Páně

okres Beroun

1 5 8 12 13 14 15 následující >>
    • 8.2.2010  22:28
    Zahrada (1968)

Příjemná ponurost, která postupem času vygraduje v absurdně pitoreskní orgasmus.

• 4.12.2008  13:32

Lahodné a dobré jako ten nejlepší utopenec. Milé, přívětivé a jadrné jako letní večer. Jiří Menzel exceloval a Rudolf Hrušínský s Vlastimilem Brodským tomu dodali lesk svých osobností. Debutující Jana Preissová je přímo rozkošná. Jazyk básnický z úst zmíněných mi nezněl nijak násilně, jak by jen mohl. Sedumdesát čtyři minuty poetična. Skvost.

• 8.7.2009  21:14

Hrubínovo dílo mám velmi rád, měrou vrchovatou přetéká nevtíravým romantickým kýčem, který mi neskutečně sedí. Z filmové verze Romance pro křídlovku od Otakara Vávry na mě dýchlo ale úplně něco jiného. Trochu temnoty a tajemství v podobě umírajícího dědečka, trochu jakéhosi podivného šílenství v podobě Tonky. Černobílé záběry na chvějící se květiny mi nenavodily atmosféru léta a poutí, ale spíše jakousi podivně hororovou podívanou s romantickou zápletkou. Hudba stagnuje bohužel na minimum. Přestože z Hrubínova díla a přímo pod Hrubínovým dohledem se čerpalo měrou hojnou, na rozdíl od básně ve mě nevzbouřilo filmové zpracování pražádné emoce. Ovšem na rok 65/66 je to natočeno s maximálním využitím možností tehdejší doby, to je jasné. Kdyby někdo točil toto dílo dnes, přivítal bych v něm více romantického kýče a patosu, to vše ovšem ve vkusné míře. Báseň je to nadpozemská, právě proto asi, je velmi těžké jí převést na filmové plátno.

• 7.11.2009  18:18

Jediné co mě na této genialitě může štvát je, že jí nemám ve své sbírce a v TV se zrovna nepřetrhnou s reprízami.

• 9.3.2013  06:57
    Spartakus (1960)

Přestože mnou ponejvíce adorovaná díla Kubrick stvořil až v době pozdější, nechci a vlastně ani nemohu na tomto jeho velkolepém eposu shledat nějakých chyb. I při takovéto sáhodlouhé stopáži se Spartakus pyšní rutinérským mistrovstvím a poctivou prací v každé své minutě i každém svém detailu. Opravdu hodně je znát, jak moc chtěl dát Kubrick Spartakovi duši a lidský rozměr jeho poslání. A to se mu i přes některé málo uvěřitelně pojaté sociální aspekty jeho tažení koneckonců velice povedlo. Velkolepá finální bitevní scéna je i 52 let po svém vzniku mocnou podívanou, před kterou blednou mnohá moderní díla. Přichází Spartakus - člověk který měl sen. Až do hořkého konce.

• 21.12.2015  09:52
    Vláček Kolejáček (TV film) (1959)

Kult!

• 23.5.2011  23:48

Rum, Kontušovka, Čert...Jeřabinka, Ořechovka, Višňovka a Vanilková!!!!

• 4.12.2008  13:30
    Jan Žižka (1955)

Škoda toho, že z toho dýchá politická agitka tak markantním způsobem. Je to věc, která to z dnešního pohledu velmi shazuje. Bohužel, doba byla prostě taková. Zase na druhou stranu to má určité klady, které mohly vzniknout jedině za takovýchto podmínek. Kupříkladu jistá epičnost velkých davových scén. Nejsem si jist, zdali by někdo něco takového natočil u nás dnes.

• 4.12.2008  13:29
    Jan Hus (1954)

Není to dokonalé, ale rozhodně výživnější a méně agitující nežli jeho filmový následovník Jan Žižka. S tím, že je to dobré jako učivo dějepisu bych ale byl velmi opatrný. Vše bylo podřízeno době ve které se točilo, to je nesporné.

• 4.12.2008  13:29

Kdyby měli v zemi krále Miroslava skutečně pokrokový systém, vládl by si tam lid sám. Žádného krále, byť by sebevíc lidu naslouchal, by nepotřeboval. To by ovšem potom nemohla být země krále Miroslava. To by potom ovšem nemohl být ani Miroslav sám.

• 9.9.2010  14:44

Film, který předběhl svojí dobu, přestože si z ní nese určitá stigmata.

• 2.12.2008  00:12

No rozhodně jedna z nejlepších komedií s Vlastou Burianem. Mnoho nezapomenutelných a velmi povedených vtipů a scén, které neblednou ani postupem věků. Musím minimálně zmínit scénu s "řezáním palce" při té se člověk opravdu nasměje. Ale celý film je opravdu nadupán skvělými komediálními nápady.

• 7.12.2008  14:34

Opravdový majstrštyk, nevybledlý časem. Toliko povedených gagů se vidí opravdu málokdy. Vlasta Burian to samozřejmě jako hlavní persona táhne kupředu jako hrom. Kdykoliv si to pustím, spolehlivě mě to rozesměje a to je důležité.

• 6.8.2010  12:08

Natočeno je to mistrovsky. Ovšem, že se se při sportovní střelbě střílelo na terče v podobě lidí, to mluví samo za sebe.

• 6.8.2010  12:10

Myslím, že tady dala Leni Riefenstahl skutečně průchod svému talentu a za pomocí tehdy revolučních technik natáčení stvořila toto filmové veledílo plné krásy.

• 10.5.2010  00:29

Jako mnohonásobný čtenář Zolovy předlohy chápu, jak skutečně těžké je solidně zfilmovat La Bête humaine. Obzvláště s možnostmi jaké nabízel film v roce 1938. Slavný syn slavného malíře pan režisér Renoir se toho ujal se ctí. Zachoval sice pouze hlavní dějovou linii a to ještě značně okleštěnou, ale určité chtěné psychologické výpovědi jistě dosáhl. Přesto asi jako poctivý čtenář milující tuto knihu, nebudu a nemohu být úplně spokojen. Ovšem čvrtou hvězdičku přidávám z lásky k železnici (kniha jí je naprosto prodchnuta), kteréžto dal Renoir opravdu hodně prostoru v podobě pěkných záběrů z lokomotivy.

• 5.8.2010  22:00
    Triumf vůle (1935)

Ať žije vrchol filmové propagandy. Tím co nám ukazuje si obdiv zaslouží. Hypnotizující obludnost a zrůdnost vyplouvá na povrch skrze projevy Adolfa Hitlera, jenž sice jen sype z rukávů klišé nejhrubšího zrna, ale i to se může stát mocným, když vám v odpověď burácí hlasy statisíců. Velikost tohoto díla však není v tom kdo jej natáčel, ale v tom co snímá. Zkuste si ho zhlédnout a oprostit se přitom od morálních předsudků. Tohle dýchá něčím neskutečným.

• 23.1.2010  13:36

To se nám v roce 1933 rozjeli s pěkně epickou záležitostí. Možná je však ta stopáž až příliš předimenzovaná a příběhu to škodí. Roztomilá naivita k dílům z těchto let patří, to by mi nevadilo. No a mladá Lída Baarová to je skvost samozřejmě, ať už v negližé nebo v plavkách.

• 6.1.2010  23:14

Ztvárnění snů Salvadora Dalího made in 1929? Nekutečné, až mi z toho běhal mráz po zádech. Co k této bizarnosti více říci? Zhlédněte!

1 5 8 12 13 14 15 následující >>