Iron Man 3 (2013)

Nemozem si pomoct ale pre mna po vyslovene vlaznej dvojke, prekvapenie a to vo velmi pozitivnom slova zmysle. Shane Black nesklamal, dialogy su svizne a usmevne. Rezia vyborna. Hlaskovanie nema chybu a co je dolezite Tony ostal Tonym. Jeho demoni s nim kracaju az do samotneho konca. Vypointovany zaver trilogie, zapametatelne postavy(uzil som si vsetkych) a ani jedna mi neliezla na nervy co i len sekundu, Guy Pearce pre mna prekvanie cislo 2, to prve bolo Ben Kingsley - over the top moment! Iron man digitalne sice nepredstihuje Avengers co sa tyka velkoleposti, no dokazal sklbit osudovost jednej postavy vo vyse 2 hodinach. Tesim sa na 2D a blue ray! Vyborne rozbehnuta faza 2 a Marvelu sklanam velku poklonu.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Ano ***** je mozno prestrelene cislo ale fuck it! Od Reunion som dostal nadstandartnu davku humoru, chvalihodne herecke vykony, dej ktory mal svoje over the top momenty a POZOR, nie vsetko bolo pouzite v uputavkach. Jednoznacne odporucam. Pre fanusikov 1,2,3 je to kino povinnost, pre milovnikov dospelych teen age komedii tiez! Herci nam vyrastli, no kolac sa nam neskazil. Palec hore bitchees! PS: STIFMASTER TO POSUNUL NA INY LEVEL.

Nedotknutelní (2011)

Dlho, ale vazne dlho som sa tak dobre z chuti nenasmial. Precizne spojenie komedie a dramy! Na csfd je to hodnotenie trosku prestrelene, urcite vsak ide o jeden z najlepsich francuzskych filmov, co som za posledne obdobie videl. Omar Sly ma moje sympatie a spolu s Cluzetom im to sadlo! Usmev prosim :)

Drive (2011)

Kultovy snimok a nebojim sa ho tak oznacit! Nazov filmu dokonale vystihuje cely dej. Drive je naozaj jazda, ktora zavana oldschoolom, hardcore sceny su za kazdou zakrutou, Goosling predvadza introvertsky psycho vykon, bozskej Hendricks staci len uslzeny pohlad kde celkova komunikacia pohladom rozseka akykolvek dialog. Zasluzene oceneny snimok, v ktorom nemuselo padnut jedine slovo, stacila by mi hudba, zvuk motora, nabusena rezia, uzasny soundtrack. Jednoducho skvost.

Jak na věc (2002)

Pri pohlade na tie dnesne fuckovacie komedie, ktore preferuju cim viac nadavok tym viacej srandy, bol tento film priam vykupenie. Vynikajuce navarene dielko, kde nechybal cierny anglicky humor, excelujuci Grant, skvelo zahrane vedlajsie postavy a Nicholas Hoult, z ktoreho bezpochyby vyrasie herecka hviezda. Vsetko do seba zapadalo a scenar nemal jedno slabe miesto. Pre mna prijemne spestrenie. Humor, ktory je v dnesnej dobe vzacny. Holt, podobnych skvostov sa toci coraz menej.

Bod zlomu (1991)

Preco plna palba? Lebo Swayze, lebo Reeves, lebo oldschoolovka aka sa natoci len raz a stane sa kultom. Ked akcia tak poriadna, ked strelba tak poriadna, ked vlny tak rovno ta 50rocna. Kathryn Bigelow mala a ma cosi do seba. Vynikajuca popkornovka 90tych rokov.

Leon (1994)

Masterpeace, plna palba pre Bessona, spolu s Piatym elementom jeho naj filmy, ktore sa nedaju ohodnotit inac. Tomu filmu niet co vytknut.

Ali (2001)

Ako je mozne, ze ma tento skvost obisiel? No kazdopadne Mannov dalsi vynikajuci pocin pri ktorom Will Smith ruluje od zaciatku dokonca. MUST SEE.

Zrození Planety opic (2011)

No neudel tomuto filmu plnu palbu! Spociatku velmi prijemne rozbiehajuce sa scifi, narastie do perfektnych epickych rozmerov. Kto by to bol povedal ze hlavnemu opiciakovi zacnu ludia fandit a ten svojim digitalnym vykonom zatieni vyborne hrajucich hercov. Vykresleny scenar priam zapada do tych staruckych Planet Opic, co si pamatame este z detstva. Ceasar je sympatak, efekty su uber fokin kuuul a o hudba ani nehovorim. Kazdy tu spomina emocie...citlive povahy naozaj mohli vyronit slzu. Priatelstvo, laska, nenavist, rivalita, vsetko je tu vykreslene s preciznostou a pekne do puntika. Stopaz 105 minut? Coze? Prislo mi, ze v kine sedim na 3 hodinovom filme, pri ktorom ma zaujima kazdy jeden detajl a tesim sa co pride dalej. Maloktory film dokaze tahat na plne gule az do konca, naozaj aspon pre mna film neobsahoval ziadne hluche miesta, kde by som sa nudil. PREKVAPENIE ROKA. *****

Američan (2010)

Film ma svojou pomalostou ukoval do kresla. Niekto si povie cista nuda, ja vravim kultovo pomala pekne dozrievajuca atmoska. Pre mna prekvapenie a vynimocna oldchoolovka.