Awake: Probuzený (2020)

Film ako taký bol v pohode, avšak zbytočne dlhý. Momentov, na ktorých chcel režisér poukázať na významné postavenie aké hra šógi v Japonsku má bolo zbytočne veľa a mnoho záberov bolo prázdnych. Videné počas festivalu Eigasai 2024 v Lucerne.

Nech svět světem (2023)

Veľmi váham či 2 alebo 3 hviezdy. Chápem, že budovali atmosféru, ale on sa ten film taaaaaaaaak vliekol... (a to píšem ja, ktorej najobľúbenejší film sú Madisonské mosty a čítanie Balzaka a jeho kníh so siahodlhými opismi).

Dhak Dhak (2023)

Púť štyroch žien na motorkách z Nového Dílí do Ladhaku sa stala nielen životným dobrodružstvom, ale i cestou k sebapoznaniu a vlastnej emancipácii. Road trip, ktorého plánovaný koniec sa nachádza v nádhernom horskom prostredí Ladhaku, s cieľom v Khardungla Pass.

Bratrstvo nesmrtelných (2021)

Bojové scény sú viackrát vylúhovaný čaj, príbeh priamočiary, kaskadérku zbadalo i moje netrénované oko a záverečnú filozofickú minútku som vypla, ale suma sumárum pozerateľná oddychovka.

Tiao chu qu (2009)

Bez pretáčania by sa to nedalo zvládnuť. Videla som všeho všudy tak 20 minút a nemám pocit, že by som niečo prepásla.

Maličkosti - Mléčný dort (2018) (epizoda)

Taká ta trápna chvíľa, keď sa s niekým, s kým ste kedysi mali veľmi silné puto stretnete po mnohých rokoch a nedarí sa vám hneď naviazať na tú istú nôtu. Tak takto som sa cítila spolu s Dhruvom a jeho kamarátom zo školských čias... tak takto realisticky táto epizóda sprostredkovala skúsenosti mnohých z nás.

Step Sisters (2018)

Keď pozriem na svoje hodnotenia z poslednej doby, musím si priznať, že 3 * tento film dostal z jediného dôvodu - nečakala som od neho nič viac ako nejakú choreografiu a pár "step to the beat".

Ronny Chieng: Speakeasy (2022) (pořad)

Bolo tam pár zaujímavých hlášok, ale suma sumárum... meh. U prevažnej väčšiny vtipov v tejto šou mu trvalo pridlho, než ich vygradoval k pointe.

Hra špionů (2020)

Veľmi som váhala medzi dvoma a troma *. Nakoniec zavážilo výborné herecké stvárnenie postáv oboma hlavnými protagonistami a zaujímavý príbeh. I keď na dvojhodinový film to malo málo deja.