Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný

Recenze (519)

plakát

El hombre y el monstruo (1959) 

Vidíte tu masku na plakátu k filmu? Přesně takhle vypadala. Zubní protéza neseděla, vyplazený jazyk a nos ukradený princezně ze Tří veteránů...no to bych blil. Krásně atmosférický snímek naprosto zabitý zoufale trapnou maskou. S rokem vzniku to nemá co dělat, prostě to bylo odfláknuté, až by jeden brečel. Hanba! Hanba! Hanba!

plakát

Mangue Negro (2008) 

Zrůdně nudná zombárna s ohavně nesympatickými postavami. Prostředí je vynikající, nápad taky dobrý, ale tím to hasne. Vzhledem k tomu, že mi nikdy nepřirostly k srdci ani trapné zombie snímky pana Fulciho, nemůžu se patřičně poňuchňat ani s tímhle močálovým snímkem. A ty neustálé zatmívačky jsou na facku téměř stejně, jako rozklepaná ruční kamera v jiných jakožeamatérských počinech. Dvě mangrovové, smrduté ústřičky tomu vlepit ale můžu.

plakát

Cesta za králem trollů (2017) 

Poučný příběh o tom, že nemusíte být chytří, abyste udolali trola a získali princeznu. Můžete být i solidní debil. Hlavně když inteligence vašich protivníků lehce olizuje nulové hodnoty a navíc po cestě v pustém lese najdete spoustu předmětů, které se mohou hodit. Pohádku o tom, kterak blbý, blbější a nejblbější ke štěstí přišli lze doporučit do každé rodiny. I když ten překlad názvu krutě vyignoroval pana Griega, hrdina se nejmenuje Pír, o Gyntovi ani nemluvě, čtvrtou hvězdu přidávám za identifikaci Jana Pavla Filipenského. No dobře, nejen za něj.

plakát

Volyň (2016) 

Absolutní jednička v mém osobním žebříčku nejdepresívnějších, nejděsivějších, nejhnusnějších a po všech stránkách nejodpornějších filmů, co jsem zatím kdy viděl. Úvodní půlhodinka na polsko-ukrajinské svatbě sice působí nezáživně, ale prvodivákům doporučuji si jí užít a hlavně sledovat, co se tam děje a kdo co říká. Nevzpomenu si na žádný další film, po kterém jsem ještě týden neměl chuť se ani podívat z okna. Viděl jsem ve filmech mnohdy krvavější scény, ohavnější postavy i bezútěšnější prostředí, ale nikdy tak krutě působivé. To, že jsem si naneštěstí našel kdesi na zapadlých torentech fotodokumentaci z té doby (podle popisků pravděpodobně dělanou Rudou armádou), považuji za hrubou osobní chybu a nedoporučuji nikomu. Jen ve zkratce - oproti skutečnosti jede film jen na poloviční plyn. Zhruba, na tyhle věci se měřítko nenachází.

plakát

Snídaně u Tiffanyho (1961) 

Nebudu chodit kolem horké. Někdo to tak rád. Rozhodopádně nemohu tvrdit, že bych byl z tohoto ultraklasického díla odvařený jak okoun. Možná tam byla skrytá podobenství, která jsem vzhledem ke své tuposti zcela přehlédl, ale viděl jsem film o nesnesitelné prolhané kravce, která zasloužila hned ze startu proplesknout, ale místo toho kolem ní všichni chodili, jako kdyby byla ze skla. Pak tam byl nějaký dřevěný elegán, který si myslel, že je spisovatel a zřejmě měl utkvělou představu, že zběsilým stalkingem tuhle pizdu okouzlí. Korunu tomu nasadil nenuceně a přirozeně zahraný japonský domovník...když nad tím přemýšlím, nejsem si ani těmi třemi hvězdami jist, ale za kocoura a Moon River...inu, nechme to tak. P.S. Když to má v žánru označení komedie, nemělo by být ve filmu něco vtipného, humory, situace a tak? Jsem naivní? Ne, nevím, co na to Jan Tleskač.

plakát

Řežba v Tombstone (2013) 

Chtěl jsem masakr, dostal jsem masakr, bohužel značně odkrvený, s přihlouplými zpomalovačkami a bohužel už totálně nehrající Dinou Majerovou. Aspoň že Trejo se tváří hnusně jako obvykle a Rourkovic deformovaný gzift je na satanáše jako dělaný. Jen tihle dva to vytáhli aspoň na dvě šerifské, i když značně orezlé. Hvězdy, co asi.

plakát

Tiché místo na venkově (1968) 

Pošahaná haluz o pošahaném malíři. Morricone bystře poznal, že dělá soundtrack k ultrahnusnému filmu, takže dal také průchod svému horšímu já. Se zaťatými zuby se to dá sledovat (a se špunty na uších i poslouchat), ale na konci si uvědomíte, že bylo spousty hodnotnějších možností, jak zabít hodinu a půl. Hodnocení 62 % je hodně milosrdné, i když bych čekal, že místní artaři to vymáčknou do vyšších čísel...asi že jméno režiséra není tak populární. To kdyby podobnou krávovinu natočil Bergmann, to by bylo určitě v červených...ups...