Novom

Novom

okres Pardubice

<< předchozí 1 2
    • 4.6.2019  22:56
    Good Omens (TV seriál) (2019)

Už od oznámení natáčení této minisérie jsem se těšil. Předchozí ataptace Pratchettovo knih byly vždy jiné, ale vždy věrně kopírovaly jeho vymyšlený svět. Dobrá znamení je má oblíbená kniha a svět v ní jsem chtěl vždy vidět i na plátně. Očekávání naštěstí nezůstává daleko za realitou. Zpracování je výborné a vyprávění odsýpá. Občas je sice zřejmé, že se nejedná o velkofilm a některé kostýmy a kulisy působí trochu levně, na druhou stranu jindy člověk ani nestíhá koukat na všechnu tu nádheru kolem. Potěšilo poměrně věrné zpracování, pár scén očividně chybí a čtyři jezdci Apokalypsy nejsou až tak moc démoničtí, jak byli v knize popsáni. Celkově hodnotím velmi pozitivně. Jen by to chtělo více pratchettovek převedených do filmové podoby. Svůj potenciál mají všechny!

• 4.6.2019  22:44
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Člověk neví, zda hodnotit každou epizodu zvlášť, anebo všechny najednou. Každá byla jiná, každá měla naprosto jiný nádech. Ale od každého dílu jsem odcházel s nepříjemným vnitřním pocitem, pocitem chladu, prázdnoty a obav. Tohle se opravdu stalo, tohle není vymyšlené... Neskutečně skutečné. Vše navíc podržené výbornou hudbou, která jenom umocňovala celý příběh. Chernobyl bych pouštěl dokola všem, kteří ještě stále věří, že dřív bylo líp. Na školách by toto mělo být povinné. Svět se snad od té doby změnil a doufejme i trochu poučil.

• 4.6.2019  22:38

Ač to vypadalo, že napětí je pryč a tíživou atmosféru po výbuchu vystřídá typický "proces" s obětními beránky a hrdinnými žalobci, opět se ukázalo, že HBO dovede tyto krátké série vyprávět skvěle. Už jsem ani nečekal, že se v seriálu objeví vysvětlení tolika věcí. Posledních pár minut člověka opravdu chytne za srdce. Když se pak člověk navíc dozvěděl, proč přidali onu jadernou vědkyni, která ve skutečnosti vůbec nežila, a za kterou mnozí fanoušci autory plísnili, mrazení po celém těle dosáhlo vrcholu. Opravdu a skutečně by mě zajímal současný názor soudruhů v Moskvě, protože v tomto seriálu byli ukázání v celé své nahotě. Jestli ani tohle nepřesvědčí lidi o tom, jak je, byl a vždy bude komunismus hrozný, tak už asi nic. Nejlepší televizní počin za poslední dobu!!!

• 15.3.2019  12:41

Absurdní myšlenka v absurdním světě. Sterilita života lidí žijících ve "vyšší" společnosti je jen těžko představitelná. Bohužel toto se již částečně děje v Číně a o to je vyznění celého dílu děsivější. Konec příběhu alespoň nezanechává tu růžovou pachuť v puse a odkazuje na snad lepší budoucnost.

• 15.3.2019  12:33

Už dlouho se mi nestalo, aby ve mně zanechal nějaký příběh takový hluboký vnitřní rozkol. Ačkoliv bylo téměř jisté, co se stane už cca od poloviny dílu, člověk tomu nechtěl stále věřit. Posledních několik minut se nedalo sledovat jinak, než téměř bez dechu. Filmařsky dokonale realisticky zpracované, ten nepříjemný pocit nechuti a zároveň zájmu byl reálný a skutečný.

• 15.11.2018  08:01

Jednoduše a zkráceně: "Nevyužitý potenciál". Těšil jsem se na kouzelný svět, ve kterém bude spousta zajímavých tvorů a člověk se dozví něco i o jiných kouzelnických světech, ale místo toho jen krátká exkurze na francouzské ministerstvo a k tomu tuna dlouuuuhých dialogů. A přitom stačilo film tak o půl hodinu sesekat, nejspíš bychom o moc nepřišli. Film je oproti prvnímu dílu o dost temnější, i když spíše jen vizuálně, protože scénáristicky to tak ponuré není. Opravdu nerozumím tomu, proč se snaží filmaři neustále ukazovat vše tak hrozně ponuré. Člověk by si rád zašel do kina na film, který by hýřil barvami, kouzelnými tvory a kouzly samotnými. Tento díl beru jako nepříliš zdařilý spojovník mezi jedničkou a díly následujícími, něco jako druhý Hobit, taky se čekalo na něco, co nakonec nepřišlo. Dlouze jsem uvažoval, zda je to na 3 nebo 4 hvězdy. Za HP odkazy a Bradavice!!! určitě 5*, za utahané dialogy 2*, takže 3,5* ve výsledku, zaokrouhleno na 4*. Příště snad již lépe.

• 10.11.2017  08:24

Výborná komedie, která poodhalí zákulisí svatby, tedy věc, kterou asi jen tak někdo nespatří. O to víc je zajímavé film sledovat velice bedlivě. Všeobjímající chaos a zmatek nahrávají zajímavým situacím, díky kterým film dostává spád. Stopáž by mohla být i kratší a některé hlubší scény vystřižené, na druhou stranu si i bránice musí odpočinout. Francouzi umí tyhle živé komedie. Tomu nahrávají i jasné a čisté barvy, vše navíc dokreslené příjemným hudebním podtextem. U závěrečných titulků si bude nejeden divák poklepávat nohou do rytmu. Ideální film pro toho, kdož chce odcházet domů s lepší náladou. 9 z 10

• 5.1.2017  09:31
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Jedná se o čistou předělávku Come Fly with Me, jen je místo letiště pražské nádraží. Pro příznivce originálu dost dobré, pocit trapnosti a malosti je hodně podobný. A ač jsou některé vtípky dost prvoplánové, občasné narážky nutí k zamyšlení. Obávám se však, že to spousta lidí nepochopí. V britské verzi jsou všichni zaměstnanci taky dost velcí burani. Doufám jen, že bude úroveň růst, potenciál tu je.

• 6.9.2016  08:51
    Praha stověžatá (divadelní záznam) (2016)

Skvělý průřez našich dějin. Docela jsme až koukali, kolik známých osobností se sešlo na jednom místě a byla to fakt prča. Člověk mohl vždy přemýšlet nad tím, která známá osobnost bude asi následovat. Jen škoda, že občas nebylo úplně všemu rozumět, ruchové mikrofony trochu nestíhaly, ale to by se v divadle určitě nestalo. Navíc některé přebrepty a pauzy určitě nejsou ze scénáře. Za mě plný počet, na hluchá místa zde člověk téměř nenarazí a pokud, tak jen na pár sekund, když se mění scéna.

• 15.4.2016  21:41

Ta hudba! Film jako takový mi přišel podobný seriálu Mrtví jako já, ale hudební části mě vážně nadchly, gradující části mají fajn dynamiku a rytmus. Docela překvapení.

• 17.9.2015  12:31

Film, na jehož počátku tak trochu nedůvěřivě koukáte, co že se to vlastně na obrazovce děje, ale postupem času přichází uvolnění a takový vnitřní hřejivý pocit. Ten je způsoben hlavně kamerou a skvěle zpracovanou hudbou. Člověk má úplně chuť si jít sednout někam do kavárničky v podvečer letního dne, kdy okolí už pomalu vychládá, ale stále je ještě nádherně. Chce se to jenom přenést nad poměrně zvláštní chování hlavní hrdinky a nechat se vést světem za zrcadlem.

• 14.7.2015  12:35
    Chappie (2015)

Zajímavé zpracování, které zpočátku vypadá úplně jinak, než ve skutečnosti je. Podle trailerů to měl být nový Robocop, ale realita nemůže být odlišnější. Chappie baví, avšak ostatní postavy příběh dost ničí. Jackman se do role záporáka naprosto nehodí a jeho účes na blbečka iritoval snad všechny od začátku až do konce. Příběh si na logiku taky moc nehraje, totální záporáci a únosci si nechají v klidu potulovat po skrýši spousty lidí, aniž by se proti tomu nějak ozývali, firma vyrábějící bojové roboty má horší zabezpečení než mateřská škola a závěrečné "převtělení" byla jen taková třešinka na dortu. Nebýt skvělé festivalové atmosféry, doma bych film asi i vypl.

• 14.7.2015  12:28

Film by to byl docela dobrý, ale musel by skončit po první polovině. Pak už to nestálo za to a dokonce si ani nedovedu pořádně vybavit onen "epický" souboj na konci. Zpět k začátku, film měl potenciál, vyprávění příběhu bylo sice dosti barevné, ale zároveň i hravé a technické vynálezy byly skvělé. V Paříži se budu muset jet podívat, jestli tam opravdu najdu to, co bylo vidět ve filmu. :) Od doby, kdy se však dostali jinam, to začalo hrozně upadat a já u filmu téměř usnul. Škoda, ale nejspíš mě mělo varovat logo Disney. Jen doufám, že SW dopadne úplně jinak.

• 14.7.2015  11:25

Překvapivě zábavný filmek, ke kterému mě téměř museli přemlouvat účastníci Festivalu Fantazie, za což jsem jim zpětně velmi vděčný. Film se na oko tváří jako klasická Bondovka, ale ve skutečnosti je to vlastně úplně něco jiného, taková směs různých žánrů. Viděl jsem v tom výcvik z Ender's game a X-menů, boje á la Kill Bill s příměsí humoru z Kickass, zachráněné milionáře z 2012 a co se mluvy a postav mladých lidí týče, byli to prostě Misfits. Překvapivě tahle směsice funguje docela dobře dohromady, už od začátku je jasné, co se musí stát, aby svět přežil, ale způsob, jakým se k tomu někteří postaví, je vážně zábavný. Závěrečná scénka s princeznou je už jenom taková třešínka na dortu. Tohle prostě chceš vidět!

• 14.7.2015  11:16

Film, který si na nic prostě nehraje! Přišlo mi, že jsem během prvních asi 20 minut téměř nedýchal. V kině je to fakt ohromující zážitek. Tady nejde o příběh, ale jen čistě o efekt, navíc je krásně vidět, jak je skoro všechno dělané postaru, takže žádné neuvěřitelné efekty a jen totální akce in natura. Když jsme se prokousali skrz další akci k ještě jiné akci a přes trošku mírnější části ve 3/4 filmu, kolega vedle v kině si trošku postěžoval, že z filmu zbývá už jen půl hodina. Od té chvíle jsem opět strávil většinu času s otevřenou pusou a nedýchaje, abych snad o něco nepřišel. Celou dobu jsem si přál, aby bylo více scén s autem toho šíleného kytaristy a jeho bubnujících spolujezdců, protože to bylo opravdu cool! Je sice fakt, že jsme následující den našli ve filmu dost nesmyslných částí, které při zpětném hodnocení nemají ve filmu co dělat, ale to vůbec nevadí. More, more V8!

• 17.3.2015  08:33
    Švédská trojka (TV pořad) (2013)

Ano, jak někdo napsal, "pro pobavení to stačí", já bych jen dodal, že pro pobavení pubescentů, když přijdou strašlivě unavení po 5 hodinách ve škole to naprosto dostačuje. Pro běžného diváka nezbývá než jen zírat, co vše se může v televizi objevit. Normálnímu člověku je chvílemi trapně a chvílemi špatně, někdy se jedná i současný jev.

• 5.2.2015  19:16
    Top Gear: Patagonský speciál (TV pořad) (2014)

Být to díl jako takový, tak by se člověk nejspíš velice pobavil, protože by zmizela polovina z celé délky a tím by se zrušily i nějaké slabší části. Chvílemi mi to připomínalo Trabantem až na konec světa, na čemž není ani nic zvláštního, když jeli stejnou krajinou s obdobnými křápy, akorát ti s trabanty jsou o něco víc hardcore hráči. Našlo se tu i pár opravdu vtipných momentek, především ta část s bobry, v tu chvíli jsem si monitor poprskal od shora až dolů. :-D Závěr celé epizody je takový zvláštní, člověk sice chápe, že se lidem zabrání země Británií asi nelíbí, ale vybíjet si podobným stylem na filmařích, potažmo ještě na komediálním pořadu? Obdobná zahleděnost, jako byla v díle z USA, tam je taky napadli místní fanatici bezmozci. 4hvězdičky, bavil jsem se, ale na jiné speciály to nemá, kupříkladu Vietnam byl boží.

• 29.7.2014  09:36
    Vzestup peněz (TV seriál) (2008)

Nebýt profesora na vysoké škole, nejspíš bych se k tomuto seriálu nikdy nedostal. Ale po jeho objevení jsem každý díl shlédl mnohokrát, a i když je zde vysvětleno všechno dostatečně podrobně, rozhodně bych uvítal i další díly a díl o opcích trošku upravil, bylo to příliš informací a málo detailnějších rozborů. Přesto skvělý seriál a téměř povinnnost pro kohokoliv, kdo studuje na ekonomické škole nebo se má pohybovat ve financích.

• 17.7.2014  06:37
    Zaříkávač lží (amatérský film) (2014)

Až příliš sentimentální a depresivní pojetí, i když co jiného také očekávat. Sledoval jsem poslední dobou občas videa této osoby a přišlo mi, že se dívám spíše na deníček mladého sebevraha, který se chce co nejdříve zabít. Všude by měly téct emoce proudem, každý "teen" by měl mít na krajíčku, ale ve skutečnosti je to jenom o něco delší další z mnoha videí, kde se nikdo pořádně nic nedozví a když už, je to jen recyklace minulých myšlenek. Docela odvážné dávat něco takového na čsfd pod pojmem amatérský film, to máme tedy "filmů" plný internet. Ale zpracování docela pěkné. Tak proč ne tak akorát na 1-1,5*. Alespoň je fajn, že tu zde není kompletní tabulka 5* a lidi mají rozum.

• 7.7.2014  10:02

Pokud člověk odpustí filmu až tak nezajímavou zápletku a bude se jen kochat dokonalou grafikou, která počítá i s rostoucímí vousy hlavního hrdiny, s téměř štěněcí hravostí Bezzubky, krásnými barvičkami a dokonalým soundtrackem, musí mu z toho vyjít hit letošní sezóny, minimálně co se animáků týče! Bavil jsem se královsky, pro příště klidně ještě více draků a jejich skopičin a méně romantických momentů nebo zbytečných zabijáků. Film je na jednu stranu hodně hravý, na druhou hodně realistický, kdy naposled někdo v nějakém animovaném snímku zemřel? Naštěstí je těch "vycpávek" o něco méně, takže se lze zbytek času jen dívat a občas dívat s otevřenou pusou, jak jsem sám sebe párkrát přistihl. Za mě klidně 9/10 jen díky slabšímu příběhu.

• 7.7.2014  09:47
    Godzilla (2014)

Na filmu jsem naštěstí nebyl v multikině, protože vyhodit 150,- za něco takového, to by mě asi hodně dlouho mrzelo. Začátek je ucházející, relativně dobře člověka naladí a atmosféra houstne, jen co se ale objeví první monstrum, z napětí se stává parodie. To létající cosi je vážně úsměvné. Typické scény á la, "jsem jediný přeživší, kterého můžete využít pro záchranu lidstva, tak sem dejte kvér a do ničeho mi nekecejte" a totální zmar z destrukce trošku zabíjí jinak vyvedený snímek. Zajímavé však bylo, že ve chvíli, kdy měl film gradovat, divák měl být upoután do sedadla a ani nedýchat, celé kino propuklo ve smích a dlouhý aplaus. To tu ještě nebylo, anebo snad ano? Kolikrát se už stalo, že si hlavní hrdina na poslední chvíli vzpomněl, že má v záloze něco, čím mohl svého protivníka zničit už v prvních pár sekudnách boje? Asi tak 1504035x za posledních pár let. Někdo vyčítá českým filmům nezajímavost a kontinuální děj bez zvratů, v Emerice je zase takový zvyk, že vše musí mít dobrý konec, ale před tím by měl klaďas po urputném boji téměř položit život, pak se vytasit z überoverpower zbraní a zabít vše okolo sebe.

• 7.7.2014  09:34
    Enderova hra (2013)

Film, který nemá příliš hlubokomyslnou zápletku, spíš než akční sci-fi bych řekl, že je to takové rodinné sci-fi pro náctileté. Vývoj postavy, která se dostává v žebříčku hodností nahoru rychlostí blesku je až zarážející. Vcelku mě ale potěšily záběry z nulové gravitace, které jsou hodně zajímavé. Efekty v "počítačové hře" tak 10 let staré na to, že se jedná o film z budoucnosti a epický závěr. Jen je třeba koukat na film s lidmi, kteří se u toho budou bavit stejně.

• 7.7.2014  09:12
    Divergence (2014)

Další ze zážitků sledování filmu na Festivalu fantazie, to je vždy lepší zážitek a komentáře téměř u každé lepší scény. Film se vcelku dobře rozjel, rozdělení do kast je na jednu stranu úsměvné, na druhou vede člověka k zamyšlení, zda to není takhle dnes již i u nás, jen ne tak viditelné. Postupem času se z filmu začala stávat docela dobrá komedie. V závěru se smáli již téměř všichni a nahlas. Člověk si říká, kdo tohle mohl asi tak vymýšlet. Vlak pouze pro obránce, který jinak asi jezdí městem úplně prázdný, ačkoliv většina lidí nemá pořádně co jíst, "tajný" vchod do úkrytu strážců, ačkoliv k východu jezdí vlaky a na ty není třeba nikde skákat, přehnaná sebejistota obránců hraničící až inteligencí sebevražedných lumíků, umělost postav a to vše končící vcelku nesmyslným závěrem, kdy je hlavní záporák ponechán naživu a nic se neřeší, jen aby mohlo být pokračování... Zábava to byla, ale vážně film brát nelze.

• 27.11.2013  12:34

Naprosto geniální hra, ačkoliv mě fotbal ani trošku nezajímá, tohle mě opravdu pobavilo. Především díky tomu, že oni vlastně jen vzali normální přepisy nahrávek, lehce je nastříhali, aby to nebylo tak nudné, a pustili na svět ve stejném znění. Opravdu mě tu baví komentáře typu, že to byl jeden vulgarismus za druhým, to si opravdu neuvědomujete, že za to ani Lábus, ani Čtvrtníček nemůžou, ale že se takhle mezi sebou bavívávali nejvyšší funkcionáři našeho fotbalu?

• 4.9.2013  22:07
    QI - na vše máme odpověď (TV pořad) (2013)

Kvůli panu Šmoldasovi hodnotím za 4*, bylo to s ním fakt zábavné. Hlavně dobře vybrané i ty jejich přihlašovací tóny. Jen kdyby tam nebyl ten fotbalovej maniak. Ten člověk mě tam vážně s.al.

• 4.3.2013  15:57
    Z divočiny: Venezuela (TV pořad) (2011)

Partu amíků vypustili do přírody. Opravdu nechápu, proč s sebou nesou do džungle holinky! :-D Ty jejich krosny jsou opravdu hodně zoufalé, koho by napadlo vypravit se na podobnou výpravu s nůší? Prozatím jsem zatím nepochopil, kdo tohle vyhraje, ale chvílemi jsou velice zábavní.

• 14.2.2013  21:11
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

První kolo bylo docela vtipné, druhé hloupé, třetí kolo chvílemi i bavilo, ale spíš to bylo o ničem, čtvrté kolo připomínalo dětskou verzi Fear factoru, páté kolo bylo opravdu nechutné a to mi tak akorát stačilo, abych tuhle hovadinu dál nesledoval. Vážně může být něco podobného před 22. hodinou ve vysílání televize? Cool si to u mě tímhle docela rozházel. Ještě, že mají Zoom.

• 26.1.2013  10:29
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Hloupé, vidlácké, nepěkné. Typický příklad zamindrákovaných a paranoidních amerických balíků z venkova, o kterých někdo natočil seriál. Viděl jsem párkrát několik scén a vždy se mi to zdálo hrozně tupé. Tohle se lidem opravdu líbí? :-( Občas tam byl i lepší moment, ale ten vzápětí vystřídala nějaká zhovadilost.

• 16.1.2013  10:08
    Atlas mraků (2012)

Stále jsem čekal, že se něco dozvíme o té kometě, kterou mají všichni hlavní hrdinové, jestli to mělo znamenat, že na konci budou všichni jen mžik a skončí, tak to asi vyšlo. Celkově je film dosti nevyrovnaný, některé části bych určitě vypustil, protože působí velice rušivě. Především příběh s otroctvím tam byl velmi kýčovitý. Ostatní spolu občas ladily, velkolepé bitvy zde byly ovšem pojaty více než skromně, pár útočníků na koních, kteří představovali největší sílu na ostrově mě skoro rozesmálo, stejně tak obrovský odboj čítající asi 20 mužů. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak někteří píší.

• 26.12.2012  13:11
    Únos (1997)

Docela pěkný obraz o americkém vnitrozemí, kde jsou lidé strašně předpojatí, sekty a kulty zde vzkvétají. Homofobie a podobné principy jsou zde na denním pořádku. Pokud člověk přijede odkudkoliv jinud, všichni na něj koukají skrz prsty. Bohužel to není jen fikce ve filmech, ale například v Top Gerau bylo toto ukázané krásně na reálných příkladech, jak jsou lidé, kteří zde žijí, omezení.

<< předchozí 1 2