Divergence (2014)

Nemastný neslaný dvojník Hunger Games. Několik dobrých nápadů a povedených scén je proloženo hluchými nesmyslnými pasážemi s debilními dialogy, ale ve výsledku to jde dokoukat i přes poměrně dlouhou stopáž. 60%

Úsvit planety opic (2014)

Děj je předvídatelný, postavy hloupě černobílé, ale přesto jsem se královsky bavil a těším se na pokračování. 85%

Transformers: Zánik (2014)

Sestupná tendence transformerů, kdy každý další díl byl o hodně horší než díl předchozí, je díkybohu zastavena. Přesto čtvrtý díl není žádný zázrak a ve výsledku se jedná jen o sérii hrozně monstrózních (a většinou i zábavných) akčních scén, které jsou ale vesměs naroubovány na "příběh" zcela uměle a bez nějakého logického vysvětlení. Příště by to chtělo o hodinu zkrátit a u scénáře trochu přemýšlet. Ve výsledku lepší než trojka, ale ne o moc. 65%

Na hraně zítřka (2014)

Docela tradičně nebylo velké očekávání naplněno. Film je to zábavný, výborně natočený a zahraný, ale scénář i přes dobrý nápad není zrovna vrcholem geniality a hlavně závěrečná cca půlhodinka kulhá na obě nohy nejen v logice, ale želbohu i v zábavnosti. 75%

G. I. Joe (2009)

Je to stejně hloupé jako zábavné (t.j. hodně). 80%

Sněhurka a lovec (2012) odpad!

Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku za Charlize a Chrise, kteří mezi ostatními neherci v čele s tragickou Kristen Stewart (nechápu jak se tohle dřevo mohlo prosadit) září jako supernova, ale čím víc se blížil konec, tím větší utrpení jsem před televizí prožíval a když se na obrazovce objevila sněhule ala johanka z Arku, nic víc než odpad! nepřipadalo v úvahu. Naprosto debilní dialogy, absence alespoň elementární logiky (i sebeblbější animované seriály dávají větší smysl) a k tomu naprosto tupý, nesmyslný a nudný příběh. Nikdy více.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

!!! POZOR SPOILER!!! Po třetím Ironmanovi další zklamání, ač o něco menší (asi o tu jednu hvězdičku). Trochu mě rozladilo, že skokem do minulosti se vlastně zrušila známá budoucnost, čímž se první 3 díly série vůbec nestaly. Sice je to dobrý nápad jak restartovat sérii, ale na mě to spíše působí jako snaha o ulehčení práce na dalších dílech, protože není nutné logicky navazovat, je možné oživit mrtvé postavy apod. Druhou věcí, co mi hlava nebere, je cesta, kterou se k této nové budoucnosti došlo. Cestování v čase je plné paradoxů a pokaždé se dá najít plno nelogičností a děr ve scénáři, přesto je možné velkou část těchto paradoxů eliminovat, ideálně tím, že se vyhýbáte situacím, které je přináší. Velice slušně si s tím třeba poradily ve všech třech dílech Terminátora, ale v nopvých X-men se to opravdu nepovedlo. Přeskoků do budoucnosti (mimochodem právě v ní se odehrávají nejefektnější akční scény) je sice poskromnu, ale přesto každý z nich nadělá hromadu paradoxů - v prvé řadě Logan zasahuje do minulosti od začátku tak výrazně, že by se budoucnost vyvíjela diametrálně odlišně už od vysvobození Magneta...přesto při prostřihu do budoucnosti nenastane jediná změna a budoucnost úplně zmizne až po jiné scéně, WTF? Další věc, kterou jsem nepobral je úplný závěr, kdy si Logan pamatuje starou minulost, ale nepamatuje si minulost novou...ať jsem se snažil sebevíc, nenapadlo mě jediné sebeujetější vysvětlení, jak k tomu mohlo dojít (pokud to někdo pobral, tak prosím o vysvětlení do zpráv, budu Vám vděčný) a tak se mé lehce rozporuplné pocity ještě více prohloubily. Tak či onak se jedná o velice zábavnou podívanou, které by ovšem slušelo, kdyby se nesnažila tvářit za každou cenu inteligentně. 75%

Vinaři (2014) (seriál)

Párkrát jsem se dokonce zasmál (stydím se), ale jinak na mě první díl moc dojem neudělal. Že je to notně přestřelené, mi ani tak nevadí, ale že to má formu ala Kameńák, to už se rozdýchává o dost hůře. Zatím to vypadá na další "průser".----- Druhý díl o něco lepší, ubylo trapných vtipů a přestřelených scén, ale pořád tomu chybí něco, co by člověka donutilo pustit si další díl. Vidím to na poslední šanci u třetího dílu.-----Tak ani třetí díl laťku nikam nezvedl, ale z nějakého podivného důvodu mě to začalo bavit. Nevím, jestli je to tím, že u Toho můžu (musím?) úplně vypnout a nebo občasným ustřeleným vtípkem (dochucení vína pálenkou z placatice, hell yeah!), ale prostě jsem si na zakončení víkendu s touhle kravinou zvykl.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Od Avengers suveréně nejlepší Marvelovka, možná i jedna z nejlepších vůbec. Po prvním dílu neuvěřitelný kvalitativní skok. Vynikající, skvělými akčními scénami napěchovaný scénář, skvělé a bravurně zahrané hlavní i vedlejší postavy (opět si neodpustím vyzdvihnout Scarlett, která je jako zrzka naprosto k sežrání) a k tomu poměrně povedený konec. Konečně zase jedna komiksárna, která se nebojí jít svou cestou. Nemám jedinou výtku. 5*.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Stejně jako u prvního dílu k plnému hodnocení chybí trocha té originality, nějaký nápad, co by nového Spidermana vytáhl ze škatulky tuctových komiksových adaptací s předem nalajnovaným scénářem. Technická stránka filmu je výborná, snímek nemá, i přes dlouhou stopáž, žádná vyloženě hluchá místa a po celou dobu mě bavil. Za vyzdvihnutí rozhodně stojí i záporák s tváří Jamieho Foxxe, který udělal z Electra jednoho z nejzajímavějších záporáků novodobých komiksových adaptací. No a jako bonus docela překvapivá a nezvyklá tečka. Přesto by to chtělo něco navíc. 80%