Panebože! Čo to bolo? O mne sa ani náhodou nedá povedať, že som fanúšik Tarantinových filmov. Oba Killbilly a Pulp som si síce pochvaľoval, ale okrem nich samý priemer a rozpaky. Veľké rozpaky. V tomto filme to asi vyvrcholilo. Dve a pol hodiny nudy pri nezáživnom kecaní a na konci snaha zvrátiť dovtedajší dojem jednou scénou. Nuž, podľa mňa sa to vôbec nepodarilo. A je mi, ako obvykle, úplne jedno, že okolo mňa je to ako hviezdna obloha na mieste bez svetelného smogu. Asi si poriadne rozmyslím, či budem v budúcnosti zvedavý na nejaký ďalší Tarantinov film.

• 6.3.2020  11:24
    Un Homme Parfait (TV film) (2019)

U filmov nakrútených podľa skutočnej udalosti očakávam realistický príbeh a poteší ma, ak je aj príťažlivo spracovaný. To bol hlavný dôvod prečo som film pozeral bez toho, aby som čokoľvek o ňom vedel. Film bol vysielaný neskoro večer a tak sklamanie bolo nevyhnutné.V tom filme bolo nevydarené takmer všetko, počnúc castingom a končiac nulovou atmosférou a nepravdepodobným správaním sa aktérov. Zaujal ma vlastne až oznam na konci filmu, že incest bol v Francúzsku zaradený medzi trestné činy až v roku 1990 a zo 4 miliónov predpokladaných obetí sa spravodlivosti domáha iba 10 tisíc. Ale na to, aby som dostal túto informáciu, nebolo treba nakrúcať film.

• 29.3.2020  20:24
    Vlastníci (2019)

Výborne som sa bavil, v závere filmu už menej. Námetovo blízke väčšine divákov, scenáristicky presné a nápadité, herecky zvládnuté, tak čo by človek ešte chcel viac. Postavy sú síce figúrkovité, nie sú to bežní ľudia, skôr ich karikatúry, ale na silné vyznenie filmu bolo asi potrebné použiť takúto nadsádzku. Ani si nespomínam, kedy naposledy som videl súčasnú českú komédiu na porovnateľnej úrovni.

• 7.6.2019  18:41
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Tak som si počas dvoch dní pozrel seriál, o ktorom sa dnes hovorí. Ale nie iba preto, veď som vynechal množstvo filmov a seriálov, o ktorých sa tiež hovorilo, ale som tušil, že iba preto, aby si na seba zarobili. Černobyl je iná káva. K jadrovým zbraniam a jadrovej energetike som mal bližšie, ako bežná populácia a zaujímalo ma, ako sa s problematikou havárie jadrovej elektrárne v ZSSR vysporiadajú nerusi. Výsledok je pre mňa príjemným prekvapením. Od realistického zobrazenia prostredia, cez dramatický dej a výkony hercov až po posolstvo ktoré seriál vysiela. Mohlo by sa zdať, že udalosť, o ktorej už dosť vieme, nás nemôže prekvapiť dramatickými momentmi. Ale postup potápačov temnými chodbami v kontaminovanej vode za stúpajúceho praskania GM detektorov bol napätím porovnateľný s naháňačkami Iasona Bournea. Tvorcovia sa nevyhli niektorým vecným chybám, nie vždy som sa stotožnil s proporcionalitou epizód, ale kto by im to vyčítal? Možno iba tí, ktorým prekáža aj komunikácia v angličtine. Tento seriál poriadne prekope moju tabuľku najobľúbenejších seriálov. A najväčší gól som zažil dopoludnia, keď prišla správa, že Rusi sú so seriálom nespokojní a mienia nakrútiť vlastnú verziu, v ktorej haváriu spôsobí agent CIA. Takmer som spadol z kresla spomínajúc si na slová pesničky Pepu Nosa: "Já jsem agent síajej, jsem nebezpečnej a véry, véry zlej". Už sa neviem dočkať, kedy nám Rusi odhalia tú najposlednejšiu a najpravdivejšiu pravdu.

• 3.6.2019  08:41
    54 hodin (TV seriál) (2018)

Pomerne dlhý film o tom, ako to dopadne, keď políciu riadia úradníci. Tí totiž ovládajú iba vyhýbanie sa zodpovednosti, skrývanie sa v kolektíve, odvolávanie sa na predpisy a kompetencie a množstvo podobných kvalifikácií. Aj keď je v popiske vyzdvihovaná mrazivá autenticita, viackrát som mal pocit, že to so zobrazovaním preháňali (asi v záujme toho, aby aj diváci s IQ jedného z gangstrov pochopili). Aj dnes a ešte vo väčšej miere sa stretávame s tým, že ľudia si nakrúcajú videá namiesto toho, aby niekomu pomáhali, alebo niečomu zabránili. Len to nevyzerá tak umelo a hrane ako v tomto filme. Takže dĺžka a uveriteľnosť sú moje dve výhrady, pričom so zvyškom som bol celkom spokojný, pretože podobný postup šéfov poznám z vlastnej pracovnej praxe.

• 11.2.2020  14:53
    Balón (2018)

Dramatická snaha o únik z tábora šťastnej budúcnosti a mizernej prítomnosti sa síce nevyrovnala filmu Životy tých druhých, ale aj tak ide o mimoriadny počin. Oceňoval som najmä kamerové skratky na všadeprítomné oči a uši Stasi, to aký obrovský aparát dokázala zmobilizovať kvôli obave, že im pár ľudí uletí na Západ. A pritom sám veliaci podplukovník preniesol kľúčovú vetu: "Proč je skrátka nenecháme běžet?" Všade vo svete je dominantnou úlohou hraničiarov zabrániť vniknutiu nežiaducich osôb, iba v socialistických zemiach sa pozornosť sústreďovala na zabránenie únikom. Nepovažuje Balón za bezchybný film, ale minimálne kvôli atmosfére a napätiu si štyri hviezdičky zaslúži.

• 5.5.2019  22:52

Freddie Mercury je môj rovesník a kapela Queen je jedinou, na obľube ktorej sa zhodnem aj s osobami o jednu až dve generácie mladšími. Je preto samozrejmé, že som mal primerane veľké očakávania a tie sa, ako je obvyklé, nemohli naplniť. Freddie Mercury bol fenomén, ku ktorému je možné priblížiť sa podobou, gestami, ale nie spevom. Okrem toho u týchto quasi životopisných filmov som enormne citlivý na to, čo si režisér vyberie na stvárnenie, ktoré udalosti bude predkladať divákovi ako zlomové. A napriek tomu, že nie vždy som sa s ním dokázal stotožniť, celok pokladám za hodný štyroch hviezdičiek.

• 23.1.2020  13:29
    Dobrá smrt (2018)

Eutanázia je témou, ktorej význam bude časom stúpať. Nielen v spojitosti so starnutím populácie, ale aj s rastom počtu chorôb, ktoré sa nedarí vyliečiť, ale darí sa pri nich udržať pacienta pri nejakej minimálnej forme života. Zatiaľ rozšíreniu eutanázie bránia kresťanské dogmy, ktoré mlčali a mlčia pri vojnách a popravách. Je absurdné keď psom dožičíme bezbolestný odchod zo sveta, u beštiálnych vrahov vymýšľame najprijateľnejší spôsob popravy a ľuďom, ktorí trpia nepredstaviteľnými bolesťami v terminálnom štádiu choroby poskytujeme iba idiotské odmietnutie buď od lekárov (možno vynájdu účinný liek; nemôžem vám zvýšiť dávku morfia, pretože by vás mohla otráviť) alebo od náboženských fanatičiek ako Matka Tereza (čím viac trpíš, tým ťa Ježiš viac miluje), ktoré si v prípade vlastného utrpenia pri zomieraní zvolili radšej švajčiarsku kliniku, než Ježišovu lásku. Film ma zaujal tým, že iba nazeral do procesu, nekomentoval, neburcoval, neodsudzoval, ani nepropagoval. O to väčší emočný účinok sa mu podarilo dosiahnuť. Eutanázia nebude pravdepodobne nikdy masovo rozšíreným spôsobom umierania. Väčšina ľudí skoná bez neznesiteľných bolestí. Možno ani nenastane doba, keď likvidácia starých ľudí bude ekonomickou nevyhnutnosťou, ako to bolo vo filme Balada o Narajame. V každom prípade jej hysterické odmietanie cirkevnými kruhmi naráža na pozoruhodný názor, že právo na voľbu času a spôsobu úmrtia by malo patriť medzi základné ľudské práva.

• 13.1.2019  20:03

Som presvedčený, že s týmto dokumentom môže byť spokojný aj dlhoročný fanúšik Elvisa, za akého sa pokladám. Film je pozoruhodne vyvážený, nič v ňom nie je na úkor iného a kombináciou hovoreného slova s filmovými zábermi sa dosiahla jeho vysoká informatívnosť. Nechýba hudba ako v nepodarenom dokumente Jak šel čas s Elvisem (2007) a opäť je zastúpená v primeranom množstve. Najviac ma zaujal popis Elvisovho detstva, zdrojov jeho neskoršej tvorby a vlastností, ktorými disponoval a ktoré mu umožnili tú nevídanú dráhu. Je veľmi príjemný pocit vidieť po čase dokument, ktorý má všetko, čo výborný dokument má mať.

• 13.12.2018  14:57

Už som o tom písal vo svojom úvodnom slove, že diváka môže zmiasť vysoké hodnotenie, keď si nevšimne počet hodnotiteľov. A to je tento prípad. Verím, že existuje aj viac ako dvadsiatka nadšencov, ktorí tomuto hudobnému špeciálu nadelili 96 %. Nevšimol som si, že už o pár dní, keď som si našiel čas na pozretie, to bolo 94 % a s mojimi troma hviezdičkami 93 %. Pravdou však ostáva, že ma vystúpenie novozélandskej dvojice nezaujalo. Ich úspech považujem za výsledok snahy prekvapovať, provokovať a šokovať. Na to sa súčasný divák chytá. I mne sa kdečo z ich vystúpenia páčilo, lebo to bolo objavné, ale celkový dojem to nezachránilo. Takže videl som, počul som, stačilo.

• 26.4.2019  23:19
    Free Solo (2018)

Mám dva dobré pocity v spojitosti s týmto filmom. Prvý je, že som sa neúmyselne dostal až k sledovaniu posledných 40 minút filmu a bolo som tak ušetrený toho, čo komentátori kritizujú. A druhý je moja zásada nehodnotiť dokumentárne filmy, pretože priemer dvoch rozporuplných pocitov, ktoré som ma u tohto filmu je iba priemerom. Nemám rád horolezectvo. Videl som niekoľko filmov o horolezcoch a neoslovuje ma odôvodnenie ich lezenia tým, že tam ten kopec je. Na druhej strane uznávam, že nič podobne fascinujúce, ako zábery z jeho lezenia na Kapitána, som nevidel a pravdepodobne už ani neuvidím. So záverom filmu prichádza otázka - Čo ďalej?

• 7.8.2019  23:34
    Grygar (2018)

Grygar patrí k vzácnemu druhu ľudí, ktorí majú prebytok empatie a obrovskú snahu rozdeliť sa s tým, k čomu za dlhé roky vo vede dospeli. A robí to mimoriadne príjemným spôsobom, ku ktorému patrí aj nevšedný rozprávačský talent Aj s jeho prispením každého poslucháča presvedčí, že tomu, o čom hovorí, aj hlboko verí. Preto ma prekvapilo, že dokument o takomto význačnom človeku dajú robiť amatérskym nadšencom. Rád som si ho pozrel, pretože väčšinu času hovoril samotný Jiří Grygar, jeho priatelia a kolegovia. A to ostatné? To bola daň amaterizmu.

• 24.10.2019  22:45
    Hotel Mumbai (2018)

Tak som po dlhšom čase videl film, s ktorým som bol veľmi spokojný. Bol výborne režijne zvládnutý, nakrútený prísne realisticky, takmer bez pátosu a aj herci vrátane komparzu boli uveriteľní. Neprekvapila ma nepripravenosť silových zložiek na teroristický útok. Rovnako tak mudrovanie odborníkov, že militantných moslimov je iba malé percento. Na dvojičky stačila dvadsiatka, na Hotel Mumbai tiež. Nie je dôležitý počet, ale fanatické odhodlanie, chladnokrvné zabíjanie a dostatok munície. Hasičské jednotky sú už zriadené a vybavené na všetkých úrovniach, protiteroristické sú stále popoluškou. Absolútne však nechápem, prečo na obchodnej lodi Alabama a v takom obrovskom hoteli nie je v nejakej plechovej skrini zopár kalašnikovov pre prípad. Čakanie na políciu a špeciálne jednotky bolo nekonečné.Hotel Mumbai považujem nielen za vydarený, ale aj za užitočný film, ktorý by si mal pozrieť každý slniečkár, ktorý plače nad nešťastným osudom "utečencov", pozýva ich do krajiny, ale nie k sebe do bytu. A o tom to je.

• 28.1.2018  21:47

Hrozný zážitok. Keď som Prípady 1. oddelenia hodnotil troma pomerne silnými hviezdičkami, tak tento nepodarok si nezaslúži viac ako jednu slabú. Pre koho sa takéto nepodarky nakrúcajú chápem. Nechápem iba kto na ne schvaľuje spoločné peniaze.

• 15.4.2019  19:14

Tých 133 minút bolo veľmi zaujímavých. Jane Fonda rekapituluje svoj pestrý, kontroverzný a zaujímavý život a snaží sa dopátrať, prečo sa udalosti v ňom udiali tak a nie inak. Poodhaľuje mnohé z príčin na rodičovskej strane, v ktorých ona pokračovala, pretože nebolo nikoho, kto by ukázal lepší smer. A tak sa Fondovci v troch generáciách rútia životmi za úspechmi, uznaním a slávou. Darí sa im, ale nie je to bez ujmy na osobných životoch a vzťahoch. Zaujala ma vysoká potreba verejno-prospešnej a politickej činnosti, v ktorej dosahovala vďaka svojej rebelskej povahe úspechy a ktorej príčiny spočívali pravdepodobne v neuspokojivom osobnom živote. Nie každý životopisný dokument sa vydarí, ale s týmto som mimoriadne spokojný.

<< předchozí 1 2 3 4 28 55 81 108