Ali (2001)

Ako je mozne, ze ma tento skvost obisiel? No kazdopadne Mannov dalsi vynikajuci pocin pri ktorom Will Smith ruluje od zaciatku dokonca. MUST SEE.

Američan (2010)

Film ma svojou pomalostou ukoval do kresla. Niekto si povie cista nuda, ja vravim kultovo pomala pekne dozrievajuca atmoska. Pre mna prekvapenie a vynimocna oldchoolovka.

Avengers (2012)

Som fanusik Marvelackych komiksov a to velky. Uprimne okolo Avangers sa vybudoval zaujmavy hype. Teraz cisto subjektivne, recenzie su istym sposobom nadhodnotene. Netvrdim vsak, ze Avangers nie su vydarenym filmom. Whedon to nemal lahke; zachovat charaktery hrdinov, vytvorit team a sklbit ich jednotlive povahy, tak aby to na useku 142 minut fungovalo, to chcelo naozaj masaker scenar. Marvel mal na tutuo timovku dost casu, preto som isiel do kina s vacsimi ocakavaniami a to co som dostal bola cista popcornovka. Jednu vec ale Whedonovi upriet nemozem, dokazal to co ini rejzovia pred nim nie - ukazal, ze Hulk nepovedal svoje posledne Hulk SMASH! Za to mu neskutocne dakujem. Dufam, ze Marvelaci sa zamyslia a dalsia "solovka" je na svete. Kazdy z hrdinov tu dostal svoj priestor. Loki ako hlavny zaporak, bola zaujimava a istym sposobom aj logicka volba. V Thorovi Loki dostal svoj masivny priestor, budovanie charakteru zaporaka, tu prisiel na hotove avsak stale mi chyba v pozadi jeho prava ruka, niekto, kto by pre Avengers predstavoval naozaj vyzvu do buducna! Za tie 3 extremne svetle momenty davam 3 Hviezdy. Skoda toho 3D! Nebyt toho tak idem na 4. Blue-Ray verziu budem hodnotit zvlast.

Barbar Conan (2011)

Odpad? Ale kdeze. Hollywood sa nezapre. Tak lacny scenar...a tolko prachov vyhodenych do luftu. Ako toto mohol niekto schvalit? Inak vcelku sympaticky Momoa prekvapil. Skoda, ze len ten reziser Nispel nedokazal podchitit Conanovku a urobil z toho zlataninu typu Herkules, Xena a podobne zvasty. Pacila sa mi konfrontacia medzi hlavnym hrdinom a zaporakom. Langov ksicht je jedinecny a zapamatatelny. Nabuduce, ak nejake bude, poprosim zmenu rezisera. Jo a Conan je barbar len tie trapne sexualne sceny si mohli odpustit, takto urobit z Barbara sracku - jednym slovom nedostojne. :)

Bod zlomu (1991)

Preco plna palba? Lebo Swayze, lebo Reeves, lebo oldschoolovka aka sa natoci len raz a stane sa kultom. Ked akcia tak poriadna, ked strelba tak poriadna, ked vlny tak rovno ta 50rocna. Kathryn Bigelow mala a ma cosi do seba. Vynikajuca popkornovka 90tych rokov.

Drive (2011)

Kultovy snimok a nebojim sa ho tak oznacit! Nazov filmu dokonale vystihuje cely dej. Drive je naozaj jazda, ktora zavana oldschoolom, hardcore sceny su za kazdou zakrutou, Goosling predvadza introvertsky psycho vykon, bozskej Hendricks staci len uslzeny pohlad kde celkova komunikacia pohladom rozseka akykolvek dialog. Zasluzene oceneny snimok, v ktorom nemuselo padnut jedine slovo, stacila by mi hudba, zvuk motora, nabusena rezia, uzasny soundtrack. Jednoducho skvost.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Mal som ten pocit iba ja? Nieco mi tam prislo silene a navyse. Hlasky sice boli, no oproti jednotke to nebolo prirodzene! Zapletka - WTF. Da sa cakat ze pri tomto type filmu clovek dej nepotrebuje, lenze co je moc to je moc. Dejovo C-idny vyplach z mojej strany. Stalloneho Rambo a Rocky aj prvy expandables boli niekde inde. Gulky lietali, strelny prach z filmu citit bol, no produkcia dychala lacnotou. Stallone si bude musiet napravit reputaciu. Nevyrazna kamera. Nevyuzity potencial Scotta Adkinsa! Arny, Bruce, Norris akoby boli sceny s nimi dorobene v dotackach. Pre mna istym sposobom sklamanie! Ak to mame brat ako poctu filmom z 80-tych rokov, tak poprosim nech je posledna.

Ghost Rider (2007)

Minimalne jedna vec mi ostane z tohoto filmu zafixovana - Cageov priblbly pricesok. Vlastne priblbly je cely film od samotneho zaciatku az do konecnych titulkov. Zaporaci v style Buffy krotitelky upirov, no, nechajte sa vysmiat. Eva Mendes, hmm prisla v tomto filme o ten povestny sexapeal. Nie som ani motorkar, takze ani za tu horiacu masinu neviem dat hviezu. Tak za co? Za snahu sfilmovat nieco, co malo byt hororove a ponuknut to s ratingom PG13 (ak nie mensim)? Chokotina. Jedna * za lepsi komiks ako Dardevill a ta druha za predstavu upalenia samotneho Caga - presne takto pohorela kariera oskaroveho herca - Idealne.

Goemon (2009)

Ano, ano efekty na smiech, ale filmu vobec neskodia, prave naopak myslim si, ze je to Kiriyov rukopis, ktory s obstojnym scenarom robi tento film zaujimavym. Osobne mi prisla stopaz zbytocne prestrelena, avsak pribeh dokaze cloveka drzat v napati az dokonca. Cakal som na samotny zaver. Tam kde autori mohli kludne film ukoncit, oni dejovu linku dalej natahovali, mozno na skodu, teda aspon pre mna urcite. Film stoji za pozretie a mozno aj za dve. Lepsi priemer.

Green Lantern (2011)

Na Green Laterna sa treba divat ako na dve strany mince. Ta prva - tematika Zeleneho Lampasa je velmi velke susto a pustit sa do nej vyzaduje urcity nadhlad. Ak mate radi popcorn, colu, comicsove filmy, plytky dej - nech sa paci..Amerika ako vysita. Reynolds sa snazil a ta ko(r)cula vedla neho - mnam. Vyhodene prasule by vas az tak nemuseli mrziet. Ta druha - Scenar mi prisiel deravy jak dedove gate a nedotiahnuty. Martin Campbell je tu za rutinera. Hudba poslabsia. Totalne nevyuzity a nedotiahnuty Mark Strong - scena nazaver WTF? Sarsgaardov prerod mohol trvat viac ako 5 minut. Zaver: *** Cakal som vacsi pruser.