RHK

okres Ostrava
info, žebříčky a trailery

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73
    • 9.5.2017  22:36

Spíše průměrný Eastwoodův film, což je ale obecně u filmu vysoký nadstandard. Antihrdina novinář Everett svým čichem na pravdu odhalí pachatele vraždy, za kterou čeká za pár hodin na popravu nevinný černoch.

• 20.3.2017  12:31
    Pasažéři (2016)

Vesmírní Pasažéři mají sice kvalitní vizuál, ale scénář vyplněný vatou prostě není dost dobrý ani akční, aby film po značnou část doby trochu nenudil. Film mi přišel jako slabší zato vesmírná variace na Robinsona Crusoe, nebo Trosečníka, s tím, že Chriss Pratt není Tom Hanks a režisér Tyldum bohužel rozhodně není Zemeckis.

• 5.3.2017  00:03
    Kód Enigmy (2014)

Pravdivý příběh autistického matematika Alana Turinga, který vyhrál druhou světovou válku.

• 4.3.2017  23:58
    Výměna (2008)

Na tři Oscary nominovaná Výměna od Clinta Eastwooda je pravdivým příběhem matky v L.A., které unesou syna a poté je ona sama pronásledována prohnilou policií, která udělala řadu chyb. Dobře natočeno, sledoval jsem ten příběh bez dechu.

• 25.2.2017  23:21

Brad Pitt exceluje v roli velitele amerického tanku v Německu 1945 - dobrá psychologie i těžká řežba. Mladičký Logan Lerman se zase přerodí z křesťana ve vojáka. Skvělý a uvěřitelný válečný film.

• 28.1.2017  22:54
    Elle (2016)

Úspěšná majitelka firmy vyrábějící softwarové hry si hraje s ohněm, když vystopuje neznámého sadistického násilníka, který ji v masce přepadl. Netradiční drama v režii Paula Verhoevena připomíná trochu jeho slavný Základní instinkt, ale chybí mu více napětí a přebývá dialogů.

• 4.12.2016  23:24

Také pod názvem Valdez dvojí krve nebo Valdez, míšenec. Výborný Bronson v roli kovboje krotícího mustangy s ještě divočejší krví, než má on sám. Samotář Valdéz vychovaný indiány se stará jen o koně, než se u něj zastaví mladík Jimmy hledající práci. Příjemný Sturgesův western se slabším scénářem a dobrou atmosférou.

• 19.11.2016  17:57

Svět kouzel Rowlingové z jiné strany, výtečné nápady a fantazie, o trochu slabší akce v 1.části, druhá je už nadupaná. Líbilo se mi to, i když Pán prstenů ani HP3 to není (abych jmenoval známé fantasy).

• 13.8.2016  01:14

Oscarová love story mezi sicilsko-americkým mafiánem a jeho ženou polského původu v prostředí newyorské mafie v lehce parodizující režii Johna Hustona.

• 25.6.2016  16:14

Asi nejlepší verze Tří mušketýrů se známými herci, spoustou soubojů, velkou porcí romantiky a humoru.

• 12.6.2016  19:01
    Past (1996)

Špičkový film z mafiánského prostředí s výbornou režií bratrosester Wachowských a výborným napětím. Dvě pohledné lesby připraví svou vlastní verzi Podrazu.

• 12.6.2016  18:37

Spíše dobrodružný než válečný film ze druhé světové. Film některými úvodními scénami navazuje na úspěšný válečný snímek Kam orli nelétají, je zde občas cítit i britský humor. Němce hrají zde prvotřídní herci - rozevlátý Sutherland irského zrádce, Michael Caine velitele německého komanda plk. Steinera, možná ještě lepší Duvall plánovače operace jednookého plk. Radla. Obzvlášť musím vyzvednout mně málo známého Donalda Pleasence jako mrazivého Himlera, toho si budu dlouho pamatovat. Cílem německé jednotky je unést Winstona Churchilla z vesničky na britském pobřeží, kde má být na plánované návštěvě. Potud vše O.K., ale realizace akce i film samotný v detailech lehce skřípe a místo válečné vřavy zde máme, možná vinou malého rozpočtu na výpravu, spíše divadelní představení. Jindy výborný režisér Sedmi statečných John Sturges dostal z trochu roztěkaného scénáře ve svém posledním filmu již jen průměrný snímek. Zato s výtečnými výkony herecké elity, to byla velká paráda.

• 12.6.2016  01:11

Slušný filmový hold konzervativní Železné lady, výborná Meryl Streep, ale asi šlo z námětu dostat víc napětí a zvratů.

• 5.6.2016  15:37
    Méďa (2012)

Hrozná kravina. Ale docela veselá :D

• 29.5.2016  23:35

Americký sniper je kombinací válečného filmu z Iráku a psychologického z USA. Psychologické filmy ani příběhy z islámského světa rád nemám, přesto byl tento pozdní Eastwoodův film pro mne dobrou a kvalitní podívanou.

• 22.5.2016  20:35

Výborný špionážní Spielbergův thriller dle scénáře bratří Coenů a na základě skutečných událostí. V hlavní roli tvrdohlavý právník "stojící muž" v podání Toma Hankse, v pozadí studená válka, strach z jaderných zbraní a Berlínská zeď.

• 23.4.2016  19:03

Výborné a chytře natočené, s nevšedním extra širokoúhlým formátem. Škoda jen té neprostříhané ukecané první půlky filmu. Druhá půlka už byla Tarantinovský krvavý pulp western :D

• 6.4.2016  00:03
    Tatínek (2004)

Krásný pohodový film o Zdeňku Svěrákovi, kterého mám rád.

• 6.3.2016  15:10

"Žádný hašiš na Vánoce." Ani tenhle divný film.

• 5.3.2016  18:55
    Ponorka Hunley (TV film) (1999)

Průměrný film s technickým bonusem prvního útoku ponorky a to ve válce Severu proti Jihu, s několika emotivními scénami. Výborná je scéna s ponorkou na dně s nefunkčním čerpadlem, nebo třeba bombardování divadla a společné písně Jižanů.

• 20.2.2016  22:24

Výborná Cate Blanchett podruhé v roli královny Alžběty I. Ostatní postavy jsou trochu šedší, výraznější je ještě Clive Owen v roli námořního kapitána. Film trochu popisně vykresluje období střední vlády Alžběty, popravu Marie Stuartovny a válku s mocnou španělskou Armadou. Jen tomu chybí trochu více kumštu, zato je třeba pochválit kostýmy.

• 19.2.2016  23:32

Takový kratší ruský Kmotr nebo Skrytá identita, pokud bych měl Východní přísliby popsat jednou větou. Stejně jako u Kmotra je jeden film nedostačující pro popis celého potenciálního děje, podobně i herci jsou výborní - zde Naomi Watts a Viggo Mortensen. Hvězdami tetovaní vorové v zakoně, zklamání ruského kmotra ze svého syna, mrtvá čtrnáctiletá rodící dívka, krev, podřezaná hrdla a uřezané prsty. Další dvě hodiny mi chyběly...

• 13.2.2016  22:23

Výborný historický film o vojenské podpoře USA vesničanům v Afghánistánu v době války se Sověty. Tom Hanks jako nasraný senátor lobbující za dodávky protiletadlových střel, Julia Roberts jako jeho přítelkyně a Philip Seymour Hoffman coby expert CIA na Afghánistán, takže skvělé je i obsazení. Film má spád a přináší mně dosud neznámé informace o historickém paradoxu, kterak Afghánci vyhnali nejprve Sověty a mimo rámec filmu o pár let později později zase Američany...

• 18.1.2016  22:14

Bum, bum, bum. Bum, bum. Bum, bum, bum. Plno akce, maličko srandy, akční hvězdy, dál už nic.

• 17.1.2016  19:14

Historie konce Římské říše pro teenagery. Spousta dobrodružství, racionální základ - a filmově o ničem.

• 30.12.2015  23:57
    Muž z Ria (1964)

Již hodně zastaralý dobrodružný předchůdce Indiany Jonese, s Belmondem v hlavní roli. Ten běhá a běhá a běhá, občas dostane ránu a zase běhá.

• 19.12.2015  00:28

Skandinávská předloha dokonalého Fincherova remaku. Tento originál je možná o fous méně surový a o trochu méně mrazivý než následný remake, ale i tak jde o výbornou krimi. A představitelka hlavní ženské role hackerky Noomi Rapace má ty správné koule a místy mi připomínala Brutální Nikitu.

• 13.12.2015  20:00
    Šarlatový a černý (TV film) (1983)

Výtečný Gregory Peck v roli vatikánského monsignora vs. Christopher Plummer v roli šéfa gestapa ve válečném Římě roku 1943. Duchovní kuráž při záchraně válečných zajatců versus nacistická zběsilost. Hodně dobrý válečný film. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=NgRxWrlMCOA

• 13.12.2015  19:57

Moc hezký a dojímavý příběh o otcovství. Jen kdyby to tak chodilo i v běžném životě. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.

• 11.12.2015  12:26
    Letci z Tuskegee (TV film) (1995)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Výtečný válečný film o prvních černošských letcích za USA ve druhé světové, o rasismu, o touze se prosadit. Dobře natočeno, napínavé, řada leteckých scén. Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=lo5Tyi0-WUo

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 55 73