SK_sprco

SK_sprco

• 2.5.2013  14:30
    Iron Man 3 (2013)

Nemozem si pomoct ale pre mna po vyslovene vlaznej dvojke, prekvapenie a to vo velmi pozitivnom slova zmysle. Shane Black nesklamal, dialogy su svizne a usmevne. Rezia vyborna. Hlaskovanie nema chybu a co je dolezite Tony ostal Tonym. Jeho demoni s nim kracaju az do samotneho konca. Vypointovany zaver trilogie, zapametatelne postavy(uzil som si vsetkych) a ani jedna mi neliezla na nervy co i len sekundu, Guy Pearce pre mna prekvanie cislo 2, to prve bolo Ben Kingsley - over the top moment! Iron man digitalne sice nepredstihuje Avengers co sa tyka velkoleposti, no dokazal sklbit osudovost jednej postavy vo vyse 2 hodinach. Tesim sa na 2D a blue ray! Vyborne rozbehnuta faza 2 a Marvelu sklanam velku poklonu.

• 26.8.2012  08:55

Mal som ten pocit iba ja? Nieco mi tam prislo silene a navyse. Hlasky sice boli, no oproti jednotke to nebolo prirodzene! Zapletka - WTF. Da sa cakat ze pri tomto type filmu clovek dej nepotrebuje, lenze co je moc to je moc. Dejovo C-idny vyplach z mojej strany. Stalloneho Rambo a Rocky aj prvy expandables boli niekde inde. Gulky lietali, strelny prach z filmu citit bol, no produkcia dychala lacnotou. Stallone si bude musiet napravit reputaciu. Nevyrazna kamera. Nevyuzity potencial Scotta Adkinsa! Arny, Bruce, Norris akoby boli sceny s nimi dorobene v dotackach. Pre mna istym sposobom sklamanie! Ak to mame brat ako poctu filmom z 80-tych rokov, tak poprosim nech je posledna.

• 4.5.2012  06:57
    Avengers (2012)

Som fanusik Marvelackych komiksov a to velky. Uprimne okolo Avangers sa vybudoval zaujmavy hype. Teraz cisto subjektivne, recenzie su istym sposobom nadhodnotene. Netvrdim vsak, ze Avangers nie su vydarenym filmom. Whedon to nemal lahke; zachovat charaktery hrdinov, vytvorit team a sklbit ich jednotlive povahy, tak aby to na useku 142 minut fungovalo, to chcelo naozaj masaker scenar. Marvel mal na tutuo timovku dost casu, preto som isiel do kina s vacsimi ocakavaniami a to co som dostal bola cista popcornovka. Jednu vec ale Whedonovi upriet nemozem, dokazal to co ini rejzovia pred nim nie - ukazal, ze Hulk nepovedal svoje posledne Hulk SMASH! Za to mu neskutocne dakujem. Dufam, ze Marvelaci sa zamyslia a dalsia "solovka" je na svete. Kazdy z hrdinov tu dostal svoj priestor. Loki ako hlavny zaporak, bola zaujimava a istym sposobom aj logicka volba. V Thorovi Loki dostal svoj masivny priestor, budovanie charakteru zaporaka, tu prisiel na hotove avsak stale mi chyba v pozadi jeho prava ruka, niekto, kto by pre Avengers predstavoval naozaj vyzvu do buducna! Za tie 3 extremne svetle momenty davam 3 Hviezdy. Skoda toho 3D! Nebyt toho tak idem na 4. Blue-Ray verziu budem hodnotit zvlast.

• 6.4.2012  00:40

Ano ***** je mozno prestrelene cislo ale fuck it! Od Reunion som dostal nadstandartnu davku humoru, chvalihodne herecke vykony, dej ktory mal svoje over the top momenty a POZOR, nie vsetko bolo pouzite v uputavkach. Jednoznacne odporucam. Pre fanusikov 1,2,3 je to kino povinnost, pre milovnikov dospelych teen age komedii tiez! Herci nam vyrastli, no kolac sa nam neskazil. Palec hore bitchees! PS: STIFMASTER TO POSUNUL NA INY LEVEL.

• 24.3.2012  18:46

Dlho, ale vazne dlho som sa tak dobre z chuti nenasmial. Precizne spojenie komedie a dramy! Na csfd je to hodnotenie trosku prestrelene, urcite vsak ide o jeden z najlepsich francuzskych filmov, co som za posledne obdobie videl. Omar Sly ma moje sympatie a spolu s Cluzetom im to sadlo! Usmev prosim :)

• 28.9.2011  09:57
    Drive (2011)

Kultovy snimok a nebojim sa ho tak oznacit! Nazov filmu dokonale vystihuje cely dej. Drive je naozaj jazda, ktora zavana oldschoolom, hardcore sceny su za kazdou zakrutou, Goosling predvadza introvertsky psycho vykon, bozskej Hendricks staci len uslzeny pohlad kde celkova komunikacia pohladom rozseka akykolvek dialog. Zasluzene oceneny snimok, v ktorom nemuselo padnut jedine slovo, stacila by mi hudba, zvuk motora, nabusena rezia, uzasny soundtrack. Jednoducho skvost.

• 9.9.2011  11:43
    Super 8 (2011)

J.J. Abrams v tom najlepsom? Podla mna nie. Jedna vec je ta nostalgia, ktora z tohoto filmu priam srci - Spielberga tu najdete v kazdom zabere a zaspominate na casy E.Tho a Blizkeho stratnutia 3. druhu. Druha vec J. J. a jeho uchvatne efekty, takmer dokonala kamera a remeselne zvladnuta rezia. No, nieco, nieco mi tu chyba. Akoby to nebolo to povestne nadsenie v reziserovych rukach, akoby to nebol Abramsov film, len akysi klon toho co je pravy masterpeace, mozno to bol autorov zamer, ak ano tak zdvyham palec hore. Super 8 sa radi medzi tie lepsie z aktualnych sci-fi. Herecke vykony, boli obstojne, chlapci sa snazili, no podla mna nedokazali utiahnut tak silny pribeh a city sa akosi stracaju v zaplave vybychov. Vystupovalo tu privela postav, niektore charatkery boli zbytocne, ale to je subjektivny nazor. Po prvom zhliadnuti este nejdem hodnotit. Jedno vsak viem, tam kde mal film gradovat, negradoval a k zaveru uz som si aj zazyval. Skoda. Na finalne hodnotenie si pockam do Blueray.

• 8.9.2011  15:24

Nadherne som si pospal. Dakujem Zimmerovi za hudbu, lepsia ako uspavanka od mamicky. Hercom za to, ze ma nerusili pri podriemkavani. Reziserovi za to, ze Piratov konecne zahrabal pod zem. Cela tato saga isla dole vodou. Pre mna urcite posledny diel a velmi subjektivne hodnotenie. Ak by som mal byt objektivny tak idem aj na **/***, len vdaka tomu, ze takato zlatanina naozaj bavi masy.

• 8.9.2011  15:16
    Ghost Rider (2007)

Minimalne jedna vec mi ostane z tohoto filmu zafixovana - Cageov priblbly pricesok. Vlastne priblbly je cely film od samotneho zaciatku az do konecnych titulkov. Zaporaci v style Buffy krotitelky upirov, no, nechajte sa vysmiat. Eva Mendes, hmm prisla v tomto filme o ten povestny sexapeal. Nie som ani motorkar, takze ani za tu horiacu masinu neviem dat hviezu. Tak za co? Za snahu sfilmovat nieco, co malo byt hororove a ponuknut to s ratingom PG13 (ak nie mensim)? Chokotina. Jedna * za lepsi komiks ako Dardevill a ta druha za predstavu upalenia samotneho Caga - presne takto pohorela kariera oskaroveho herca - Idealne.

• 8.9.2011  08:42
    Jak na věc (2002)

Pri pohlade na tie dnesne fuckovacie komedie, ktore preferuju cim viac nadavok tym viacej srandy, bol tento film priam vykupenie. Vynikajuce navarene dielko, kde nechybal cierny anglicky humor, excelujuci Grant, skvelo zahrane vedlajsie postavy a Nicholas Hoult, z ktoreho bezpochyby vyrasie herecka hviezda. Vsetko do seba zapadalo a scenar nemal jedno slabe miesto. Pre mna prijemne spestrenie. Humor, ktory je v dnesnej dobe vzacny. Holt, podobnych skvostov sa toci coraz menej.

• 7.9.2011  22:00
    Bod zlomu (1991)

Preco plna palba? Lebo Swayze, lebo Reeves, lebo oldschoolovka aka sa natoci len raz a stane sa kultom. Ked akcia tak poriadna, ked strelba tak poriadna, ked vlny tak rovno ta 50rocna. Kathryn Bigelow mala a ma cosi do seba. Vynikajuca popkornovka 90tych rokov.

• 6.9.2011  15:39
    Američan (2010)

Film ma svojou pomalostou ukoval do kresla. Niekto si povie cista nuda, ja vravim kultovo pomala pekne dozrievajuca atmoska. Pre mna prekvapenie a vynimocna oldchoolovka.

• 5.9.2011  23:21

A tak som sa na Wolverina tesil, jedna z najsympatickejsich postav celych X-menov. Tahun, ktory 2jku Xmanov povysil na filmovy skvost, prisiel aby ukazal svoje drapy. Bol tu vsak jeden obrovsky problem. Toto podanie Wolverina bola za A: urcene pre deticky za B: debilne pribehom. Kedze je to detske tak tie drapy sekaju len ocel a Wolverinovi ostavaju, akoby to nasi susedia konstatovali: leda tak na hovno vole. Slabsi odvar Xmanov 3, ktori uz tak kvalitou noslnili. Vedlajsie postavy boli zaujmave, takze sem s Deadpoolom, ta postava je naozaj skvostna. 2 a pol slabsej hviezdy Gavinovi Hoodovi medzi oci. Pre mna urcite sklamanie.

• 5.9.2011  23:08
    Zase ona! (2010)

Sackova polievka, taka ta 10 minutova. Tolko mohol autorom trvat nacrt scenaru. Prekvapilo ma obsadenie a pozorovat Jamie Lee Curtis a Sigourney Weaver a to zenske trapne hasterenie, no akosi ma to udrzalo pri telke az dokonca. Zaujimavy fakt, pri inych hercoch by som to vypol po 5 minutach ale Kristen mam rad a Odette bola az prilis sexy. Takze tych par trapnych scen som prekusol. Komedia na jedno pozretie a zabitie dlheho vecera. Pre mna to ti herci vytiahli az na a teraz pozor, az na **

• 29.8.2011  09:23
    Thor (2011)

Chris Hemworth film utiahol naozaj so ctou. Thora by som najradsej porovnal so Zelenym lampasom, pri ktorom chybalo to spravne reziserske nadsenie. Povedzme ze Branagh mal pred sebou pomerne klasicku zapletku, bez nejakych tych silnejsich inovacii a dejovych zlomov. Pri Thorovi to fungovalo a silny scenar nehral hlavnu ulohu aj ked, je tu stale aj ked. Mam drobne vycitky voci zenskej postave. Natalka je teraz vsade, kde sa pozriem a tu sa akosi stratila. Jednoducho to medzi nou a Thorom neiskrilo. Loki je badass a pre mna prekvapenie roka. Uz sa tesim na The Avengers, verim ze ako hlavna svina zatopi vsetkym zucastnenym a dufam, ze ostane pri intrigach a nie pri face to face konfrontacii. Pre fanusikov komiksov je Thor povinnostou, pre ostatnych, no, nemali by ste sa nudit. U mna len za 3* koli casti odohravajucej sa na zemi, kde to akosi neklapalo.

• 27.8.2011  13:18
    Leon (1994)

Masterpeace, plna palba pre Bessona, spolu s Piatym elementom jeho naj filmy, ktore sa nedaju ohodnotit inac. Tomu filmu niet co vytknut.

• 25.8.2011  20:43
    Goemon (2009)

Ano, ano efekty na smiech, ale filmu vobec neskodia, prave naopak myslim si, ze je to Kiriyov rukopis, ktory s obstojnym scenarom robi tento film zaujimavym. Osobne mi prisla stopaz zbytocne prestrelena, avsak pribeh dokaze cloveka drzat v napati az dokonca. Cakal som na samotny zaver. Tam kde autori mohli kludne film ukoncit, oni dejovu linku dalej natahovali, mozno na skodu, teda aspon pre mna urcite. Film stoji za pozretie a mozno aj za dve. Lepsi priemer.

• 25.8.2011  20:32

Carlyle a jeho aktualne sracky, nic zaujimave, sem tam nejaka vydarena akcia, no pan knaz mi liezol na nervy cely film. Divne, ze som to vobec vydrzal.

• 25.8.2011  20:28
    Ali (2001)

Ako je mozne, ze ma tento skvost obisiel? No kazdopadne Mannov dalsi vynikajuci pocin pri ktorom Will Smith ruluje od zaciatku dokonca. MUST SEE.

• 25.8.2011  15:12
    Barbar Conan (2011)

Odpad? Ale kdeze. Hollywood sa nezapre. Tak lacny scenar...a tolko prachov vyhodenych do luftu. Ako toto mohol niekto schvalit? Inak vcelku sympaticky Momoa prekvapil. Skoda, ze len ten reziser Nispel nedokazal podchitit Conanovku a urobil z toho zlataninu typu Herkules, Xena a podobne zvasty. Pacila sa mi konfrontacia medzi hlavnym hrdinom a zaporakom. Langov ksicht je jedinecny a zapamatatelny. Nabuduce, ak nejake bude, poprosim zmenu rezisera. Jo a Conan je barbar len tie trapne sexualne sceny si mohli odpustit, takto urobit z Barbara sracku - jednym slovom nedostojne. :)

• 20.8.2011  00:44
    Pád do tmy (2005)

Zozaciatku extremne klaustrofobicke. Atmosfera sa da krajat. Nic lepsie ako vidiet hlavnu hrdinku s palcarom v rukach. Spociatku klasicka tunelovka sa zmeni na vyvrazdovacku, ktora patri v ramci zanru urcite do nadpriemeru. Ano, ma to svoje muchy - najma co sa tyka zaveru. Avsak ked si zoberieme film ako celok, tak pan Marshall dokazal natocit vyvazeny horor, na ktory je sa radost (ne)pozerat. Malokedy sa cloveku stane ze pri danej scene radsej zavre oci :) Prvych 60 minut je to tutova palba a strela do cierneho.

• 17.8.2011  09:06

No neudel tomuto filmu plnu palbu! Spociatku velmi prijemne rozbiehajuce sa scifi, narastie do perfektnych epickych rozmerov. Kto by to bol povedal ze hlavnemu opiciakovi zacnu ludia fandit a ten svojim digitalnym vykonom zatieni vyborne hrajucich hercov. Vykresleny scenar priam zapada do tych staruckych Planet Opic, co si pamatame este z detstva. Ceasar je sympatak, efekty su uber fokin kuuul a o hudba ani nehovorim. Kazdy tu spomina emocie...citlive povahy naozaj mohli vyronit slzu. Priatelstvo, laska, nenavist, rivalita, vsetko je tu vykreslene s preciznostou a pekne do puntika. Stopaz 105 minut? Coze? Prislo mi, ze v kine sedim na 3 hodinovom filme, pri ktorom ma zaujima kazdy jeden detajl a tesim sa co pride dalej. Maloktory film dokaze tahat na plne gule az do konca, naozaj aspon pre mna film neobsahoval ziadne hluche miesta, kde by som sa nudil. PREKVAPENIE ROKA. *****

• 14.8.2011  18:51

Velmi sympaticky obsadena komedia, od ktorej som cakal vyraznejsiu zapletku. Tento film mal byt over the top comedy of the year a neviem co este. Niekde sa stala chyba a ja som sa zas az tak dobre nebavil. Asi to bude koli tym prehnanym ocakavaniam. No, aby som len nekritizoval: Sefovia na zabitie boli vynikajuci - najma Colin Ferell, ten magor akoby vysiel cez copy right Toma Cruiza z Tropic Thunder a vobec to nebolo zle. Jennnifer som tu nymfomanku zozral aj s navyjakom, hottie ako vysita. Vynikajuci zakerak Spacey. Toto trio film jednoznacne zachranilo. Velka skoda ze hlavna trojica nedokazala tahat za silnejsi povraz. Mal to byt duel zamestnanec vs sef a to aj po hereckej stranke. Sefkovia si vsak sympatie kradnu pre seba a cloveka az zamrzi ze toho priestoru na place (podaktori) dostavaju pomenej, aj vdaka poslabsie hrajucemu Sudeikisovi za 3*.

• 11.8.2011  23:50
    Rango (2011)

Vynikajuci uvod, ktory zacal v polovici trochu vrzgat, nieco ako stare panty. Hovoril som si, ze autori siahnu po nejakom vtipnom WDcku a premazu to, ale nic. Akcny zaver mi vobec nesadol. Skoda, film mal totiz naslapnute na komediu roka, animak roka, western roka. Takto je to len dalsi prijemny animak do zbierky, na ktory sa rychlo zabudne.

• 11.8.2011  23:34

Nestava sa mi casto, ze si clovek odbehne na WC, vobec ale vobec sa neponahla, pristihne sa pri telke co je pred kinom ako sa diva na trailer Smoulou. Sakra, tomuto sa hovori riadny pruser. Mix ktory vobec nemusel uzret svetlo sveta a ak hej, tak by mal byt natoceny spolocnostou Asylum, apropo ak by to natocili oni isiel by som s hodnotenim na 3*.

• 11.8.2011  15:02

Velmi vydareny direct to DVD titul. Vynikajuce obsadenie Raya Stevensona, ktory do role Ira Dannyho Greena sadne ako rit na serbel. Potesi obsadenie mojho oblubenca Walkena. Rozhodne prijemne stravenych 100 minut. Za 4* a to s prehladom.

• 11.8.2011  11:36

Na Green Laterna sa treba divat ako na dve strany mince. Ta prva - tematika Zeleneho Lampasa je velmi velke susto a pustit sa do nej vyzaduje urcity nadhlad. Ak mate radi popcorn, colu, comicsove filmy, plytky dej - nech sa paci..Amerika ako vysita. Reynolds sa snazil a ta ko(r)cula vedla neho - mnam. Vyhodene prasule by vas az tak nemuseli mrziet. Ta druha - Scenar mi prisiel deravy jak dedove gate a nedotiahnuty. Martin Campbell je tu za rutinera. Hudba poslabsia. Totalne nevyuzity a nedotiahnuty Mark Strong - scena nazaver WTF? Sarsgaardov prerod mohol trvat viac ako 5 minut. Zaver: *** Cakal som vacsi pruser.

• 11.8.2011  10:28

Recyklacia a to po vsetkych strankach. Prostucky dej, s prostuckou avsak sympatickou Cameron Diaz. Roky jej sice pribudaju no do stareho zeleza by som ju urcite nehodil. Navyse vynikajuca postava stvarnena prekvapivo stale vyraznejsie obsadzovanym Justinom dokazala vykresat usmev. 3+