Vincentův svět (2004) (seriál)

“This is where you should be living, Vince. In a kingdom, like a prince. - Don't you mean in a kingdom like a king, you idiot? - Nah, E. Everyone wants to kill the king. But the prince, he just sails along telling all the ladies: One day I'm gonna be king.” Pro všechny filmové fanoušky se jedná o must-see. Aneb jak vypadá takový život filmové hvězdy a party jeho přátel. Seriál má spoustu slavných cameí z filmového prostředí (od Jessicy Alby, Scarlett Johansson až po Jamese Camerona), krásné ženy v každém díle, vtipné momenty a hlášky (Ari Gold je přímo hláškovací mašina), a také dává krásně nahlédnout do zákulisí filmového businessu Holywoodu. Poslední dvě série byly poněkud méně zábavné (protože i postavy prodělávaly temnější období), přesto byly ale stále sledovatelné (a i kvůli následnému filmu je dobré je vidět). 4*

Padesát odstínů šedi (2015)

První polovinu filmu jsem se výsostně bavil a dostával záchvaty smíchu... bohužel mám ale podezření, že to nebylo původním záměrem tvůrců. Celkový příběh v podstatě o ničem, scénář byl otřesný (ale díky tomu scény a dialogy často taky dosti komické, což je velké plus). Druhá polovina byla již velká nuda, závěr filmu pak melodramatické utrpení. 2*

Smlouva s ďáblem (2000)

Idiotský scénář, na komedii zcela bez vtipu, Brendan Fraser (nebo alespoň jeho postava) neuvěřitelně otravná. Tak nějak mám pocit, že byl film natočen jen kvůli Elizabeth Hurley, aby ji režisér viděl v co největším množství sexy póz... alespoň to se mu tedy povedlo a za to dávám 2*.

Čarovný les (2014)

Nejhorší film/muzikál posledních let! Nominaci na Golden Globe za nejlepší komedii/muzikál beru jako výsměch všem nominovaným filmům. Nevím, jestli byla tak špatná i předloha, či to bylo pouze spektakulární selhání scénáristů (shodou okolností autoři předlohy) s režisérem. Nudné od první minuty až do té poslední. Scénář hloupý. Písničky nijaké, zbytečné, o ničem. Chris Pine byl naprosto otřesný. Byly zde pouze 2 scény (cca minuta z 125min dlouhého filmu), které mi připadaly stravitelné - schodová scéna se Cinderellou a skok z okna věže od Rapunzel. Z filmu jsem měl asi takový požitek, jako se dívat na rozmazané hovno na papíře - vážně zcela zbytečné 2 hodiny života, které mi již nikdo nevrátí! Kdo můžete, raději se filmu obloukem vyhněte. 1* (za ony 2 scény).

Whiplash (2014)

“There are no two words in the English language more harmful than 'good job'.” Již trailer naznačoval, že se bude jednat o zajímavý film. Realita však byla ještě lepší! Whiplash mě po třech letech donutil změnit pořadí mých TOP 10 filmů a dokonce jeden z nich vypustit, aby poskytl místo tomuto fantastickému filmovému počinu. Skvělá hudba, herecké výkony ústřední dvojice, vtip, napětí, téma obětování se pro velikost, dechberoucí závěrečná patnáctiminutovka... to je jen pár důvodů, proč jsem si tento film zamiloval a viděl ho během prvního měsíce promítání již nespočetněkrát. J.K. Simmons válel a už dlouho jsem neviděl podobně úžasný herecký výkon - jeho výhry Zlatého Glóbu a Oscara jsem tedy prožíval jako málo co. Za mě jasných *5!

Mezi vlky (2011)

“Once more into the fray. Into the last good fight I'll ever know. Live and die on this day... Live and die on this day...” Moc nechápu tak nízké hodnocení, film měl možná na víc, ale dle mě autoři dosáhli přesně toho, co si vytyčili. Jediná věc, která se mi na filmu nelíbila, byli nepěkně udělaní vlci. Bezútěšná atmosféra, melancholická (a vážně krásná) hudba, zamyšlení nad životem, vůle k přežití - to jsou věci na kterých film stavěl a vyšlo mu to perfektně. Hrozně jsem se bál co přijde na konci, ale mé obavy vyšly na prázdno a konec se mi naopak moc líbil (nemluvím o potitulkové scéně, ale o konci v "řádném hracím čase"). 4*

Interstellar (2014)

Audio-vizuálně krásné! Začínám pozitivy filmu... :D Některé scény byly vážně dechberoucí, Zimmerova hudba (kterou jsem až do titulků nepoznal, že je z jeho režie - věc v posledních letech nevídaná) byla sice zpočátků nezvyklá a podivná, ale s přibývajícím časem přidávala celému filmu "to něco" navíc. Teď k negativům... upřímně jsem negativa neměl do posledních cca 20-30 minut filmu, kdy se pro mě vše zhroutilo. O co člo? Pokusím se nespoilerovat a budu vágní, snad však dostatečně konkrétní pro ty, kteří by mě chtěli lynčovat za tak nízké hodnocení. Tesarekt (sám o sobě mi stačil k rozbourání do té doby pěkného, relativně realistického filmu) a děravá logika jednoho "jevu" (pokud má někdo tu odvahu mi to zkusit vysvětlit do zpráv a neztratit přitom své iluze o filmu - pozor, již mám jednu oběť! - rád změním hodnocení). Takhle 3,5*, kvůli zbytečnému hypu se v rámci celých hvězdiček přikloním dolů.

Blbý a blbější (1994)

“What's in the briefcase? - Man, I would have to be a real lowlife to go rooting around in someone else's private property. - Is it locked? - Yeah. Really well.” Bavil jsem se, a moc! Z dvojice "blbečků" se mi více líbil výkon Jeffa Danielse (aka Harry Dunne), ale i Jim Carrey předvedl svůj standard. Situace krásně postavené na hlavu, zasmál jsem se často a pořádně - komedie tedy jak má být. 4*

Nádherné bytosti (2013)

“I'm not afraid of you, or your evil kind. God our creator will condemn you to hellfire along with terrorists, atheists, homosexuals, democrats, liberals, socialists... Greenpeace... and all the other unnatural abominations.” Jelikož jsem se na tento film díval spíše z absolutní prokrastinační tendence, byl jsem naprosto šokován, že se mi vážně líbil. Ano, svět jako takový mě sice nezaujal - Twilight a podobné nevyhledávám - ale kladů měl film víc než dost! Vtipné dialogy, pěkný audiovizuál, sympatičtí hlavní hrdinové a dobré herecké výkony všech zúčastněných (takže ve všech důležitých ohledech opak výše zmíněné ságy). U filmu s takovým špatným hodnocením jsem to vážně nečekal. Být konec ještě trochu více hořkosladký, bezostyšně bych dal filmu nejvyšší hodnocení. Takhle alespoň silné 4*!

Ztraceni (2004) (seriál)

“I think that's why you and I don't see eye-to-eye sometimes, Jack, because you're a man of science. - Yeah, and what does that make you? - Me, well, I'm a man of faith. Do you really think all this... is an accident? That we, a group of strangers survived, many of us with just superficial injuries? Do you think we crashed on this place by coincidence, especially this place? We were brought here for a purpose, for a reason, all of us. Each one of us was brought here for a reason. - Brought here? And who brought us here, John? - The island. The island brought us here. This is no ordinary place, you've seen that, I know you have. But the island chose you, too, Jack. It's destiny.” Se seriálem jsem strávil dlouhé roky a mám na něj spoustu vzpomínek. Ať se již jednalo o příběh samotný, některé fantastické postavy (John Locke, Desmond, Sawyer či Ben) nebo diskutování a hádání se svými kamarády (Man of faith vs Man of science - hádejte kterému jsem asi tak fandil), nikdo jej již z mého života nevymaže. Ano, pozdější série šly dost do háje, poslední sérii (a hlavně finále) bych raději neviděl, ale že to páni tvůrci nemají pořádně promyšlené či alespoň nehodlají skoro nic vysvětlit, jsem začal tušit až v poslední sérii. Do té doby jsem prožil krásná léta na mystickém ostrově (třetí série pak byla pro mě ta nejlepší) a můj hlad po tajemnu byl nanejvýše ukojen. Upřímně se moc těším, až se na seriál někdy znovu podívám (vzhledem k délce a nedostatku času na to asi nedojde, ale nechte mě snít). 4*