Ďábel (2020)

Atmosféra Lawless a réžia slabšieho "Tarantina". Na jedno pozretie fajn.

Pán tygrů (2020) (seriál)

Skutočné Brickleberry s tigrami ako bonus.

Země bez zákona (2012)

Napätie, alkohol, gangstri, krv a ešte raz napätie. Presne taký je tento vydarený snímok, do ktorého sa po nejakých 15 minútach úplne ponoríte, aj keď je to niekedy drsnejšie pozeranie. Čo sa týka postáv, tak bratské trio je v celku pestré. Večne opitý divoch Howard (Jason Clarke), nezničiteľný Forrest (Tom Hardy) a usmrkaný Jack (Shia LaBeouf), ktorý sa pomaly mení na chlapa. Uvítal by som ale viac Floyda Bannera (Gary Oldman) a o čosi menej Charlieho Rakesa (Guy Pearce), ktorý svojim smiechom trochu pripomína Jokera a ktorý je zároveň asi najväčším záporákom s akým som sa za poslednú dobu vo filmoch stretol. Predstavoval som si trochu veľkolepejšie finále, ale i tak to nezabránilo tomu, že som mal tep 150. Keďže Lawless budem mať v hlave ešte niekoľko dní, tak nemôžem ísť s hodnotením pod 5*.

Sen budúcnosti (2011) (amatérský film)

Na túto ,, amatérčinu“ som narazil náhodou a dokázal som ju dopozerať dokonca. Aj keď sa dá nájsť milión vecí, ktoré sa dajú tomuto snímku vytknúť, vidno tam snahu a nápad a to sa nedá len tak ignorovať.

Bronson (2008)

Bál som sa, že Bronson bude až moc umelecky spracovaný, čo by mi prekážalo. Naštastie sa tak nestalo a pred Hardyho výkonom klobúk dolu. Dlho som sa rozhodoval, či dať tomuto filmu 3 alebo 4*, nakoniec som sa rozhodol pre 3*, pretože bolo tam pár scén, ktoré mohli byť kratšie alebo tam nemuseli byť vôbec. Zároveň je to aj jeden z filmov, ktorý sa nedá pozrieť len tak, ale človek musí mať náladu na niečo z takého špecifického súdka do ktorého Bronson patrí.

Projekt X (2012)

Teenegerská MEGA ,,chľastačka“, ktorá dopláca na až nezmyselne vyhrotené situácie, ktoré síce pobavia, ale niekedy len pokrútite hlavou nad absurdnosťou, ktorú je možné vidieť len vo filme. Aspoň že soundtracky sú dobre vybrané a nie je im čo vytknúť.

Pláž 33 (2012) (pořad)

Toľký rozruch okolo tejto šou robila Markíza a skončilo to ako úplná fraška.

Total Recall (2012)

Niečo ako Ja, robot s nádychom Počiatku, ale predsa je to Total Recall. Priemerná sci-fi jednohubka, ktorá vo mne nič nezanechala a po dopozeraní ihneď vyprchá z hlavy.

Bitevní loď (2012)

Sci-fi vojnová ,,pecka“ , ktorá disponuje kvalitnými efektami... a to je tak všetko. Začiatok naznačoval aký-taký dej. Ten ale začal aj skončil zamilovaním sa hlavného hrdinu, takže podľa mňa sa to dejom ani nazvať nedá. Bolo to len naťahovanie času kým príde to veľké BOOM, ktoré sa najviac očakávalo. Všade sa strieľa, všetko vybuchuje atď. Akciu som si celkom aj užíval, len keď to všetko trvá cez 2 hodiny, tak sa človek už len pozerá každú chvíľu na hodiny, že koľko ešte ostáva do konca toho prázdneho veľkofilmu.

Dokonalý žralok (2007)

Väčšine dokumentov o žralokoch chýba takéto pútavé spracovanie. 4*