HaninaH

HaninaH

Česko

6 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 2.12.2016  19:20

  Filmové zpracování námětu Jeana Webstera Táta Sekáč. Děj filmu se však námětu drží jen okrajově, ke škodě filmu. Místo Judy se zde objevuji sestry, mladší Elizabeth Blair (Shirley Temple) a starší Mary Blair. Bohatý správní rada Edward Morgan si je vezme ze sirotčince, obě sestry hrozně rozmazluje, o studiu ani slovo, holky si rozhodně nedělají starosti, jak se dále živit (na rozdíl od knížky). Sh. Templey sice perfektně stepuje, ale její stepování ve stepovacích botách na horní bílé desce křídla (míněno klavíru) mě psychicky likvidovalo. Zato při počáteční scéně s poníkem v sirotčinci jsem se celkem pobavila :-)

  • 2.12.2016  19:14
  Les Misérables - koncert z Londýna (divadelní záznam) (2010)
  *****

  Byl to velmi krátký zážitek na Silvestra, protože jsem přepnula televizi až ke konci koncertu. A pak to byl úžasný 3 hodinový (popůlnoční) zážitek za pár dní při opakování. Šla jsem si lehnout až k ránu a stejně si mi nechtělo spát. Zážitek, který se okamžitě dostal do mé TOP 10. Skvělý Alfie Boe.

  • 2.12.2016  19:08

  Film, který nechci hodnotit z hlediska „odvedené práce". Příběh výjimečného člověka, který je pro mne důležitý. Je dobře, že film nepopisuje pouze nejznámější část jeho života, kdy nabídl svůj život za život jiného. Málo se ví o jeho založení kláštera Niepokalanów, založení města, zřízení tiskařských závodů k vydávání časopisů, misiích v Japonsku, založení Rytířstva Neposkvrněné, o jeho lásce k bližním a obětavosti. Jeho nejznámější čin v koncentračním táboře byl vyústěním celého jeho předešlého života.

  • 2.12.2016  19:00

  Film, na který se velmi příjemně dívalo. Zato mne v českém znění nepříjemně překvapil překlad jména milovaného pejska princezny Victorie, kdy při českém dabingu udělali z Dash – Bleska. Někdo zřejmě při překladu nenastudoval vše, co měl. Dash (1830 – 1840), Cavalier King Charles Spaniel, byl podle životopisů jejím nejoblíbenějším společníkem z dětství. Známé jsou i obrazy kavalírka Dash – a jeho náhrobek nese text: „Here lies DASH * The favourite spaniel of Her Majesty Queen Victoria * In his 10th year * His attachment was without selfishness * His playfulness without malice * His fidelity without deceit * READER * If you would be beloved and die regretted * Profit by the example of * DASH". Vážně, o Bleskovi ani slovo. A ještě poznámku - pohledem na obraz princezny Victorie a Dash od sira George Haytera - začíná také film Unleashing Mr. Darcy.