asirtes

asirtes

goes back to therapy (with love)

okres Brezno
infantilný associál hudobno-filmového typu

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.1.2021  01:31

Tento film je (Radfordova) báseň. Trochu je ako od Bukowského, ale naozaj ako pred skokom z 8. poschodia. Je prostá a prázdna. Je živá asi ako keď Chinaski pozoruje svoj figovník pod oknom. Iba on vidí, ako dýcha a rastie. Zvláštny film. Silný pod povrchom.

• 11.1.2021  22:42
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Vyzerá, že to bude kvalitná fajnšmekrovina pre konšpiračných teoretikov liberálneho typu.

• 1.1.2021  15:29

Spomedzi romcomov ostatných rokov jednoznačne nadpriemer. Myslím, že je celkom v pohode, keď sa takto točia romantické komédie. Umiernená dávka romantiky, značná dávka solídneho vzťahového humoru, odľahčená atmoška, sem tam nejaké to (zaručené) klišé, ale nikde to "žrádlo" z hrnca tak úplne nevykypí von. Whitesell to zvládol. S nutnou dávkou vkusu.

• 25.12.2020  17:56
    Ježíš Nazaretský (TV film) (1977)

Famózny Zeffirelliho Opus. Kto ho videl so slovenským dabingom, tak nech to radšej ani nehodnotí. Nebrať!

• 30.11.2020  02:37

Alex Ross Perry pracuje s veľmi jemnou dynamikou, v zmysle motta postavy Naomi: "Rada by som písala literatúru faktu o obyčajných ľuďoch. A možno ich dostanem aj do filmu. Nikto netočí filmy o obyčajných ľuďoch, ktorí nič nerobia." Za mňa je Golden Exits jeden z najobyčajnejších filmov, aké som kedy videl, takže režisérova misia bola naplnená. Je plný prázdnych fráz, ale i plnších myšlienok, plný blúdiacich i neblúdiacich existencií, hľadajúcich i nehľadajúcich hlbší (alebo možno len nejaký) zmysel, a možno ani to nie. To je život, ako s úškrnkom smutného klauna a chodiaceho oxymoronu rád vravieva jeden môj kamoš. Drvivej väčšine adrenalínových divákov takýto film nesadne, preto radím sa tomuto kusu vyhnúť, ak naozaj nemáte nutkanie niečo podobné vidieť. Perry si vyberá svojho diváka dôsledne a ten si ho nájde.

• 15.11.2020  12:24
    Legenda 17 (2013)

Nie, Kanaďania nežujú žuvačky 24/7 a naozaj sa netvária ako kravy pri pasení. Film navyše dosť trpí veľmi podivným časovaním, kde scény, ktoré si pýtajú krátky strih sú nekonečné a niekoľko scén, ktorým by pomohla väčšia dĺžka tak ju nedostali. PS: Ruskí filmári nejak "zabudli" spomenúť, že v roku 1972 tkzv. Sériu storočia na zápasy proti zbornej nakoniec vyhrala Kanada (aj keď len 4 ku 3), tak na tomto mieste tento ich "prešľap" naprávam.

• 20.9.2020  22:00

Dobrý scenár. Desne kŕčovití a nesympatickí neherci v hlavných detských úlohách. Vďakabohu za Scarlett a Sama!

• 6.9.2020  21:16

Imho jeden z najsolídnejších romcomov ostatných rokov, aj keď sa to tak nemusí zdať. Na povrchu odľahčeného príbehu sa v pozadí objavujú pomerne šikovne zakomponované dve hlbšie filozofické vrstvy, o ktorých je radosť rozjímať. A veľmi rád ich s niekým na pive rozoberiem. V niečom podobné Vanilla Sky mixnuté s Drinking Buddies. Veľmi milé. Premisa s Beethovenom potešila. +1.

• 31.8.2020  23:56
    Odložený let (2014)

Romcomy papám jak strejda Woody, ale... Keď sleduješ, ako sa dve otravné postavy bavia o tom, či sa to hovno zo stropu odlepí hneď, alebo až za chvíľu a potom sa tvária prekvapene, že sa to stalo, to mi príde moc aj pre pacienta z geriatrie. Aby toho nebolo málo, tak táto zlátanina sa snaží byť variáciou, ak rovno nepoviem nepodareným plagiátom excelentnej Linklaterovej trilógie s Ethanom Hawkeom a Julie Delphy. A keďže to nie je komédia ani romantika, tak je adekvátnym ohodnotením tak pol hviezdy. Pol hviezdy za Dublin, ktorý tu asi mal radšej hrať dôležitejšiu rolu a bolo by to snáď celé znesiteľnejšie. Keďže na pozadí nebol ani náznak (aspoň) smradu z Guinnessu a dublinských whores, pod týmto tlakom som bol donútený zaokrúhliť nadol.

• 17.8.2020  18:28
    Narcos (TV seriál) (2015)

Po tom, ako Del Toro, následne Bardem interpretačne vyprofilovali Escobara, je Moura len mrzkým tieňom na predmestí Medellínu.

• 10.5.2020  02:25
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Fincher, you fuc*ing genius.

• 4.5.2020  23:01

Kult!

• 19.4.2020  20:18
    Ich gehöre ihm (TV film) (2017)

Toto keby dostali do rúk Dardenneovci alebo Ken Loach. To by bola, ohoho panečku, iná sociodrama. V tomto prípade je začiatok filmu rozpačitý, rovnako priebeh miestami naivný. Zároveň však vo svojej naivite dosť realistický + silný námetom. Keď sa tejto témy raz chytí niekto s úrovňou už spomínaných, bude z toho bez problémov 5 hviezdna záležitosť. Za ten potenciál som dal jednu navrch. Nebolo to márne.

• 16.4.2020  04:07
    Pod vodou (2020)

PLUSY: Veľmi slušne nastavené časovanie/budovanie napätia + zdarene natočené klaustrofobické scény a prostredie + Kristen hrá ako hádam nikdy. MÍNUSY: Slabšie dialógy + klišoidné zápletky + (pozor spoiler) absurdita v zakončení filmu, kedy by síce možno boli zachránené 2 životy, ale tsunami spôsobená výbuchom by zrejme zabila tisíce ničnetušiacich obyvateľov pobreží.

• 9.2.2020  17:00

Exkluzívny úchyl Pascala Demolona povýšil túto nenápadnú francúzsku komédiu na plný počet, napriek tomu, že miestami je fakt mierne v kóme. Vždy sa však znovu preberie a dostatočne presvedčí, že francúzi podobné kúsky robiť vedia.

• 7.2.2020  11:12
    Sviňa (2020)

Ak má ešte stále niekto medzi známymi ľudí, čo chcú voliť mafiánsku háveď, treba ich akútne zobrať do kina. Sviňa je natočená exkluzívne a neberie si servítky. A neúnavný pič coly je v tomto opuse zaslúžene za toho najväčšieho národného idiota.

• 16.1.2020  22:50

Nakladačka. Originálna nahrávka Florence Jenkins počas záverečných titulkov ma rozosmiala k slzám. Meryl skvelá.

• 18.11.2019  13:21

Pozitíva: Keira konečne ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez. Negatíva: Celý film je vo svojej podstate založený na neustálom idiotskom jednaní postáv, čo človeka celkom dosť vytáča. A Keira konečne ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez.

• 10.11.2019  13:07
    Frank a Lola (2016)

Vďaka Shannonovi a istým špecifickým životným skúsenostiam so vzťahmi môže byť tento nenápadný kus pre niekoho naozaj silným filmom.

• 23.10.2019  10:51
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

Takúto strašnú zhovadilosť proste mohli vymyslieť len Španieli. Buď sa od hanby prepadáš pod stôl, alebo sa prepadáš pod stôl od smiechu.

• 6.10.2019  15:56

Keď si dáš pred Mladosťou kávu a ponoríš sa do jesennej atmosféry na Hviezdku, následne si len ťažko môžeš tento Woodyho kúsok naplno neužiť.

• 8.9.2019  19:51

Aj vďaka takýmto chvíľam zbožňujem kinematografiu. Forsterovi sa podarilo z jednoduchého námetu, za pomoci prostých scén s maximálne civilným vyznením, pomerne snivým nahliadnutím do sveta človeka s poškodeným zrakom, s minimom vyjadrovacích prostriedkov vytvoriť veľmi realistický psychologický thriller. Film nie síce pre každého, ale za to silnejší pre pozorného diváka, čo sa vie jeho svetu otvoriť. Jedna veľká paráda.

• 14.8.2019  16:57
    Až po uši (TV seriál) (2014)

Neskutočná smršť vzťahových gagov, porovnateľná snáď len s divadeľnou hrou Patricka Marbera Closer(mierna hyperbola). Samozrejme na česko-slovenský spôsob. V "našich vodách" absolútne ojedinelá záležitosť. A pred duom Dusová/Klestilová proste smekám.

• 12.8.2019  06:12
    Čtvrtá hvězda (TV seriál) (2014)

Jó, přesne.

• 8.8.2019  23:09
    Kauzy z Bostonu (TV seriál) (2004)

Herecká chémia a prihrávky, aké tu fungujú medzi Spaderom a Shatnerom sa len tak nevidia. Radosť pozerať a smiať sa na plný chrup. A kľudne aj bez chrupu.

• 10.7.2019  12:16

Pre mňa jediná 5 hviezdna časť z troch sérií tejto záležitosti. Joke na Kubrickovu 2001: A Space Odyssey absolútne vydarený https://www.youtube.com/watch?v=DZqNCPqeLxw

• 22.6.2019  02:15
    Hledám Amy (1997)

Chasing Amy je na zbláznenie dobrá "romantika" s excelentnými dialógmi, ktoré zabávajú svojou zmysluplnosťou, ľahkosťou a neotrepanosťou. Kevin Smith absolútne dokonale zachytil esenciu "90-tích! // edit po cca 6tom zhliadnutí: Myslím, že som už videl všetko podstatné z 90tich a mám nutkanie verejne prehlásiť, že žiadny film nevystihuje ich atmosféru (kultúru) tak dokonale, ako tento Smithov kus. Ak niekto nesúhlasí a vie o niečom v tomto smere dokonalejšom, tak nech mi OKAMŽITE píše správu. Koniec prehlásenia.

• 22.4.2019  11:33

Toto nie je žiadna sračka.

• 22.4.2019  11:31

Skvelá sračka z "90.