petaspur

Ekvilibrista s dálkovými ovladači

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35
    • 12.6.2011  09:55
    Klub 54 (1998)

"Kolik je 2+2? - Hh? - To bude dobrý. Máš pravdu je nádhernej."

• 12.6.2011  08:04

"Když si máš vybrat mezi pravdou a legendou, otiskni legendu."

• 7.5.2011  14:15
    Tým na hraně (TV film) (2010)

"Já jsem se hlavně bál, abysme nespadli do B-skupiny."

• 7.5.2011  14:00

"Jsme sice růžoví, zachránily nás dámské podprsenky, ale vracíme se domů!"

• 20.4.2011  12:50

Mám rád horolezecké filmy, i když nabízejí v podstatě pořád to samé, ale Pád do ticha je pro mne velkým zklamáním. Nepopírám zajímavý příběh ani obdivuhodnou vůli k přežití (to jsou ty dvě hvězdy), ale způsob zpracování byl tragický. Dokumentární forma vytvořená dokola opakovaným stylem (týpek ve studiu řekne: "Pak mi to podklouzlo" a následně je zobrazen, jak mu to podklouzlo) mě do příběhu nedostala a skutečnost, že jsou od začátku snímku všichni spokojeně živí ve studiu, dávala i retardovanému divákovi nenápadné znamení, jak to asi tenkrát dopadlo. Pro mne je to tedy pouze nuda o dvou naivních manících, kteří nebyli připraveni na to, že by mohli mít problémy při výstupu, který se ještě nikomu nepovedl.

• 18.4.2011  13:51
    Sicko (2007)

"Jakákoli platba za pojištěnce je považována za ztrátu." Není nad to, když stát předá slavnostně zdravotní systém do rukou zdravotních pojišťoven s výzvou, ať si nahrabou, kolik dokážou. Při znalosti Moorova pohledu na svět je však jasné, že některé informace opomněl divákovi prozradit a svůj černobíle vystavěný dokument tradičně pojal jako kopání do nepřítele, který nedostane příležitost k obraně. Naštěstí však nezapomněl na svůj provokativní humor, takže největší nepřátelé USA umístění na Guantánamu jsou jediní, kdo mají zdravotní péči zdarma a myšlenka poslat americké národní hrdiny léčit na Kubu zase jednou zavanula genialitou. Vzhledem ke spoustě rozhořčených komentářů jsem patrně jediným uživatelem, který nemůže z osobní zkušenosti porovnat zdravotnictví USA a Kuby, ale přesto mohu za sebe uvést, že kdybych potřeboval přišít penis na původní místo, tak bych, místo žebrání o provedení zákroku před paláci zdravotních pojišťoven (s orgánem v misce s ledem) a následnými doživotními splátkami tohoto zákroku, raději volil doživotní opěvování velikosti Fidela na ostrově.

• 13.4.2011  22:16
    Čtyři lvi (2010)

"Byla s tebou větší sranda, když jsi se chtěl odpálit."

• 13.4.2011  22:06

"Vy tvrdíte, že jste nevinný? - Ne, já na tom trvám!"

• 13.4.2011  21:43
    Proboha! (2008)

"To, že lidé, kteří tuto zemi řídí, věří na mluvící hady, mi dělá starost."

• 8.4.2011  15:43
    Alibi (2006)

"Včera večer jsme spolu spali. - A líbilo se mi to?"

• 8.4.2011  15:24
    Parťák (1990)

"Přísahám, že jestli mě zabijou, tak vás zažaluju!"

• 5.3.2011  13:56

"Měli bychom spolu zestárnout! - Je mi líto, že to musím říct, ale už jsme zestárli."

• 5.3.2011  13:28

"Jsi-li kluk ve West Canaan, nikdy nepochybuj o posvátnosti fotbalu!"

• 27.2.2011  05:20

"Kapitáne, jestli ho chcete odzbrojit, vyndejte mu baterky z kalkulačky." Detektivové Kancelářský Žralok a Tančící Páv poskakují ze skeče do skeče a snaží se divákovi namluvit, že řeší složitý případ. Majitelům strukturovaně jednoduchých mozků, ke kterým se hrdě řadím, by tato přímočará jednoduchost mohla vyhovovat, neboť se tentokrát vůbec nešetřilo dochucením nekompaktního snímku neodolatelně imbecilním ferrellovským humorem.

• 23.2.2011  15:28
    The Runaways (2010)

Manager Kim Fowley dal náctiletým rebelkám z rozvrácených rodin do rukou kytary, do kapes pár peněz, do žil alkohol, do nosu trochu koksu a The Runaways mohly vyrazit po cestě za krátkou intenzivní slávou.

• 23.2.2011  06:54
    Stalag 17 (1953)

"Jak chcete vyhrát válku s armádou šašků? - My doufáme, že zemřete smíchy." Před tímto pokoukáním jsem nevěřil, že prostředí zajateckého tábora za války může být znázorněno s takovým nadhledem, ale když se na dvoře sejde přes šest stovek nevychovaně nadržených amerických seržantů, tak se prvky dramatu dobrovolně schovávají pod peřinu před útokem zhýralé pohody.

• 17.2.2011  08:21
    Enthiran (2010)

Nejsem odborníkem na indickou kinematografii, ale pár bollywoodských laskomin mi už proběhlo před očima, takže jsem byl teoreticky připraven na tříhodinovou akční srandu s tanci a zpěvy. Tento snímek však hravě překonal všechna má očekávání.

• 17.2.2011  08:15
    Tisíc a jedna noc (TV seriál) (2006)

Je to nejlepší turecká telenovela všech dob, ale něco mi u ní chybí. Není to opravdovost úpění jihoamerických krásek, ale původní komentář mého TOP uživatele verbala, který byl (stejně jako mé upozornění na porušování svobody vtipného slova) smazán někým postrádajícím ve své povrchnosti smysl pro humor. Podruhé tedy vracím verbalův skvost do hry: "Stě tu všeci jedna banda cinyckich a bescytnych skurvysynu, co by něpoznali pravu lasku, ani gdyby je třyskla pantokem po čepeni! A co se kurva divim! Partyja zasranych přechytřelych studentiku, kerych zajima enem kaj ožrať pysk a komu vystřikať sandal mi tu budě vykladať cosi o kvalitě!! Vitě o žyvotě hovno, to vam pravim ja! Eště stě robili štajgra na piskovišťu, když ja už sem na čelbě sekal krompačem, aby zvas mohli byť bezruke tlučhuby, co zežrali hovno teho Šalamouna! Cele dni lapitě na tych svojich zasranych fejsbukach, aby stě vjeděli, kdy se kaj ktery vaš vyjebany kumpan pujdě vystrať nebo smažitě jakesy to Volani dutych, misto aby stě zvedli řyť a vy\razili kajsy do přyrody a žyli! A pak se objevi taki fajny, poučny seryjal, plny krasnych i smutnych žyvotnich paradoksu, kery vas može aspoň cosy naučiť a co vy na to? Kurva ODPAD, jeden cyp jak druhi!! Tak ja vam cosi povim: Běšte do řyti! Přeju vam, aby ty vaše klumpry s vindousama chitli z tych internetu jakysi ten nejhnusnějši virovy sajrajt, až jich budětě museť hodiť do kontejnera! To vam pak budě moja milovana Nova dobra, co?? Eště budětě vděčni za to, že si možetě otevřiť lahvač a poplakať u kvalitňyho a moudreho přyběhu!"

• 18.1.2011  21:14
    Bitch Slap (2009)

"Co se Vám stalo s rukou? - Pořezala jsem se o svůj růženec."

• 18.1.2011  20:28

Takhle nějak si představuju umění vytvořené pro umění a zástupy duševních sebemrskačů. V neskutečně nudné atmosféře se sice našlo pár zajímavých obrázků, ale nesmyslné blekotání umělců (viz. výše) mne ještě nějakou dobu bude strašit ze sna. Chápu nadšení filmových kritiků ze smyslově neuchopitelných orgií či orgasmy filozofů při lapání duchovních mouder, ale pro mě to byla naprostá ztráta času.

• 10.1.2011  19:40
    Počátek (2010)

"Moje podvědomí je celkem kultivované. - Počkej až se naštve." Dokoukal jsem velkolepou podívanou, zmáčknul tlačítko Hodnotit a udělil pět hvězd. Je to můj skutečný názor na kvalitu snímku nebo mi někdo ve spánku jemně zasunul do hlavy myšlenku, abych těch pět dal? Zkusil jsem změnit hodnocení, ale nejde to. Jelikož odmítátm být obětí cizích vtípků, tak to zkusím zamaskovat tím, že nejsem tak erudovaným znalcem jednotlivých vrstev spánku, abych dokázal sepsat elaborát o chybách v ději. Já jsem se jenom neustále bavil a nedělá mi problém přiznat, že význam některých filmových okének zkusím pochopit až při dalších projekcích. Určitě na ně dojde.

• 10.1.2011  05:13
    Rollerball (1975)

"Včera to byla brutální hra! - Díky!"

• 8.1.2011  07:49
    Yamakasi (2001)

"My tu chráníme zákony, které zní: nešplhat po domech, nechat lidi v 6 ráno spát a nestřílet si z představitelů pořádku."

• 8.1.2011  07:30
    Byt (1960)

"Kam půjdem? K tobě nebo ke mně? - Klíďo ke mně. Tam chodí všichni." C. C. Baxter stoupá po firemním žebříčku úměrně rychlosti s jakou půjčuje klíče od svého bytu k sexuálním hrátkám svým nadřízeným. To je skvělá výchozí situace, kterou Wilder rozvinul bez viditelných chyb, ale tak nějak lehce pozapoměl na to, co jeho snímky staví v rámci žánru o stupeň nad konkurenci - na humor. Nemohu popřít jeho občasnou přítomnost, ale u většiny mistrových kousků mívám koutky úst dál od sebe.

• 2.1.2011  11:31

Neznám na tom světě širém nudnější záležitost, než je balet. A neznám svědomitějšího zpracovatele nudy, než je existenciální blábolil Darren, když se dostane z dohledu svého psychiatra. Všeobecné nadšení ze snímku (k 1. 1. 2011 - 90%) mne donutilo usednout před obrazovku a naivně doufat, že to Natálka s Milou zachrání. Holky se snažily, ale po shození nikoli nadbytečných kilogramů a brutálním zmalování labutích ksichtíků dost ztratily ze svého tradičního kouzla. Vzhledem k tomu, že balet nesnáším a i ve filmu řadím zábavu vysoko nad "umění", tak i ty dvě hvězdy jsou pro snímek výhrou. Pro běžného televizního konzumenta se totiž jedná o nepoživatelnou potravu, což mohu doložit seznamem nadávek mých kamarádů, kteří se, přes mé varování, chtěli pokochat kvalitou díla.

• 29.12.2010  20:01

"Moc se mi líbíte a já vám." Je hezké, když dva chlapi mají mezi sebou od začátku jasno, ale tipování výsledků zápasů NFL je poněkud prapodivné zaměstnání. Zvlášť, když výsledek většiny zápasu většinou závisí na tom, zda v poslední vteřině zápasu (ne)najde míč ty správně černé atakované ruce.

• 29.12.2010  19:43

"Jsem úplně zdravý! Nevím, proč by mě měl prohlížet lékař. - To je krejčí!"

• 12.12.2010  20:22

"Proboha, copak to nechápeš Osgoode? Já jsem chlap! - Prosím, nikdo není dokonalý!" Ač mne pohled na nalíčené muže šmatlající na vysokých podpadcích nechává poměrně chladným, tak tenhle kousek má k dokonalosti poměrně blízko.

• 6.12.2010  12:31
    Hairspray (2007)

"Dostala jsem pozvání od barevnejch! - To je tak boží!" Obrovská vlna obézní pozitivity se rozlila po pokoji, optimismus se drze zavrtal do omítky a plovoucí podlaha se spontánně rozvibrovala do rytmu show Cornyho Collinse. Stačilo vypnout zbytečné funkce mozku, připravit si chipsy ke chroupání, nastartovat pravou nohu k podupávání a barevná jízda bez dramatických kudrlinek mi dokázala vykouzlit jiskřičky smíchu v jindy unavených kukadlech. A za to se platí, v tomto případě hvězdami.

• 6.12.2010  12:00
    Vánice (1962)

"Horská služba vydala zákaz vycházení. - Ať žije Horská služba!"

<< předchozí 1 2 3 4 10 18 27 35