DandaPiper

DandaPiper

Dan Skorpik

okres Brno


3 body

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Čarodějky (TV seriál) (1998)

  Seriál? Kdepak. Pro mě nejsou Čarodějky už jen ledajakej seriál pro teen. To je část mě. vyrůstal jsem na nich téměř od svých deseti let a proto to pro mě bude už asi navždycky takový moje "Guilty Pleasure". Jasně, existují mnohem inteligentnější nebo humornější věci v televizi, ale pro mě tenhle seríál obsahuje všechno, co v nich hledám: Sympatický postavy, prostředí, rodinný zázemí a tu dávku magie, na kterou jsem prostě už odjakživa ulítlej. Kdo by nechtěl umět zmrazit čas??? I tak to ale o kouzlech moc není. Ok, na každým konci série bojují holky s nějákým šíleně mocným zloduchem, ale všechno to akorát buduje jejich charakter a soustředí se na to, jak jsou schopny to všechno zvládnout a přitom se zařadit do normálního života. Díky Charmed se chci jednoho dne přestěhovat do San Francisca. Season 1: 5/5, 2: 5/5, 3: 5/5, 4: 5/5, 5: 5/5, 6: 5/5, 7: 4,5/5, 8: 4/5. Pro mě za 5 hvězd tehdy, ted' a navždycky. PIPER Halliwell Forever!

 • poster

  Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

  Tak se dobrovolně hlásím k tomu, že jsem jeden z těch, kteří při vyřknutí slova Buffy neprskají a nechichotají se někde v rohu:) Tenhle seriál je opravdu hodně kvalitní dílko a na svou dobu i docela dost pokrokový. Paradoxem je, že bez Buffy by mě možná Buffy bavila i víc, ale nevadí mi tam. Někdy mi připadá, že si Joss Whedon řekl, že stačí, když se ten seriál už po ní jmenuje a tak, že se ted' jde věnovat postavám ostatním. Největším tahounem je určitě Willow (Alyson Hannigan), jejíž postava podle mého názoru dosáhla největšího charakterního vývoje v seriálové historii. Určitě stojí za zmínku i postava Anyi, což je jedna z nejvtipnějších seriálových postav vůbec. Co se týče děje, určitě to není jenom o upírech a čím novější série, tím méně upíru ve skutečnosti vidíme. Je to především o vztazích, jak rodinných, tak i těch...ehm ostatních:) Je pravda, že na kostýmech se mohlo víc zapracovat, aby náhodný divák který doma odpoledne přepíná stanice nevyhrkl smíchy a nezačal na Buffy nadávat, ale jak už sem řekl, tady ta upírsko-démonská stránka tvoří jen jakousi pomyslnou postranní linii celého seriálu, takže mu to ani nemůžu mít za zlé. Pro mě určitě za 5.

 • poster

  Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

  Kdo říká, že je to nesmysl, ve kterým se akorát nesrozumitelně a rychle mluví, ten tomu očividně nedal vůbec šanci. Naopak, Gilmorky mají všechny dialogy do puntíku propracovaný. Všechno je to takový strašně roztomilý a vtipný a postava Lorelai je pro mě asi nejvtipnější postavou ze všech seriálů a na paty jí šlape babička Emily. Rory už mi tak sympatická není jak tím co povídá, tak celkovým vývojem během těch sedmi let, ale dohromady mi to celý městečko tak jaksi sedí, a ikdyž bych se tam asi po týdnu šíleně nudil, chtěl bych tam bydlet s nimi. 3.,4. a 5. série je absolutní Top. 5/5.

 • poster

  One Tree Hill (TV seriál) (2003)

  V podstatě stejná šablona, jako Dawsonův svět, The O.C. a Gossip girl, ale OTH je ze všech těchto seriálů ten nejkvalitnější a nejlíp to odsejpá. Je to tím, že se snaží vyvarovat těch klišé zápletek, co najdeme téměř všude jinde. Jsou tu postavy, který si okamžitě zamilujete (Brooke/Sophia Bush) a postavy, který vám svým ne zcela inteligentím chováním budou připadat, jakože vám dělají díru do mozku (Peyton/Hilarie Burton). Nejdřív jsem tomu chtěl dát 4/5, ale po čtvrté sérii, která byla prostě dokonalá musím dát těch pět. Šestá série mě v mém hodnocení akorát utvrdila. "There's only one Tree Hill and it's your home".

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

  Chcete žít dlouhý a spokojený život? Nestěhujte se na Wisteria Lane. Pokud se sami nezblázníte a nevystřelíte si mozek z hlavy, tak Vás prostě odkrouhne někdo jinej. Ale vážně, ted' k seriálu..Vlastně nemám co vytknout, holky mě baví všechny, ikdyž Lynette s Gaby perlí podle mě nejvíc a to prostředí si prostě zamilujete. Všechny postavy mají svůj osobitej černej humor, kterej mi strašně sedí a proto se u nich asi směju nejvíc. Určitě doporučuju vidět v originálním znění, protože dabing dělá ž manželek jen bezduchý krávy co lítájí nesmyslně z místa na místo a řeší hovadiny. Ale na obranu dabérů..něco se prostě přeložit nedá, nektěrý vtipy vyniknou vazně jen v té angličtině. 3. a 4. série je dle mého názoru nejlepší (3x07 - střílečka v obchodě a 4x09 - tornádo, jsou prostě balada:D)

 • poster

  Sex ve městě (TV seriál) (1998)

  Sex ve městě je hrozně originální věc a vůbec se nebojí svoje hlavní "hrdinky" postavit do těch nejtrapnějších a nejbizarnějších situací (co se sexu, vztahů a intimity týče). Název je sice trošičku zavádějící vzhledem k tomu, že Charlotte je více-méně puritánka, Carrie pořád něco řeší a má se vším problém a Miranda...no je prostě Miranda. Jedinou záchranou pákou názvu je tedy Samantha, jejíž postava byla napsána a halvně zahrána tak brilantě, že ikdyž spí s kýmkoliv, kdykoliv a kdekoliv, nebudete ji odsuzovat, nýbrž obdivovat. Přesnější název by možná byl "Samanthin sex s celým městem". A ikdyž seriál dělá občas z chlapské časti populace prasata a idioty, neuráží mě to, protože mám dostatek soudnosti na to přiznat, že...až na vyjímky...tak trochu jsme.

 • poster

  Ošklivka Betty (TV seriál) (2006)

  Očividně většina z přítomných vůbec nepochopila, o čem seriál je. Stačí se jen mrknout na rozdíl v hodnocení jiných zemí. Ugly Betty se ani zdaleka nepodobá té známé telenovele a už vůbec ne tomu výplachu mozku, co byli schopni vymyslet našinci. Seriál právě tyto telenovely paroduje a nebere se téměř vůbec vážně, navíc je tak úžasně vtipnej a postavy si zamilujete snad všechny. Nikdy jsem to neviděl se žádným dabingem, tak nemůžu říct, jak ty vtipy vyzní u nás, ale myslím, že v dnešní době už se většina raději dívá v originálním znění. Seriál si rozhodně zaslouží nejméně tak 60-70procent. Když se chci pořádně a od srdce zasmát, pustím si Betty.

 • poster

  Průměrňákovi (TV seriál) (2009)

  Jen bych rád upozornil, že právě píšu komentář k nejlepšímu sitcomu, co jsem zatím viděl - a že jsem jich už viděěěl. Nemůžu si pomoct, ale přijde mi to naprosto dokonalý, směju se nahlas u každé epizody a má to i dávku takových těch "aaaawwwww" momentů, díky kterým vám všichni a opakuju všichni členové rodinky přirostou k srdci. Moje oblíbenkyně, i když se někomu může zdát možná otravná, je Sue. V ní se přesně dokonale mísí ta komediální stránka se stránkou "dramatickou"? Nevím, jak to nazvat, proto bych rád zmínil hned dva moje oblíbený momenty, podle kterých, kdo viděl, pochopí, co mám na mysli: Pátá série, kdy jde Sue nakonec sama na "prom night" a Axl ji dělá foto na památku ..a potom sedmá série, kdy se chce Brad (její ex) konečně Sue přiznat, že je gay, ale Sue ho hned zastaví a řekne mu, že už to dávno ví, že nemusí nic vysvětlovat. Oblíbených momentů je samozřejmě v seriálu nespočet, ale především těch humorných. Co se týče hodnocení, fascinuje mě, že si "The Middle" stále drží svoji úroven kvality a to i přesto, že ani jeden ze členů rodiny ji vlastně pořádně nemá:D Prostě musím dát plnej a taky, že jo. 1.série - 80%, 2.série - 100%, 3.série - 100%, 4.série - 100%, 5.série - 100%, 6.série - 80%, 7.série - 90%. EDIT 10/18: Awww. A pohádky je konec. I will seeeriously miss the HECK out of this family!:(( 8.série - 80%, 9.série - 90%.

 • poster

  Nashville (TV seriál) (2012)

  Velice povedené. Dobře rozehrané na všechny strany. Rayna - zaujme vyzrálejší, dospělé publikum, Juliette - zaujme mladistvé a teenagery. Nechci se řadit stále ještě do teen, ale jednoduše si myslím, že Juliette je zajímavější a rozhodně sympatičtější. Hayden byla, je a bude vždycky kočka a do role mladé, půvabné a talentované Divy se prostě hodí perfektně. Ještě se mi myslím nestalo, abych si postavu oblíbil po tak krátké době jako je 21 epizod. Celej Nashville (rozuměj město ..vlastně i seriál) je prostě strašně pohodovej a příjemnej. Vedlejší postavy totéž. S těma nesmyslama, co ted natáčí je Nashville rozhodně jeden z těch kvalitních seriálů, kde Vás to, co se bude dít dál jednoduše bude zajímat.

 • poster

  Orphan Black (TV seriál) (2013)

  Seriously? Seriously! Hooked hned od prvního dílu! Je to svižný, sexy, zábavný a vtipný. A Tatiana Maslany je k sežrání, hodně sympatická a pro mě je to typ ženské, která svým vzhledem dokáže utáhnout seriál ....hodně zajímavý, doufám, že po celé sérii moje nadšení neopadne. ___Neopadlo, první série skvělá, druhá série skvělá a třetí se čtvrtou stejně tak. Tatiana je jako chameleon a zaslouží si všechny ceny světa. Mění i položení hlasu, pohyby a každá z klonů má svoje vlastní a osobitý charisma. To zahrát, musí být naprostá psychárna a málokterej herec/herečka z Ameriky by to dokázal/a 1. Série - 100%, 2. Série - 100%, 3. Série 90%, 4. Série - 95%.