• Krátkometrážní

Půjčovna mozků (1992)

Dlouho mě ten film nudi,l ale tak nějak se začal rozjíždět a posledních dvacet minut jsem se chechtal opravdu nahlas.

Nedotknutelní (2011)

když tu pročítám komentáře k filmu, nechápu tak negativní hodnocení. ano film je možná trochu naivní a předvídatelný, ale je to kus poctivé filmařiny a herecké výkony (především představitelů hlavních rolí) jsou naprosto fantastické a uvěřitelné. takže myslím, že film mezi top deset sice nepatří, ale pět hvězdiček si zaslouží

Buzíci (1974)

Ze začátku mi byli oba hlavní aktéři hrozně nesympatičtí svým drzým způsobem chování, ale postupem času jsem si tak nějak oblíbil. Opravdu moc dobrý film. SPOILER! Jen si myslím, že měl tento film skončit jinak, a to tak, že naší trojici, mělo v závěrečné scéně ulítnout kolo a měli se všichni zabít (myslím, že to měl být i původní záměr i když je to jen má spekulace). K tomuto názoru mě vede i to, že auto které ukradli jako poslední bylo úplně stejné jako to první, u kterého napilovali kolo. Bylo by to hezké. Za prvé by to bylo pro ně jakési osvobození od pronásledování a za druhé si myslím že by tomuto filmu špatný konec slušel. Bylo by to možná i trochu symbolické kdyby všichni zemřeli spolu, mladí a nespoutaní...

Všehochlup (1978)

Skvěle zpracovaná pohádka a to jak vizuálně, tak i co se poslechu týče, kterou si, myslím, užijí více dospělí než děti a to především díky mnoha parádním dvojsmyslů a bravurnímu zachycení lidové mluvy. Další zdárný příklad toho že pan Filipovský byl zkrátka Pan vypravěč a Zdeněk Smetana mistr co se pohádek týče. Opravdu příjemné zpestření filmového světa společně s trošku podobným filmem Voda čerstvosti (taky námět: Kubín, režie: Smetana)

Král rybář (1991)

krátce po dokoukání filmu a pořád se ne a ne vzpamatovat. Terry mě opět dostal. Jen nemusel být na konci takový happyend i když jednou za čas se to dá překousnout a u takovéhoto filmu tuplem. Atmosféra mi trochu připomínala 12 opic (které pro mě tedy jsou trochu lepší než Král rybář, byť možná jen proto, že jsem je viděl dřív). Každopádně Král rybář je film který ve mě nechal obrovský zážitek a který budu určitě chtít vidět vícekrát.

Cesta do fantazie (2001)

Nádherně zpracovaný film. Doslova nádherně. Nebylo v něm nic co by mi nějak vadilo, ale pro to abych dal pět hvězdiček mi tam něco chybělo. Nevím co. Prostě bezprostředně po shlédnutí nemám ten pocit kdy bych si říkal: "páni to bylo něco.." Je to škoda protože věřím tomu, že by si to ten film zasloužil. Chyba tak asi bude ve mě jako ve špatném divákovi. Myslím si, že film zkouknu za nějaký čas znovu a možná ještě přehodnotím počet hvězdiček.

Vzhůru do oblak (2009)

Popravdě jsem čekal že film bude mnohem veselejší. a už od začátku byl takový jaksi smutný. tím však nechci říci že by byl špatný. naopak mě docela hezky překvapil. bylo to zkrátka opět něco jiného něž na co jsem zvyklý. myslím že některé věci v něm rozhodně ocení spíše dospělí nežli děti a také si myslím že pro děcka to úplně prvoplánově určeno není. Zkrátka skvěle jsem se pobavil dojemným příběhem s neodmyslitelně dobrým koncem

Mary a Max (2009)

Prakticky stejný styl jako Harvie Krumpet. Jen mnohem delší. Nápad je to dobrý ale myslím že filmu nejvíce uškodila stopáž. Kdyby byl o půl hodinky kratší tak by to vůbec nevadilo. Jde o to, že je to takové milé vyprávění o nemilých věcech, které je však pořád tak nějak stejné bez větší gradace. Je to sice perfektně udělané ale po hodině a půl už toho bylo dost. Takže celkově moc dobré, ale hvězdičku dolů za délku.

Panna a netvor (1978)

skvělá hororová pohádka. moc se mi líbilo prostředí které dokonale navozovala děsivou atmosféru tohoto filmu. kdyby bylo více takto natočených pohádek. jen ať se děti učí že život je pes :D

Deváté srdce (1978)

pěkná pohádka i když trochu drsná