alex.0

alex.0

alex.0 Alex

Česko

• 26.1.2019  20:05
    Rodinka na kousky (TV seriál) (2015)

Fakt skvělý komediální seriál. Žádné násilí, pouze zábava. Vřele doporučuji. ;)

• 26.1.2019  19:03
    Sex Education (TV seriál) (2019)

Fakt super seriál. Mám v poslední době alergii na všechny ty megadávky filmového násilí. Pokud tedy hledáte odpočinkovou komedii na různá sexuální témata, tak jste tady správně. To, že se neoficiální sexuálním terapeutem stal nepolíbený Otis, s sebou nutně přináší spoustu vtipných situací. Seriál využívá potenciál tohoto tématu aniž by se stal nudně se opakujícím nebo se děj zvrhával do absurdity nebo rozplizlé romantiky. Jediné nad co se možná budete muset povznést je, že se vám tento seriál snaží namluvit, že všelijaké (ne)možné sexuální úchylky a deviace jsou vlastně normální společenský standard. To ale výsledku neubírá na kráse, takže za mě krásných 5 hvězdiček. :)

• 21.10.2018  20:56
    Apostle (2018)

Tak tohle bylo hodně smutný. Možná, že to bylo relativně vysokými hodnoceními, ale těšil jsem se po čase opět na hezký mysteriózní horor. Nicméně druhou polovinu jsem už dokoukal tak nějak spíše z povinnosti. Vlastně mám teď problém tento snímek nějak zařadit. Na horor je to málo hororový, na mysteriózní málo mysteriózní a na thriller málo napínavý. Možná tak ještě drama, tam se vejde leccos, ale to by zase mohlo urazit kvalitní dramata. Z mého pohledu tedy film vcelku o ničem. :-(

• 29.7.2017  12:44
    Chatrč (2017)

Tento film překonal moje očekávání. V současné době, kdy se točí pouze krváky působí jako pohlazení na duši navzdory rodinné tragické události, která je podtextem celého příběhu. Tento snímek je primárně lidi, kteří se rádi zamyslí nad smyslem života, fenoménem viny / odpuštění a hledají cestu k vědomí. Snímek otevírá filozofické otázky a nabízí i odpovědi, se kterými ovšem nemusíte nutně souhlasit. Rozhodně je to ale jeden z mála filmů, který se vás dotkne u srdíčka pokud mu to dovolíte. Určitě doporučuji vyhradit si na film svůj čas, abyste si mohli naplno vychutnat. Je zde spousta dialogů, které na sebe navazují a pokud při sledování zároveň děláte něco jiného, tak je snadné "ztratit nit." Není to sice plných 5 hvězd, ale v současné filmové produkci se každopádně jedná o výjimečný snímek, který si vaši pozornost rozhodně zaslouží. Pouze podotýkám, že se nehlásím k žádnému náboženství a film mě i přesto zaujal (nebo možná právě proto:).

• 20.11.2016  02:52

Výborná komedie! Bavil jsem se od začátku až do konce. Originální (a místy šílený až absurdní) humor nepolevuje od začátku až do konce. Vřele doporučuji!

• 24.10.2016  20:49
    Teorie tygra (2016)

Tak zase po delší době film, který mě potěšil. Dobré herecké výkony. Příběh blízký životní realitě některých párů. Já jsem se u snímku velmi pobavil. Ale možná někteří, co podobnou realitu žijí se budou bavit méně. Každopádně odpočinková rodinná komedie na večer. Jednoznačně doporučuji.

• 24.8.2016  22:26

Návod na "úspěšný" film: Vezměte film, který již úspěšný byl a udělejte pokračování. Nacpěte tam více slavných herců, větší rozpočet, více rozmanitých lokalit, ještě šílenější zápletku, blyštivější výpravu, prostě víc všeho, víc, VÍC, JEŠTĚ VÍÍÍC!!! A? A nic! Vono to (zase) nefunguje. Čekáte na ten pocit vzrušení a uspokojení, který jste měli u prvního dílu a on se nedostavuje. A když už jedou závěrečné titulky, tak je vám už jasné, že se (zase) nedočkáte a byly to 2 hodiny strávené čekáním na něco, co pokračování prostě neobsahuje. Pokračování Podfukářů možná není špatný film, ale je to hodně slabý odvar v porovnání s prvním dílem. Ano, filmový štáb se sice snažil, ale výše uvedený návod na "úspěšný" film prostě nefunguje. Jen doufám, že nikoho nenapadne dělat trojku! 3 hvězdy z milosti!

• 10.12.2015  22:46
    Tah pěšcem (2014)

Spider-Man to zahrál dobře. Je to vždy problém pro herce, který se výrazně proslavil jednou rolí hrát role další. Film vás ale po chvíli pohltí svojí atmosférou. Nevím čím to je, že geniální jedinci se často pohybují na hraně šílenství. Každopádně tento film stojí za vaší pozornost, když se dokážete povznést nad propagandisticky-patriotickou americkou složku bez které se současná holywoodská produkce snad už ani neobejde.

• 20.5.2015  10:01

Výborný snímek to tom co všechno se může stát, když vám jednoduše rupnou nervy. A jelikož jsou podobné situace nepředvídatelné, tak podobně nepředvídatelný je i tento film. Opravdu si nemůžete být jisti co se stane v příštím okamžiku natož jak to dopadne. Vřele doporučuji.

• 16.11.2014  13:47

Taky jsem zažil tohoto komika poprvé a opravdu jsem (nejen) pobavil. Vyprávění má totiž taky svoji hloubku. Pokud se o vás trochu pokouší depka a potřebujete si "dobít baterky", tak tahle show by mohla být pro vás tím pravým ořechovým. Každopádně za mě 5 hvězd. ;-)

• 21.9.2014  13:44

Hodně emotivní snímek o lesbickém vztahu dvou žen. Mladší z žen ještě hledá svoji sexualitu a prožívá problémy s tím spojené. Snímek rozhodně není pro puritány. Ryze sexuálních scén je dostatek, ale jsou dělány s dostatečným citem než aby je bylo možno označit na porno. Nezbývá mi než smeknout před herečkami, které se (nejen) těchto scén velmi dobře ujaly a kromě intimity jsou dobře zahrané i spojené emoce. Emoce se ostatně táhnou celým filmem jako červená nit a jsou dobře zahrané v celém filmu. Kamera je také dělána velmi zajímavě a vytváří místy dojem vytváří dojem amatérské kamery (příliš rychlý přesun záběru, občasné přílišné soustředění na detaily). Jakkoliv se jedná o snímek, který dozajista nemusí zaujmout každého, tak ve mě zanechal hluboký dojem a pět hvězdiček je zasloužených.

• 22.6.2014  09:43

Netuším na co si tu tolik lidí stěžuje. Pokud jste chtěli jít na duchaplný balet nebo operu, tak tohle opravdu není to pravé (viz. popis filmu). Pokud hledáte oddychovou komedii na večer, tak tohle je to pravé. Díky hodnocení bych tento film pravděpodobně zcela minul, ale upozornila mě na něj kamarádka. Film je plný roztomilých trapasů a rozpaků, které jsou nutně s podobnými vztahovými/sexuálními experimenty spojeny. Pět hvězd dávám jenom proto, abych vyvážil pro mě nepochopitelné skóre - reálně to je nějakých 70%. Po všech těch krvákách, které vnucují myšlenku, že zabíjení a vraždy jsou standardní součást každodenního života mi tohle přijde jako příjemné humorné zpestření.

• 4.8.2013  22:40

Tak tentokrát jsem to opravdu nepobral! A nezachránila to ani moje oblíbenkyně Ziyi Zhang. Výprava je u tohoto snímku výborná, ale tím to také končí. Děj je roztahaný a nepřehledný. Na akční snímek je to málo akční a film neuspěje ani jako drama. A co ten závěr? To měl jako být otevřený konec ke druhému dílu? Kroutím hlavou ještě teď. :-(

• 4.8.2013  11:54
    Velmistr (2013)

Pro fanoušky filmů bojových umění je tento film povinnost. Herecké hvězdy zazářily - kromě jiného i má oblíbená Ziyi Zhang. Film nabízí vyvážený příběh i bojové scény. V kombinaci s výbornou výpravou tohoto filmu není nic co vytknout. Závěrem tedy: 5 hvězd zaslouženo, film doporučen. ;-)

• 4.8.2013  11:47

Na western moc nejsem a tady se ani moc o klasický western moc nejedná. Je to spíše opravdu akční komedie z divokého západu. Johny Depp opět odvedl svoji roli bezchybně a nechává tak svoje herecké kolegy za sebou. Nicméně jeho parťák také herecky nezapadl a tak se můžete těšit na pěkný odpočinkový film. Mých 80% je opravdu zasloužených!

• 4.8.2013  11:42

Pokud hledáte akci za akcí na intelektuálně nenáročný večer, tak jste na správném místě. Jedná se prostě o další díl ze série Smrtonosných pastí. Dal bych spíše 70%, ale to tu bohužel nejde, takže vzhledem k současným 51% se přikloním spíše k vyššímu hodnocení.

• 22.6.2013  21:18

Tak tenhle film jsem opravdu nepobral. Čínský rozplizlý patos, kde čekáte půl hodiny než někdo máchne mečem. Složité vztahy o ničem a když už to dospělo k závěřečným titulkům, tak jsem se musel zeptat: "Vo čem to sakra bylo?" Možná je to tím, že dnes je ten film už skoro 20 let starý a té době to mohla být bomba. Jinak si to hodnocení ani nedovedu vysvětlit.

• 13.2.2013  14:07

Vtipná rodinná oddychovka. Svoje vtipy si tam najdou jak děti tak dospělí. Pro starší pak i zajímavá připomínka her z kategorie stará dobrá klasika.

• 12.1.2013  12:49

Pozor, hodnocení obsahuje spoilery. Nejhorší jsou přehnaná očekávání. Film mi doporučil kamarád a pak jsem tu viděl těch 86%. A hraje tam i Emma Watson! No, to bude něco! No, možná to bude tím, že mě neznásilnila tetička, nemám psychické obtíže ani nejsem deprimovanej homosexuál, ale film mě rozhodně nedojal na více než 60%, které uděluji (kdyby to bylo možné dám spíš 50%). Jiné pokusy, než pokusy o dojetí, od tohoto filmu neočekávejte. Z mého pohledu se jedná o jeden z mnoha teenagerovských filmů - prostě tuctovka. Postavy jsou zahrané věrohodně, i když právě s Emmou jsem měl trochu problém a říkal jsem si, že to ta Hermiona dobře hraje:-). Nicméně scénář je prostě jen další v řadě mnoha podobných.

• 6.8.2012  22:45

Nějak mě začíná poslední dobou být těch amerických patosů moc. Možná kdybych to viděl v jinou dobu, tak bych to hodnotil líp. Ale abych byl férovej. Super efekty, výprava i akce. Ale toho patriotizmu na mě opravdu bylo moc.

• 28.9.2010  11:29
    Pan Nikdo (2009)

Zápletkou mi tento film připomněl Osudový dotyk (Butterfly Effect). Podstata děje je postavena na tom, že každé rozhodnutí nebo čin se může promítnout do následných událostí a úplně změnit běh života. Film je poměrně dlouhý a doporučuji si na něj vyhradit čas, kdy se mu můžete plně věnovat a tím pádem si ho i naplno užít. Jinak by se vám mohl děj zdát zmatečný. Na snímku musím kromě scénáře jednoznačně vyzdvihnout i kameru a hudbu. Mnohé melodie jsem znal již z dřívějška, ale tento film mi je nenásilně připomněl, takže jsem si je rád poslechl i později samostatně. 4 hvězdy, které uděluji za tento snímek jsou zcela zasloužené.

• 28.9.2010  11:24

Eric Roth opět jako spisovatel nesklamal a po Forrestu Gumpovi tu máme další nádherný film. Atmosférou jsou si oba filmy podobné, ale děj obou filmů je liší, takže se určitě nudit nebudete. V necelých třech hodinách filmu tak budete mít možnost sledovat životní pouť Benjamina Buttona, který se narodí jako stařík a postupně mládne. Film tímto způsobem nutí k zamyšlení nad životními hodnotami. Film neobsahuje žádná hluchá místa a romantické pasáže se plynule prolínají s dramatickými. Vše je podpořeno skvělými hereckými výkony a kvalitní kamerou. Pokud tedy hledáte hezký film na nedělní podvečer, tento snímek je jednoznačně můj typ!

• 28.9.2010  11:20

Pokud se vám líbil Román pro ženy, tak tento film bude přesně vaše krevní skupina. Můžete zde sledovat osudy tří žen (dcery, matky a babičky). Každá má svůj osobitý životní styl a s odchodem manžela dochází ke konfrontaci nejen těchto stylů, ale i generačním střetům, které nevyhnutelně vyústí k mnoha vtipným momentům. Humor v tomto filmu je jemný a nenásilný. K celkově příjemnému zážitku přispívá i hvězdné obsazení. V hlavní roli matky můžete vidět Lenku Vlasákovou (Kawasakiho růže), která opět ukázala, že dokáže velmi hezky zahrát široké spektrum postav.