CBD

CBD

Česko
Filmový flákač studentského statusu, komiksový fanda s výhodami a budoucí úspěšná autorka erotických paranormálních romancí.

homepage

39 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Gangy New Yorku (2002)

  Mistrovská freska o formování města, které se i přes svoji poměrně krátkou existenci může pyšnit bohatou historií. Martin Scorsese zachytil drsnou krásu těchto špinavých let s mistrovstvím sobě vlastním. Vytvořil svět, který vás i přes svoji drsnou krásu a nekompromisní krutost okouzlí. Tenhle film je v jádru zpovědí člověka co miluje své město a chce, aby každý věděl co má za sebou. Je to příběh o lidské nesnášenlivosti a zarputilosti, ale také o cti a opravdovosti, protože žádná z postav není černá ani bílá. Daniel Day Lewis zde předvádí jeden ze svých mistrovských výkonů a Leonardo DiCaprio dává najevo, že to dotáhne ještě hodně daleko. Nejúsměvnější na tom celém je, že ani Amsterdamovi ani Billovi nejde o nějaký patriotismus, jde o moc, o to, který z nich bude svým pánem. Tak to bylo a tak to vždycky bude i když to budete chtít pojmenovat jakoliv jinak. Velmi lituji, že Marty svého prvního režijního oskara nedostal právě za Gangy, za film, který je pro něj tak důležitou a osobní zpovědí. Film, který se snažil natočit převážnou část své režisérské kariéry.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  Kingova variace na Monte Christa. Film o spravedlnosti, vnitřní síle a naději. Skvělé herecké výkony Morgana Freemana a Tima Robinse v mistrovské režii Franka Darabonta. Shawshank je právem považován za jeden z nejlepších filmů historie, ale i kdyby ne tak neexistuje film který ve vás vzbudí tolik emocí tak nenásilným způsobem.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Hellboy (2004)

  Hellboy působí jako zjevení - hrdina jenž v kontrastu se svým zjevem působí lidštěji než mnozí jeho kolegové je jednoduše neodolatelný. Uchváceně hltáme jeho drsňácké hlášky, smějeme se když mu vlak přejíždí přes upilované rohy a dojímáme se nad způsobem jakým vyjadřuje své city k pyrokynetičce Liz. Vše to končí jedním z nejromantičtějším a zároveň nejkýčovitějším happy-endem všech dob.

 • poster

  Hvězdný prach (2007)

  Pohádka, Roadmovie, Romantická komedie ... k Stardustu sedí všechno. Neil Gaiman je kouzelník pera a Mattew Vaughn dokázal přesně zaznamenat to co dělá jeho knihy jedinečnými. Jistě, scénář se od knihy značně odlišuje, ale její podstatu přesto zdařile vystihuje. Přidejte vynikající herce (scény se Septimem a Kapitánem Shakespearem bych si mohla přehrávat donekonečna), výbornou hudbu a dobře zvládnutou výpravu. Stardust pro mě bude vždycky guilty plesure, které odpustím všechny chyby a budu jej dohazovat známým.

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  Pět důvodů proč mě Watchmen dostali: 1) Píši teď jako nefanatický fanoušek, takže mé ovlivnění komiksem přidává i na hodnocení - jedna hvězda. Pokud jste komiks četli nebudete nadávat na to jak dopadl film - dobrou zprávou je, že Watchmen patří mezi nejlepší adaptace Moorových děl (a jako jeho čtenáři už větříte, že to je vážně ocenění). Dle mého názoru jde o průlomový film v komiksovém žánru. 2) Snyder přesně a naprosto fantasticky vystihl retroatmosféru alternativní reality s takovou hravostí, že od naprosto gargantuovských úvodních titulků (za soundu Bobba Dylana! Používání dobové hudby, citací a různých popkulturních odkazů dojmu jen přidávalo) se mi na tváři objevil blaženný úsměv, který nezmizel až do konce. Děj se rozjel a můj úžas nad tím jak dobře lze pojmout tak komplikovanou komiksovou adaptaci se pral s pocitem, že po prvních deseti minutách nemůžu dát filmu plný počet! 3) Snyder si byl dobře vědom, že Watchmen nejsou příběh o jednom hrdinovi, který na sebe má strhávat pozornost, ale že se jedná o kaleidoskop postav, které jsou vlastně jen figurkami v jedné velké hře. Vybral skvělé herce a přitáhl otěžě. Možná mi budete odporovat, ale Watchmen v zásadě přeci nejsou (jen) obsáhlou psychologickou studií. Ve filmu jsou dle mého názoru postavy vykresleny tak akorád, aby vás nezačali nudit nebo odvádět pozornost od ústředního tématu (do toho se pouštět nebudu, neboť bych musela i spoilerovat) a přesto jsou neskutečně cool. Důležité je, také si uvědomit, že film i komiks používá naprosto jiné nástroje. Někdy je potřeba něco upustit - a tady se tomu stalo, ale nikoliv na škodu celku. 4) Další věc, která ke komiksům patří jsou i akční scény a jak je u Snydera zvykem tak i tady mají švih a šťávu a připočteme-li těch několik opravdu cool momentů zaměřených na cynické ultranásilí nemůžu jinak než tleskat. Kinematografické hrátky se objevují také - například v milostné scéně v Soví lodi se nemůžete jinak než potuleně usmívat. No tak, neříkejte že jste si nikdy nepředstavovali =) 5) Je to jiný film právě protože je to dost jiný komiks. A slovo jiný se k Watchmenům hodí asi nejlépe. Zkuste zaexperimentovat - buď vás uchvátí, nebo nechytí a zapomenete na ně s tím, že šlo o milou bizardnost. Snyder dokázal to co si spousta fanoušků přála, nebo v to doufala. Natočil film pro nás. Film, který nás neznechutí právě proto, že se nesnaží přesně po vzoru předlohy být za každou cenu pro všechny. Pro mě byl. Možná bude i pro vás.

 • poster

  Casino (1995)

 • poster

  Velká ryba (2003)

 • poster

  Zodiac (2007)

  Na tenhle film se nevydržíte přes dvě hodiny dívat protože budete chtít vědět kdo je vrah. Není tu akce ani klasicky vystavěná zápletka, ale přesto neodtrhnete oči a nebudete schopni popadat dech. Fantazie...

 • poster

  Avengers (2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace