DanRichter

Česko

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 2.10.2017  14:24

o čem film je, celkem dobře popisuje obsah..i když všechno se točí kolem mladíka (a z počátku dost hloupého otloukánka), který působí ve škole mistra učícího "Tygra" (má sympatickou dceru, kterou ztvárnila C.Wong) .. s příchodem Sammo Hunga (bude to zhruba po úvodních 20 minutách) se všechno tak nějak strhne směrem k tomuto chlapíkovi .. a není divu, opět předvádí "martial-art" jízdu s vychytanou a nápaditou choreografií, které moc nepomáhají provazy ani střih (samo sebou občas vypomůže nějaký dablér) .. co se týče mladíka, kterého hraje Wei Tung, i když taky předvádí slušnou choreografii, přece jen je to trošku "slabší" ve srovnání s ostatními postavami ve filmu ... hlavní záporák je P.Ko(aspon doufám), a na film se dost dobře připravil, což se projevilo i v jeho výkonech v rámci filmu ... samotné akční scény z počátku mají pomalejší rozjezd, no od poloviny filmu to nabírá na obrátkách, až do samotného závěru ... film je komedií, takže je třeba připravit se na asijský humor, kterého zde bude celkem dost, naštěstí se dá něčemu zasmát :-) .. celkově lze film doporučit všem fandům kungfu filmů , určitě se nudit nebudou :-)

• 21.9.2017  16:08

příběh nijak nevybočuje z klasiky, kdy nějaký mladý hejsek se postupně vytrénuje svéráznými metodami od ještě svéráznějšího mistra,aby to nakonec nandal zlému padouchovi :-) .. přesto J.Kuo neudělal z tohoto filmu až tak plytkou záležitost, a scénář je trošku pestřejší..ale u asijských filmů není důležitý děj (ani ten jejich humor), hlavní je akce..v tomto směru je to lepší průměr..akce není málo, ale mezi akčními scénami jsou občas delší prodlevy..když dojde na souboje, choreografie je výtečná, co musím ocenit, herci si prakticky nepomáhají provazy, zrychlováním, ani příliš četným střihem, a tak je k vidění poctivé kungfu..dojem ani nekazí skutečnost, že choreografie jen minimálně sjíždí k akrobatickým prvkům, a tak je k vidění v plné parádě "ruční" dračí technika, kterou výrazně "narušuje" záporák J.Lee se svými opravdu skvělými kopačkami, až je škoda, že nedostal více prostoru ve filmu(začátek a konec)..jeho "kladný" oponent v podání mladého K.Ch.Laua sice taky není špatný a na film byl dobře připravený, přesto šlo poznat i z kvalit obou herců, že Lee prostě "musel" prohrát kvůli scénáři, jako i šlo poznat, že z jeho rodiny je ten "nejslabší" :-) .. když to shrnu, fandům tohoto stylu kungfu se to dá doporučit, ale byly už natočeny lepší filmy

• 16.9.2017  19:30

znovu mě Tchajwan příjemně překvapil..zápletka filmu má něco do sebe vzhledem na poměry asijských kungfu filmů, vše se motá kolem princezny z dynastie Ming, která našla útočiště v Shaolinu společně se svým osobním strážcem..ten aby se "zlepšil" ve své ochraně, stává se mnichem a učí se tamnímu kungfu..a není to ledajaké kungfu..protože učitelem je mistr "drunken-style", kterého skvěle zahrál Mark Lung...a tak kdo rád vidí filmy s tím stylem, tady si toho užije více než dost, a troufám si dokonce tvrdit, že v lepším provedení, než jak to třeba předvádí Jackie Chan...jinak akčních scén je požehnaně, dokonce ve většině z nich je zapojeno více lidí..v samotných bitkách musím smeknout před všemi kaskadéry a herci, opravdu předvádí výborné věci, navíc často "neokoukané" techniky, a prakticky vůbec si nepomáhají provazy a trampolínami (většina skoků je poctivá akrobacie)...co musím nejvíce ocenit, souboje nejsou dělané na efekt, prostě pár chvatů, a přijde nějaká finální technika, nejednou s krvavou fatalitou a občas jde i vidět, že některé údery jsou kontaktní...kdo rád bojové scény se zbraněmi, tady si vychutná zejména kopí a tyče, vše ve vynikající úrovni..a kdo rád Shaolinskou exhibici, užije si taky při výcviku v chrámu...jinak z herců bych vyzdvihl zejména hlavního záporáka Shan Changa a "drunken" mistra Marka Lunga ... film doporučuji fandům kungfu s tématikou Shaolinu a drunkem-style

• 16.9.2017  13:31

pod trošku "laciným" názvem se skrývá příjemné překvapení, které mě více a více utvrzuje v tom, že na Tchajwanu taky umí udělat kvalitní kungfu..a znovu je za tímto filmem Alex Lou, který film od filmu získává mé sympatie..kdo by čekal naivní příběh a toporné dialogy, jak je to u většiny asijských filmů, bude možná zklamán, protože zápletka filmu je vcelku poutavá..vše se točí kolem chrámu Shaolinu, ve kterém jeden z mistrů chce "zběhnout" a tak se spojí s Japonci, kteří aktuálně vládnou v tamní krajině..jeho pikle by mu prošly, nebýt pětice bratrů-mnichů, kteří odhalí celé spiknutí a stanou se tak nepohodlnými svědky..musí tedy utíkat (směr Tibet), a že jejich útěk nebude snadný, na to lze vzít jed, protože na jejich hlavy je vypsaná odměna, kterou bude chtít kde kdo...zbytek k příběhu říkat nebudu, abych neochudil nikoho o film, jen ještě zmíním, že je tam pár humorných scének, ale dají se zkousnout...každého asi bude zajímat, jak to je s akcí...tak předně, každou chvíli se něco děje, pořád se tam mlátí, chvíli boj bez zbraně, pak zase zbraně, prakticky není žádné delší hluché místo...navíc kvalita každého souboje je mimořádná, choreografie na jedničku, a sice sem tam se použijí trampolíny a provazy, občas nějaký ten střih - přesto je k vidění opravdová martial-arts jízda, která vrcholí od druhé poloviny filmu,kdy se "utečenci" blíží ke svému cíli...ačkoliv je ve hře několik hlavních postav, všemu vévodí Ale Lou, který to tam řeže hlava nehlava, a s pořádnou dávkou energie, navíc ukazuje, že umí nejen kopat, ale taky to umí dobře s mečem ... i když film má v názvu "Ninja", tyto postavy se objeví ve filmu až ke konci, a trošku mě to přišlo, že to spíše bylo kvůli komerčním snahám nalákat diváky, než že by to zapadalo do smyslu celého filmu..nicméně souboje s ninjy byly opět povedené, a tak to nijak nevadilo...celkově mohu film doporučit každému fandovi kungfu

• 15.9.2017  14:29

pod trošku nevýrazným názvem filmu se schovává jeden z nejpovedenějších kungfu filmů na téma Shaolinu...o to více to bylo překvapivé, že se ve filmu objevily spíše méně známí herci...tím nemyslím hlavního protagonistu Alexe Lou, které zde zvárňuje mladíka Sung Li-Tinga, ten se snaží najít někoho, kdo ho porazí v kungfu, aby se pak stal jeho žákem a učil se od něj(to mi připomnělo neméně skvělý film "The Victim"),díky tomu že v jedné situaci zachrání mladého učně z nedalekého Shaolinu, Li-Ting zjistí celkem rychle, že tam se nachází jeho potenciální učitel v podobě jednoho z opatů Shaolinu..tolik k ději, kde dodám, že na poměry asijských kungfu, tento film má zdařilý scénář, kde sice dojde na nějaký humor, který se ale dá snést (já se dokonce párkrát zasmál), dokonce i dialogy dávají celkem smysl a nepůsobí až tak toporně...ale na povídání moc často není prostor, co chvíli je tam nějaká akce, a ne ledajaká...za minima střihu a provazů borci předvádí kungfu jízdu, kterou jen tak neuvidíte..navíc borci jsou ve skvělé kondici a dynamika a energie jejich pohybů a úderů je impozantní(zde bych hlavně vyzdvihl onoho opata Shaolinu,co se stal učitelem),navíc souboje jsou pestré a doplněné o netradiční bojové styly na straně záporáků...samotný hlavní záporák(zběhlý mnich ze Shaolinu) je slušný bijec (zvládl třeba i trojkop), a tak záverečná bitka je třešničkou na dortě...film lze vřele doporučit všem fandům kungfu

• 14.9.2017  14:04

podle hodnocení jsem si sliboval od tohoto filmu, že uvidím řežničinu, no nebyla to až taková jízda...příběh, herecké výkony a dialogy neřeším, to ani nejde u těchto filmů .. naopak, co řeším, je herecké charisma a umění hlavních postav .. choreografie soubojů, míra akce a celkový dojem těchto akcí .. ačkoliv mám respekt před kvalitami Alexe Lou, do role "kick-ass" drsného detektiva prahnoucího po pomstě mě moc neseděl..jinak ale po stránce martial-art a soubojů lze jen vznášet samou chválu, zejména jeho provtřídní kopací techniku..je třeba zmínit také jeho detektivního parťáka, černocha Spencera, kterého hraje Eugene Thomas(v 80.letech působil v různých b-filmech v produkci Tchajwanu a HK, nejvíce spolupracoval a trénoval s Alexem Lou,spolu se objevili ještě třeba v Mafia vs Ninja, mimochodem podle mě ještě lepší záležitost než tento film), který taky není špatný, i když pochopitelně musí být trošku "horší" než Alex...pětice ninjů, když je v akci, taky to pořádně roztáčí, a jejich sehranost a choreografie opravdu je působivá (zejména ten jejich šéf) .. nicméně přesto to není až taková martial-art řežba, něco tomu chybělo..každopádně kdo rád filmy o ninjutsu, lze to vřele doporučit...jen dodám,že film je v současnosti k vidění na youtube

• 14.9.2017  13:26

jako šachový fanda jsem si řekl, že podle názvu by to mohlo být zajímavé kungfu, už jen proto že jsem chtěl vědět, jak se dá spojit kungfu se šachem :-) .. příběh je obnošený, mladík se chce pomstít, proto se chce naučit kungfu, projde nějakým výcvikem, a nakonec se utká se záporákem, to vše okořeněné asijským humorem (už mu celkem přicházím na chuť :-D) a topornými dialogy .. film by mě nijak zvlášť nezaujal, nebýt jedné maličkosti, a to hlavní záporné postavy Gostface Killera v podání herce Marka Longa..ten ve filmu prodělá několik soubojů, ve kterých vyzve a zneškodní své protivníky (než pochopitelně mladíček Li Yi-Min mu to nandá na konci filmu)..nutno dodat, že souboje jsou skvělé po stránce choreografie, s minimem střihů a k vidění je výborná fyzická zdatnost všech účastněných herců (kaskadérů), zejména pak Longa, který jako Ghostface předvádí působivé kungfu spojené o neméně působivou akrobacii..v tomto případě je spíše škoda, že na konci filmu nezvítězí záporná postava..jinak myslím, že jsou k vidění lepší kungfu filmy, a toto bych spíše doporučil fandům tohoto žánru, kteří chtějí doplnit filmotéku

• 12.9.2017  13:49
    The Victim (1980)

Ultimátní akční jízda v čele s Leung Kar-Yanem, kterému zdatně sekunduje Sammo Hung (a dabléři Billy Chan a Baio Yuen). Každou chvíli nějaká akce, která od půle filmu nabere takových rozměrů, že jsem nestačil zírat na to, co všechno tam borci předvádí. A to vše s minimem střihu a různých efektů. Zde musím uznale smeknout zejména před Leungem, který s pořádně "naštvaným" obličejem a neskutečným "ručním stylem" (s minimem akrobacií a kopů) to tam kosí hlava nehlava, neméně skvěle mu to jde s bojovou holí. Ačkoliv se ve filmu setkalo hodně veličin na poli martial arts (včetně Samma), tak prostě tento film je one-man show v podání Leunga. Příběh nemá smysl příliš řešit. ač tedy na poměry asijských filmů patří scénář mezi to lepší, a i ten humor tam lze zkousnout (např. Kodyžak do by mnich anebo městské lázně). Film podle mě patří mezi to nejlepší na poli klasických filmů o kungfu a fandové tohoto žánru by to měli povinně vidět.

• 8.9.2017  19:14

když jsem četl obsah filmu o tom, že tam bude jeden bojovník bez ruk a druhý bez noh, hned jsem si vzpomněl na China O´Brien, kde to tam tehdy kosil Keith Cooke svými kopačkami,a čekal jsem, že i tady uvidím podobnou ultimátní bezrukou řežbu...leč Kieth Cooke je jen jeden a svoje ruce měl, oproti čínskému herci, který naopak byl skutečně handicapován a přece jen to nebyl žádný mistr v martial arts ... a tak z choreografie soubojů jsem nebyl až tak unešený, ani celkově z filmu...zajímavostí je, že film se dočkal ještě dvou pokračování (v době, kdy to píši...lze celou trilogii shlédnout na youtube)

• 18.1.2016  20:01

od filmu jsem nic nečekal, navíc jsem nečetl komentáře před shlédnutím. A tak jsem byl mile překvapený nad tím, co jsem viděl. Pořád se něco dělo, srandy bylo dost, člověk se neustále měl čemu smát a bavil se. Humor byl správně neotřelý, s ničím se nemazlil, občas nějaký mobirdnější žertík nebo něco vypečeného, tak nějak podobné tomu, co známe od Adama Sandlera. Herci nic nekazili, Ed Helms je roztomilý nešika a nadšenec, Christina je stále "cheeky" i ve svých letech, a mlaďoši dobře doplňují celou rodinu a nic nekazí. Hudba taky vtipně namixovaná do různých situací a gagů, potěšily odkazy na některé filmy (zajímavé, že jich celkem dost bylo na horrory), stejně jako potěšily roztomilá "kamea" některých známých herců (já se nejvíc bavil u 4 policistů v akci :D). Doporučím si vychutnat fotomontáže na úvod filmu i na závěr, některé fotky slušně rozsekají :D. Suma sumarum, příjemný film, na který se rád znovu podívám.

• 2.10.2015  07:24
    Spartakus (TV seriál) (2010)

přiznám se, že jsem k seriálu přistupoval s nedůvěrou a pohledem skrze prsty - přece jen spojení nahoty, sexu a krve v kombinaci amerického seriálu o Římu, to slibovalo fail a trapas .. navíc úvodní díl tomu všemu dvakrát nepřidal, když tam člověk poznával vlivy filmů jako 300:Thermpohyly, Gladiator atd .. nicméně vydržel jsem do druhého dílu, do třetího dílu .. a pak už jsem musel dokoukat zbytek série v jednom tahu, protože to člověka pohltilo :-) .. je to hlavně proto, že tvůrci díl od dílu přidávali zajímavější zápletky ve scénaři a tlačili na pilu v zobrazení násilí a sexu .. a ikdyž mluvím o zobrazení násilí a sexu, nemyslím ted ty trapné "censored-scenes" .. tady chybělo k úplné dokonalosti, aby tam byly hard-core scény, ale jinak je tam všeho dosti .. gore všeho druhu, krve a fatalitami v boj.scénách se nešetří, nahoty je tam více než dosti (dokonce i mužské), celkově dobové vykreslení římské zkaženosti mě přišlo celkem trefné - tak nějak bych věřil tomu, že římští patricijové se chovali k těm "dole", a celkově byli mravně pokleslí .. jde o gladiátory, a tak jsou důležité i bojové scény .. sice se tam používalo hodně střihů, hodně digitální krve a digitálních prvků, nicméně choreografie bojů nebyla špatná, a všechno kompenzovaly zmíněné fatality , které se nemazlily s ničím a s nikým .. sice herci občas toporní, ale naštěstí seriál není postavený na jejich výkonech .. nahé ženy všechny hot and sexy, takže když to shrnu, ultimátní nářez, kde fandové exploitation si přijdou na své P.S.: viděl jsem další dvě dérie, a hodnocení neměním, dojmy stále stejné, naopak přibylo více intrik, zápletek ve scénaři .. v tomto směru bych spíše doporučil shlédnout nejdřív sérii "Bohové arény", kde se popisuje, jak to vše vzniklo před tím, než tam přišel Spartakus v sérii "Krev a písek", kterou bych pustil až poté :-)

• 4.9.2015  16:58

natočit hardcore porno se všemi herci a herečkami v tomto filmu-to by mělo větší hukot a šťávu, než tento pseudo-komediální snímek, který je tak trapný a nevtipný, že tomu se nedá ani smát, ani berčet, ani nadávat - jen upřímně litovat autory :-)) .. doporučuju pouštět vězňům v jejich volném času jako součást výkonu trestu :-))

• 4.9.2015  16:56
    Policajti z předměstí (TV seriál) (1999)

klasický odpadový produkt z Novy..ale hvězdičku si zaslouží za nápad s odhalováním ňader D. Ďáskové :-))

• 4.9.2015  16:53

taková ***ina si ani nezaslouží nějaký delší komentář..český soudobý film zas jednou dokázal, kam spěje..PS : Skamene v erotické scéně? to mu říkám ultimátní hardcore :D

• 9.8.2015  22:20

na filmu je nejvíc zajímavý provokativní název. Bohužel samotný film už za svým názvem zaostává ve všech rovinách. Vynechejme trošku "diskutabilní" obsazení, kde v roli "děvkaře" hraje pan Polášek, kterého bych si uměl více představit v roli Ramba, než jako sukničkáře :). Příběh taky nijak netrhá koule, jak by řekl latiník. Naopak, scénaristé tím závěrem tomu všemu dali "korunu". Pár vtipných momentů se tam našlo - to ano. Ale na situační tragikomedii (nebo na co si ten film hraje), toho tam bylo málo, navíc u tak kontroverzního názvu filmu prostě čekám - že ten humor bude nekonvenční, s ničím se párat nebude a že samotný film bude hodně "zostra". Nic se ovšem neděje, a když k vidění nebyly ani nějaké pořádné nahé ženské - tak hodnotím tak, jak hodnotím :).

• 5.8.2015  22:17
    Živí mrtví (TV seriál) (2010)

Nečekal jsem nic převratného, obzvlášt když mezi seriály na téma zombie u mě jasně na první místě stojí "Dead Set". Ale i tak jsem si sehnal dvě série a dal tomuto seriálu šanci. Svým způsobem nic inovačního nelze zde čekat (ono to ani moc už nejde v rámci zombie-tématiky). Takže často dojde na klišé, obnošené scénky a zápletky, které už byly mnohokrát viděny. I tak ale lze pochválit svižnost a dynamiku, když dojde na akci (škoda, že se s tím tolik šetří na úkor chvílemi zbytečného a nesmyslného kecání). Atmosféra i napětí lze taky pochválit. Masky zombies jsou taky na pohodu, stejně jako gore, se kterým se nešetří, a na poměry tv-seriálu dokonce ani cenzura tentokrát tolik nezasahovala. Bohužel seriálu chybí nějaký charismatický hrdina. Snad jen "vidlák" Derryl má něco do sebe. Jinak ale "správňák" Rick nic moc, i ženským postavám chyběl ten správný sexy-cool vzhled (ač tedy ta blondýna byla ucházející). Celkově lze tento seriál zkouknout, ničím to neublíží. Ale "Dead Set" pro mě i nadále zůstává jedničkou. Co se týče sérií , tak první je na pohodu. Není tam moc dílů, vesměs se pořád něco děje, možná ty flashbacky mohly být vhodněji zasazeny do děje - závěr série mohl být taky trošku víc divočejší, než jen to utnout explozí(75%). Druhá série měla dobrý začátek, ale pak se z toho stává jakési farmářské melodrama, kde se řeší vztahy, názory a nesmyslnosti. Do toho sem tam vstoupí "mrtváci", čímž hned vše nabere na spádu. škoda, že scénaristé nezkusili zkloubit přepad farmy nejen mrtváky, ale i tou "banditskou" skupinu lidí. Závěr série podle mě odbitý a o ničem (55%). I tak ale zkusím třetí sadu. Jak dokoukám, vložím postřehy.

• 27.7.2015  06:40
    Dexter (TV seriál) (2006)

Ačkoliv hlavní motiv seriálu by se mohl jevit jako "rozporuplný" (udělat hrdinu z masového vraha a to tak, že divák chtě nechtě získá sympatie k této postavě), vše dobře kompenzuje samotný příběh kolem Dextera, vykreslení jeho osobnosti i chování, jako i reakce jeho blízkého okolí. A tak divák tolik nemusí řešit morální aspekt seriálu a v klidu se může soustředit na to hlavní - příběhy a každodenní zážitky Dextera. V celkovém měřítku mě seriál zaujal a zkouknul jsem jedním dechem prvních pět sérií. První série jak už to většinou bývá, je vynikající (100%). Druhá série nic nekazí, naopak důstojně drží krok s prvotinou (95%). Třetí série mě přišla slabší, hlavně díky tématu "vražedného nádvladního", a celkově toho tam není až tolik zajímavého (65%). Čtvrtá série je tak trošku "rodinnou". Toto mě celkem vadilo, hlavně to řešení "rodinných problémů", připomínající místy spíše Beverly Hills či Ordinaci. Na druhou stranu dějová linka s "Trinitym" byla výborná, a k tomu všemu kulervoucí závěr série to vše dobře vyvážily(75%). Pátou série mě trošku zklamala, ač měla dobré téma (skupina násilníků). Přibylo tam totiž několik scénaristických "bot". Taky mě přišlo, že autoři se snažili "narvat" co nejvíce věcí do této série-čímž pochopitelně dost toho bylo odbyto. Někdy méně a pořádně, značí více a dobře (60%). Uvidím, zda šestá série zvedne trošku laťku.

• 16.7.2015  09:02
    Comeback (TV seriál) (2008)

z Novy asi to nejlepší v rámci sitcomů (či seriálů jako celek) .. i já se přikláním k názoru, že první díly měly šťávu, humoru tam bylo víc než dost, s postupem času už docházela šťáva, ale to je problémem většiny seriálů .. trošku rozporuplně působí obsazení herců .. Dejdar sice v roli Ozzáka nic nekazí, ale přece jen by mě tam více seděl nějaký skutečný rocker nebo nějaký bavič (třeba takový Izer, to by teprv byla palba) .. Matonoha je podle mě omyl - nejslabší článek celé té herecké sestavy .. celkově to je na pohodu, a když je možnost , tak se rád podívám na nějaký díl .. ale stahovat si to nebudu :-)

• 16.7.2015  08:55
    Ordinace v růžové zahradě (TV seriál) (2005)

ultra hardcore bloody mess :D :D

• 15.7.2015  19:05
    Gympl s (r)učením omezeným (TV seriál) (2012)

možná je to proto, že jsem učitelem .. možná je to proto, že jsem duševní masochista :-)) .. každopádně mě tento seriál až tolik nevadí .. naopak ted přes letní prázdniny, pokud to chytím náhodou v tv, nechám to běžet jako kulisu v pozadí .. a je to na pohodu .. jistě, není to žádný Schindlerův seznam ani Zelená míle, ale i tak ten seriál splňuje to, co má - vyplnit prostor a čas :-) .. příběh, humor a charaktery postav jsou tak nějak v mezích únosnosti .. a i když z té hromady dílů uvidím jen cca 5-10, tak to, co vysleduju, tak mi nevadí , amen :-))

• 5.7.2015  13:30
    Found (2012)

hustý, zajímavý, nekompromisně depresivní film , který ovšem není až tak fantasmagorický .. naopak, klidně by se to mohlo stát i doopravdy někde kolem nás .. oceňují nápady kolem příběhu, scén, a hlavně za to "málo", co měli filmaři, udělali opravdu velkou muziku , kterou stojí vidět .. gore scénky mají vyšší level a co se v nich uvidí, tak to se jen tak nevidí :-)) .. je potřeba ještě pochválit herecké výkony, protože u těchto filmů bývají často slabinou .. tady oba bratři nic nekazí, naopak dodávají filmu punc .. pochvala patří i střihu, práci kamery a celkově režii .. určitě by bylo zajímavé, kdyby filmaři s tímto potenciálem měli rozpočet několik milionů - co by asi tak natočili , nabízí se otázka :-) .. pro fanoušky subžánru povinnost vidět .. ale i ostatní nechť shlédnout film, ve kterém to není jen o dialozích o lásce, sexu a kariéře :-))

• 5.7.2015  13:25
    Headless (2015)

já myslím, že s tím rozpočtem a možnostmi, co měli filmaři k mání u tohoto snímku .. tak se udělalo maximum .. samotný příběh sice není nijak inovačním, na druhou stranu aspoň tady to vraždění není tak samoúčelné .. navíc filmaři se pokouší z tohoto dělat i něco víc, než jen zvrácený gore-fest .. což kvituju .. snové vize zmixované vzpomínkovými flashbacky a následnou hard-realitou (a že je very hard) , to mělo něco do sebe , a některé scénky byly celkem silné a husté .. samosebou bylo tam pár míst hluché a zbytečné , ale v rámci tohoto subžánru snesitelné .. u těchto filmů je samosebou hlavní gore a jeho výskyt .. a tady filmaři nešetřili "krví" , nápady a frekvencí .. navíc hodně scén má minimum střihu , takže maskéři si přišli na svoje .. sice hlavy vypadaly více jako rekvizity, ale film ještě není tak daleko, aby se používaly pravé lidské hlavy :-) .. suma sumarum, fandům tohoto stylu filmů vřele doporučuji .. patří to k tomu lepšímu .. ostatním doporučuji Ordinaci nebo Ulici :-))

• 30.6.2015  19:55

U tohoto filmu se těžko hledají nějaká slova, aby člověk neupadl do klišé a celkově si zachoval objektivní pohled. Myslím, že aby se tento film pochopil, včetně jeho odkazu -tak než něco o tom psát, je lepší se na to podívat. Toto se musí prostě vidět, aby si každý vidák udělal nějaký vlastní obrázek a představa. A ač nechci někomu něco podsouvat - soudím, že většina diváků bude mít podobný obrázek a představu jako já. A to nemluvě o emocích. Jinak se divím, že nikdo nezmínil podobně laděný propagadistický snímek "Der Ewige Jude". I když na druhou stranu taková zvěrstva bohatě stačí vidět jednou. A co říci závěrem? Snad se nikdy nestane, aby se znovu točily podobné dokumentární "zvrácenosti"!

• 30.6.2015  19:36
    Korczak (1990)

Myslel jsem si,že Schindlerův seznam nebude překonán, ale opak je pravdou. Tento film nabídnul totiž silný příběh, který sice nesází na efekt a emoce (možná i laciné), ale spíš na vyváženost a autenticitu. Tak nějak "věcně a mimochodem" se vypráví vše, co se zhruba dělo (mě nejvíc zaujaly citlivě vsunuté "real-prvky" z dobových kamer). Nic se zde neglorifikuje, nic se zde nepřehání, ničemu se nic nepřidává, a tak člověk tak nějak krok za krokem polyká tehdejší realitu a sune se k závěru, jehož emoce dopadnou na diváka až s titulky na konci. Během filmu jsou tam sice nějaké na první pohled nic neříkající scénky kolem dětí a chodu v sirotčinci - ale podle mě to byl záměr. Filmaři chtěli vyjádřit onen rozdíl mezi tou zrůdností mimo sirotčinec, a tou "idylkou" uvnitř, která uklidňovala děti před tím, co se dělo, a zároveň děti připravovala na posl.cestu. Jinak musím pochválit pana Pszoniaka, jako kdyby se to něj vtělil pravý Korczak - a ted to nemyslím jen po vzhledové stránce, ale celkově, hotová one-man show. Mě osobně film velmi zaujal. Skvělé dílo od pana Wajdy!

• 25.6.2015  07:31
    Dozvuky (2012)

Na polské poměry dobře zvládnutý snímek po filmové, ale i obsahové stránce. Dokonce se pustil do tématu, který v Polsku až tolik nechtějí rozebírat (často i proto, že stále jsou tam zakořeněné antisemitské postoje). Film má dobrou atsmoféru, hlavně v první fázi to chvílemi vypadá spíše na nějaký horor. Postupně jak se krok za krokem odhaluje celá pravda kolem všeho a bratři postupně se připravují na to strávit tu největší porci z té pravdy - divák má možnost v různých pasážích filmu přemýšlet nad tím, o čem vlastně film je(o lidské zrůdnosti, chamtivosti a bezpáteřnosti pochopitelně). I já souhlasím, že závěr filmu byl "až příliš vygradovaný" a tak trošku na efekt. Ale jinak snímek má svou kvalitu, je zajímavý, svou napínavostí udrží diváka v pozornosti, a stojí jistě za to zkouknutí.

• 25.6.2015  07:13
    Noc a mlha (1956)

Vizuálně silný působivý snímek, který poeticky a přesto nekompromisně člověku předkládá, o čem vlastně byl ten holokaust a koncentrační tábory. Nápaditě a originálně nám filmaři podávají minutu za minutou, jak to vše začalo, vyvíjelo se a pokračovalo, a jak to i skončilo. A i když dokument trvá jen cca půl hodiny, přesto trval dlouho - protože každý záběr byl taková palba na emoce, psychiku, pocity a přemýšlení, kde asi nejsilněji působí scény skladů s vlasy, šaty a výroky "Ničeho si nejsme vědomi, jsme nevinní". Jak vidno, zvrácenost lidí nezná mezí, pokud se jí dá volné pole působnosti. O tom nás historie přesvědčuje už po staletí. Bohužel to není jen o minulosti. Genocidy a podobná "likvidační" zvěrstva se dějí stále i v současnosti (viz země třetího světa, Tibet nebo před nějakým časem Balkán atd), a co je nejsmutnější - i civilizovaná společnost má stále tendence k tomuto směřovat, stačilo by jen málo - dát tomu všemu volné pole působnosti. A tak doufejme, že za nějakou epochu se nebudou točit podobné dokumenty o něčem aktuálnějším.

• 11.6.2015  08:30

Dát tomuto filmu odpad, na to chce mít stejný žaludek, jako na ty zvěrstva, která se konala v těchto táborech. Jistě, dá se namítat, že ruští kameramani pod vlivem stalinismu dané věci trošku "zveličili a přibarvili"(trošku ironicky, že zrovna Sověti toto natočili, vzhledem k tomu, že u nich se víceméně dělo to samé). Nic to ale nemění na tom, že to, co bylo k vidění v dokumentu, se tam skutečně dělo, a to v ještě horších rozměrech, které nelze zachytit žádnou kamerou, ani mluveným slovem. Lidem, kteří pochybují o těchto táborech, a nestačí jim tyto dokumenty, aby věřili. Doporučuji osobní setkání s těmi, kteří to prožili(nebo si poslechnout či přečíst jejich paměti), resp.potkat se s jejich přímými potomky. Ale klidně at se setkají s někým současným, protože tyto genocidy se bohužel dějí i v této době. Možná pak jim to otevře oči, a uvědomí si, jak pokřivená a zkreslená je ta jejich "realita".

• 7.6.2015  11:18

jestli se dá najít na filmu něco dobrého, tak asi jen to, že názorně ukazuje, jak se dá snadno zblnout masa lidí naprosto nemyslnými hovadinami(promiňte mi ten eufemismus), pokud se umí šikovně podat v médiích. Možná si někdo řekne, že to tak bylo jen tehdy. Ale ono to neplatí jen na tehdejší lidi. I současní moderní osvícení, intelektuální lidé mají sklony hltat podobné propagandy a nesmyslnosti za účelem davové manipulace vedoucích až třeba k násilnostem na skupině obyvatel, ke genocidám, a k utlačování lidských práv. V tomto směru by neuškodilo se zamyslet, proč lidé mají stále tyto tendence, nehledě na době, modernizaci či politické situaci ve světě. Jinak na samotném dokumentu nevidím nic uchvatného ani po stránce historické, ani filmařské. A dávat tomuto filmu vysoké hodnocení jen proto, že po stránce propagandy to naplnilo svůj účel na 200% (tj.poštvalo lid natolik, že to přispělo ke genocidě)?? Ano, jsem někdy morbidní a cynický - ale všeho s mírou :).

• 7.6.2015  10:56

pseudo-komentáře "filmových odborníků", ani nízké hodnocení mě nijak neodradilo od tohoto filmu, a jako vždy jsem udělal dobře :-). Soudím, že špatný ohlas a hodnocení je hlavně proto, že film není samoúčelný a na nic si nehraje, a je vlastně takový monotonní, neslaný a nemastný. Což je možná kámen úrazu. Soudobý divák potřebuje všude akci, vzuršení a emoce, něco drsného či krvavého a šokujícího atd - prostě takový ten vývar, kteýrm nás ted bombardují americké továrny na filmy :). Tento film - vlastně to ani není film, je to hraný dokument - nabízí něco jiného. Něco, co současný divák tolik nemá zažité - je to životní příběh. A to vše vypraví žena, která si prožila něco , co by si možná měli prožít i ti, kteří tomuto filmu dávají nízké hodnocení a mluví negativně. Pak by si možná uvědomili, že tento film nemá za účel nás rozbrečet, vzbudit nějaké filmové orgasmatické zážitky, přinutit nás sníst kornout popcornu a naplnit pokladnu dolarama - ale přinutit nás zamyslet se nad světem, lidmi, i nad sebou samými(což je asi ten důvod nízkého hodnocení - myšlení u filmu diváka často bolí a nudí :D). Musím ocenit i skvělý hudební doprovod, který harmonicky až poeticky vystihuje každou zmíněnou a prezentovanou situaci (zejména houslové party). Hlavním plusem filmu však vnímám to, že nic není přibarveno, zretušováno - životní příběh, i vše kolem postav, je pravda ve svojí čistotné sirovosti. A pokud se někdo nad tímto zamyslí - možná pak si uvědomí smysl takovýchto zfilmovaných vzpomínek

• 18.5.2015  22:16
    Open Grave (2013)

PO delší době nějaký "novější" horror, který mě zaujal natolik, že jsem nepoužíval FFW a vydržel to sledovat s napětím od začátku do konce. Vzhledem ke smyslu filmu je důležité prakticky nic nevyprávět a neříkat k filmu, jinak by každý přišel o to napětí z toho odhalování příběhu, z toho, kdo je kdo, proč se co děje. Jinak musím pochválit výpravu a volbu prostředí, dobrou kameru a hlavně hudbu. Ta dělá film napínavým nejvíce. Herecké výkony taky nic nekazily, samotní herci byli taky sympatičtí a na pohodu. A tak mohu jen doporučit. A závěrem bych jen dodal -> ačkoliv má každý právo na svůj názor, a proti gustu žádný dišputát - dát tomuto odpad a napsat k tomu dost "nestandartní" hlášky. Mno, každého věc! Podle mě to tak špatný není, a na nějaký sobotní večer to určitě stojí pustit.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16