nascendi

homepage

Skype: juglon1

1 2 3 4 5 25 49 72 96
    • 27.5.2018  12:20

Opäť jeden priemerný diel columbovskej série. Okrem nepravdepodobného správania sa obete aj hojné bezdomovecké správanie sa poručíka oddelenia vrážd v Los Angeles. Chápem, že tento kontrapunkt bol výrobnou značkou celej série, ale tým, že si tvorcovia viackrát neustrážili limit prípustného, dostávali sa do oblasti trápnosti a znechutenia diváka. A vtedy sú tri hviezdičky maximom možného.

• 24.5.2018  09:21
    Za sklem (TV seriál) (2016)

Žiaden zázrak, ale ani spokojnosť nie je málo. Tak, ako ma pre časom bavili Případy 1. oddělení, tak ma bavili aj prípady za sklom, i keď každý inak. Ich divákom som sa stal po prieťahoch s odvysielaním 2. časti 2. série. Ak to bol iba reklamný ťah, tak sa podaril. Za najväčší problém seriálu považujem, že si na chrbát naložil viac, než je možné uniesť. Byť čo najviac autentickým, dotýkať sa mocných a vyhnúť sa ich odozve trochu naivné. K samotnému seriálu iba toľko, že herci boli vybraní dobre, ale bolo ich málo, vlastne z každej organizácie iba vzorka. Okrem toho, že niektorí ma svojim výkonom vyložene sklamali (Kramár), väčšina z nich nemala čo hrať, pretože scenár mi pripadal prekombinovaný a dialógy umelé. Nevyznamenali sa ani zvukári. Príjemne ma prekvapilo, ako dobre vyzerá moje rodné mesto z dronu, na rozdiel od pohľadu, ktorým disponuje pešiak..

• 23.5.2018  19:18
    Othello (1952)

Pri zadaní mena Othello sa vyroluje množstvo pokusov o prevod tohto významného Shakespearovho diela na filmové plátno. Ale nebol to nik iný, ako enfant terrible Hollywoodu, Orson Welles, ktorý z divadelnej hry dokázal spraviť film. Nie inscenáciu divadelnej hry, ale plnokrvný film, v ktorom využil množstvo nástrojov, ktoré čiernobiely film poskytuje. Vzniklo dielo, na ktorom je síce poznať, že ani pri nakrúcaní tohto filmu sa Orson Welles nevyhol problémom s producentmi presvedčenými o tom, že kto platí, ten má aj najsprávnejší názor na to, ako má výsledné dielo vyzerať. Neprekvapuje ma, že film nezískal ohlas u divákov, ale očakával som, že si ho pozrie viac ako 135 užívateľov z tých sto tisícok, ktorí sa pasujú za fanúšikov filmu.

• 23.5.2018  16:22
    Kundun (1997)

Tak, ako sa u niekoho vytvorili spojenia Japonsko-Hirohito, Čína-Mao, Kambodža-Pol Pot atď., tak sa u mňa vytvorilo spojenie Scorcese-dlhočizné filmy. Nepopieram, že sú medzi nimi aj vynikajúce, ale všetky sú dlhšie, než aké mohli byť, mať tak poruke nožničky. Kundun mi naopak pripadal krátky a svedčal by mu názov Mladosť Dalajlámu. V neúmernej dĺžke sa zaoberal pomerne krátkym obdobím Dalajlámovho života. Tým sa vytvoril priestor pre nábožensko-etnografický obrázok Tibetu, niečo, čo by som bez Dalajlámu vnímal ako produkt National Geographics. Prednedávnom som videl film o apologétovi nenásilia - Gándhím. Dalajláma mi vyznel skôr ako apologét nerozhodnosti. Bol a je symbolom Tibetu, ale jeho reálna politická sila spočíva v tom, že ho vždy niekam pozvú, ak chcú nasrať Číňanov. A ako sa Tibeťanom žije desiatky rokov po Dalajlámovom exile, to sa z tohto filmu nedozvieme.

• 21.5.2018  18:05

Poviedku L.N. Tolstého som nečítal, takže som vnímal film bez porovnávania s motívmi predlohy. Film je dobre pozerateľný, scenérie, zvuk i zobrazenie dvoch odlišných svetov bolo zaujímavé. Imperiálny vzťah k malým národom na okraji ríše je porovnateľný s nadradenosťou Američanov, kdekoľvek vo svete. Film som bol nútený sledovať v originále (aký to rozdiel oproti dabingu), horalom som síce rozumel akurát tak Salam Aleikum, ale ruština mi ani po 20 rokoch nerobila najmenší problém. Prijal by som o niečo temnejšie ladenie, lebo byť zajatcom na Kaukaze nie je dôvodom na odľahčujúce vsuvky. Tri hviezdičky sú zdanlivo slabým hodnotením, ale ja ich vnímam ako silné a zaslúžené.

• 20.5.2018  09:08

Tento diel som už pred mnohými rokmi videl, ten spôsob obstarania si alibi je dobre zapamätateľný. Aj keď v tomto diele je vrah takým silným protivníkom, že máme možnosť spoznať Columbovho šéfa a vidieť jeho archívne auto ako kabriolet. S protivníkom však nemá nič spoločné nedotiahnutosť niektorých scén, nevierohodnosť správania sa postáv, málo uveriteľná zhoda okolností a samozrejme aj Columbovo idiotské vniknutie do súdnej siene.

• 19.5.2018  23:38
    Truth (2015)

Práca investigatívnych novinárov je vždy pohybom po tenkom ľade. Stret protichodných záujmov, teda odhalenia neprávostí politikov a ich zametanie stôp, vyvoláva nutný konflikt. V ňom nie je dôležité iba to, kto má viac možností a prostriedkov, ale aj načasovanie zverejnenia, pretože blízkosť významnej udalosti (prezidentských volieb) tento konflikt vyostruje. Film som videl už druhý krát a nenašiel som nič, čo by odporovalo môjmu prvotnému dojmu, že ide iba o priemernú snímku, na ktorej ma zaujala iba účasť Cate Blanchett a aktuálne odobratie mobilného telefónu českej reportérke Holcovej slovenskou políciou.

• 19.5.2018  14:03
    Chaplin (1992)

Prečítal som niekoľko kníh o Chaplinovi,videl som takmer všetky jeho filmy a preto som bol mimoriadne zvedavý na Attenboroughov film. Chaplin ostáva v mojich spomienkach nespochybniteľnou veličinou, a tým nemám na mysli Chaplina ako herca, scenáristu, režiséra, či hudobného skladateľa. Uvedomujem si, aké ťažké je vtesnať pestrý, dramatický a dlhý život umelca do 143 minút. Našťastie sa to režisérovi s výraznou pomocou Roberta Downeyho Jr. veľmi dobre podarilo. Obraz, aký vytvorili je primerane autentický, štýl rozprávania je nenásilný a divákovi poskytuje všetko dôležité, čo by chcel o Chaplinovi vidieť, aj keď nie je príliš oboznámený s jeho dielom. Bol som s filmom mimoriadne spokojný a dlho bude v mojej pamäti doznievať.

• 18.5.2018  15:32

Pozbieral som v sebe všetku trpezlivosť a dopozeral som tento, právom neznámy, film. Pozbieral som v sebe všetku toleranciu, ale viac ako dve hviezdičky mu nedokážem dať. Tých nedostatkov v ňom bolo toľko, že ich ani nejdem vymenovávať a pritom detvanci s českým prízvukom nie sú tým najhorším prehreškom. I keď Psohlavcov nakrútených hercami z Michaloviec by Česi nestrávili. Verím, že ak by tento nepodarok videlo viac užívateľov ČSFD zreálnilo by sa aj jeho celkové hodnotenie.

• 17.5.2018  22:50

Na obed guľáš, večer guľáš. Na obed jedlý, večer žánrový. Neobľubujem horory, založené na ľakačkách, neobľubujem filmy založené na zvratoch, ktoré presmerovávajú žáner i dej, aby ho neskôr neumelo spojili s predošlým. Nebol som síce znechutený, iba som nezaujato sledoval čo sa na obrazovke deje, potešilo ma zopár známych pesničiek a bol som celkom rád, keď film skončil.

• 17.5.2018  16:05
    Fitzcarraldo (1982)

Iba 83 % ma primälo k tomu, aby som si po Aguire pozrel ďalší výtvor dvoch magorov - Herzoga a Kinského. A aj po dosledovaní tejto dva a pol hodinovej nudy, ktorá bola exhibíciou egomaniactva som nenašiel najmenší dôvod, aby som dal viac, ako obligátne tri hviezdičky. Nevšimol som si vo filme nič iné ako podobnosť medzi conquistadormi a misionármi, ktorí prišli do Južnej Ameriky lúpiť zlato a/alebo šíriť kresťanstvo a šialencom, ktorý prišiel šíriť operu. Na ďalší Herzogov film ma nezlomí ani 95 %.

• 15.5.2018  18:18

Neprečítal som žiadnu z kníh Stephena Kinga a nemám z toho traumu. Doteraz som videl sedem filmov nakrútených podľa jeho kníh a som rád, že k päťhviezdičkovým (Shawshanku, Misery a Osvieteniu) pribudla Dolores Claiborne. Rozdiel medzi štvor- a päťhviezdičkovým filmom je v emociálnom účinku. Film s najvyšším ohodnotením ma musí svojim spôsobom uchvátiť, vtiahnuť do seba a u Dolores sa to podarilo. Nemá zmysel vymenovávať čo všetko sa poskladalo na úžasnom celkovom dojme, ale kreácia Kathy Bates bola neskutočná a ako som si pozrel aj neocenená. Nemá rovnako zmysel zamýšľať sa, ako to robia Kingológovia, nad odchýlkami predlohy a filmu. Nemá vlastne zmysel nič iné, ako si vychutnať tento dramatický skvost vo všetkých jeho nuansách.

• 12.5.2018  23:30

Videl som De Palmov remake s Al Pacinom a tak som považoval za potrebné pozrieť si originál. Musím priznať, že ma nenadchol. Určite má svoju historickú cenu a význam pre nakrúcanie ďalších gangsteriek. Paul Muni vtlačil filmu pečať svojej osobnosti, ale ostatní herci hrali dosť toporne a k celkovému dojmu prispeli aj dialógy, ktoré pôsobili dojmom, že uplynul iba krátky čas od nástupu zvukového filmu. Film je aj dnes pozerateľný, ale treba sa obrniť pochopením pre muzeálne exponáty.

• 9.5.2018  21:12

Mimoriadne zaujímavý film, ktorý v európskych "civilizovaných" pomeroch pôsobí šokujúco. Lenže v nehostinných končinách Japonska, v neznámej dobe sú všetky aspekty života prirodzené a blízke dianiu v prírode, ktorá tiež nie je krutá, iba racionálna. Aj keď je film dvojhodinový, nenudí. Dokumentaristický prístup bol veľmi vhodne zvolený. Zaobstarávanie prostriedkov na živobytie, milovanie, ktoré je skôr párením, rodenie, tresty pre jedincov, ktorí ohrozujú komunitu a nakoniec aj smrť sú prezentované autenticky a nemali by vyvolávať pohoršenie. Morálka je nadstavbová záležitosť a nikto nemôže zaručiť, ako s ňou zamáva preľudnenie, klimatické zmeny, starnutie populácie a ďalšie nepriaznivé faktory. Veď už dnes apologéti morálky odsúvajú svojich rodičov do starobincov, a to nie pre chudobu, ale pre chamtivosť a preferovanie vlastného pohodlia. A aj keď je to nevhodné prirovnanie, práve títo bez pocitu viny odvezú psíka, ktorého sa už obdarovanému dieťaťu nechce venčiť, do lesa, priviažu ho o strom a nechajú zahynúť od hladu.Takže to nie je len film z odľahlej časti ďalekého Japonska, ale aj film o nás, film, ktorý upozorňuje na dočasnosť našej pohodlnej humanity.

• 9.5.2018  17:31

Fanúšik anime zo mňa asi nikdy nebude, ale považoval som za potrebné pozrieť si film, ktorý je v Top 300 ČSFD. Zo začiatku som si nevdojak spomenul na Zemanov Vynález skazy a známu anekdotu (Japoncov nedoženieme, ani keby nám išli naproti) som si upravil na tvar - Japonci Zemana nedobehnú, ani keby im šiel oproti. Nemám nič voči znalcom Mijazakovej tvorby, ani animefilom, ale ja si radšej pozriem niečo iné.

• 8.5.2018  21:46

Anime určite nie je pre mňa. A vlastne ani neviem pre koho sú určené. Pre deti nie kvôli tematike a pre dospelých nie kvôli vyjadrovacím prostriedkom. Mne navyše nie kvôli tomu, že námetom je utrpenie Japoncov po prehratej vojne. V kontexte so zverstvami, ktoré japonské vojská páchali po celej juhovýchodnej Ázii ťažko hľadám empatiu k ich utrpeniu.

• 8.5.2018  20:05
    Zapomenutí (1950)

Buňuel, nebuňuel, žiadna sláva to teda nebola. Ani neviem, či mi to pripomínalo viac Mesto bohov alebo diela talianskeho neorealizmu. Podstatné je, že to bolo čierno-biele nielen z hľadiska použitého filmového materiálu, že to bolo extrémne zostarnuté a že ma to nebavilo. Dávam tri hviezdičky, lebo dobrého režiséra tam bolo cítiť, ale pocit, že títo starí uznávaní majstri už patria iba do učebníc histórie filmu, tento film iba prehĺbil.

• 5.5.2018  23:17
    Virdžina (1991)

Drsná príroda, drsní ľudia, drsné zvyky. Bez ohľadu na to, čo si o tom myslíme dnes, v danej dobe to bola otázka prežitia. Zaujímavý film o tradícii, o ktorej som nič nevedel. Film realisticky nakrútený, s výborne stvárnenými postavami a podfarbený vhodnou hudbou pôsobil neuveriteľne autenticky. Vlastne je dobre, že ľudia opúšťajú takéto nehostinné končiny, pretože tam sa nedá žiť, tam ide doslova o život. Ešte porozmýšľam o štyroch hviezdičkách, keď sa mi to všetko poskladá v hlave.

• 5.5.2018  18:46

Pri výbere častí columbovskej série si pomáham priemerným hodnotením, ktoré musí prevyšovať 80 %. Pri vlastnom hodnotení ma bohužiaľ dosť ovplyvňuje miera "bezdomovectva" Columba, miera prekombinovanosti spáchanej vraždy a krkolomných náhod pri odhaľovaní jej páchateľa. Preto sa pri hodnotení v tomto prípade uskromním s tromi hviezdičkami, ktoré vôbec neznamenajú, že by sa mi táto časť nepáčila. Ale kontrapunkt medzi ošuntelým, ale bystrým poručíkom a zhýčkanými študentmi z dobrých rodín už zachádzal do sociálno-kritickej roviny, pričom ten čierno-biely pohľad na aktérov nebol nevyhnutný. Ale možno aj v ľahkej identifikovateľnosti divákov tkvie časť úspechu columbovskej série.

• 29.4.2018  22:27
    Metanol (TV film) (2018)

Pred časom som sa rozhodol, že nebudem hodnotiť, ale iba komentovať dokumentárne filmy, pretože si myslím, že za svoj úspech vďačia vo veľkej miere atraktivite námetu. Dvojdielny televízny film Metanol som vnímal ako hraný dokument s vysokou atraktivitou, ktorý bol nakrútený podľa skutočných udalostí spred niekoľkých rokov a tak mám problémy s jeho hodnotením. Otrasný príbeh ukázal aké rozmery môže nadobudnúť chamtivosť v spojení s nedostatočnou erudíciou. Sústredil sa na hlavných aktérov a priebeh vyšetrovania. Údajne boli nasadené maximálne počty policajtov, ale potom mi nebolo jasné, prečo sa hlavní vyšetrovatelia sťažovali na nedostatok ľudí a nemohli sa ani poriadne vyspať. Chýbala mi tam zmienka o pôvode nálepiek a ochranných známok, inak povedané o úlohe Colnej správy. Opätovne som sa utvrdil o negatívnej úlohe obhajcov a sudcov pri nastoľovaní spravodlivosti. Pozitívne som vnímal výber a výkony hercov, osobitne Lukáša Vaculíka. Prečítal som si údaje o toxicite metanolu a prvé dve vety obsahu filmu považujem za zavádzajúce. Celkovo považujem film za veľmi významný z hľadiska osvety, pretože chamtivosť ľudí ostáva nezmenená a o nejaký čas môže nejaký truľo prísť s ešte geniálnejším nápadom. Najmä ak bude nezvládnuteľne túžiť po bazéne.

• 29.4.2018  07:30

Patrí prekombinovanosť, nevierohodnosť a mätenie diváka k atribútom kvality filmu, či epizódy série? No, podľa mňa ani náhodou. Tento diel som sledoval bez väčšieho záujmu a jediným motívom môjho počínania bolo, že som v danej chvíli nemal lepší nápad. Videl som zatiaľ asi polovicu z nakrútených častí columbovskej série, ale štvorhviezdičkových hodnotení je iba tretina, pričom táto epizóda rozhodne do nej nepatrí.

• 28.4.2018  21:37

Nevyhľadávam, ani neodmietam japonské filmy. Vedel som, že ma čaká dvojhodinový film nakrútený v povojnových rokoch a teda tam budú ľudia žiť v papundeklových domoch, budú sa donekonečna ukláňať a rozprávať s dramatickým akcentom, aj keď to nevyplýva zo situácie. Vedel som, že dej bude plynúť pozvoľna a nebol som sklamaný. Čakal som, že ak dej sa dá vyrozprávať troma vetami, tak aspoň dialógy budú zaujímavé. Neboli. Boli obyčajné, a vzdialene mi pripomínali reality show. Ale nebol som sklamaný, i keď nepopieram, že som od tak dobre hodnoteného filmu očakával viac.

• 16.4.2018  20:15

Neviem, či filmom Larsa von Tiera nerozumiem a preto sa mi nepáčia alebo preto, že jeho svet nie je mojim svetom. Výsledok je rovnaký - Lars von Tier nie je režisérom, ktorého obdivujem, uznávam a ktorého filmy majú pre mňa nespochybniteľnú hodnotu. Nemám z toho najmenšie mindráky, nanajvýš z toho, že mám potrebu pozrieť si viacero filmov slávnych režisérov, aj keď by bolo lepšie opustiť ich dielo po jednom-dvoch filmoch. Takže film považujem za remeselne dobre sfilmovaný neuveriteľný príbeh, u ktorého mám pocit, že ním chcel režisér diváka viac šokovať ako mu priniesť dlhotrvajúci zážitok. Preto tie dve hviezdičky, lebo pre režisérske exhibície nemám pochopenie.

• 16.4.2018  19:59

Náhodou som naďabil na tento dokument a bol som príjemne prekvapený jeho úrovňou a šokovaný faktami, ktoré v ňom zaznievali. Drancovanie fosílnych palív, rúd, lesov, rýb, zveri a vlastne všetkého, na čom sa dá zarobiť mi bolo známe. Ale že sa medzi obvyklými komoditami, na ktoré sa sústreďuje chamtivá koruna tvorstva, ocitne aj piesok, som netušil. Trpím rovnakou chybnou predstavou, ako väčšina ľudí, totiž tým, že považujeme zdroje čohokoľvek, čo sa tvorilo tisíce až milióny rokov za nevyčerpateľné a nevzácne. A matka príroda nás pomerne rýchlo poučí, že tomu tak nie je. Desivý obrázok poskytol pohľad na hlavné mesto Maledív, ležiace na ostrove do posledného miesta zastavanom budovami. Budovami, ktorých múry obsahujú množstvo piesku ukradnutého iným ostrovom. A tiež pohľad na rozkradnuté pláže, na ktoré premiestňujú piesok z mora. Nie snáď preto, že by to pomohlo, ale preto, že sa dá na tom zarobiť. V zvieracej ríši sa pravdepodobne iba opice správajú tak, ako ľudia, že nahryznú banán, odhodia ho a siahnu po ďalšom. Lenže opíc je menej ako ľudí a ich plytvanie je zanedbateľné oproti plytvaniu nahých opíc, ktoré onedlho budú bojovať o holé životy, pretože si konár, na ktorom sedia, pília už príliš dlho.

• 10.4.2018  23:34
    Harakiri (1962)

Po mnohých rokoch som si s chuťou opätovne pozrel tento vynikajúci film. Považujem ho viac za sociálno kritický, než samurajský. Vynikajúcim spôsobom zobrazil, aké dôsledky mala doba mieru pre týchto jednoúčelových bojovníkov. A ako perfídnosť vodcov klanov fungovala aj pred štyrmi storočiami. Bola chvíľa, keď som zaváhal nad plným hodnotením, pretože mi to rozprávanie začalo pripomínať Šeherezádu, ale dramatické vyvrcholenie všetko uviedlo do správnych koľají. Aj keď som videl viacero filmov so samurajskou tematikou, Harakiri medzi nimi má svoje nespochybniteľné a nezameniteľné miesto.

• 10.4.2018  16:27
    Gándhí (1982)

Očakával som, že trojhodinový film bude atakovať moje limity, ale nestalo sa. Richardovi Atteboroughovi sa podarilo nakrútiť zaujímavý film o zaujímavej, nevšednej postave z nie príliš dávnej minulosti. V Benovi Kingsleym sa podarilo nájsť herca dokonale stotožneného s postavou. Režisér pridal úchvatné davové scény, ktorými zdôraznil rozmery, v ktorých sa všetko odohrávalo a Ravi Shankar hudbu dokresľujúcu atmosféru. Celý životný príbeh Mahátmu Gándhiho príbeh by možno vyznel ako druh nejakej rozprávky, ak by nevychádzal z biografických údajov a historických udalostí. Osobne nie som prívržencom nenásilia za každú cenu, pretože s každým protivníkom je treba rozprávať rečou a konať spôsobom, ktorým rozumie. Nakoniec záver filmu mi dáva za pravdu, pretože eufória z ukončenia britskej nadvlády trvala iba do rozpútania náboženských sporov, ktoré sú v latentnej podobe prítomné dodnes. Intolerancia je v ľudských dejinách ukotvená pevnejšie, ako by sme si priali.

• 10.4.2018  12:27

Ivo Novák nenakrútil počas celej svojej kariéry poriadny film a je pre mňa záhadou, kto mu na ďalšie filmy podpisoval peniaze. Ani Leto s kovbojem nie je žiadnou výnimkou. Slabomyseľný príbeh, nesúrodá ústredná dvojica a množstvo epizódnych úloh obsadených v tej dobe známymi a populárnymi hercami. A máme z toho stráviteľný guľáš, ktorý množstvu divákov pripadá ako romantická komédia. Majú ju mať. Veď nakoniec podľa mierne upravených receptov sa dnes varia sledované seriály.

• 9.4.2018  08:47
    22 minuty (2013)

Mal som dva dôvody, pre ktoré som si pozrel tento film. Prvým bola absencia ospalosti a druhým zvedavosť, ako sa s problematikou somálskych pirátov vysporiadajú Rusi. Kapitán Phillips aj 22 minút boli nakrútené v rovnakom roku, zobrazujú takmer identický príbeh a platí pri nich, že ak dvaja robia tom isté, nemusí to byť to isté. Oba filmy sa líšia predovšetkým v detailoch dotvárajúcich celkové vyznenie. Zatiaľ čo Greengrass si na ne dal pozor a všetky negatíva jeho diela majú externý pôvod, Serikov zapadol do obvyklých klišé a receptov, ktoré už dnes nefungujú. Vlastne ma zaujalo iba pokrytectvo námornej verchušky, ktorá pustí zločincov iba preto, že v Dume nevydumali zákon proti pirátom.

• 8.4.2018  23:37

Celkom priemerný diel, aj keď k takému záveru nepotrebujem deliť Columbovskú sériu na "lepšie" staršie a "horšie" novšie diely. Prekážalo mi zopár chýb a nelogického konania, stopáž mohla byť primeranejšia a záverečná pointa brilantnejšia. Ale raz si pozrieť aj tento diel nezaškodí.

• 7.4.2018  22:34
    Barry Lyndon (1975)

Filmom Barry Lyndon som si skompletizoval Kubrickovu filmografiu. Nezdieľam nadšenie cinefilov nad týmto režisérom a Barry Lyndon na tom nič nezmenil. Je to úžasný film. Dokonalé exteriéry, kostýmy, hudba, všetko dotiahnuté do najmenších detailov - dokonalé. Problémom však bolo, že som si pre sledovaní pripadal, ako keby som singel prehrával rýchlosťou 33 1/3 otáčky. Možno niekomu takéto extrémne pomalé tempo vyhovuje, ja to však nie som. Voiceover, ktorý mohol dej posúvať, iba oddeľoval jednu pomalú časť od inej pomalej časti. Predpokladám, že málo zaujímavý Barryho vzostup a pád bol už prítomný v Thackerayovej predlohe a samotný Kubrick s tým veľa nemohol urobiť. Je ale veľká škoda, ak sú režiséri tak posadnutí túžbou po dokonalosti, že zabudnú na diváka.

1 2 3 4 5 25 49 72 96