Ztracené město (2022)

Čas na nikoho nečeká. Sandy B bývala jistotou podobně nenáročných filmů. Bohužel její značně zbotoxovaný xichník hodně kazí dojem a taky jí brání v tom, co bývalo její silnou stránkou. Teď je jak bezduchá figurína, což by se dalo říct i o celém filmu. Tatum byl jednoznačně špatná volba pro zřejmě zamýšleného neschopného idiota. Vůbec nefunguje. Ale asi to nejpodstatnější. I navzdory autorským právům začínám mít nutkání podobně nesmyslně dlouhé, užvaněné, nudné a skoro 2 hodiny trvající filmy začít stříhat do stravitelné délky pro průměrného diváka, který se na podobný film chce podívat třeba jen kvůli obsazení, ale za týden už by si něj ani nevzpomenul.

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Kde je značná fanouškovská kvantita, tam už není zapotřebí odpovídající kvalita příběhu, protože fanoušky hlavně zajímají postavy. Třeba jako u série FF. 4. série je nejhorší. Díly jsou stráááášně dlouhé a nic se tam pořádně neděje. Prvních 6 dílů je v podstatě zbytečných nebo by se daly sestříhat na 2-3 díly. Protože pak by poslední 2 díly nemusely mít 4 hodiny. A dějově taky nic zásadního, všechno samozřejmě dopadne dobře, prostě telenovela s otevřeným koncem pro další sérii.

Černobyl (2019) (seriál)

Chtěl jsem se každý večer podívat jen na 1 díl. Nakonec jsem šel spát asi ve 3 ráno. Naprosto strhující.

Dokonalá souhra (2022)

Z mužského pohledu je to 2 hodinová klišé nuda točená v pěkném prostředí se sexy Victorii Justice, která leze i do bazénu v tričku. Z toho ženského je to prý originál, i přes ten milion filmů stejného žánru.

Studio 60 (2006) (seriál)

Škoda, že to má jen jednu sérii, ale zároveň chápu, proč to má jen jednu sérii. Skvělý rozjezd se zajímavým tématem totiž rychle vystřídala všední a ničím vyjímečná Rodinná pouta.

Vražda v Orient expresu (2017)

Ani by mi tolik nevadilo, že si Branagh postavu Poirota trochu přizpůsobil a ani to, že celý film je tak trochu odlehčený a cool. Ovšem kdyby to celkové zpracování nebylo tak nějak nijaké. Samozřejmě celý příběh má výbornou zápletku, jenže ta vychází z knihy. A právě co se týče toho zpracování, tak jednoznačně preferuji temnější britskou verzi s jejich  lepším závěrem a excelentím výkonem Davida Sucheta.

Smrt na Nilu (2022)

Velice zdařile a Hollywodsky velkolepě znásilněná knižní adaptace. Ani by mi nevadilo, že se předlohy drží asi jen ze 20%, a že si značně pohrávají s charaktery postav i jejich vzhledem. Jsou to jen vedlejší postavy. Ale jak mohl režisér, který je Brit, tohle udělat samotné postavě Poirota? Ale asi je to daň dnešní superhrdinské době cílené na americký trh. Doufám, že žádný jeho další příběh nechystá.

Řev - O ženě, která vyřešila svou vraždu (2022) (epizoda)

30 minut je na takový příběh rozhodně hodně málo, lepší by byl film. Protože kromě výborné Alison Brie toho epizoda moc nenabízí. Protože v podstatě to nejdůležitější je úplně vynecháno, vražda je vyřešena během pár minut a o celé logice jejího vyřešení je lepší moc nepřemýšlet.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Nesnesitelně pohodový a pozitivní seriál, i přes všechny ty mrtvoly. Ale taky naivní a nenáročný, přesně ten typ, kdy chcete vypnout, nepřemýšlet o logice a jen se nechat unášet hudbou, prostředím a krásnou Annou Friel. Na druhou stranu seriálu hodně rychle došly nápady a asi je dobře, že skončil takhle rychle.

Mistrovská úroveň (2020)

Bylo by to daleko lepší, kdyby si film udržel to tempo, které si nastavil na začátku. Bohužel veškerou akci a tempo úplně zmrazily nekonečné minuty kecání, které kdyby byly nahrazeny další akční sekvencí a epickým závěrem, tak to mohla být parádní a nenáročná akční oddychovka.