Unnamed

Unnamed

Adam Králík

okres Brno
Věčný student, idealista, snílek a milovník příběhů.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 7.2.2019  23:41
    Roma (2018)

Kamera skvělá, jakože vážně. A taky jediný důvod proč jsem to zvládl sledovat a nevypnul to. Je to umělecký film, takže scénář byl vedlejší. Pořád necháu tu nominaci na nejlepší scénář, natožpak nejlepší film. A už vůbec ty vysoké šance, které se vítězství přisuzují a nominují tento film za jednoho z favoritů. Prosím prosím Oscarové bohy, dejte Cuarónovi sošku za kameru, ale nic víc si tento film podle mě prostě nezaslouží. 3*

• 10.1.2019  01:34
    Vice (2018)

Busy-busy-bee! Sice jsem od svého posledního komentáře viděl něco přes sto filmů, u žádného mě ale nehnala potřeba se k němu jakkoliv veřejně vyjádřit, a vystačil jsem vždy s rychlým vteřinovým odkliknutím hodnocení. Nyní po 15 měsících musím prolomit mlčení a pokusit se obhájit těch 5*. Začnu z druhého konce. Dle mého je film rozkouskovaný a poměrně dost zmatený - na rozdíl od The Big Short se toho McKay ani moc vysvětlit nesnaží, a pracuje pouze s náznaky. Očividně ale také zcela úmyslně, protože se ani nesnaží zachytit nějak komplexněji osobu a životní příběh Dicka Cheney, či události, kterých byl přítomen. Namísto toho divákům ukazuje vliv moci v rukou člověka bez skrupulí. A ne jen jednoho, všech angažujících se v politice a blízko u moci, ať již přímo či nepřímo. Muž hodiny, Dick Cheney, je jen kulisou poodkrývající fungování moderního světa. Světa, který takový možná byl vždy, ale nikdy předtím nebylo tak jednoduché vidět, že v něm skoro nic nefunguje. Úsvit technologií nám dal možnost zachytit momenty, které by jinak nebyly věrohodné, a pomoci je rozšířit do celého světa během vteřiny. Nevědomost je doopravdy blažená, ale bohužel se před pravdou (možná ne zcela úplnou a přesnou) člověk nemá moc kam schovat. Upřímně se mi styl vyprávění vůbec nelíbil. Proč tedy 5*? Za herecké výkony, filosofickou hodnotu, kterou jsem ve filmu viděl, a za neuvěřitelný a absurdní smysl pro humor McKaye při prezentování smutných životních pravd. Žádný jiný film mě snad nikdy v životě nedonutil tolikrát brečet smíchy, a že takových scén bylo! Pokud vás světová politika a dění ve světě vůbec nezajímají, asi bych se filmu vyhnul. Pro všechny ostatní to určitě stojí alespoň za zhlédnutí. Možná vám film alespoň vykouzlí smutný úsměv na tváři, tak jako mně.

• 5.10.2017  02:13

Trvalo mi 5, resp. 3 roky zhlédnout oba díly The Amazing Spiderman. A upřímně nechápu co se stalo, že se mi druhý díl tolik líbil... tedy chápu - konečně ze mě dokázal dostat nějaké emoce, postavy nebyly tak otřesné, dialogy snesitelné, a akční scény vypadaly o 1000 % lépe. Ano, byly tam díry ve scénáři, nelogičnosti, ale asi mi relativní srovnání obou dílu a nelibost jedničky k pozitivnímu hodnocení stačilo. Andrew a Emma k tomu mezi sebou měli opravdovou chemii a upřímně mám postavu Gwen Stacy mnohem radši než Marry Jane Watson. Snad mi "nadšení" z filmu vydrží i na další zhlédnutí.Slabší 5*

• 10.9.2017  22:44
    Takoví normální Američané (TV seriál) (2013)

Velmi zajímavý seriál ze špionského prostředí. Líbila se mi na něm hlavně určitá uvěřitelnost událostí, vyobrazení situací a dilemat hlavních postav. Bohužel mám pocit že s 3. sérií seriál trefil svůj vrchol a od té doby šel kvalitou děje, napětím, i vývojem postav rapidně dolů. Snad poslední série nebude jak poslední výdech na rakovinu umírajícího agenta KGB, ale bojem na život a na smrt, a důstojným zakončením tohoto jedinečného seriálu. 1. série 5*, 2. série 4*, 3. série 5*, 4. série 4*, 5. série 3*, 6. série 2*.

• 24.9.2016  00:34

Film se mi až na finále líbil. Vizuálně byl pěkný (jakože vážně moc, asi nejsilnější stránka filmu) a příběhově nebyl vyloženě hloupý (alespoň tedy méně než jsem původně čekal). Měl jsem spíše drobnosti, které mi vadily - hlavní výtkou pro mě bylo množství akčních scén pro akci samotnou (na délku filmu až moc), ke konci také scénář haproval, a stejně tak CGI, kterého prostě bylo hodně (a k tomu nekvalitního). Zvířata vážně bohužel nevypadala jako v nové Jungle Book. Paradoxně ale stále nejlepší blocbuster tohoto léta! Svědčí to o létu 2016...Slabší 4*

• 6.9.2016  11:53
    Špičák (2009)

Nápad byl dobrý, a kdyby ho režisér více rozvedl místo toho, aby dělal z filmu soft porno, hodnotil bych jej určitě pozitivněji. Potenciál to mělo skvělý, některé scény byly vynikající, ale jako celek dost slabé, často nepříjemné na sledování a nebo na druhou stranu nudné. Nebyl to pro mě dobrý filmový zážitek. The Lobster byl určitě lepší počin. 2*

• 29.8.2016  20:45

Má vůbec cenu se k tomu vyjadřovat? Generický příběh s generickou akcí a nejotřesnějším a nejsměšnějším záporákem v dějinách. Upřímně jsem v kině usínal. První polovina filmu se ještě dala, protože měla zajímavé prvky, ale poté už to byl jeden velký chaos. Film měl i pozitivní prvky - Margot Robbie aka Harley Quinn a Will Smith aka Deadshot byli úžasní. Toť ale vše. DC zklamává co to jde, doufám, že se z BvS a Suicide Squad poučí a Wonder Woman tolik nezprzní. 2*

• 29.8.2016  20:41

Co předvedl Guillermo Del Toro v tomto filmu, je něco neuvěřitelného. Prozatím zaručeně nejhorší film, co jsem od něj viděl. Nečekal jsem bůhvíco, ale příběh mě nezaujal, děj byl předvídatelný a nudný, CGI otřesné. 2*

• 29.8.2016  20:38

Nápad zajímavý, některé scény absolutně fantastické, celková dějová linie ale hovadina. Nenudil jsem se ale a bylo to zábavné. 3*

• 10.6.2016  13:15

Bohužel ani snížená očekávání z negativních recenzí kritiků nestačila na užití si filmu - nedostatky byly až příliš silné na to, aby pozitiva film zachránila. Warcraft je sice menším zklamáním než Hobit, ale paradoxně horším filmem (i Battle of Five Armies měla více film zachraňujících momentů - a to je teda co říct). Nejlepšími prvky byly orkové, jejich motion-capture byl výborný, a jejich příběh byl na filmu to doopravdy jediné zajímavé. Lidé na tom byli naproti tomu zcela bídně, ploché charaktery, špatné obsazení a mdlé herecké výkony neumožnily vytvořit si k nim jakýkoliv vztah... to shrnuje druhou stranu rovnice, která však zabírala většinu filmu. Scénář béčkový, dialogy (mimo orky kteří řešili přežití národa, tradice a další smysluplné věci) otřesné, romance vynucená. Být film pouze z pohledu orků, byl bych si troufl tvrdit, že mohl být ve výsledku minimálně o třídu lepší. Zarytí fanoušci Warcraftu si mohou přijít na své, ale pro nezaujatého diváka (byť třeba i znalého světa Warcraft) ztráta času. Projekt jménem Warcraft nevyšel... 3*

• 28.5.2016  18:01

Nevěřil jsem, že se mi kdy ještě bude líbit jakýkoliv film, který natočí Michael Bay. Tentokrát se ale poměrně krotil ve svých onanistických tendencích a vznikl z toho solidní film. Zažil jsem sice dva momenty, kdy jsem se lehce nudil, a dva kdy jsem jen koulel očima, přesto mám ale z filmu překvapivě dobrý pocit - protože těch dobrých momentů tam bylo zase vážně dost. Pozitivní překvapení roku. 4*

• 24.4.2016  19:00

Pokračování, které svého předchůdce s přehledem překonává. Tak emocionálně rozpolcen jsem se dlouho necítil, o to víc, že to bylo tak krásně ze života a autentické. Rozjezd je sice pomalejší, ale konverzace na lodi (a hlavně tedy v autě) mne odzbrojily. Linklater dokáže neuvěřitelným způsobem zachytit emoce a zranitelnost postav, stejně jako pochyby o našich životních rozhodnutích, které nás pak po celý jeho zbytek provází . Vřele doporučuji i závěr trilogie, protože ten vše povznáší ještě o úroveň výše.Silné 4*.

• 24.4.2016  18:52

Řeknu to hned na začátku, filmem jsem byl neuvěřitelně překvapen (ne jeho kvalitou, ale filosofií). Není to tak moc romantický film jako spíše drama o životě a o tom, jak s ním nečekaně dokáží zacloumat lidé, kteří nám byť jen na chvíli vstoupí do života. Jednoduchý film o setkání dvou lidí, konverzace o v podstatě normálních životních věcech, ale visel jsem na každém slově a gestu herců (čím blíže konci, tím více). Ethan Hawke se mi zde sice zdál jako americký slizoun, ale kupodivu mne film zaujal natolik, že jsem se přes to přenesl a film si užil. A jak jsem si myslel, že jeho pokračování mi už nebudou mít co nabídnout (před každým dalším dílem zvlášť!!!)? Zcela jsem se mýlil - tato trilogie má totiž překvapivě stoupající tendenci v kvalitě scénáře, dialogů, i emocionální odezvě. Ano samotnému se mi tomu vážně nechtělo věřit... 4*

• 8.3.2016  15:28
    Oscar 2016 (TV pořad) (2016)

Snad poprvé v historii (relativně) spokojen s výsledky! To mi upřímně stačí k vysokému hodnocení... Co se týče show, trochu mě mrzí, že se Chris Rock kvůli kauze WhiteHolywood nezabýval ničím jiným, ale některé scénky a hlášky byly i dobré, takže jsem byl spokojenější než třeba s duem Baldwin+Martin, nebo sólo představením, které předvedli v posledních letech Billy Crystal, Seth MacFarlane či Neil Patrick Harris. Slabší 4*

• 21.2.2016  23:08
    Vrána (1994)

“If the people we love are stolen from us, the way to have them live on is to never stop loving them. Buildings burn, people die, but real love is forever.” Od začátku až do konce překrásná hudba! Pokud by to mělo být to jediné co si odnesu, stačilo by to... Atmosféra byla také skvělá - ponurá, temná, a lehce mystická. Tím ale bohužel seznam kladů končí, protože scénář za moc nestál. Velká škoda, protože potenciál to mělo veliký. Za výše uvedené klady (protože film vážně nenudil a sledoval se spíše jako umělecké dílo) nemohu dát méně než slabší 4*.

• 6.2.2016  01:48
    Popelka (2015)

Tímto hodnocením upřímně překvapuji sám sebe. Hodnotím ale filmy dle toho, jak dokázaly naplnit vytyčené cíle a svůj vlastní potenciál. Od Popelky jsem nic moc extra nečekal, takže podání Kennetha Branagh mne neskutečně příjemné překvapilo. Audiovizuálně nádherné - ať již šlo o kostýmy, lokace či hudbu Patricka Doyla, která krásně dokreslovala atmosféru. Lily James (Popelka) něžná milá dívenka, Richard Madden (princ) vážně charismatický úsměvavý elegán, Cate Blanchett zase macecha jak se patří. Vážně jsem si nemohl na nic stěžovat, film mne bavil a i zahřál u srdce... nedá se nic dělat, 5*.

• 5.2.2016  18:32

Myslím si, že si Tom Hooper ukousl příliš velké sousto. První třetina (možná i polovina) filmu mne bavila, ale jakmile šlo do tuhého a už nebylo převlékání za ženu jen zábava, začal jsem se celkem nudit. Obdivuji odvahu Eddiho Redmayne vzít takovou roli. Přesto mne jeho výkon zrovna nepřesvědčil a nenadchnul. Kde se stala chyba nevím - jestli v jeho inputu (stále stejné pohledy plné nejistoty a kopírování pohybů všech žen které potkal), vedení režisérem či jednoduše v nepředstavitelnosti této pozice pro valnou většinu populace. Pro mne trápení Einara bohužel vyšlo zcela naprázdno. Opakem byl ale výkon Alicie Vikander, která předvedla zatím svůj nejlepší herecký výkon (a i toho Oscara bych ji z nominovaných přál nejvíce) - rozpolcenost její postavy, utrpení a bolest kterou prožívala pro mne byla o dost více hmatatelná. Slabší 4*.

• 2.2.2016  19:21
    Brooklyn (2015)

Nechci nikoho pobouřit. Film je to dobrý, užil jsem si jej a Saoirse hraje dobře... jen nemůžu za boha pochopit tu nominaci na Oscara pro nejlepší film roku! Protože kvalitní film to být může jak chce, výjimečný (ve smyslu: "vážně veliký") však podle mne jednoduše není. Příjemná podívaná s klidnou atmosférou, krásnou hudbou a dlouhými pohledy Saoirse Ronan. 4*

• 26.1.2016  14:56

“I'm being torn apart. I want to be free of this pain - and I know what I have to do, but I don't know if I have the strength to do it. Will you help me?” Největším nepřítelem pro vychutnání si startu nové Star Wars trilogie jsou očekávání, a cítím, že s nimi mnoho lidí jednoduše nepracovalo, jinak by nemohli být ve výsledku zklamaní. Jedná se o nejlepší film roku? Jistě, že ne! Jedná se o kvalitní film? Rozhodně ano! Star Wars miluji, vyrůstal jsem na nich... ale uvědomuji si také, že i původní trilogie měla své problémy a nebylo jich zrovna málo. To si ale většina zklamaných fanoušků nedokáže či nehodlá připustit a doufají v dílo, které bude "jako původní trilogie" - tedy v jejich očích dokonalé. Omlouvám se, ale původní trilogie nikdy dokonalá nebyla (tři videa, která to pěkně shrnují). Odkazuje se Force Awakens na původní trilogii tak, že to až někdy hraniční s parodií či plagiátorstvím? Ano, a považuji to za největší a jedinou zásadní chybu filmu. Chápu ale také proč k tomuto kroku na začátek přistoupili a upřímně věřím, že epizody VIII a IX budou plné nových originálních příběhů. Jako každý jiný film má spoustu menších chyb, které bych vytkl - ale to každý film, který člověk více analyzuje (a některé věci, které jsou fanoušky často jako chyby vyčítány, chyby jednoduše nejsou... tomu že se vše nevysvětlilo hned v PRVNÍM díle TRILOGIE se neříká chyba, ale základy vypravěčství). Teď to hlavní - pozitiva! Ve finále máme pět nových velmi zajímavých postav (Kylo, Finn, Rey, Poe... a BB-8), které byly i velmi dobře zahrány (což je po epizodách I, II, III malý zázrak). Audiovizuální stránka naprosto nádherná (hence všechny ty nominace na Oscary v technických kategoriích) a náznaky věcí budoucích jsou velmi lákavé. Při čekání na tento film se ve mě mísily pocity očekávání a děsu (po zkušenosti s Hobitem). Ve výsledku musím říci, že se ale žádné fiasko nekonalo. "Teary eyes" momenty byly střídány humornými pasážemi, a i díky všemu pozitivnímu co jsem uvedl výše, se pro mě Force Awakens zařadila mezi top 3 díly ze světa Star Wars. Film se mi tedy velice líbil a upřímně se nemůžu dočkat dalších dílů (jen doufám ve větší kreativní odvázanost). Slabší 5*.

• 26.1.2016  12:34

“As a coach, I hope to develop young athletes. Not only in body, but in mind. My athletes look to me as brother, a mentor, a father, and a leader.” Film, který kdybych neviděl, nic se nestane. Příběh, který kdyby nebyl zfilmován, svět by o nic významného nepřišel. Proč mu tedy dávám druhé nejvyšší hodnocení? Řemeslně byl totiž zpracován dobře, hudba nahrávala klidné atmosféře a pomalému tempu vyprávění (film ale nenudil), herecké trio zvládlo své role nanejvýš důstojně (dva z nich nominovaní na Oscary... přičítal bych to ale spíše slabšímu ročníku, protože o zase až tak úžasné výkony to nebyly). Moje hlavní výtka tedy směřuje k ději - vlastně totiž o nic moc nešlo a moc se toho nestalo, šlo v něm více o postavy samotné, proč jsou jaké jsou, jaké to pro ně může být a proč se děly věci, které se děly. Takový film by se ale dal natočit o komkoliv z nás, a některé příběhy by byly určitě zajímavější než tento. Emoce ve mě vybudil, ale pocity lítosti (jak Schultz i du Pont si o ně říkali každou vteřinou a byly to vážně smutné charaktery) může člověk zažít i kdekoliv okolo sebe, a nemusí pro to odcházet k filmu. Slabší 4*.

• 11.1.2016  21:07
    Letopisy rodu Shannara (TV seriál) (2016)

Bože můj! Finále za mnou... and the show has found a new low. Již od začátku byla jedna věc je jasná: seriál má blíže (jak jednotlivými aspekty, tak celkovou kvalitou) k Legend of the Seeker než Game of Thrones. Jeden veliký rozdíl od LoS - ten se dá alespoň sledovat, toto jsou muka. Začněme ale klady seriálu: Nový Zéland krásný jako vždy, Manu Bennett, a někteří "herci" se vážně snaží hrát (to, že nemají kvalitní dialogy a nejspíše se propadají hanbou, když ty hlášky vypouští z pusy, je věc jiná). Zápory: příliš modelovští herci a herečky (jakože všichni, ale chápu taky, že přesně to byl vzhledem k cílové skupině záměr MTV), hudba je spíše pro teen drama než fantasy (a do většiny scén se jednoduše vůbec nehodí), kostýmy otřesné (nákup v C&A a našití knoflíků či cvočků jako fantasy oděvů moc neberu - ani v post-apokalyptickém fantasy světě!), interiéry jsou hrozné, režie asi neexistuje, a to NEJHORŠÍ nakonec: scénář (plytký příběh, směšná návaznost scén, uspěchanost, otřesné dialogy). The Shannara Chronicles je ostudou celého fantasy žánru. Po celou dobu jsem plánoval dát 2*, po finále ale nemohu jinak než 1*.

• 4.1.2016  02:25
    Creed (2015)

Není to špatný film, natočený je kvalitně, má několik dojemných momentů, a Sly podle všeho předvádí svůj životní herecký výkon. Pokud ale nejste fanouškem Rockyho, asi vás tento film ani ničím nenadchne. Prostě jen další boxerský příběh, Southpaw je pro nezaujatého diváka lepší alternativou. Přesto kvalitně odvedená řemeslná práce, slabší 4*.

• 2.1.2016  23:04

“Truth is like poetry. And everybody fucking hates poetry.” Velmi netradičně natočený film, a o to více vyniká v záplavě snímků roku 2015. Tragický příběh s komediálním zpracováním a skvělými hereckými výkony. Na rozdíl od 'The Wolf of Wall Street' také méně glorifikuje podvodníky, za což jsem osobně rád. Na ekonomce jsme sice hospodářskou krizi a její počátek z odborného hlediska brali, tady je ale podána srozumitelněji, a podle mě i více ke kořenům - jednoduše, lidi v bankovním sektoru jsou z většiny vypočítavé svině a nic kromě vlastního profitu je nezajímá. 5*

• 1.1.2016  02:14

“Might I ask why, with so little endeavor at civility, I am thus repulsed? - And I might as well enquire why, with so evident a design of insulting me, you chose to tell me that you 'liked me against your better judgment'.” Jeden z nejlepších filmů své kategorie (a to jsem "chlap" a neměl bych mít tyto "babské" filmy vůbec rád). K tomu přidejte skvělé slovní přestřelky mezi hlavními protagonisty, krásnou hudbu a výpravu, velice povedený výkon Keiry Knightley, a dostanete recept na 5* film.

• 1.1.2016  01:47

Vizuální 'Life of Pi' či 'Gravity' tohoto roku. Od začátku do konce jsem jen s otevřenou pusou hleděl na krásné záběry filmové kamery. Vážně krásně natočeno, Oscar doufám v kapse, protože by byl vážně zasloužený. Příběh nic světoborného, ale ani nic otřesného, a za ten vizuál to v každém případě stálo. DiCapriův výkon v hlasové oblasti pokulhává (není to tak docela jeho chyba), ale jak dokázal zahrát tělem vše ostatní, klobouk dolů - vážně jsem měl zatnuté zuby při každém jeho pohybu a "dobrodružství". Silné 4*.

• 31.12.2015  14:58

První Tarantino, který upřímně zklamal. Stopáž vzhledem k ději otřesně přemrštěná a většinu filmu jsem se bohužel kvůli pomalému tempu a nezáživným dialogům dost nudil. Za skvělou hudbu, dobré herecké výkony a pár efektních scén dávám 3*.

• 19.12.2015  15:58

“There are two kinds of women: high maintenance and low maintenance. - Which one am I? - You're the worst kind; you're high maintenance but you think you're low maintenance.” Nechápu, že mi trvalo 26 let, než jsem konečně viděl film, na který jsem všude slyšel samou chválu! Očekávání jsem měl poměrně veliká, byla naplněna, místy i předčena. When Harry met Sally je velmi příjemná komedii s opravdu fantastickými dialogy. Příběhově ke konci začaly věci lehce pokulhávat a zdály se uspěchané, jinak ale nemohu jinak než dát filmu zasloužených 5*.

• 19.12.2015  15:51
    Marťan (2015)

“If the oxygenator breaks down, I'll suffocate. If the water reclaimer breaks down, I'll die of thirst. If the hab breaches, I'll just kind of implode. If none of those things happen, I'll eventually run out of food and starve to death. So, yeah. I'm fucked.” Nevěděl jsem, že Ridley Scott točí i komedie! Všechno je asi jednou poprvé... Nemyslím to ale vůbec zle, Martian byl velice vtipný film, vzhledem k zápletce až překvapivě vtipný. Rozebírat u Ridleyho vizuál nemá cenu, jako vždy je fantastický. Matt Damon hrál skvěle a užíval jsem si i jeho banter s Michaelem Peňou. Solidní 4*.

• 29.10.2015  20:15

Pěkně natočené, několik super napínavých momentů, Josh Brolin a Benicio Del Toro fantastičtí. Zdálo se mi ale, že Emily Blunt neměla tolik prostoru, možná to bylo i tím, že příběh je v podstatě takový nijaký, takže neměla co dělat. Beniciova postava zcela ukradla show. Díky hereckým výkonům a některým skvělým scénám dávám 4*.

• 9.9.2015  11:48

Naruto vypadá hrozně, chová se jednodušeji a méně vyspěle než v anime a manze, nepoužívá svůj nejsilnější mód... příběh dost o ničem, se spoustou ilogičnosti, které přímo bijí do očí. Můj první (a nejspíše poslední) film ze světa Naruta. 2*

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10