nascendi

homepage

Skype: juglon1

1 26 50 67 68 69 70 71 72 73 75 99
    • 16.5.2011  07:15

Núdza naučila nielen Dalibora húsť, ale aj dvoch znepriatelených kohútov plaviť sa k lepším zajtrajškom na jednej plti. Dobre zapamätateľný film ťaží najmä z vyspelého herectva všetkých hercov, ktorí sa na plátne objavia. Američanom titulkami pripomenul, že nie všetci ľudia na svete hovoria po anglicky, čo v tejto situácii zohráva významnú úlohu. Chvála patrí aj scenáristovi s režisérom, ktorí sa dobre zhostili zúfalej situácie, keď s dvoma hercami, jedným ostrovom a žiadnym dialógom, museli vymýšľať dômyselné konflikty, aby divák nepocítil nudu. Prostredie Palauských ostrovov je síce prekrásne, ale príliš im v tom nepomohlo. Toľko diskutovaný koniec považujem za najlepší zo všetkých možných koncov i keď na prvý krát šokuje.

• 15.5.2011  08:41
    Svědkyně (TV film) (1991)

Plne chápem, i keď nezdieľam, nadšenie užívateľov z tejto televíznej mikrokomédie. Na výnimočné hodnotenie mi nepostačujú výkriky "jéé, to je jako v našem baráku" alebo "hele, ta je přesně jako tá naše Horáková", ktoré si viem dosť živo predstaviť. Neobdivujem ani Bohdalovej herectvo, skôr ma zaujala dvojica Zelenkov, ktorá presne vedela, aké ingrediencie treba namiešať, aby dosiahli divácky úspech. A to sa im podarilo aj bezo mňa.

• 15.5.2011  08:26

Pred časom som videl nevydarenú TV verziu Búrlivých výšin a ani túto, vydarenú, nevidím po prvý krát. Z niekoľkých prečítaných komentárov mi je zrejmé, že užívatelia sú rozdelení do dvoch nerovnakých skupín (tí, ktorí prečítali a tí, ktorí ešte nie). Patrím do druhej a aj v nej ostanem Nevidím dôvod púšťať sa do Bronteovej predlohy. Okrem toho si myslím, že filmová adaptácia románu by mala byť životaschopnou aj bez jeho poznania. Ale späť k filmu. Výprava, casting, kamera a hudba sú jeho najväčšími prednosťami. V prípade Ralpha Fiennesa ide o jeden z jeho najpresvedčivejších výkonov, ktorý je spôsobilý zvýšiť napätie medzi Cigáňmi a bielou väčšinou. Nedostatky spočívajú najmä vo výbere epizód z knihy do filmu. U takého rozsiahleho diela je ťažké zachovať kontinuitu príbehu a zrozumiteľnosť adaptácie, čo sa celkom nepodarilo ani v tomto prípade. Tiež mi prekážal nadbytočný a hlúpučký smiech Juliette Binoche, ktorý pravdepodobne ešte zvýraznila jej dabérka.

• 13.5.2011  17:50
    Rio Bravo (1959)

Nedá sa nič robiť. Po dnešnej projekcii som nútený jednu hviezdičku ubrať. Uvedomujem si, že Rio Bravo je jeden z "klasických" westernov, John Wayne ich "klasickým" kladným hrdinom, Dean Martin je lepší herec než spevák, u Rickyho Nelsona je to naopak a Howard Hawks tiež nepatrí medzi režisérske béčka. Všetko teda nasvedčovalo, že si film, na ktorý si už dobre nepamätám, užijem. Chyba lávky. Málokedy sa človek stretne s tak prázdnymi, až stupídnymi dialógmi a monológmi, ako v tomto filme. A nakoľko tam chýba aj poriadna akcia (nepočítam tie trápne strieľačky) a humor je ako z Winnetoua, ostávajú mi z celého, nekonečne dlhého filmu len dve vydarené pesničky. A tie mohli byť nakrútené ako klipy. Svetová kinematografia by tým neutrpela.

• 12.5.2011  17:50
    Hořící postel (TV film) (1984)

K téme rodinného násilia už TV film nemal čo dodať. Ale aspoň ho dokázal uveriteľnou formou a dobre vybratými hercami sprostredkovať televíznym divákom, ktorí sú na 100 % presvedčení, že im sa niečo podobné nemôže prihodiť, pretože ... Ale stačí sa pozrieť na impotenciu štátnych orgánov, ktorá nie je špecialitou Česka, Slovenska alebo Ameriky a každému bude jasná platnosť známeho: Pomôž si človeče, aj Pánboh ti pomôže. Spoliehať sa nie je na čo, pretože každé zmierenie, každé odpustenie a každý návrat k zbabelému násilníkovi je iba predplatným na ďalší diel agresie. Zdanlivo nízke hodnotenie tohto snímku je spôsobené tým, že hodnotím filmy ako celok a nie silné príbehy v nich obsiahnuté.

• 12.5.2011  08:50

Stretnutie v júli - sklamanie v máji. Netuším, ako sa mohlo stať, že môj obľúbený Karel Kachyňa nakrútil takýto nepodarok. Stretnutie v júli považujem za schematický a falošný film, ktorý nemôže zachrániť ani Tomáš Hollý a u ktorého sa mi výnimočne nepáčila ani Liškova hudba. Prekvapilo ma, že problémom nebol iba samotný príbeh rozvedenej učiteľky angličtiny, ktorej angličtina bola na pokyn ŠTB taká zlá, aby sa potenciálni emigranti, ňou nikde nedohovorili, ale aj jeho spracovanie. Veď oblievanie sa špinavou vodou z kýblov a žmýkanie špongie na hlavu, ako milostná predohra, to nenapadne hocikoho. Ale dosť rečí, bez Tomáša by ani tie dve hviezdičky neboli.

• 11.5.2011  15:09

Nikto nie je dokonalý a dokonalý nie je ani tento film. Ale, ako sa v ňom hovorí "proti naftě se plout nedá" a ja si zatiaľ neviem predstaviť, že by som mu dal menej ako päť hviezdičiek. To by som musel prehodnotiť všetky komédie a do toho sa mi vôbec nechce. Isteže, pri dvadsiatom alebo neviem koľkom zhliadnutí už nemám šancu objaviť niečo nové, a ani ten smiech nie je taký hlučný a spontánny, ako kedysi. Ale nakoniec, ani od dobrého paprikáša neočakávam gastronomický objav, ale zaručene dobrý chuťový vnem. A keď sa v nejakej spoločnosti budú spomínať komédie, na ktorých sme sa dobre zabavili, verím, že Some Like It Hot bude filmom zjednotiteľom.

• 11.5.2011  08:05

Skautská príručka mi spôsobila väčší prievan v hlave, než by som očakával. Za zvukov zaujímavej hudby sa predo mnou pomaly vynáral obraz života dvoch "siamských" teenagerov v karavanovej osade. Atmosféra pomaly hustla, pretože dvaja vrstovníci dospievali v rôznych časoch a dievča k dlhoročnému blízkemu priateľstvu nepripúšťalo žiadne alternatívy. Hrozba odlúčenia dvojice dynamizovala dej a postavy sa začali správať podľa svojich vnútorných pohnútok. Obzvlášť ťažké bolo pre mňa pochopiť myslenie a konanie chlapca, ktoré v závere nadobúdalo psychopatické črty. Preto ma rozhodila scéna, ktorá v Misery má svoju vnútornú logiku, ale v tomto filme sa stala zdrojom mojich pochybností nad hodnotením. Ešte že existujú tri hviezdičky.

• 10.5.2011  16:55

Na režijný debut dobré. Vôbec som sa nenudil. Z čriepkov osobných príbehov poskladaný problém zbavovania sa drogovej závislosti. Niektoré postavy sa prejavia, iné ostanú v úzadí. Ide o film bezpríbehový, čo vôbec nie je na škodu. Preto som nepochopil pokračovanie osudov vymyslených postáv v záverečných titulkoch. Herci boli dobre obsadení a občasná strojenosť dialógov neznehodnocovala celok. A aj keď mi problémy drogovej scény môžu byť ukradnuté, dve hodiny strávené s Pravidlami lži nepovažujem za premárnené.

• 10.5.2011  08:25
    Pilát Pontský, onoho dne (TV film) (1991)

Uznávam, že bol dobrý nápad adaptovať iba časť Bulgakovovho románu pre potreby televízie. Uznávam, že Luděk Munzar, Jaromír Hanzlík, Ota Sklenčka a ďalší boli dobre vybraní a tiež sa dobre zhostili svojich úloh. Uznávam, že problém s dekoráciami mohol mať finančný dôvod. Napriek všetkému uznaniu nemôžem dať viac ako tri hviezdičky, pretože okrem zaujímavého rozprávania sa prakticky nič viac nedialo. A v takom prípade ja radšej siaham po Bulgakovovi.

• 9.5.2011  22:55

Sofiinu voľbu som si pozrel, aby som sa utvrdil v tom, že tri hviezdičky sú správnym ohodnotením neúspešnej adaptácie slávneho románu. Neúspešná adaptácia však neznamená v tomto prípade zlý a nepodarený film. Film je zásluhou Meryl Streep nadpriemerný, ale mohol a mal byť vynikajúcim. Pakula, ako mnohí pred ním a určite aj mnohí po ňom, doplatil na ignorovanie nevhodnosti prostého prepísania knihy do filmovej podoby. Krachli na tom Rusi s doslovným prepisom Vojny a mieru, krachne na tom každý ďalší. Film je vizuálne umenie a Sofiina voľba mi pripadala, ako dramatizované čítanie Styronovej knihy. Nikto mi nemôže mať za zlé, že som čakal omnoho viac.

• 9.5.2011  14:12
    Valkýra (2008)

Valkýru som si pozrel ešte raz, pretože sa mi nepozdávali štyri hviezdičky, ktoré som jej nadelil pri premiére. Notoricky známy príbeh o poslednom a najúspešnejšom atentáte na Hitlera bolo možné nakrútiť ako hraný dokument alebo ako drámu s potlačením historických reálií. Singer si zvolil prvú možnosť a výsledkom je film nakrútený bez zrejmých chýb a nevyvolávajúci prakticky žiadne emócie. S angličtinou u Hitlera a jeho súkmeňovcov som zmierený. Rýchlo sa množiaci anglosaskí dyslektici prijmú čokoľvek, s výnimkou titulkov. A filmy v dvoch jazykových mutáciách, ako Funny Games, sú príliš veľkým luxusom. Prekážal mi Tom Cruise. Okrem toho, čím mi prekáža aj v iných filmoch si myslím, že v hraných dokumentoch nie je dobré fixovať hlavnú postavu v hlavách divákov na známeho herca.

• 8.5.2011  22:49
    Protektor (2009)

ČT1 mi dopriala Protektora, ČSFD mi dopriala niekoľko obdivných komentárov držiacich protektorskú ruku nad českým filmom i komentáre haniace tento filmový počin a ja mám dopriate na niekoľkých riadkoch vyjadriť svoje rozpaky. Námet je zaujímavý. Morálna dilema protektorátneho človeka, na ktorého pôsobia dve proti sebe pôsobiace sily dávala veľké možnosti i príležitosť na vytváranie atmosféry, ktorá by aj bez poznania historických detailov priblížila traumy tej doby. Ocenil som obsadenie mne neznámych hercov (i keď nie vždy vydarené), zaujala ma výprava i kamera. Na druhej strane ma popudili nedobové výrazy, morfium, fotografovanie s ceduľkami, sex a množstvo iných detailov, ktoré pre mňa urobili tento film nedôveryhodným. Ako určitý experiment ho beriem, ale o jeho jednoznačnej vydarenosti a vhodnosti na množstvo ocenení dosť pochybujem.

• 8.5.2011  07:10

Mademoiselle vo mne nevyvolala jednoznačnú odozvu. Pre Jeanne Moreau nebolo problémom zahrať vášnivé ženy, takže si poradila i s postavou ženy, vášeň potláčajúcej. Problémom filmu bola nezrozumiteľnosť konania a správania sa niektorých postáv, neukončenosť niektorých dejových línií a nedopracovanosť niektorých detailov, čo vo mne evokovalo dojem rýchlej alebo neporiadne odvedenej práce štábu. Je možné, že sa mýlim a chyba je na mojej strane, na hodnotenie to však nebude mať vplyv.

• 7.5.2011  13:32
    Peacemaker (1997)

Taký smiešny filmík o tom, ako si Hurvínek predstavuje kradnutie ruských atómoviek a predaj jednej z nich za tašku!!! dolárov. Komplikuje im to neodolateľný George Clooney vo fešáckej uniforme, pre ktorého neexistuje nič nemožné a dokáže popri tom všetkom trúsiť aj múdrosti, ktorými ohuruje pojašenú Nicole Kidman. Aj keď je film smiešny, nie je zábavný a keby si na nakrúcanie jednej epizódy nezvolili moje rodné mesto nedostal by ani tú jednu hviezdičku.

• 7.5.2011  13:17

Aj keď hviezdičkami nehýrim bol som s filmom spokojný. Cary Grant a Ingrid Bergman boli prirodzenejší, než v iných filmoch, podarilo sa vybudovať celkom slušné napätie, dialógom tiež nie je veľmi čo vytknúť, takže problémom filmu ostáva iba príbeh, v ktorom sa násilne splieta špionážna téma s romantikou. Na druhej strane je pozoruhodné, že vo filme nakrútenom v roku môjho narodenia, je záujmovou látkou uránová ruda a tiež bozkávanie mileneckej dvojice, ktoré bolo na tú dobu nevídané-neslýchané. Vydarený film, ktorý je v tesnom závese za majstrovými majstrštykmi.

• 5.5.2011  15:43

Pri hodnotení Tankového praporu sa nemôžem vyhnúť jeho porovnaniu s Černými barony, aj keď ich spája iba opisovaná doba a "kopřiváky". Černí baroni nie sú žiadnym filmovým zázrakom, ale zručne nakrútenou adaptáciou predlohy. Ich humor je napriek vonkajšej drsnosti, ak nie priam láskavý, tak aspoň chápajúci. Humor v Tankovom prápore je úplne iného zrna. Je kŕčovitý, zlomyseľný a po skončení filmu mám z neho nepríjemný dojem. Svojou neskrývanou nenávisťou sa vyrovná podobne ladeným ideologickým produktom z doby socializmu, od ktorých sa líši iba prepólovaním.

• 5.5.2011  15:13
    Surovost (2009)

Účelovo skonštruovaná írska dráma sa nás pokúša presvedčiť, že ulice veľkomiest sa menia na džungľu, v ktorej sú iba predátori a ich obete. A tiež o tom, že keď niekto vyzerá ako obeť a správa sa ako obeť, sa obeťou i stane. Brutálne, nezmyselné a ťažko uveriteľné prepadnutie spúšťa v hlave bulvárneho fotografa lavínu fóbií a hľadania ciest k stavu pred napadnutím. Psychický prerod hlavného hrdinu sprevádza aj obdivuhodná zmena jeho výzoru. Brutálne scény sú trochu nadbytočné a ich zmysel vidím iba v pritiahnutí divákov, ktorí ich potrebujú z terapeutického hľadiska. Film ako celok je určite nadpriemerný, aj keď spracovanie zaujímavého námetu má dosť slabín, Daren Healy podal spoľahlivý a uveriteľný výkon a zaujímavá Nora-Jane Noone, ktorú som si všimol už v Padlých ženách, by potrebovala viac priestoru.

• 4.5.2011  20:22

Aj keď som tomuto Hitchcockovmu filmu jednu hviezdičku z pôvodného hodnotenia ubral, mal som z jeho sledovania celkom dobrý dojem. Nespôsobila ho oscarová hudba, ktorá ma tak, ako u jeho ostatných filmov skôr ruší, ale poctivá snaha o priblíženie prostredia psychiatrov a ich obetí bežnému divákovi, aj keď nad dobovým preháňaním významu psychoanalýzy bolo treba prižmúriť nejedno oko. Stvárnenou postavou i herectvom ma Michael Chekhov zaujal viac ako ústredná dvojica. Scenár obsahoval viacero prepísknutí a pri scéne na lyžiach som sa hanbil za objaviteľa zadnej projekcie i za jej nadužívanie Hitchcockom.

• 4.5.2011  08:20

Včera som písal komentár k Viridiane, dnes k Anjelovi skazy. Oba filmy spája viac, než osoba režiséra, rok nakrútenia a Silvia Pinal. Oba sú temné a neľútostné pri obnažovaní tých, ktorým práve tento druh nudizmu nie je príliš po vôli. Tentoraz si Bunuel vzal na mušku miestnu honoráciu ocitajúcu sa v pasci, ktorá má vlastnosti vesmírnej čiernej diery. Potiaľ je všetko v poriadku. Na začiatok dobré, ale potom začína nesmierne zdĺhavý a pomerne nudný opis rôznych reakcií na novú situáciu. Ten je spestrený iba rukou z Rodiny Adamsovcov, ktorej význam ostal pre mňa skrytý, rovnako ako opakovanie úvodných sekvencií. A to sa deje až do konca, ktorý je príležitosťou pre nový začiatok. Treba tento film vidieť. Stačí však iba raz. A dosť by som sa čudoval, ak by niekto ochkal nad úžasným umeleckým zážitkom z neho (myslím bez potreby divadielka pre okolie).

• 3.5.2011  13:23
    Viridiana (1961)

V danej dobe významný Bunuelov počin poukazujúci na pokrytectvo, temné prúdy v ľudskej mysli a vysmievajúci sa z naivnej nádeje, že dobrom a milosrdenstvom sa dá niečo zmeniť. Viacero zrejmých odkazov a symbolov náboženského charakteru som ako ateista celkom nepochopil. Určite som však pochopil, že tá žobrácko-bezdomovecká lúza sa odvtedy zmenila iba v tom, že ich nemusíme podozrievať z postihnutia leprou.

• 2.5.2011  13:25
    Love Story (1970)

Love Story je film, o ktorom som niečo počul, niečo čítal a nikdy ho nevidel. Asi som si za tých 40 rokov od nakrútenia nenašiel naň čas. Videl som ho bez úvodných x minút, pretože sa v TV JOJ asi ponáhľali, aby to mali z krku a film pustili skôr, ako videu zaplo, že má nahrávať. O retrospektívnom úvode som sa teda iba dočítal z niektorých príspevkov. Hudobný motív je úžasný a určite má miesto v nejakej Top Ten. Páčili sa mi tiež brilantné vyjadrenia Jennifer. A to je asi tak všetko. Na romantický film nemali obaja hlavní predstavitelia potrebnú charizmu a keď mám potrebu vidieť príbeh, do ktorého vpadne rakovina, tak je lepšie pustiť si pôvodnú verziu Griffin a Phoenix.

• 2.5.2011  07:19

Je dobré, že si jeden z tvorcov tohto filmu všimol bezradnú dievčinu vláčiacu po Prahe veľký otlčený kufor. Všimol, zaujalo ho to, dostal nápad, presvedčil o ňom ďalších a vznikol jeden z troch najlepších Formanových predemigračných filmov (spolu s Černým Petrem a Hoří, má panenko). Súčasne tiež filmov, ktoré sú tak české, až je to niektorým z postihnutých nepríjemné. Lásky nerobí výbornými iba stávka na vtedy mimoriadne populárneho Pucholta, dojemne prirodzenú Hanku Brejchovú a geniálnu dvojicu Šebánek - Ježková, ale najmä autentickosť príbehu a dialógov. Pri zmienených Formanových filmoch mám vždy dojem, že ich jeho dvorný kameraman nakrúcal cez kľúčovú dierku. Ale päť hviezdičiek tomuto výbornému filmu aj tak nedám. Ani nie tak pre postavy záložákov, pri sledovaní ktorých som sa mrvil v kresle, ale najmä preto, že schopnosť vnímať a oceniť všetky dejové a dialógové nuansy končí na hraniciach vtedajšieho Československa.

• 2.5.2011  06:57
    Odvlečen (2007)

Neplánovane som si pozrel aj tento film a bol som za to spravodlivo potrestaný. Ak si niekto myslí, že stačí iba surfovať na vlne terorizmu po páde dvojičiek a obsadiť päť hlavných postáv hercami zvučných mien, tak môže byť prekvapený, že v reále to tak nefunguje. Nedá sa poprieť, že vo filme sa nájde aj zopár dobre nasnímaných scén, ale sú príliš zriedené na to, aby som kvôli nim siahal po ďalšej hviezdičke.

• 1.5.2011  21:33
    Svatební cesta do Jiljí (TV film) (1983)

Nezaujímavá, povrchná a hlavne nevtipná, údajne, komédia. Slabé tri hviezdičky by dostala iba v prípade, ak by som nezohľadnil moju chronickú alergiu na Abrháma. Ale ja ju zohľadním, takže dve.

• 30.4.2011  14:21

Film som videl (podľa ČSFD) pred dvoma rokmi, málo si ho pamätám a neviem, či to vypovedá viac o jeho kvalitách alebo o mojej pamäti. Opakovane som si ho pozrel iba kvôli komentáru. Námet nie je nový a toľko chválený scenár obsahuje okrem zaujímavých pasáží aj nudu, klišé a neprirodzené správanie postáv. Komentátor bol vhodný iba miestami a väčšinu času pôsobil skôr rušivo. Herci v prvej línii sa snažili zo všetkých síl, ostatní o poznanie menej. Patrick Wilson je síce fešák, ale do úlohy otca na materskej, ktorý si obľúbi žiť pasívnu úlohu, by typovo patril iný herec. Film ako celok je značne nevyrovnaný, čo však vôbec neznamená, že je priemerný alebo dokonca zlý. Len vo mne toho veľa nezanechal.

• 29.4.2011  08:57

Nemám ani najmenší problém dať obľúbenému Hitchcockovi za jeho Rebeccu iba dve hviezdičky. Poznám predlohu Daphne Du Maurier a moja predstava, ako by mala vyzerať jej filmová adaptácia sa výrazne líši od toho, čo som videl. Viacerým Hitchcockovým filmom sa stalo, že predčasne zostarli a pôsobia ako archívne podklady pre študentov filmovej akadémie. V Rebecce ma nezaujali herecké výkony a neviem sa rozhodnúť, či ma viac odpudzovala vtieravá hudba alebo otrasný dabing. Nutne potrebujem vidieť kvalitný Hitchcockov film, aby sa mi nezrútila moja doterajšia predstava o jeho kvalitách.

• 27.4.2011  08:53
    Mezi zdmi (2008)

Zatiaľ čo Cesta do hlubin študákovy duše bola úsmevnou nostalgickou spomienkou a Pánu učiteľovi s láskou iba naznačením možných problémov s upokojujúcim happy endom, toto je už neskreslený pohľad na súčasnosť s temnými vyhliadkami do budúcnosti. Tento hraný dokument ma úplne nečakane nadchol, ale viac ako tri hviezdičky mu nemôžem dať, nakoľko jeho hodnota spočíva v zaujímavom námete a problematike, ktorú sa pokúša riešiť. Podobnosť so situáciou u nás je síce náhodná, ale neteší. Preto si nemôžeme škodoradostne mumlať: To máte za tie kolónie a multi-kulti, pretože u nás do rovnakého závozu dospejeme aj bez kolónií. To, že väčšina farebných žiakov bola prekvapená tým, že by sa mali považovať za Francúzov, je obžalobou idiotskej imigračnej politiky, púšťajúcej do krajiny tých, ktorí sa chcú mať lepšie bez toho, aby boli ochotní čokoľvek na sebe zmeniť.

• 27.4.2011  08:35

Celkom som sa na tento film tešil. Sam Peckinpah síce doteraz naplnil moje očakávania iba Divokou bandou a objednávkou hlavy Alfreda Garciu, ale Coburn, Kristofferson, Dylan, Jurado a dokonca aj Ch.M. Smith sľubovali slušný zážitok. Nakoniec bol z toho uspávankový western, v ktorom ma zaujalo iba používanie šibenice deťmi na húpanie sa a Dylanova hudba (nie hranie, pretože hrať nemal čo). Na to však nebolo potrebné nakrúcať dvojhodinový film. Kristofferson ma presvedčil, že spievanie mu ide omnoho lepšie než hranie a Coburn, ten nevie ani spievať. Dokonca aj vášnivá Katy Jurado z filmu Na pravé poludnie sa mihne na pár sekúnd ako brokovnicou ozbrojená odpudzujúca matróna. Po tom všetkom ma už neprekvapilo ani používanie nespotrebovaných zvyškov krikľavočervenej farby na účely vytekania z otvorov po guľkách.

• 26.4.2011  08:09
    Medvěd (TV film) (1961)

Jedna z troch nezabudnuteľných mikrokomédií, ktoré Jan Werich na začiatku šesťdesiatych rokov nakrútil. Je zaujímavé sledovať, ako Werich svojou osobnosťou nenásilne zatláča rôznorodých autorov (O´Henry, Mérimée a Čechov) do úzadia a vo výsledku bezkonkurenčne dominuje. Aj v tejto mikrokomédii je radosť sledovať jeho maxiherectvo, ktorému v tomto prípade celkom úspešne sekunduje Stella Zázvorková.

1 26 50 67 68 69 70 71 72 73 75 99