Odložený let (2014) odpad!

Romcomy papám jak strejda Woody, ale... Keď sleduješ, ako sa dve otravné postavy bavia o tom, či sa to hovno zo stropu odlepí hneď, alebo až za chvíľu a potom sa tvária prekvapene, že sa to stalo, to mi príde moc aj pre pacienta z geriatrie. Aby toho nebolo málo, tak táto zlátanina sa snaží byť variáciou, ak rovno nepoviem nepodareným plagiátom excelentnej Linklaterovej trilógie s Ethanom Hawkeom a Julie Delphy. A keďže to nie je komédia ani romantika, tak je adekvátnym ohodnotením tak pol hviezdy. Pol hviezdy za Dublin, ktorý tu asi mal radšej hrať dôležitejšiu rolu a bolo by to snáď celé znesiteľnejšie. Keďže na pozadí nebol ani náznak (aspoň) smradu z Guinnessu a dublinských whores, pod týmto tlakom som bol donútený zaokrúhliť nadol.

Narcos (2015) (seriál)

Po tom, ako Del Toro, následne Bardem interpretačne vyprofilovali Escobara, je Moura len mrzkým tieňom na predmestí Medellínu.

Ich gehöre ihm (2017) (TV film)

Toto keby dostali do rúk Dardenneovci alebo Ken Loach. To by bola, ohoho panečku, iná sociodrama. V tomto prípade je začiatok filmu rozpačitý, rovnako priebeh miestami naivný. Zároveň však vo svojej naivite dosť realistický + silný námetom. Keď sa tejto témy raz chytí niekto s úrovňou už spomínaných, bude z toho bez problémov 5 hviezdna záležitosť. Za ten potenciál som dal jednu navrch. Nebolo to márne.

Pod vodou (2020)

PLUSY: Veľmi slušne nastavené časovanie/budovanie napätia + zdarene natočené klaustrofobické scény a prostredie + Kristen hrá ako hádam nikdy. MÍNUSY: Slabšie dialógy + klišoidné zápletky + (pozor spoiler) absurdita v zakončení filmu, kedy by síce možno boli zachránené 2 životy, ale tsunami spôsobená výbuchom by zrejme zabila tisíce ničnetušiacich obyvateľov pobreží.

Bláznivá pětka (2016)

Exkluzívny úchyl Pascala Demolona povýšil túto nenápadnú francúzsku komédiu na plný počet, napriek tomu, že miestami je fakt mierne v kóme. Vždy sa však znovu preberie a dostatočne presvedčí, že francúzi podobné kúsky robiť vedia.

Sviňa (2020)

Ak má ešte stále niekto medzi známymi ľudí, čo chcú voliť mafiánsku háveď, treba ich akútne zobrať do kina. Sviňa je natočená exkluzívne a neberie si servítky. A neúnavný pič coly je v tomto opuse zaslúžene za toho najväčšieho národného idiota.

Božská Florence (2016)

Nakladačka. Originálna nahrávka Florence Jenkins počas záverečných titulkov ma rozosmiala k slzám. Meryl skvelá.

Zraněná srdce (2019)

Pozitíva: Keira ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez. Sklamania: Celý film je vo svojej podstate založený na neustálom imbecilnom jednaní postáv, čo človeka celkom dosť vytáča. A Keira ukázala svoje zaujímavo neforemné telesné krivky úplne bez.