• Krátkometrážní

Klub 54 (1998)

"Kolik je 2+2? - Hh? - To bude dobrý. Máš pravdu je nádhernej."

Nonstop párty (2002)

"Když si máš vybrat mezi pravdou a legendou, otiskni legendu."

Tým na hraně (2010) (TV film)

"Já jsem se hlavně bál, abysme nespadli do B-skupiny."

Operace Spodnička (1959)

"Jsme sice růžoví, zachránily nás dámské podprsenky, ale vracíme se domů!"

Pád do ticha (2003)

Mám rád horolezecké filmy, i když nabízejí v podstatě pořád to samé, ale Pád do ticha je pro mne velkým zklamáním. Nepopírám zajímavý příběh ani obdivuhodnou vůli k přežití (to jsou ty dvě hvězdy), ale způsob zpracování byl tragický. Dokumentární forma vytvořená dokola opakovaným stylem (týpek ve studiu řekne: "Pak mi to podklouzlo" a následně je zobrazen, jak mu to podklouzlo) mě do příběhu nedostala a skutečnost, že jsou od začátku snímku všichni spokojeně živí ve studiu, dávala i retardovanému divákovi nenápadné znamení, jak to asi tenkrát dopadlo. Pro mne je to tedy pouze nuda o dvou naivních manících, kteří nebyli připraveni na to, že by mohli mít problémy při výstupu, který se ještě nikomu nepovedl.

Sicko (2007)

"Jakákoli platba za pojištěnce je považována za ztrátu." Není nad to, když stát předá slavnostně zdravotní systém do rukou zdravotních pojišťoven s výzvou, ať si nahrabou, kolik dokážou. Při znalosti Moorova pohledu na svět je však jasné, že některé informace opomněl divákovi prozradit a svůj černobíle vystavěný dokument tradičně pojal jako kopání do nepřítele, který nedostane příležitost k obraně. Naštěstí však nezapomněl na svůj provokativní humor, takže největší nepřátelé USA umístění na Guantánamu jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma a myšlenka poslat americké národní hrdiny léčit na Kubu zase jednou zavanula genialitou. Vzhledem ke spoustě rozhořčených komentářů jsem patrně jediným uživatelem, který nemůže z osobní zkušenosti porovnat zdravotnictví USA a Kuby, ale přesto mohu za sebe uvést, že kdybych potřeboval přišít penis na původní místo, tak bych, místo žebrání o provedení zákroku před paláci zdravotních pojišťoven (s orgánem v misce s ledem) a následnými doživotními splátkami tohoto zákroku, raději volil doživotní opěvování velikosti Fidela na ostrově.

Čtyři lvi (2010)

"Byla s tebou větší sranda, když jsi se chtěl odpálit."

Chyťte zloděje (1955)

"Vy tvrdíte, že jste nevinný? - Ne, já na tom trvám!"

Proboha! (2008)

"To, že lidé, kteří tuto zemi řídí, věří na mluvící hady, mi dělá starost."

Alibi (2006)

"Včera večer jsme spolu spali. - A líbilo se mi to?"