DandaPiper

okres Brno

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.5.2019  18:45

Jednoznačné guilty pleasure. No uznejte, krásnovlasá Libuška Šafránková, která si plete svoji dvojroli vyloženě v každé scéně, kdy při ztvárnování dobré princezny hází pohledy, že by vás nejraději vyloženě zavraždila a naopak při ztvárnování té zlé/přísné ukazuje tolik "compassion", že neprvoplánované matení diváka je zajištěno... Potom celý ten koncept třetího prince děvkaře, který zachranuje situaci jen díky tomu, že není oslepen, oslaben ...oblbnut! láskou je prostě mega a svým způsobem značně nadčasový. Korunu tomu nasazujeuž jen závěr, při kterém se hned v prvním momentě zase běží ku!vit za holkama a končíme vesele. Takovou oslavu "manwhoring" snad ještě česká kinomatografie nezažila a já smekám, dámy a pánové, princové a princezny!!

• 9.2.2019  20:02
    Superstore (TV seriál) (2015)

LOL. I came for America, I stayed for Sandra. Co na to říct? Něco jako bible pro každýho, kdo pracuje v retailu a přitom se řídí příslovím "RetailHell". Sekvence typu "mezitím v obchodě" k nezaplacení! To musel vymyslet nějákej prodavač masochista. Plný počet.

• 23.9.2018  14:55

Čas od času přijde Netflix s nějáký přelomovým snímkem. Čas od času přijde s velmi dobrým nápadem, nedotaženým do konce. Sierra je jeden z nich. Všechno by to skvěle fungovalo, kdyby to nebylo tak uspěchané ve chvílích, které jsou nebo by měly být pro film klíčové ....a kdyby to ztratilo trochu na komediální a přidalo víc na té dramatické stránce. Nebudu zabíhat do detailů, at se každý podívá sám a jistě bude vědět o čem mluvím. Je tu opravdu hodně dobrých nápadů, hodně dobrých chvil a protože natočit něco na tohle téma vyžaduje celkem kuráž, přimhouřím oko a dávám plných, i když Sierra na plných pět nejela. Často je to srovnáváno s marketingově zdřilejším a propagovanějším "To all the boys I have love before" a i když vidím tu podobu - stejný rok vydání, stejný mužský objekt zájmu, namířeno na stejně publikum ..tak Sierra mi přijde více dospělejší a víc realistická. "To all the boys I have loved before" se mi líbilo, hodně, proti tomu nic, culil jsem se jak malá holka, ale právě proto, že tomu jsem dal za čtyři, tak tady musím jít výš, protože tento film má duši. Neuhlazenou, ne vždy pěknou a rozumnou ...ale má ji.

• 23.9.2018  14:37
    Já, Simon (2018)

Kde "Call me by your name" bylo mimo všechno americký a nepodávalo přeslazenou cukrovou vatu, tam si to "Love, Simon" pěkně a doplna vynahradilo. A víte co? Ono to vlastně vůbec nevadí. Další silnej gay příběh, opět s jedním z mých oblíbených herců dnešní doby. Je to trochu přitaženější za vlasy a méně realictický, ale já tohle filmům zásadně odpouštím a za mě naprostá spokojenost. Je to o stupínek níž než výše zmíněný CMBYN, ale stále na solidných a silných pět.

• 23.9.2018  14:33

A love letter to any gay guy there is. Tak nenásilně a skromně podanej příběh o dvou zamilovaných, mimo americkou šablonu, mimo americký prostředí, mimo americký myšlení. Až bych si myslel, že to nebude můj šálek ...A přece je. Timothée Chalamet je moje nová twink crush ..pro mě a dalších x milionů kluků po celým světě. U filmů a vlastně celkově zásadně nebrečím, ale na konci tohoto dílka (a tím myslím přímo a vyloženě na konci, když Elio se slzama v očích kouká do rozpálenýho krbu) jsem se neudržel ani já a to už o dojáku svědčí. "Elio, Elio Elio? Oliver, I remember everything!" :3

• 23.9.2018  14:26

Teenagerská romantická komedie, která nutně nemusí být jen pro náctiletý. Já si jí teda užil dosyta. Navíc s Hailee, kterou prostě miluju jak po pěvecké, tak ted i herecké stránce. Kyra a skvělej soundtrack k tomu.

• 22.9.2018  17:58
    Plebs (TV seriál) (2013)

Totální komediální špička, kdy se smějete nahlas. Marcus naprosto k zulíbání a Grumio k uřehtání. Opravdu za pět a to seriálům často nedávám, o to méně pak těm novodobým. Tady ale určitě zasloužených.

• 22.9.2018  17:54
    Little Italy (2018)

Opravdu už hodně vyžilej a zanedbanej Hayden Christensen a krásná a sympatická, tentokrát tmavovlasá Emma ve filmu, který jsme už všichni určitě nejméně jednou viděli, akorát s jiným obsazením.

• 21.9.2018  23:20
    Humans (TV seriál) (2015)

Asijská Jennifer Lawrence to má u mě za tři.

• 12.8.2017  18:48
    Noční recepční (TV seriál) (2016)

Tom Hiddleston je James Bond bez akce, s dokonalým úsměvem, haha. Hugh Laurie je záporák bez akce, který má hromadu peněz a na všechno svoje lidi. I přes pomalejší tempo a důkladné odkrývání postav, mě to ani na chvilku nenudilo a i přes to, že je to BBC, má to v sobě cosi amerického, co mě přitahuje. Konec byl na můj vkus až zbytečně uhnaný, což je škoda, protože si dokážu představit odkrojit cca dvacet minut někde ze druhé, třetí epizody a věnovat se více závěru. Nelze ale říct, že by nedošlo k rozuzlení, došlo, jen to v té chvíli i končí.

• 12.8.2017  18:41
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Asi nejlepší miniseriál, co jsem viděl. ___1. Série - naprostej TOP, herci, postavy, příběh. Zločin a "villain", jenž je taková lidská zrůda, že máte pocit, že snad ani není člověk. To vše zasazené do ponuré, špinavé, depresivní Louisiany. Co víc si přát. K tomu skvělá hudba, díky ní se mi při různých záběrech ježily chlupy. Je to hnus a ve stejné chvíli i krása k pokoukání. Takhle si představuji 100 procent. ___2. Série - Los Angeles, moje oblíbené město. Nicméně konkrétně tady jako by nezahrnovalo nic z toho, proč mě tak fascinuje. Postavy jsou opět skvělé, Rachel McAdams v roli, ve které bych si ji jen těžko dokázal předtím představit. Něco málo z toho náboje prvotní série to ztratilo, je to něco jiného, jiný příběh, často skoro jako jiný seriál. Dost doplácí na neoblomnou kvalitu série první, nicméně i tak hodně nadprůměrná druhá série. Znělka a Opening každopádně za mě lepší než ten předchozí. Rozhodně i tak doporučuji, 85 procent.

• 12.8.2017  18:31
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Tyhle typy minisérií mě začínají zajímat víc a víc. Navíc HBO, on point as always. A Riz Ahmed. Líbí se mi ta komornost. Nedochází k žádným velkým zvratům, jede si to v klidu to svoje, pomalu, klidně, ale nemůžete spustit oči z obrazovky. Právě to, že vás to vtáhne a vcítíte se do role hlavní postavy, je to, co dělá "The Night Of" nadprůměrným, protože zaujmout diváka celkem obyčejným kriminálním příběhem, není jednoduché. Téměř do konce nevíte, zda je viník lapen a jen se snaží obalamutit porotu, blízké, vás ...nebo se stala jen opravdu velká chyba a vlastně něco, co se může stát komukoliv z nás. Fakt, že Riz prochází ve vězení takovou transformací a tak rychle, pochybnostem o jeho nevině taky nepřidá. A kdo to nakonec udělal ...to ví jen Bůh a všichni, kdo viděli poslední díl:) Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že to není žánr, co bych vyloženě hltal, ale to je už jen můj problém a kvalitativně si to ten plný klidně i zaslouží.

• 18.4.2017  15:37
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Gotta love the 80s. I know I do. (Nejlepší) Éra, co mě o chlup minula (škoda, škoda) tomuhle dílu dost napomáhá, respektive posouvá ho o level výš. Soundtrack, kostýmy, prostředí. Skvělý celý dětský cast (odrostlejší děti nepočítám). Tak trochu Stephen King´s "IT" feeling (early years).

• 10.4.2017  22:16
    Proč? 13x proto (TV seriál) (2017)

Výborně zahrané. Výborně vymyšlené, vše do sebe opravdu hezky zapadá. Avšak nemůžu dát plný počet, protože některé problémy mi přišly až příliš dětinské a nafouknuté. Ale bylo to? Bylo to tak dětinské? Nebo možná už jen můj 26-ti letý zub času, který neušetřil bohužel ani mě, zapříčinil, že nejsem cílová skupina a tak nemůžu zcela objektivně posoudit? Nicméně Selena Gomez (I know!), producentka (I know!!), je téměř a skoro stejný ročník jako já, takže mi to dává naději, že by tam alespon nějáká pomyslná a vzájemná věková nit být protkaná měla.

• 3.4.2017  17:31
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Yes, yes, yes. Pro seriály jako jsou tyhle - stojí za to žít ...a sledovat je.

• 22.3.2017  01:40

Ty přitroublý komentáře hlavní hrdinky, co ani na chvilku tu pusu nezavře a informuje nás o všech pi...ovinách, kterých bysme si asi sami nevšimli "strom ...druhej strom ....tam je zatáčka ....hele keř, hele vysílačka". Takový chování je naprosto nereálný, hlavně v krizových situacích ..a co víc, naprosto nepřijatelný. A ten konec tomu akorát nasadil korunu.

• 16.3.2017  18:26
    Oz (TV seriál) (1997)

Strašnej průměr. A to nemluvím o tom, že se to střídá díl od dílu, ale přímo scéna od scény. Některý jsou přímo až fascinující, jenom proto, aby je vystřídaly takový, u kterých ani nevydržím pomalu sedět a sledovat. První polovina seriálu značně lepší než druhá, s tím, že čtvrtá je asi top. Především první polovina čtvrté.

• 13.3.2017  23:37
    Neon Demon (2016)

This is ART. Mnohýma nepochopenej film. A větší částí snad i pochopenej, nýbrž zaměřující se na velice úzké spektrum lidí. Ze vzorku 100 je TND určen tak pro 5, možná ani to ne. Jsem zrovna jeden z nich. Navíc jsem muž. Kluk. Takové přiznání se tu asi nedočká velkého a kladného ohlasu vzhledem k tomu, že většina má pocit, že je TND prázdnej, plochej, povrchní. Není, jen vám musí být blízká jeho tématika. Nebo možná plochej je, ale dost možná to takhle i nakonec funguje líp, protože konkrétně sem se to zrovna hodí jako pr… ..zadek na židli a osobně si nemyslím, že jakýkoliv jiný zpracování by se setkalo s větší akceptovatelností. O tomhle prostě nikdo slyšet nechce. Od počátečních titulků po ty závěrečný se Siou a jejím Waving Goodbye opravdu na rozloučenou, mě Neonovej Démon vtáhl do děje a nepustil. Několikrát jsem si říkal, že to je jak kdyby se mi Refn vrtal v hlavě, což si jistě každej dokáže představit, jak je asi děsivý. Ano, TND je opravdu chvilkama až moc explicitní, ale to je vlastnost filmů. Být méně šokující, tak by konkrétně toto téma mezi publikem neuspělo a už takhle je zjevný, že mělo dosti na mále. Kdo/Co je vlastně „The Neon Demon“? Je to Los Angeles? Jeho nemilosrdný přístup, kde je druhá příčka rovna nule? Kde krása a „IT factor“ je to nejcennější a největší bohatství? Je to jedna z hlavních představitelek (s největší pravděpodobností Jesse/Sarah, která nakonec vyhrává a kráčí v poušti vstříc svýmu úspěchu, za kterej mimochodem zaplatila tu největší cenu …svoji lidskost …tudíž si ho i nakonec zaslouží)? Je to modelingová branže jako taková, která vás (někdy doslova) sežere zaživa nebo je to opravdu ten hlas v hlavě, kterej jenom malej zlomek z nás má a hecuje nás k tomu, že chceme zářit a být to nejhezčí , nejzajímavější a nejnepřehlédnutelnější v místnosti? Nebo je to vše dohromady? Ono je to vlastně jedno, bez toho a toho by stejně nebylo ani jednoho. The NEON Demon si už ale jen svým názvem to svoje malý publikum vždy najde. Nejdřív jsem úplně Elle Fanning nevěřil a trochu jsem si přál, aby vybrali jinou herečku, ale po pochopení toho poslání, co má TND vlastně sdělit, (krása jako celek …všechny lidský manýry, který jsou často pro druhý přitažlivý a většina naopak ještě častěji odpuzující …. „nevinnost, naivita, ta NEUVĚDOMĚLOST, neokoukanost, mládí, marnivost“ …dotváří i atraktivitu jako celek ….a občas se můžete přetrhnout a stejně prostě nebudete mít takový štěstí jako dotyčnej vedle, kterej k tomu přijde relativně zadarmo ..jako slepej k houslím) jsem si uvědomil, že je pro roli jako stvořená. Jena Malone je bez konkurence to nejděsivější a zároveň nejluxusnější, co TND dokáže nabídnout a co mě k N.Démonovi (když pominu samotnej název) přivedlo. A na závěr? Každej, kdo Neonovýho Démona pochopil a vnímá ho stejně nebo podobně jako já, je už stejně jenom RŮŽOVEJ triangle a o ty nikdy nebude takovej ohlas jako o ten MODREJ. Ale to je ok, však my už to něják doklepem.))

• 12.3.2017  03:28
    Unfriend (2016)

Mega pytlovina. Minutu od minuty stupidnější, zamotanější ...postrádání jakékoliv logiky, kdy si to nejdřív hraje na horror ze života, čemuž pomáhá téma o facebooku, ale vlastně je to tak bezradný, že se do toho hned vzápětí zakomponovávají i kouzla a čáry, černá magie, duchařští hackeři ...no hovadina na eNtou. Ve výsledku to vykrádá všechny horrory za posledních deset let a splácává je hodně neúhledně dohr. Konec vyloženě směšnej a nelogickej ...jakože to ta trapka s pleškou byla taky kdysi teda IN? Prostě Německo:( Souhlasím s komentářem kamislava.

• 17.1.2017  02:35
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Na český počin docela dobrý, ale mezi náma - pokud se drží alespon z části americkýho konceptu, tak se to nedá úplně na stopro pokazit. Je to totiž super nápad a nejlepší reality show všech dob. Naštěstí si nepamatuju všechny US Survivory (i když jsem je všechny viděl) a protože se nové díly natáčí pomalu, tak by to eventuálně, ale jen eventuááááálně mohlo částečně zahnat můj hlad. Záleží taky, jak to bude pokračovat, spád, mega otravní soutěžící, potenc. favoritI ...to všechno jsou faktory.

• 13.1.2017  21:47
    Hranice nemožného (TV seriál) (2008)

1. Série = 2*, 2. Série = 3*, 3. Série = 4*, 4. Série = 2.5*, 5. Série = 2*

• 10.1.2017  23:29
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Faux paux s Rudým Johnem tu bylo zmíněno již dostatečně. Paradoxně poslední, sedmá série, byla za mě ze všech nejlepší a fakt se mi dost líbila. První cca tři byly solidní. Čtvrtá, pátá a šestá jsou pro mě s odstupem času (asi tak 14 dní) naprosto zapomenutelný, takový upachtěný a pro děj poměrně nepodstatný série. Vtip - často nedotaženej, akce - často nedotažená. Vyloženě se tu hodí srovnání s Psych (stejné téma, jiný žánr), které vychází jako daleko komplexnější a zábavnější variace na bystrýho podvodníka, co se zamotal do řešení krimi případů. Průměr, tři.

• 7.12.2016  01:21
    Chicago P.D. (TV seriál) (2014)

Přivedla mě na něj Brooke Da... pardon, Sophia Bush a proto jsem se těšil, ale zároven obával, co moje oblíbená teen seriálová postava bude tropit za bengál v seriálu tohoto typu. Ohlasy na ni nebyly moc vlídné, tak jsem se lekl ještě víc, nicméně vůbec mě nezklamala. Sophia už v OTH předvedla pár fightů a už tehdy jsem zjistil, že pistole v ruce jí prostě sluší. Co víc, po první slabší a zkrácené sérii přichází druhá s plným počtem 22, která už více-méně jede na sto procent, přestávám sledovat jen kvůli hezké tvářičce a sexy chrapláku, ale sleduju kvůli celé jednotce, která se vyzná, ví a baví. Absolutní top díly jsou crossovery s "SVU", které se nachází jak v S2, tak i v S3, která mě utvrdila, že PD si zaslouží a také našlo místo v mé polici seriálové slávy. Je nutno podotknout, že tento žánr rozhodně nemaže med kolem pusy, je dost "gore", neučesanej a vymyká se klasickým US formátům (které mě ale stejně baví).

• 27.11.2016  23:19
    Hledání (TV film) (2016)

On si ho tehdy vyhlídnul, tehdy v metru. Kluk, jehož hrdost neznala mezí oslovil přesto přeze všechno druhýho. Ten druhej byl tzv. "complete and utter mess" a potřeboval dozrát .....a taky dozrál. Was rooting for u guys:)

• 27.11.2016  00:00

Lorelai: Please, Luke. Please, please, please. Luke: How many cups have you had this morning? Lorelai: None. Luke: Plus? Lorelai: Five, but yours is better. Rory: I got a kissed. And I shoplifted. Emily: Honestly, Lorelai, it's not your looks that keep them away. Think about that. Richard: People die, we pay. People crash cars, we pay. People lose a foot, we pay. Lorelai: At least you have your new slogan. Rory: Did you do something slutty? Lorelai: I'm not that happy. Michel: People are particularly stupid today. Lorelai: Copper boom! Sookie: Norman Mailer, I'm pregnant! Rory: Luke can waltz? Lorelai: Luke can waltz. Luke: I just want you to know I'm in. I am all in. Lorelai: It'd be like the first 15 minutes of Saving Private Ryan, but at least those guys got to be in France. Paris: I am not going to Harvard. I had sex, but I'm not going to Harvard! Lorelai: I stopped being a child the minute the strip turned pink. Rory: You jump, I jump, Jack. Lane: Eternal damnation is what I'm risking for my rock and roll. Lorelai: Oy with the poodles already. Rory: Because I love you, you idiot. Lorelai: ....I smell snow.:333

• 5.11.2016  01:52
    Banshee (TV seriál) (2013)

Z průměru na plný počet. První série dosti drhla, přišlo mi to jako klišé za klišé v drsno-obalu. Nu vydržel jsem, vytrval jsem ...a dobře jsem udělal. Banshee sází na "WTF?!" momenty a daří se jí to skvěle, je jich tu požehnaně. Pokud máte rádi seriály typu "Nip/Tuck, AHS, True Blood" (netvrdím, že je to stejnej žánr - to vůbec), tak víte, o kterých těch momentech vlastně mluvím. První je za tři, druhá a třetí za čtyři a ta poslední, čtvrtá, ta už je opravdu za pět hvězdic. JOB ...ach ten Job, nepopsatelnej, ten se musí vidět, zažít:D

• 15.10.2016  19:26
    Kráska a zvíře (TV seriál) (2012)

První série by byla i na plných pět, nicméně druhá a třetí už lehce pokulhává. Pořád je to dobrý, ale v té překombinovanosti se už člověk pak trochu ztrácí a nelze se nevyhnout mírnému opakování děje a dialogů. Čtvrtá a finální série zatím neshlédnuta..

• 12.9.2016  15:47
    Panenka Jane (TV seriál) (2014)

Po první sérii. Připomíná mi to chvilkama moji milovanou UGLY BETTY. To spojení chytrého scénáře a klišé okamžiků, které si dělají srandu sami ze sebe a odkazují se na trapné telenovely a na vše, na čem staví. Konečně něco trochu zahnalo můj hlad po tomto žánru. I Gina Rodriguez má podobný vzhled a mluvu jako America Ferrera. Dějová linka s Petrou, která je z České Republiky, je k popukání. Nicméně to, jak mluví (rádoby) česky – to je na žalobu! Vůbec jim nerozumím:D A takové dva mužské objekty lásky? Z Rafaela ten sexappeal čiší z první minuty, ale časem se vám dostane pod kůži i Michael. Tak kterýho vybrat? Kterýho?! Vypravěč tomu jen nasazuje korunu a přidává pátou hvězdičku. Nejoblíbenější historka? Jak se Petra v Praze ohýbala pro korunu a vyhla se tak kyselině ve tváři:DD

• 10.9.2016  22:12
    Taková moderní rodinka (TV seriál) (2009)

Naprosto vynikající výkony všech protagonistů. Nelze se divit, proč si tento počin USA hýčká a považuje ho za jedno z nejlepších dílek poslední doby – národní poklad - Ellen Degeneres to říkala a ta by snad nelhala. První dvě série jsou natřískaný vtipnejma scénkama opravdu neskutečně. Třetí a čtvrtá lehce polevila, ale asi jen proto, že se chystala a schovávala si materiál na skvělou pátou (Gay svatba - finálovej dvojdíl - nej!), která je zatím dle mého nejlepší ze všech. V šesté vsadili tvůrci na něco nového, mnoho dílů má svůj odlišný a specifický nápad (je vidět, že se dost riskovalo) a světe div se, povedlo se a šestá se řadí hned za sérii pátou mezi mé oblíbené, ale je to jen o chloupek, protože je opravdu výborná. Je těžké vybrat jednu oblíbenou postavu, ale asi se překonám a plácnu Camerona. Eric Stonestreet hraje gaye naprosto uvěřitelně a skvostně. Ty grimasy, ty pohyby, ta mluva, hlášky - to je opravdu výkon, který si nějaké to ocenění už zaslouží. Jeho seriálová korejská dcera Lily je další postava, co si zaslouží pochvalu …obdiv. Tak mladá herečka a tak sarkastická, to je naprostej úlet! https://www.youtube.com/watch?v=0UBUhlbSdlQ Smekám nad scénářem. Navíc nyní už po sedmi letech a stále tak svěží. Určitě stojí za zmínku i Sofia Vergara (Gloria), Julie Bowen (Claire) a její seriálová dcera Haley (Sarah Hyland). To ale neznamená, že ostatní jsou něják výrazně pozadu - vůbec, toto je opravdu seriál, kde jsou si postavy víceméně všechny rovny a navzájem se hezky doplnují a "kočkují" před kamerou. Cameo Elizabeth Banks vždy potěší. _Nyní po sedmé sérii a stále napakováno vtipem. Kvalita zdá se nekolísá.

• 8.9.2016  18:31
    Battlestar Galactica (TV seriál) (2004)

Star Trek, Star Wars, Stargate, Sta-áááár ships are meant to flyyy-yy-yy-yy-y! Vesmírná sci-fi mi nejsou velice blízká, moc mě nebaví, akce typu, kde se nahání dvě vesmírné lodě o rychlosti šneka mi jednoduše nic moc neříká a není pro mě vyloženě nervy-drásající podívaná. Battlestar Galactica z toho vychází asi nejlépe, má teda ale strašné výkyvy v kvalitě. Mary McDonnell jako vždy skvělá (kombinace jejího charisma, tváře pro rádio a tonu hlasu, který jednoznačně patří na pozici lííídra, je prostě poutavá) a nelze si neoblíbit Katee Sackhoff v roli Starbuck. Minisérie je přibližně na 80%, 1. Série drží kvalitu a taky za 80%. 2. Série už drhne, aby se na jejím konci opět vymrštila do výšin (Downloaded) a uhrála to na solidních 75%, 3. Série je zlomová a pro mě za 65%, neudrží tolik moji pozornost a i když potěší rolička pro Xenu, tak princezna bojovnice to sama jen těžko utáhne. 4A je za 75% opět, 4B za 80%, ale je to teda už maglajs neksutečnej:D. Co vyloženě nadchne je úvodní znělka. Je depresivní, ale přesto nadějná. A hlavně je tak něják zvláštně sexy – to musíte vidět sami. Líbí se mi ten postupný odpočet přeživších, hihihi.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10