Novom

Novom

okres Pardubice

<< předchozí 1 2
    • 10.11.2017  08:24

Výborná komedie, která poodhalí zákulisí svatby, tedy věc, kterou asi jen tak někdo nespatří. O to víc je zajímavé film sledovat velice bedlivě. Všeobjímající chaos a zmatek nahrávají zajímavým situacím, díky kterým film dostává spád. Stopáž by mohla být i kratší a některé hlubší scény vystřižené, na druhou stranu si i bránice musí odpočinout. Francouzi umí tyhle živé komedie. Tomu nahrávají i jasné a čisté barvy, vše navíc dokreslené příjemným hudebním podtextem. U závěrečných titulků si bude nejeden divák poklepávat nohou do rytmu. Ideální film pro toho, kdož chce odcházet domů s lepší náladou. 9 z 10

• 5.1.2017  09:31
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Jedná se o čistou předělávku Come Fly with Me, jen je místo letiště pražské nádraží. Pro příznivce originálu dost dobré, pocit trapnosti a malosti je hodně podobný. A ač jsou některé vtípky dost prvoplánové, občasné narážky nutí k zamyšlení. Obávám se však, že to spousta lidí nepochopí. V britské verzi jsou všichni zaměstnanci taky dost velcí burani. Doufám jen, že bude úroveň růst, potenciál tu je.

• 6.9.2016  08:51
    Praha stověžatá (divadelní záznam) (2016)

Skvělý průřez našich dějin. Docela jsme až koukali, kolik známých osobností se sešlo na jednom místě a byla to fakt prča. Člověk mohl vždy přemýšlet nad tím, která známá osobnost bude asi následovat. Jen škoda, že občas nebylo úplně všemu rozumět, ruchové mikrofony trochu nestíhaly, ale to by se v divadle určitě nestalo. Navíc některé přebrepty a pauzy určitě nejsou ze scénáře. Za mě plný počet, na hluchá místa zde člověk téměř nenarazí a pokud, tak jen na pár sekund, když se mění scéna.

• 15.4.2016  21:41

Ta hudba! Film jako takový mi přišel podobný seriálu Mrtví jako já, ale hudební části mě vážně nadchly, gradující části mají fajn dynamiku a rytmus. Docela překvapení.

• 17.9.2015  12:31

Film, na jehož počátku tak trochu nedůvěřivě koukáte, co že se to vlastně na obrazovce děje, ale postupem času přichází uvolnění a takový vnitřní hřejivý pocit. Ten je způsoben hlavně kamerou a skvěle zpracovanou hudbou. Člověk má úplně chuť si jít sednout někam do kavárničky v podvečer letního dne, kdy okolí už pomalu vychládá, ale stále je ještě nádherně. Chce se to jenom přenést nad poměrně zvláštní chování hlavní hrdinky a nechat se vést světem za zrcadlem.

• 14.7.2015  12:35
    Chappie (2015)

Zajímavé zpracování, které zpočátku vypadá úplně jinak, než ve skutečnosti je. Podle trailerů to měl být nový Robocop, ale realita nemůže být odlišnější. Chappie baví, avšak ostatní postavy příběh dost ničí. Jackman se do role záporáka naprosto nehodí a jeho účes na blbečka iritoval snad všechny od začátku až do konce. Příběh si na logiku taky moc nehraje, totální záporáci a únosci si nechají v klidu potulovat po skrýši spousty lidí, aniž by se proti tomu nějak ozývali, firma vyrábějící bojové roboty má horší zabezpečení než mateřská škola a závěrečné "převtělení" byla jen taková třešinka na dortu. Nebýt skvělé festivalové atmosféry, doma bych film asi i vypl.

• 14.7.2015  12:28

Film by to byl docela dobrý, ale musel by skončit po první polovině. Pak už to nestálo za to a dokonce si ani nedovedu pořádně vybavit onen "epický" souboj na konci. Zpět k začátku, film měl potenciál, vyprávění příběhu bylo sice dosti barevné, ale zároveň i hravé a technické vynálezy byly skvělé. V Paříži se budu muset jet podívat, jestli tam opravdu najdu to, co bylo vidět ve filmu. :) Od doby, kdy se však dostali jinam, to začalo hrozně upadat a já u filmu téměř usnul. Škoda, ale nejspíš mě mělo varovat logo Disney. Jen doufám, že SW dopadne úplně jinak.

• 14.7.2015  11:25

Překvapivě zábavný filmek, ke kterému mě téměř museli přemlouvat účastníci Festivalu Fantazie, za což jsem jim zpětně velmi vděčný. Film se na oko tváří jako klasická Bondovka, ale ve skutečnosti je to vlastně úplně něco jiného, taková směs různých žánrů. Viděl jsem v tom výcvik z Ender's game a X-menů, boje á la Kill Bill s příměsí humoru z Kickass, zachráněné milionáře z 2012 a co se mluvy a postav mladých lidí týče, byli to prostě Misfits. Překvapivě tahle směsice funguje docela dobře dohromady, už od začátku je jasné, co se musí stát, aby svět přežil, ale způsob, jakým se k tomu někteří postaví, je vážně zábavný. Závěrečná scénka s princeznou je už jenom taková třešínka na dortu. Tohle prostě chceš vidět!

• 14.7.2015  11:16

Film, který si na nic prostě nehraje! Přišlo mi, že jsem během prvních asi 20 minut téměř nedýchal. V kině je to fakt ohromující zážitek. Tady nejde o příběh, ale jen čistě o efekt, navíc je krásně vidět, jak je skoro všechno dělané postaru, takže žádné neuvěřitelné efekty a jen totální akce in natura. Když jsme se prokousali skrz další akci k ještě jiné akci a přes trošku mírnější části ve 3/4 filmu, kolega vedle v kině si trošku postěžoval, že z filmu zbývá už jen půl hodina. Od té chvíle jsem opět strávil většinu času s otevřenou pusou a nedýchaje, abych snad o něco nepřišel. Celou dobu jsem si přál, aby bylo více scén s autem toho šíleného kytaristy a jeho bubnujících spolujezdců, protože to bylo opravdu cool! Je sice fakt, že jsme následující den našli ve filmu dost nesmyslných částí, které při zpětném hodnocení nemají ve filmu co dělat, ale to vůbec nevadí. More, more V8!

• 17.3.2015  08:33
    Švédská trojka (TV pořad) (2013)

Ano, jak někdo napsal, "pro pobavení to stačí", já bych jen dodal, že pro pobavení pubescentů, když přijdou strašlivě unavení po 5 hodinách ve škole to naprosto dostačuje. Pro běžného diváka nezbývá než jen zírat, co vše se může v televizi objevit. Normálnímu člověku je chvílemi trapně a chvílemi špatně, někdy se jedná i současný jev.

• 5.2.2015  19:16
    Top Gear: Patagonský speciál (TV pořad) (2014)

Být to díl jako takový, tak by se člověk nejspíš velice pobavil, protože by zmizela polovina z celé délky a tím by se zrušily i nějaké slabší části. Chvílemi mi to připomínalo Trabantem až na konec světa, na čemž není ani nic zvláštního, když jeli stejnou krajinou s obdobnými křápy, akorát ti s trabanty jsou o něco víc hardcore hráči. Našlo se tu i pár opravdu vtipných momentek, především ta část s bobry, v tu chvíli jsem si monitor poprskal od shora až dolů. :-D Závěr celé epizody je takový zvláštní, člověk sice chápe, že se lidem zabrání země Británií asi nelíbí, ale vybíjet si podobným stylem na filmařích, potažmo ještě na komediálním pořadu? Obdobná zahleděnost, jako byla v díle z USA, tam je taky napadli místní fanatici bezmozci. 4hvězdičky, bavil jsem se, ale na jiné speciály to nemá, kupříkladu Vietnam byl boží.

• 29.7.2014  09:36
    Vzestup peněz (TV seriál) (2008)

Nebýt profesora na vysoké škole, nejspíš bych se k tomuto seriálu nikdy nedostal. Ale po jeho objevení jsem každý díl shlédl mnohokrát, a i když je zde vysvětleno všechno dostatečně podrobně, rozhodně bych uvítal i další díly a díl o opcích trošku upravil, bylo to příliš informací a málo detailnějších rozborů. Přesto skvělý seriál a téměř povinnnost pro kohokoliv, kdo studuje na ekonomické škole nebo se má pohybovat ve financích.

• 17.7.2014  06:37
    Zaříkávač lží (amatérský film) (2014)

Až příliš sentimentální a depresivní pojetí, i když co jiného také očekávat. Sledoval jsem poslední dobou občas videa této osoby a přišlo mi, že se dívám spíše na deníček mladého sebevraha, který se chce co nejdříve zabít. Všude by měly téct emoce proudem, každý "teen" by měl mít na krajíčku, ale ve skutečnosti je to jenom o něco delší další z mnoha videí, kde se nikdo pořádně nic nedozví a když už, je to jen recyklace minulých myšlenek. Docela odvážné dávat něco takového na čsfd pod pojmem amatérský film, to máme tedy "filmů" plný internet. Ale zpracování docela pěkné. Tak proč ne tak akorát na 1-1,5*. Alespoň je fajn, že tu zde není kompletní tabulka 5* a lidi mají rozum.

• 7.7.2014  10:02

Pokud člověk odpustí filmu až tak nezajímavou zápletku a bude se jen kochat dokonalou grafikou, která počítá i s rostoucímí vousy hlavního hrdiny, s téměř štěněcí hravostí Bezzubky, krásnými barvičkami a dokonalým soundtrackem, musí mu z toho vyjít hit letošní sezóny, minimálně co se animáků týče! Bavil jsem se královsky, pro příště klidně ještě více draků a jejich skopičin a méně romantických momentů nebo zbytečných zabijáků. Film je na jednu stranu hodně hravý, na druhou hodně realistický, kdy naposled někdo v nějakém animovaném snímku zemřel? Naštěstí je těch "vycpávek" o něco méně, takže se lze zbytek času jen dívat a občas dívat s otevřenou pusou, jak jsem sám sebe párkrát přistihl. Za mě klidně 9/10 jen díky slabšímu příběhu.

• 7.7.2014  09:47
    Godzilla (2014)

Na filmu jsem naštěstí nebyl v multikině, protože vyhodit 150,- za něco takového, to by mě asi hodně dlouho mrzelo. Začátek je ucházející, relativně dobře člověka naladí a atmosféra houstne, jen co se ale objeví první monstrum, z napětí se stává parodie. To létající cosi je vážně úsměvné. Typické scény á la, "jsem jediný přeživší, kterého můžete využít pro záchranu lidstva, tak sem dejte kvér a do ničeho mi nekecejte" a totální zmar z destrukce trošku zabíjí jinak vyvedený snímek. Zajímavé však bylo, že ve chvíli, kdy měl film gradovat, divák měl být upoután do sedadla a ani nedýchat, celé kino propuklo ve smích a dlouhý aplaus. To tu ještě nebylo, anebo snad ano? Kolikrát se už stalo, že si hlavní hrdina na poslední chvíli vzpomněl, že má v záloze něco, čím mohl svého protivníka zničit už v prvních pár sekudnách boje? Asi tak 1504035x za posledních pár let. Někdo vyčítá českým filmům nezajímavost a kontinuální děj bez zvratů, v Emerice je zase takový zvyk, že vše musí mít dobrý konec, ale před tím by měl klaďas po urputném boji téměř položit život, pak se vytasit z überoverpower zbraní a zabít vše okolo sebe.

• 7.7.2014  09:34
    Enderova hra (2013)

Film, který nemá příliš hlubokomyslnou zápletku, spíš než akční sci-fi bych řekl, že je to takové rodinné sci-fi pro náctileté. Vývoj postavy, která se dostává v žebříčku hodností nahoru rychlostí blesku je až zarážející. Vcelku mě ale potěšily záběry z nulové gravitace, které jsou hodně zajímavé. Efekty v "počítačové hře" tak 10 let staré na to, že se jedná o film z budoucnosti a epický závěr. Jen je třeba koukat na film s lidmi, kteří se u toho budou bavit stejně.

• 7.7.2014  09:12
    Divergence (2014)

Další ze zážitků sledování filmu na Festivalu fantazie, to je vždy lepší zážitek a komentáře téměř u každé lepší scény. Film se vcelku dobře rozjel, rozdělení do kast je na jednu stranu úsměvné, na druhou vede člověka k zamyšlení, zda to není takhle dnes již i u nás, jen ne tak viditelné. Postupem času se z filmu začala stávat docela dobrá komedie. V závěru se smáli již téměř všichni a nahlas. Člověk si říká, kdo tohle mohl asi tak vymýšlet. Vlak pouze pro obránce, který jinak asi jezdí městem úplně prázdný, ačkoliv většina lidí nemá pořádně co jíst, "tajný" vchod do úkrytu strážců, ačkoliv k východu jezdí vlaky a na ty není třeba nikde skákat, přehnaná sebejistota obránců hraničící až inteligencí sebevražedných lumíků, umělost postav a to vše končící vcelku nesmyslným závěrem, kdy je hlavní záporák ponechán naživu a nic se neřeší, jen aby mohlo být pokračování... Zábava to byla, ale vážně film brát nelze.

• 27.11.2013  12:34

Naprosto geniální hra, ačkoliv mě fotbal ani trošku nezajímá, tohle mě opravdu pobavilo. Především díky tomu, že oni vlastně jen vzali normální přepisy nahrávek, lehce je nastříhali, aby to nebylo tak nudné, a pustili na svět ve stejném znění. Opravdu mě tu baví komentáře typu, že to byl jeden vulgarismus za druhým, to si opravdu neuvědomujete, že za to ani Lábus, ani Čtvrtníček nemůžou, ale že se takhle mezi sebou bavívávali nejvyšší funkcionáři našeho fotbalu?

• 4.9.2013  22:07
    QI - na vše máme odpověď (TV pořad) (2013)

Kvůli panu Šmoldasovi hodnotím za 4*, bylo to s ním fakt zábavné. Hlavně dobře vybrané i ty jejich přihlašovací tóny. Jen kdyby tam nebyl ten fotbalovej maniak. Ten člověk mě tam vážně s.al.

• 4.3.2013  15:57
    Z divočiny: Venezuela (TV pořad) (2011)

Partu amíků vypustili do přírody. Opravdu nechápu, proč s sebou nesou do džungle holinky! :-D Ty jejich krosny jsou opravdu hodně zoufalé, koho by napadlo vypravit se na podobnou výpravu s nůší? Prozatím jsem zatím nepochopil, kdo tohle vyhraje, ale chvílemi jsou velice zábavní.

• 14.2.2013  21:11
    Pekelná výzva (TV pořad) (2013)

První kolo bylo docela vtipné, druhé hloupé, třetí kolo chvílemi i bavilo, ale spíš to bylo o ničem, čtvrté kolo připomínalo dětskou verzi Fear factoru, páté kolo bylo opravdu nechutné a to mi tak akorát stačilo, abych tuhle hovadinu dál nesledoval. Vážně může být něco podobného před 22. hodinou ve vysílání televize? Cool si to u mě tímhle docela rozházel. Ještě, že mají Zoom.

• 26.1.2013  10:29
    Jmenuju se Earl (TV seriál) (2005)

Hloupé, vidlácké, nepěkné. Typický příklad zamindrákovaných a paranoidních amerických balíků z venkova, o kterých někdo natočil seriál. Viděl jsem párkrát několik scén a vždy se mi to zdálo hrozně tupé. Tohle se lidem opravdu líbí? :-( Občas tam byl i lepší moment, ale ten vzápětí vystřídala nějaká zhovadilost.

• 16.1.2013  10:08
    Atlas mraků (2012)

Stále jsem čekal, že se něco dozvíme o té kometě, kterou mají všichni hlavní hrdinové, jestli to mělo znamenat, že na konci budou všichni jen mžik a skončí, tak to asi vyšlo. Celkově je film dosti nevyrovnaný, některé části bych určitě vypustil, protože působí velice rušivě. Především příběh s otroctvím tam byl velmi kýčovitý. Ostatní spolu občas ladily, velkolepé bitvy zde byly ovšem pojaty více než skromně, pár útočníků na koních, kteří představovali největší sílu na ostrově mě skoro rozesmálo, stejně tak obrovský odboj čítající asi 20 mužů. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak někteří píší.

• 26.12.2012  13:11
    Únos (1997)

Docela pěkný obraz o americkém vnitrozemí, kde jsou lidé strašně předpojatí, sekty a kulty zde vzkvétají. Homofobie a podobné principy jsou zde na denním pořádku. Pokud člověk přijede odkudkoliv jinud, všichni na něj koukají skrz prsty. Bohužel to není jen fikce ve filmech, ale například v Top Gerau bylo toto ukázané krásně na reálných příkladech, jak jsou lidé, kteří zde žijí, omezení.

• 26.12.2012  13:02

Zpočátku ten film vypadal docela dobře, jednotlivé věci propracované a povedené, pak se ale objevilo pár WTF momentů a konec je totálně špatný. V některých scénách máte dojem, že film přeskočil o 15 minut dopředu, aniž byste něco zaznamenali, protože tam spojovací pasáže chybí. Záměrně nechali otevřený závěr a to proč? Kvůli tomu jsem byl fakt hodně naštvaný a zklamaný.

• 31.8.2012  21:22
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Porotci si do pusy nevidí. Neříkám, že Ramsay je nějaký slušňák, to naopak, ale on si to neuvědomuje, že mluví sprostě. Podobně mluví Pohlreich, prostě takové větné vsuvky, tihle tři umělci regulérně jednotlivé soutěžící uráží a to dost hnusně. Na co si to hrají? Nikdo je pořádně nezná, ale oni ze sebe dělají obrovské celebrity, třeba takový Šubrt, má pár hospod a dělá ze sebe světového. Oba čeští porotci jsou pěkný hov.da, slovák je docela v pohodě, řekne svůj názor, ale nepotřebuje k tomu nijak příliš nadávat lidem. To se zase Nova vytáhla, vyrobit odpad z pořadu, který má ve světě skvělé hodnocení. Něco jako Top Gear USA, taky vyrobili šmejd, jen doufám, že to Nova taky nepřevezme, to by bylo snad i mínusové hodnocení. Třeba se to časem vylepší, ale prozatím tak 10-20% max. EDIT: To je nějaký vtip, či co? Hlavní kuchtík "Pískláček" ze sebe dělá machra a dělá, že ON umí krájet cibuli aniž by se musel koukat. Hovado jedno namyšlený. Zaloužil by, aby si usekal pazoury při tom.

• 8.8.2012  01:44
    Hunger Games (2012)

Zpočátku to vypadalo na velmi nudný film, nic extrovního, žádné scény, které vás vtáhnou do děje. Jak se objevila dáma v růžovém, přišlo mi to dost podobné jiným postapo filmům, kde je parta rolníků a jeden šéf. Jakmile se dostali do města, kde bylo vše barevné a zářivé, připadal jsem si jak u Srdcové královny z Alenky. V této chvíli se z nudy stal spíš zájem o jednotlivé scény, ty jsou vizuálně docela pěkně provedené, ALE... Pak se dostali do arény a začal masakr. Nejen ten na plátně, ale i u mě doma. Jen jsem zíral, co vše se dá dnes zfilmovat. Děti vraždí jiné děti a někdo, nejspíš tak 90letý kameraman (podle třesu rukou), to všechno natáčí. To je snad vtip??? Jistě, existuje mnoho filmů, kde krev teče proudem a kde se vraždí o sto šest, ale NIKDE jsem prozatím neviděl, aby tohle prováděly malé děti. :-/ V této chvíli jsem už musel přeskakovat posuvníkem, protože mě film silně nebavil. Prakticky nic zajímavého se nedělo, vždy záběr do lesa, kde pobíhala dívenka s lukem a následně na zírající tváře "rozhodčích a dozorčích". To se střídalo cca 20 min, aby se nakonec zbylí přeživší postavili jakési dosti nepovedené napodobenině psa Baskervillského v animaci z 90. let (vcelku se divím, že nepoužili maňásky). Závěr jsem taky jenom tak proletěl, protože to bylo utrpení nad utrpení, jako nudný film to začalo a jako nudný taky skončilo. Slyšel jsem, že film je docela příjemný, a že se dá na něj koukat. To je pravda, ale jen v případě, že jste sadistickým pedofilem, který se rád dívá na to, jak se navzájem vraždí teenageři. Když tak o tom přemýšlím, 2* jsou ještě docela dobrým výsledkem, protože se mi to celé nějak nelíbilo.

• 8.7.2012  19:57

Hodnocení filmu trochu zkresleno sledováním na Festivalu Fantazie. Už od začátku bylo jasné, že tohle je jedna velká komedie. Zajímalo by mě, proč do hodnocení nepřidali i Komedii. Některé prvky přímo přetékají klišé. Výbuch střídá výbůch a ten zase střídá výbuch smíchu. Nástup staříků nebo obrat na kotvě jsou podle mě prvky ne komedie, ale parodie na inteligenci. I přesto 4*, protože jsme si sledování vysloveně užili, občas jsem jen s otevřenou pusou zíral na to, co vše dovede ještě vybouchnout.

• 17.1.2012  23:56
    Sherlock - Unaired Pilot (TV film) (2010)

Jsem opravdu rád, že se BBC rozhodla natočit celý díl znovu. Některé scény jsou v tomto pilotu docela směšné, jiné až smutné v porovnání s oficiálně vydaným dílem. Například takový Anderson (vyšetřující na vraždách) je tady VOUSATÝ. Celkově je vidět, že se tu šetřilo, kde se dalo. A navíc, proč je Sherlockův byt růžový!?! Jaksi úplně chybí úvod a všechny ty úžasné scény, kdy Sherlock vymýšlí své fantastické dedukce. Mycroft se ztratil úplně... Dobře za repete! 6,5/10, i když chybí prakticky všechny vtípky a vychytávky.

• 14.1.2012  12:55
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Čím déle člověk sleduje, tím obyčejnější mu to přijde. První dvě série naprosto boží, ale 3. je už od začátku spíše o politickém pletichaření a syrovost tak trošku vyprchává. Snad se to ještě rozjede, ale přesto se jedná o moc dobře zpracovaný seriál, který ukazuje dobu takovou, jaká nejspíš ve skutečnosti opravdu byla, snad tomu moc nepřidávají, ale některé scény jsou fakt hodně brutální a naprosto nereálné v dnešní době.

<< předchozí 1 2