žvanimírek

žvanimírek

Martin W

Německo

20 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Zvíře (1977)

  Přesně takhle mám Belmonda nejraději! Famozní štramák, kterej se s ničím nesere a z ničeho si nedělá těžkou hlavu. Zvíře je film plnej vtipu a krásnejch lidí v čele s Raquel Welch, kteří vytvořili nezapomunetelné filmové charaktery a díky kterým se i u dvacátého shlédnutí královsky bavím. Nejde se nesmát, když na scénu vyskočí teplouš Bruno Ferrari, rozbitej kaskadér s vofáčovanou hnátou nebo vopičák s Panzani v tlamě...Troufám si napsat, že Zvíře je film bez chyby, již zmíněné skvělé herecké výkony jsou podpořeny dobrým scénářem a všechno podrthne záverečná melodie, která mi zní v uších ještě ted. Belmondo je zvíře!

 • poster

  Půlnoc v Paříži (2011)

  Woody je klasik. Po slabším roce 2010 Allen vymyslel opět pětihvězdovej film, kde si v těle Owena Wilsona vystřihnul i hlavní roli. Když si divák u závěrečnejch titulků uvědomí, že ona óda na Paříž uběhla neuvěřitelně rychle, že má chut' ještě chvíli bloudit v romantických uličkách Montmártru a topit se v humoru pana režiséra, je to pravděpodobně známka báječného zážitku a povedeného filmu...

 • poster

  Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

  Dva králové svý doby se potkali na divokém západě a vznikl jeden z nejlepších westernů vůbec! Film, který je možno vidět x-krát a neomrzí, mezi Butchem a Sundancem funguje nepopsatelná chemie, která vás na chvíli "zastaví", osloví, chytne a nepustí!

 • poster

  Prázdniny (2006)

  Oblíbenci z TOPky odpustí, ale já nemohu jinak než za pět a jinak něž umístit The Holiday do TOPky. Nebudu nikomu vymlouvat jejich pocity o přeslazenosti a podprůměrnosti filmu, možná to je i pravda, ale obvykle jednou do roka mívám potřebu se trochu rozněžnit u romantické komedie, trochu se přesladit (abych to pak mohl zabít kulervoucíma kouskama jako The Expandables nebo TF 1,2,3) a tuhle mojí potřebu Prázdniny splnili na jedničku. Je fakt, že dvojice Winslet - Black mě až tak nebavila, ale co tahle dvojička pohnojila, to s přehledem dotáhlo duo Diaz - Law, malebnej domeček Winsletovky, britská zima a zelenej Rover Lawa. Sám se divím, že jsem mezi klady zahrnul Cameron, ale The Holiday působí jako celek tak pohádkově, že ani její čistá profesní ignorace mi nemohla pokazit zážitek.

 • poster

  Láska nebeská (2003)

  Ukažte mi lepší romantickou komedii! Přiznávám, že jsem jejich velkým fanouškem a trochu jim nadržuju, ale to nic nemění na kvalitě Love Actually. Vemte v potaz několik příjemných hereckých výkonů, vánoční čas, krásné propojení několika životních osudů a faktor Richard Curtis. Spojením těchto bodů vznikne film, který hravě strčí do kapsy veškeré své žánrové kolegy Notting Hill počínaje a Four Weddings and a Funeral (a to je co říct!) konče. Love Actually je film pro všechny kategorie diváků, který dle mého názoru nemůže urazit ani ty největší mrzouty a hnidopichy. Doporučuji pustit v předvánočním čase a otevřít si k tomu lahev červeného. Garantuji umocnění zážitku.

 • poster

  96 hodin (2008)

  Nepotřebuje žádný zdlouhavý slovní hodnocení, jedním slovem....."nářez"!!! Hodina a půl akce na jejímž konci je Paříž vyčištěná od Albánců! Když Liam pronesl: "I don't know who you are. I don't know what you want. If you are looking for a ransom, I can tell you, I don't have money. But what I do have are a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career , skills that make me a nightmare for people like you. If you let my daughter go now, that'll be the end of it . I will not look for you. I will not pursue you but if you don't, I will look for you, I will find you and I will kill you", měl sem husí kůži!

 • poster

  Náhradníci (2000)

  Velice dobře poskládaná mozaika vykreslující příběh party amatérů tahnoucí skomírající Washington Sentinels do Play-off a to vše pod taktovkou charismatického Gena Hackmana. The Replacements je tak trochu mojí srdcovkou a zároveň nejoblíbenější sportovní komedií. Mužstvo postavené z charatkerů, drsňáků, mafiánů, blbců a jednoho irského individua (Rhys Ifans) vám zaručeně přiroste k srdci a 118 minut vás bude bavit. Vše je podpořeno libovým soundtrackem.

 • poster

  Moneyball (2011)

 • poster

  Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

  Absolutní krása Fincherova díla tkví ve smyslu pro detail.

 • poster

  Spy Game (2001)