hell_boy

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 29.7.2019  12:15
    Hellboy (2019)

Po hodně dlouhé době velice příjemné překvapení. Podle stávajících hodnocení jsem čekal velký průšvih, ale dostal jsem Hellboye přesně takového, jako jsem si přál. Jízda po celou stopáž bez hluchých míst, celé je to záměrně přitažené za vlasy, ale přitom film zůstává temný, chvílemi až morbidně nechutný (Rko vytěžené opravdu na maximum) a hlavní postava je vtipná správným neinfantilním způsobem. Nečekal bych, že si někdo troufne adaptovat komiks tímto způsobem, který je IMHO o dost věrnější než soft verze od Del Tora ... jen to hold každý neskousne. PS1: Milu jsem neviděl více než 10 let a velice příjemně překvapila. PS2: Při scéně s babou Jagou mi běhal mráz po zádech, což se mi nestává ani u hororů, palec hore

• 26.4.2019  09:15

Varuji, možná budu lehce spoilerovat!!! Velké zklamání ... i když jsem to lehce tušil. Kdyby celá linka skončila v minulém filmu, byl bych vlastně hodně spokojený, protože to, jak jsem se cítil po konci předchozího dílu bylo násobně silnější než cokoli si událo v Endgame. Dle očekávání tvůrci moc nevěděli, jakým způsobem zvrátit konec předchozího filmu a tak vytáhli to nejtrapnější klišé s cestováním v čase. Připadalo mi, že sami z toho nebyli kdovíjak odvaření a tak je začátek filmu hodně rychle prostříhaná sekvence scének, která ve výsledku nic nevysvětlí a jen vrší podivné události na sebe (cpt. Marvel, krysa, new Hulk, ...) ... celé to pak začne hrát na nostalgickou strunu z předchozích filmů, k tomu i docela vtipnou formou, která nesklouzává do topornosti jako v posledních Strážcích galaxie a vlastně je to docela fajn ... bohužel epické finále mi přišlo hrozně nepřehledné, neosobní a chvílemi i nesmyslné ... závěrečný nechutně dlouhý patos byl asi nutný, finální časový paradox s cpt. Americou už jen jako třešnička na dortu. Pro mě jednoznačně nejslabší Avengers a celkově jedna z nejslabších Marvelovek. PS: Hodnocení co film má mě udivuje a přijde mi, že jsem se zbláznil, ale dlouho se mi nestalo, že bych se v kině chvílemi nudil, takže není zbytí.

• 3.2.2019  22:51
    Aquaman (2018)

Bože proč? Zajímavý svět, charismatický hlavní hrdina, výborné zpracování ... a přece "blbost jak mraky". Naprosto tupý scénář, kde už po pár minutách víte, co se bude zbytek filmu dít a jak to celé dopadne, vem čert, ale to neuvěřitelně patetické zpracování plné nekonečných zpomalovaček a rádoby vážných monologů / dialogů, to vše navíc vygradováno monumentální hudbou ... no, nepamatuju, kdy mi při sledování filmu bylo naposled tak trapně. Veliké zklamání.

• 22.4.2018  20:44
    Annihilation (2018)

Film bych rozdělil na části, takové ty klasické slohové zápletka - vyvrcholení - rozuzlení: 1. Atmosférický začátek, který i díky Natálce buduje výbornou atmosféru a pocit, že tohle bude fakt super - jasných 5 hvězd, 2. Sklouznutí do klasického béčkového výplachu, kdy se skupinka velmi inteligentních vědkyň vydává na výpravu ověšená vojenským vybavením včetně automatických zbraní, ze kterých neumí (krom Natálky) ani jedna střílet. Holčiny po cestě potkají pár znepokojivých věcí , které vyřeší buď zběsilou střelbou nebo hysterickým záchvatem ... taková ta hororová klasika, člověk sice kroutí hlavou, ale nenudí se, 3 hvězdičky 3. Rozuzlení příběhu, snaha o objasnění záhady navíc završená hodně "divnou" a hlavně hodně dlouhou závěrečnou scénou, u které jsem měl nutkání film vypnout a dál se netrápit... nakonec jsem to sebezapřením vydržel, ale v ten okamžik jsem se dostal s hodnocením na odpad! ... nakonec dávám jednu hvězdičku ze soucitu a s tím, že jsem možná jen nepochopil "co tím chtěl básník říci".

• 20.3.2016  13:21

Ne. Tohle fakt ne. Film, který je hloupý stejně jako nudný. Opravdu nechápu (ani po přečtení velké řady komentářů), co se lidem na tomto snímku líbí natolik, že zde má 82%. Většina filmu jsou jen záběry na funícího a hekajícího Lea, který si občas (asi aby divák neusnul) střihne nějakou scénku, kterou by záviděl i Chuck Norris...na pořadu dne tak máme válení sudů s medvídkem, skok plavmo ze srázu, zimní rafting bez raftu.... Druhá "dějová" linka s indiány šla taky mimo mě a kdyby ve filmu nebyla, vůbec nic by se nestalo. Korunu tomu nasadí závěrečná hra na honěnou, kterou jsem bral jen jako úsměvné samoúčelné prodlužování mučení diváka. Zabitý večer.

• 8.1.2016  12:06

Kompaktnější než první díl, kulisy a celková postapo atmosféra super, ale dějově je to pořád hrozně nevyrovnané. Nemá to hlavu ani patu, nějaké náznaky a pokusy o vysvětlení toho, co se děje tam sice jsou, ale nadělají ve výsledku víc škody než užitku. Přesto jsem zvědavý na pokračování. 60%

• 4.12.2015  12:19
    Rezistence (2015)

Podobně jako jednička je to koukatelné ale hloupé. Navíc tomu nasadilo korunu závěrečné překvapivé rozuzlení, které je sice "silné", ale logiku by v něm nenašla ani celá frakce sečtělých...kupodivu jsem ale díky tomu docela zvědavý na finále (i když značně škodolibě, protože z tohoto průjmu kuličku nikdo neudělá)

• 4.12.2015  12:09

Nakonec to není takový průšvih, jak bych čekal dle ohlasů. Herecké obsazení mi nijak extra nevadilo a první dvě třetiny filmu, kde se vlastně nic podstatného neděje, mě docela bavily. S akčním závěrem už to bylo podstatně horší. Je neuvěřitelně nahuštěný (za 20 minut je po všem) a finální souboj je hloupý až komický. Ve výsledku na mě film působil spíše jako slušný pilot k seriálu, ale kvůli zrušenému pokračování brečet nebudu.

• 1.9.2015  19:58

Šílený film s brilantním zpracováním...ale na můj vkus až příliš "divný" a "prázdný", připomínající spíše dlouhý herní trailer z Borderlands. Z nějakého důvodu šel film trochu mimo mě, ač jsem se nenudil. 65%

• 11.5.2015  14:44
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Takřka dokonalý seriál s jedinou slabinou, kterou je právě řešený případ. Ústřední postavy detektivů jsou výborně napsané a ještě lépe zahrané (hlavně Matthew McConaughey je neuvěřitelný), dialogy této dvojice, netýkající se případu jsou brilantní, stejně jako vedlejší dějové linky. Paradoxně nejslabší částí je tak samotný případ sériového vraha, který se sice v úvodu tváří zajímavě, ale v průběhu seriálu se takřka nikam nehne, detektivové přešlapují na místě a řeší pořád dokola stejné věci. Závěrečné rozuzlení mi pak přišlo vyloženě slabé a hlavně poměrně hloupé (na poměry takto inteligentně se tvářícího seriálu). Opravdu škoda. Nezbývá než se těšit na druhou sérii. 80%

• 3.3.2015  11:00
    Stmívání (2008)

Tak jsem konečně viděl Twilight. Po skoro sedmi letech od premiéry, v televizi s českým dabingem...a očekávaný odpad! se nakonec nekoná. Film je sice hloupoučký jak jen to jde, romantické scény a dialogy ústřední dvojice jsou naprosto tragické, Kristen Stewart je až neuvěřitelné dřevo (před Stmíváním jsem ji měl možnost vidět v novější Sněhurce, kde teda byla ještě o poznání tragičtější) a v chování hlavních postav najde nějakou logiku jen masochista...ale přesto jsem se celé dvě hodinky bavil. Nevím jestli je to tím, že Pattinson herecky nezaostává, vedlejší postavy jsou docela sympatické, nebo je to prostě jen lehce odlišným pohledem na upírskou látku, ale něco mě na téhle slátanině zaujalo a rád kouknu na pokračování (i když knize se budu nadále vyhýbat jako čert kříži)

• 3.3.2015  10:39
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

První série měla dobře našlápnuto, druhá taky bavila, ale během třetí série mě seriál začal hrozně nudit. Několik dílů po sobě se vůbec nic neděje, aby se udál nějaký malý posun v ději a následovalo zase několik hluchých dílů. K tomu mě neuvěřitelně vytáčí postave Jesseho, která mi hrozně leze na nervy. Ve výsledku už od prvního dílu je seriál jenom o tom, co Jess pohnojí, Walt to nějak vyřeší, aby to mohl Jess zase podělat...a tak pořád dokola...dokola......dokola.........třetí série nedokoukaná a seriál uložen k ledu.

• 9.2.2015  10:59

2/3 filmu jsou staré dobré Sin City se vším, co mě uchvátilo na prvním díle. Želbohu povídka kolem Nancy je hodně těžkopádná a do Města hříchu mi nějak neseděla...a její závěr byl vyloženě slabý. Tak či onak se ale jedná o prvotřídní zábavu se skvělými hereckými výkony. 85%

• 2.2.2015  13:19

Po hodně dlouhé době animák, který mě dokázal upřímně rozesmát a rád ho uvidím znova. 85%

• 19.1.2015  09:58
    Zmizelá (2014)

Po delší době film, u kterého nevím, jestli se mi vlastně líbil nebo ne. Po poměrně nudném a utahaném úvodu dostane scénář obrátky plné nečekaných zvratů a silných scén. Zakončení je následně taky vkusné (závěrem se dal snímek velice lehce "zabít", díkybohu se nestalo) a Fincher opět ukazuje, že je bravurní "řemeslník" a po režijní stránce není filmu co vytknout, stejně jako hereckým výkonům. Otázkou pro mě pak zůstává, zda film, během jehož sledování mi není příliš dobře (mrazení v zádech a stažený žaludek) a tento stav přetrvá i docela dloho po závěrečných titulcích (docela blbě se usínalo), mám považovat za dobrý.

• 6.1.2015  14:14
    Gravitace (2013)

V prvé řadě musím upozornit na to, že jsem film viděl až teď v televizi na HBO a věřím, že dojem z kina ve 3D musí být o poznání lepší. Přesto si myslím, že na dobrý film nestačí kinový WOW efekt. Gravitace je pro mě jeden z nejhloupějších filmů posledních let a vůbec nejhloupější film roku 2014. Děj by stěží obstál v počítačové hře ("vítej hrdinko, rozbila se ti lodička, musíš se vrátit na zemi a nezapomeň po cestě proplachtit všechny checkpointy na oběžné dráze"), to vše proložené patosem takového kalibru, že mi bylo blivno ("moje čtyřletá dcera mi umřela, když si hrála na maminku a spadla na hlavu"), o logických paradoxech ("jsem traumatizovaná psychicky narušená vědkyně, navíc značně neschopná, ale stejně mě amíci nechají volně poletovat ve vesmíru") a dosti podivně fungujících fyzikálních zákonech nemluvě. Závěr už je pak jen třešnička tohodle na oko pohledného, ale červy prolezlého dortíku. Jedna hvězdička za George, který mě alespoň chvílemi bavil.

• 5.1.2015  10:17

V jednom je Labyrint unikátní kousek. Nepamatuju, že bych někdy viděl film, který v mých očích v první čtvrtině vypadá skoro na 5*, aby následně mé nadšení začalo čím dál strměji upadat až k naprosto odpadnímu závěru. Pachuť po dokoukání lehce vyprchala a kvůli první polovině 60%.

• 5.1.2015  10:10
    Divergence (2014)

Nemastný neslaný dvojník Hunger Games. Několik dobrých nápadů a povedených scén je proloženo hluchými nesmyslnými pasážemi s debilními dialogy, ale ve výsledku to jde dokoukat i přes poměrně dlouhou stopáž. 60%

• 1.12.2014  10:55

Děj je předvídatelný, postavy hloupě černobílé, ale přesto jsem se královsky bavil a těším se na pokračování. 85%

• 13.10.2014  09:40

Sestupná tendence transformerů, kdy každý další díl byl o hodně horší než díl předchozí, je díkybohu zastavena. Přesto čtvrtý díl není žádný zázrak a ve výsledku se jedná jen o sérii hrozně monstrózních (a většinou i zábavných) akčních scén, které jsou ale vesměs naroubovány na "příběh" zcela uměle a bez nějakého logického vysvětlení. Příště by to chtělo o hodinu zkrátit a u scénáře trochu přemýšlet. Ve výsledku lepší než trojka, ale ne o moc. 65%

• 13.10.2014  09:31

Docela tradičně nebylo velké očekávání naplněno. Film je to zábavný, výborně natočený a zahraný, ale scénář i přes dobrý nápad není zrovna vrcholem geniality a hlavně závěrečná cca půlhodinka kulhá na obě nohy nejen v logice, ale želbohu i v zábavnosti. 75%

• 15.9.2014  09:36
    G. I. Joe (2009)

Je to stejně hloupé jako zábavné (t.j. hodně). 80%

• 12.9.2014  09:57
    Sněhurka a lovec (2012)

Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku za Charlize a Chrise, kteří mezi ostatními neherci v čele s tragickou Kristen Stewart (nechápu jak se tohle dřevo mohlo prosadit) září jako supernova, ale čím víc se blížil konec, tím větší utrpení jsem před televizí prožíval a když se na obrazovce objevila sněhule ala johanka z Arku, nic víc než odpad! nepřipadalo v úvahu. Naprosto debilní dialogy, absence alespoň elementární logiky (i sebeblbější animované seriály dávají větší smysl) a k tomu naprosto tupý, nesmyslný a nudný příběh. Nikdy více.

• 8.9.2014  11:06

!!! POZOR SPOILER!!! Po třetím Ironmanovi další zklamání, ač o něco menší (asi o tu jednu hvězdičku). Trochu mě rozladilo, že skokem do minulosti se vlastně zrušila známá budoucnost, čímž se první 3 díly série vůbec nestaly. Sice je to dobrý nápad jak restartovat sérii, ale na mě to spíše působí jako snaha o ulehčení práce na dalších dílech, protože není nutné logicky navazovat, je možné oživit mrtvé postavy apod. Druhou věcí, co mi hlava nebere, je cesta, kterou se k této nové budoucnosti došlo. Cestování v čase je plné paradoxů a pokaždé se dá najít plno nelogičností a děr ve scénáři, přesto je možné velkou část těchto paradoxů eliminovat, ideálně tím, že se vyhýbáte situacím, které je přináší. Velice slušně si s tím třeba poradily ve všech třech dílech Terminátora, ale v nopvých X-men se to opravdu nepovedlo. Přeskoků do budoucnosti (mimochodem právě v ní se odehrávají nejefektnější akční scény) je sice poskromnu, ale přesto každý z nich nadělá hromadu paradoxů - v prvé řadě Logan zasahuje do minulosti od začátku tak výrazně, že by se budoucnost vyvíjela diametrálně odlišně už od vysvobození Magneta...přesto při prostřihu do budoucnosti nenastane jediná změna a budoucnost úplně zmizne až po jiné scéně, WTF? Další věc, kterou jsem nepobral je úplný závěr, kdy si Logan pamatuje starou minulost, ale nepamatuje si minulost novou...ať jsem se snažil sebevíc, nenapadlo mě jediné sebeujetější vysvětlení, jak k tomu mohlo dojít (pokud to někdo pobral, tak prosím o vysvětlení do zpráv, budu Vám vděčný) a tak se mé lehce rozporuplné pocity ještě více prohloubily. Tak či onak se jedná o velice zábavnou podívanou, které by ovšem slušelo, kdyby se nesnažila tvářit za každou cenu inteligentně. 75%

• 1.9.2014  16:18
    Vinaři (TV seriál) (2014)

Párkrát jsem se dokonce zasmál (stydím se), ale jinak na mě první díl moc dojem neudělal. Že je to notně přestřelené, mi ani tak nevadí, ale že to má formu ala Kameńák, to už se rozdýchává o dost hůře. Zatím to vypadá na další "průser".----- Druhý díl o něco lepší, ubylo trapných vtipů a přestřelených scén, ale pořád tomu chybí něco, co by člověka donutilo pustit si další díl. Vidím to na poslední šanci u třetího dílu.-----Tak ani třetí díl laťku nikam nezvedl, ale z nějakého podivného důvodu mě to začalo bavit. Nevím, jestli je to tím, že u Toho můžu (musím?) úplně vypnout a nebo občasným ustřeleným vtípkem (dochucení vína pálenkou z placatice, hell yeah!), ale prostě jsem si na zakončení víkendu s touhle kravinou zvykl.

• 11.8.2014  14:13

Od Avengers suveréně nejlepší Marvelovka, možná i jedna z nejlepších vůbec. Po prvním dílu neuvěřitelný kvalitativní skok. Vynikající, skvělými akčními scénami napěchovaný scénář, skvělé a bravurně zahrané hlavní i vedlejší postavy (opět si neodpustím vyzdvihnout Scarlett, která je jako zrzka naprosto k sežrání) a k tomu poměrně povedený konec. Konečně zase jedna komiksárna, která se nebojí jít svou cestou. Nemám jedinou výtku. 5*.

• 4.8.2014  13:01

Stejně jako u prvního dílu k plnému hodnocení chybí trocha té originality, nějaký nápad, co by nového Spidermana vytáhl ze škatulky tuctových komiksových adaptací s předem nalajnovaným scénářem. Technická stránka filmu je výborná, snímek nemá, i přes dlouhou stopáž, žádná vyloženě hluchá místa a po celou dobu mě bavil. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí i záporák s tváří Jamieho Foxxe, který udělal z Electra jednoho z nejzajímavějších záporáků novodobých komiksových adaptací. No a jako bonus docela překvapivá a nezvyklá tečka. Přesto by to chtělo něco navíc. 80%

• 18.7.2014  13:42

Jedním slovem: MAZEC. Vlastně nemám co bych vytknul. Žánrovka, která hravě strčí do kapsy většinu současné akční produkce.

• 14.7.2014  15:46

Ani moc nevím, proč mě to nechytlo tak jako první 300. Jediné, co mě napadá, je casting té kladné řecké strany, protože jak hlavní hrdina, tak všichni jeho "poskoci" jsou neuvěřitelně toporní a nepřesvědčiví. Oproti charizmatickému Butlerovi neuvěřitelný úpadek na tom nejdůležitějším postu. Díkybohu za Evičku, která kupodivu hrála jestě líp než vypadala a její postavu tak považuju za nejvýraznější klad filmu, spolu s nesporně dobře odvedenou technickou stránkou, kdy stříkající krev a létající končetiny nepůsobí komicky a celkově se na akční pasáže (včetně jedné trochu jinak *akční*) docela dobře kouká.

• 3.6.2014  16:15
    Revival (2013)

Od dob Pelíšků první český film, který si rád pustím znova. Děkuji.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9