Páně

okres Beroun

1 5 8 12 13 14 15 následující >>
    • 27.1.2009  23:33
    Max Payne (2008)

Když jsem Maxe Payna hrál, tak jsem s tou postavou i dýchal. Co prožíval Max to jsem prožíval i já. Moje já se rozplývalo slastí nad geniální atmosférou této hry. Už tehdy jsem si říkal, že převést toto téma na filmové plátno by jistě za jistých předpokladů mohla být také lahůdka, i když jsem se obával, že to by to spíše drhlo. Moje obavy byly naplněny, přesto mi z toho filmu úplně špatně nebylo. No jo holt zfilmovat něco takového, to chce kumšt. Nestačí jen převzít různá jména ze hry a pak je zmatečně nasekat do filmového příběhu. S krví se tetokráte také šetřilo, omezujíce se pouze na jakési červené obláčky okolo těl při střílečkách. Dvě hvězdy jsou tak akorát, protože ne tak zcela vše bylo úplně špatně.

• 5.12.2008  14:09
    Van Helsing (2004)

Ale jo, i bez Kate Beckinsale bych to asi dokoukal do konce. Takhle jsem se ale těšil na scény s ní, takže o důvod více. Děj vskutku mírně chaotický a opravdu, opravdu velmi nadsazený. Ani při proklamovaném vypnutí mozku to není za více nežli někde mezi ** / ***.

• 1.12.2008  19:21
    Equilibrium (2002)

Nejvíce se mi na tom líbil především slušný nápad (byť vykradený) a dějový spád, který nenudí. Christian Bale jako vždy nadstandard. Ovšem, scény při kterých trochu zapochybujete, tu jsou v míře značné. Jakoby to vše bylo šito příliš horkou jehlou. Ale vem to čert. Dívá se na to skvěle, prostě se vypnete a jedete. Geniální scénky se štěnětem bernského salašníka, či co je to za medvídkovitou rasu. Musí se.

• 27.12.2019  13:08

Nikoliv o dvou, ale pouze o jednom papeži. Meirelles tematicky navazuje na svá minulá díla, ale tentokrát těžce přestřelil. Chápu, že postava Františka přímo svádí k tomu aby byla využita pro liberální až levičáckou propagandu, ale strhnout k tomu ještě i Benedikta, který byl a je úplně někde jinde, to chtělo už velkou dávku manipulativní fantazie. Církev už jednoho svatého Františka má a u toho by mělo zůstat.

• 31.8.2018  16:38

Tak to pardon. Přišlo mi to jako když si nějaký pomýlenec náhodou přečte apokryfní gnostické Mariino evangelium a pak ho třeba napadne natočit v tom duchu film, jehož vypovídací hodnota je reálně nula, jakkoliv se místy snaží o nádech syrové inspirace. Hlavně aby to mělo ty správné gender důrazy. Jsem schopen překousnout hodně, ale tuhle drzou hloupotu fakt ne. Řekněme si to takhle, pod slovy jako "originální" či "alternativní" pojetí dané předlohy se zde skrývá jen jed a manipulace, takže pro opravdového křesťana toto nemůže být přijatelné. Jedna hvězda za hudbu.

• 4.5.2014  00:36
    Pompeje (2014)

Hned od začátku se Paul W.S. snaží nasadit epickou nótu, ale ejhle něco se nedaří. Scény jsou křečovité, plytké a prázdnější než moje lednička. Co se naopak vydařilo nadmíru, je nestoudné vykrádání. Seriálem Spartacus počínaje a Gladiátorem konče. V případě toho druhého je ostuda i vůbec zmiňovat tyto dva filmy vedle sebe v jednom komentáři. V poslední čtvrtině děj doslova valí vlnu dřevorubecké tuposti před sebou a scény gradují v pointách hodných poobědní tvorby pacientů Jedličkova Ústavu. Tleskám, jako vzor vtipné a trikově přeplácané demence tohle dílo poslouží dobře. Jedna hvězdička za příjemný konec a za to že nebyl sex, jinak by i škatulka odpad byla malá, z principu.

• 24.5.2013  16:37

Tohle si známá dvojka Mulder & Scully nezasloužila. Vyčpělá kriminálka vykrádající snad všechna klišé tohoto žánru, ve které má být hlavní devizou atmosféry to že pořád sněží. Cloumá se mnou obrovské zklamání z toho jak lze domrvit těžce budovaný kult takovouto zbytečnou a vykastrovanou nudou. Bože proč.

• 28.2.2013  13:07
    Bídníci (2012)

Muzikál ve filmu to nikdy nebude můj šálek kávy a pohled na zpívající hvězdy hollywoodu mě naplňuje bezbřehými rozpaky bez ohledu na kvalitu materiálu. Kdyby tam ovšem nějaká ta kvalita byla. Bídníci 2012 mi nabídli jen šílenou nudu s pekelnou stopáží završenou neskutečně natahovaným koncem, který se z vás tím nejlacinějším způsobem snaží tahat emoce. A když navíc vzpomenu, že při některých pěveckých eskapádách jsem potlačoval výbuchy smíchu, tak přinejmenším nenacházím na tomto díle nic, ale zcela nic pro mě interesantního. Trpěl jsem až do konce.

• 29.1.2013  22:36

Taken 2 si veleúspěšně bere z jedničky vůbec to nejhorší co v ní bylo. Nechutné hraní na útrpnou rodinnou notu však není bohužel zdaleka to nejhorší. Celý film se utápí ve všemožných klišé akčních filmů a v různých zcela nesmyslných pointách, navíc se mu zhola nedaří ani to kopírování. Špatně je zkrátka úplně všechno od hloupého a předvídatelného scénáře až po odporně nezvládnutou režii akčních scén. Tímto se toto dílo nekompromisně zařazuje mezi jedny z nejprůserovějších pokračování úspěšných jedniček v historii Hollywoodu. Gratuluju. Fujtajksl.

• 14.1.2013  15:15

Manifest povrchnosti, plytkosti a symbol všeho čím novodobý český film je. Totiž nechutnou karikaturou všeho čím by film jako múzické dílo vůbec být měl.

• 16.5.2012  12:57

Prokrindapána! Levné, bez nápadu či překvapení a i nějaká ta atmoška z počátku série je tatam. Nezachrání to ani pohledná Kate opět ve svém S&M oblečku či občasné gore efekty. Vše se zmítá v neustále se opakujících přestřelkách za účasti digitálně odfláknutých lykanů. Tohle myslím nebylo zapotřebí. Předvítatelná a nemastná podívaná je ještě navíc korunována nalívkou na další díl. To už fakt ne.

• 29.8.2011  23:32
    Barbar Conan (2011)

Nispel tímto definitivně povýšil původní zpracování, protože v jeho podání je tento remake čiročirá hrůza a šílenost v jednom. Proti Nispelovi je Milius géniem a stvořitelem nezapomenutelných scén. O hudbě se snad raději ani nebudu zmiňovat. Bohužel jediné co snese alespoň jakés měřítko je úvodní část z dětství, díky které se nakonec vyšponuji alespoň na jednu hvězdu. Vše co následovalo potom je odpad nejhrubšího zrna, který znalý divák, který neprošel lobotomií a má alespoň kus mozku, musí strávit někde na pomezí dávivých nebo naopak slzopudnoironických pocitů. Pomyslným vrcholem je ovšem Conanův obrovitý papundeklový meč, který patrně zaujme jen hošíky z prvního stupně ZŠ. Marcus Nispel si tímto ode mne zasloužil zdvižený prostředníček a to především za to, že se takovýmto brutálním způsobem dotknul pro mne kultovního díla. Stran původního zpracování, tato bezduchá slátanina by v mých očích stejně neobstála. Za toto si Nispel a spol. zaslouží jedině pohrdání a Cromův hněv.

• 11.10.2010  23:04

Po celou dobu jsem se mrskal jako ryba na suchu a bojoval s abnormální chutí to vypnout a utnout to utrpení. Nový kabátek Titánům sluší asi tak jako Fiennesovi vizáž blackmetalového kmeta. Tohle je vážení přátelé nejryzejší ukázka lesku a bídy zámořské produkce. Perseus místo předpovídané smrti nakonec přeci jen dostal za zásluhy od tatíka Dia holku na krácení dlouhých večerů. Moc pěkné, tohle se povedlo. Leterrier je pánem kastrace a "Titáni 2010" jsou průserem desetiletí! A pak že na štíru se nedá jezdit.

• 6.12.2009  17:30
    T.M.A. (2009)

Těch málo nadějných momentů jest zdárně zabito naprosto jalovým zbytkem. Atmosféra je pofidérní, herecké výkony taktéž, ženský špekatý, ale alespoň Lojzík má hezkou zmijovku. Za zmijovku a Lojzíka jedna hvězdička, to je fér.

• 10.4.2009  12:50

Původní dílo z roku 1951 jsem neviděl, takže hodnotím subjektivně pouze jako jednotlivý film. Ovšem to co jsem byl nucen přetrpět těch 103 minut bylo docela vyčerpávající. Velké nic. Ani očekávaná triková extáze se nekoná. Myšlenkově je to na štíru opravdu hodně, zásadní dilemata jsou podána hloupě a naprosto povrchně. Když se k tomu přidá ještě klišé hollywoodských katastrofických filmů posledních let, tak jde celá snaha do kelu. Opět vše postopáté stejně a stejně špatně. Povrchní, nudné a hodně podprůměrné.

• 5.4.2009  14:06
    Xena (TV seriál) (1995)

Vzpomínám si na období před mnoha lety, když mi mohlo být tak 14 let, tak jsem to sledoval se zaujetím. Ovšem právě dnes jsem dostal neskutečné křeče a záchvat smíchu už při úvodní znělce. Tohle se fakt nedá brát vážně. Když to vážně neberete je to sice sranda, ale za účelem obveselení znám tedy lepší kusy.

• 1.12.2008  19:23
    Bestiář (2007)

Děsivý příklad toho co se dá označit za "megafilm". Během projekce jsem několikráte chtěl film jednoduše vypnout a ukončit tak trýznivý zážitek. Není to proto, že by trpělo mé ego, ale má duše. Ano, děkujeme za přehlídku stupidních dialogů, za hloupé postavy, snaha byla. Děkujeme, nikdy více !

• 26.6.2009  21:44

Fujtajksl ! A to přiznávám, že jsem to neviděl celé. Strastiplná to zpověď.

• 18.7.2011  12:29
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

1. série 100%, 2. série 90%, 3. série 70%, 4. série 80%

1 5 8 12 13 14 15 následující >>