tombac

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24
    • 13.1.2017  03:05
    Brothers (2015)

Remake lepší originálu? Kdeže! Špetku soudnosti by to chtělo. V první polovině stříkají z obrazovky gejzíry laciného sentimentu a citového vydírání smíchaného s teatrálními hereckými výkony, až to je na hranici snesitelnosti. V bojové části to v oktagonu chvílemi nemá s MMA moc společného. Lety zápasníků po kopanci několik metrů vzduchem na pletivo, úder loktem z výskoku do hlavy stojícího obra (tohle není thajská mlátička s Tonym Jaa, ale smíšené bojové umění, proboha) a spousta situací, kdy by musel v reálu rozhodčí zápas ukončit, ale tady se vesele pokračuje dál. Ranař Monty? Ve Warriorovi člověk kovadlinu v pravačce a impozantní knokauty nabušené korbě Tomu Hardymu neměl problém věřit, v Brothers to působí vynuceně. Konflikt bratrů? Zatímco v původním snímku po šokujícím odhalení při nástupu Toma Hardyho do arény za zvuků monumentální hudby naskakuje husina a finální bratrský souboj má náboj a je dojemným katalyzátorem vztahu obou bratrů, tady je to jen hezky nasnímaná plácaná s pramalým dopadem na diváka. Nedá mi to srovnat Brothers ještě se skvělým hongkongským sportovním dramatem Unbeatable, jež má podobnou výstavbu, včetně vztahu otce a syna, tréninkové koláže a MMA soubojů, a i tady dostává indický flák na hubu maximálně v druhém kole. A nesmím opomenout do vážně se beroucího filmu totálně se nehodící dlouhou taneční scénu s ženskou, která nemá ani s jedním z hlavních představitelů nic společného a ve snímku se jindy neobjeví. 5/10

• 19.9.2016  00:39

Na poli asijské hororové produkce naprosté zjevení. Jak měřítkem, tak akčností a dynamikou většiny stopáže. Pravda, na melodrama a pár vtipných scén tu také došlo, ale na korejský blockbuster se to překvapivě drží při zemi a nikterak to neotravuje. Někdo si tu stěžuje na opakující se motiv uzavřených dveří. To se měla parta obyčejných lidí za jízdy honit s nakaženými krvelačnými spurtery po střeše či slézat podvozek? Naopak, na stísněné prostředí rychlíku po většinu minutáže tu je solidní porce nápaditých pasáží. A nápínák to je jako hrom. 8-9/10

• 26.12.2015  01:50

Nejdříve jsem se domníval, že Sono až příliš koukal na jeden posmívaný flák od Shyamalana. Posléze zazněla hudba od Mono, mých japonských oblíbenců. Samé překvapení. Sono umí překvapovat a já jsem za jeho nevyzpytatelnost rád. Je mi jedno, že Tag nedává smysl, jelikož v několika scénách, během kterých samozřejmě hrálo Mono, intenzita mého prožitku atakovala maximální hranici. Škoda, že jich tu není víc. Pecka ranku Love Exposure a Suicide Clubu se u mě tedy nekonala, ale tuhle kvalitní výstřednost jsem si stejně užil.

• 24.11.2015  07:02

Pro mnohé divačky dopředu asi nejlepší film letošní Filmasie. Příjemně plynoucí romantika s originálním námětem, pro nepoučené překvapivou českou stopou a velice sympatickou hlavní hrdinkou. Krapet trpí rozvleklostí v druhé polovině a z Prahy pohříchu moc lokací neukáže, ale příznivce korejských melodramat jistě potěší.

• 6.11.2015  21:50
    Hannibal (TV seriál) (2013)

1. série: 90%, 2. série: 100%, 3. série: 90%. Bizarní, zvrhlá a zároveň neodolatelná. Vášnivá a přitom ledově chladná. Špičková seriálová krmě se specifickou psycho atmosférou, precizně vystavěnými dialogy a skvěle zahranými postavami, jež prezentuje lidožroutskou hostinu jako efektní přehlídku vysoké kuchyně, za níž by se nemusel stydět ani šéfkuchař s třemi hvězdami od Michelina. Všechny kontrasty mě hodně bavily. Vlastně i fakt, že z hlavních postav je jakž takž normální snad jen Jack Crawford. A také propojenost s filmy (Mason Verger a jeho prasečí farma, Červený drak a další). Občasnou vykonstruovanost a rozpačitý rozjezd třetí série tak seriálu milerád odpustím.

• 12.10.2015  03:46

Překvapilo mě, že si Hong Kong do souboje s Indonésií o nejlepší současnou bojovku přizval kromě Thajců nepřímo i Jižní Koreu (vliv The Man from Nowhere je tu dost cítit), takže film na několika místech i díky dobře zvolené hudbě chytá nádech osudovosti. Výsledný mix by mi přišel parádní, nerušit ho mor moderních martial arts filmů: digitální triky a dráty. Několikametrové lety do zdí se dají přežít, ale proč v "povinné" akční sekvenci, kdy nastoupí výrazný záporák a efektně to před sebou poseká jako kombajn, musím sledovat zpomaleně letící ufiknuté digitální prsty? A mimo akci navrch okatě digitálního vlka?! 7/10

• 10.10.2015  01:32
    Bang Bang! (2014)

Snad se fanoušci bollywoodských filmů neurazí, ale Bang Bang! je pro mě zosobněním třeskuté zábavy, kterou chci vidět, když vyrazim do kina na Bollywood. Lepší než hollywoodský originál s Cruisem. Ale musí se to vidět na plátně s naboostovaným zvukem, což včerejší projekce ve Světozoru splňovala. Líbačka jako krytí před pražskými měšťáky hodně pobavila. A Katrina Kaif, to je sen všech náctiletých honimírů. Ukrutně sexy a s dokonalým makeupem za všech okolností! 9/10

• 17.8.2015  14:38

Osobně bych se přiklonil k negativním japonským kritikám. Film sice vypadá dobře, včetně ztvárnění Titánů, a je i patřičně drsný (Titáni chroupou lidi a vyděšený dav pod nimi zkrápí vnitřnosti), ale v druhé polovině je až bolestivě nekonzistentní a mění se v pouhý sled akčních scén, ve kterých jakoby si tvůrci odškrtávali ze seznamu "povinných" ikonických momentů ze seriálu. Aby to drželo pohromadě, člověk vůbec mohl začít chovat sympatie k hlavním postavám a nebylo mu fuk, kdo bude v následující scéně sežrán, a seznámil se s mytologií střetu lidí s Titány, film by potřeboval tak půlhodinu navíc, počítaje v ní výcvikovou část, která mi tu dost chyběla. Nehodlám spekulovat, nakolik to je omezeným rozpočtem, nakolik produkčními zásahy (na nemálo místech se očividně stříhalo), ale film mě směrem ke konci až unavoval. Zlatý seriál.

• 9.8.2015  13:39

Naprosto chápu, proč film vydělal jen v Koreji rekordních 116 miliónů dolarů. Ale také souhlasím snad se všemi výtkami, jež se snesly proti korejskému blockbusteru z dob imdžinské války (moje oblíbená kapitola v Dějinách Koreje), který kromě skvělého Choi Min-sika a poutavé výpravy nabízí jen akčně-dramatickou rutinu s nepřesvědčivými kontaktními bitvami (souboje s meči a chladnou ocelí Korejci tradičně moc neumí) na palubách lodí, podprůměrnými triky a otravnou kupou patosu (ženská mávající sukní na útesu jasně vede). Na jedno zhlédnutí ok, ale třeba od druhé (námořní) poloviny čínského Red Cliffu dostává korejský Admirál pěkně na prdel. 5-6/10

• 8.8.2015  12:58
    Bi xian (2012)

V roce 2012 thriller a horor s největším rozpočtem v dějinách čínské kinematografie. Pravda, vypadá to hezky, ale to je tak jediná položka filmu, u které lze skloňovat slovo kvalita. Zbytek je tak zoufale nudný, nestrašidelný a nefunkční, až to je u díla korejského režiséra Phone a korejské Bunshinsaby (čínský film s ní nemá naprosto nic společného), který byl roky označován za svítící kometu na poli asijského hororu, dost na pováženou. Že měl tento hororový paskvil u čínského publika velký úspěch a už má dvě pokračování, to mi hlava nebere. 3/10

• 17.7.2015  01:16
    Geomeunson (2015)

Neplechu tropící implantovaná ruka, zároveň měnící osobnost "šťastného" majitele, jest vděčná hororová proprieta. Bohužel Korejci atraktivní námět nevytěžili ani z poloviny. Ne že bych od filmu čekal scény, kterak si pištící Korejka s vytřeštěným výrazem řeže neposlušnou ruku motorovkou jako Ash v Evil Dead 2, ale tuctové, ucajdané drama s telenovelovitou hudbou a zbytečně naroubovaným mysterióznem mě moc nepotěšilo. 5/10

• 13.7.2015  05:25

Překvapivě slušný mix kriminálky a k-hororu. A to jsem nad filmem předloni po pár minutách zlomil hůl a zapomněl na něj. Chyba, asi jsem nebyl v době sledování dobře naladěn. Ústřední zápletka kolem vražd podle webového komiksu je neotřelá, ale jinak jsme už vše někde viděli. Naštěstí skloubení různých subžánrových propriet jako celek funguje a snímek dovede navodit nepříjemný pocit, i když korejský Ju-on rozhodně nečekejte. Jen dějových twistů je ve finále až moc a rušivě digitální obličeje duchů si mohli tvůrci odpustit. 7/10

• 13.7.2015  02:41
    Monseuteo (2014)

Když byste do Chaser naroubovali barvotiskové scény se slaboduchou holkou z Welcome to Dongmakgol, vylezl by vám z toho podobně bizarní žánrový hybrid. Tvůrci filmu si při realizaci scénáře museli něco silného šlehnout. Jinak mi to hlava nebere. Působivě mrazivé scény s dobře zahraným sadistickým vrahounem, kupa mrtvol a hektolitry krve, a pak tam u stánku se zeleninou uječená mentálně retardovaná holčina s rozběhem rozbíjí lidem o hlavu tuříny. Panenko skákavá! 5/10

• 12.7.2015  23:50
    Higandžima (2009)

Filmu u mě trochu ublížilo, že jsem se nedávno znovu podíval na první díl Rurouni Kenshina. Ve srovnání s ním jsou šermířské souboje v Higanjimě prostě k smíchu. Bohužel k smíchu je tu mnohem víc věcí. Partička vyjukaných teenagerů dostane nakládačku od jediného upíra, a přesto odhodlaně a vědomě odjede někoho zachraňovat s minimální výzbrojí na ostrov, kde jsou upírů desítky, neli stovky? Hrdina drží v ruce poprvé v životě katanu a během jednoho večera si uvědomí svůj potenciál a stane se z něj zručný šermíř? Cože?! Takto bychom mohli pokračovat dále... Režisér zvládá vizuál, ale elementární logiku už ne. A za natáhnutí této nemastné neslané a nablblé ptákoviny na celé dvě hodiny má u mě další mínus.

• 10.7.2015  05:57

Úkrok snímku ze zástupu podobných východoasijských mysteriózních melodramat spočívá v užití odlehčených komediálních prvků, kdy jsou duchové pro určité postavy jen kooperující a neškodní kámoši. Jinak Mourning Grave jede podle jednoho z nejprovařenějších subžánrových mustrů včetně šikany a flashbacků a navíc kromě tajtrlíkování nepřidává zhola nic. V současné jihokorejské mizérii se jedná stěží o rychle zapomenutelný mysteriózní průměr, jenž by na začátku století dostal od duchařských kolegů pěknou nakládačku. 5/10

• 10.7.2015  03:02

Film letos korejskými kiny jen prošuměl. Není se čemu divit, poněvadž kromě atraktivního prostředí dívčího sanatoria a zároveň internátní školy, líbivé výtvarné (paleta barev a filtrů v některých scénách připomíná majstrštyk A Tale of Two Sisters) a řemeslné stránky moc nenabídne ani zavilému fanouškovi k-hororů. Hororu je v něm navzdory hromadě mrtvol co by se za nehet vešlo. Vrcholem strašení jsou ve filmu plovoucí vlasy v rybníku, napětí s atmosférou absentují a dramatická stavba ruku v ruce s vyčpělým příběhem stojí za pendrek. V podstatě libovolný díl light duchařské série Whispering Corridors je lepší než tento impotentní k-horor.

• 22.6.2015  12:46
    Divočina (2014)

"Wild vyvolá chuť hodit si na záda bágl, vyrazit na osamocenou túru a přitom si vyčistit hlavu." Vzalo mě to a pár hodin po zhlédnutí to ve mě silně rezonuje. V hlavě mi zní chytlavá ústřední písnička od Simona & Garfunkela... Velký batoh s karimatkou a spacákem se válí jen 4 metry ode mě. Jen ho po vzoru skvělé Reese popadnout, napěchovat a utéct od všeho na nějakou dobu pryč...

• 11.5.2015  03:38
    Kawaki (2014)

Ačkoliv režisér v Kawaki notně přitvrdil, nepřipraveného diváka některými přepísklými psycho scénami určitě uzemní a nemálo diváků bez rozdílu opět uvede do transu parádní audiovizuální formou, přišlo mi, že celek už není podruhé tak razantním úderem na solar plexus. Každopádně nelze filmu odepřít působivost, ani ho nelze jen tak odmávnout z důvodu, co se v něm děje a jak to je natočeno. Jeden z filmů, jenž dovede nasadit do hlavy nepříjemně vrtajícího "brouka". A jeden z minima filmů, který chci stůj co stůj vidět podruhé na plátně, jakkoliv to pro mě nebyla poprvé moc příjemná podívaná...

• 22.3.2015  03:32

Menší dějová zahuštěnost mi u trojky paradoxně vyhovovala, protože o to více jsem si mohl vychutnat skvěle zpracované souboje, kterých je tu dost a působily na mě méně jednolitým dojmem než u dvojky. Snad jen bych přehlídku katan ozvláštnil nějakým dalším smrtícím nářadím. Ve dvojce byly aspoň ty tonfy. Každopádně s filmem (i s celou trilogií) velká spokojenost, ve většině aspektů je v rámci žánrové asijské tvorby na vysoké úrovni, bavilo mě jej sledovat a několik akčních scén včetně komiksově přepáleného finále jsem si musel pustit znovu, což nedělám často. A možná časem zkusím díky filmům mrknout na anime.

• 18.3.2015  03:22

Z anime série jsem neviděl ani minutu, z mangy jsem nečetl ani stránku, ale po tomto slušném hraném akčním náhulu se záporáky, kteří by neudělali ostudu ani v Mortal Kombatu, si je dovedu představit. Pěkný vizuál a solidní výprava mě na zadek neposadí, leč akce mě choreografií, kinetikou a dravostí hodně překvapila a potěšila. Neříkám tím, že by nešla ještě vypilovat - na úrovni Tygra a draka vskutku není -, ale mezi japonskými filmy typu Shinobi či Azumi patří k tomu nejlepšímu.

• 17.3.2015  01:41

Podprůměrná romantika o dvou psychicky narušených mladých lidech říznutá nepřesvědčivým sociálním dramatem. Hlavní hrdina mě svým ušlápnutým projevem, řečovou pseudovadou a apatií k lživému osočování od spolužáka vyloženě iritoval. Při výšlapu do hor má snad nejlepší fyzičku ze všech, ale před tím si ve škole nechá všechno líbit, přičemž šikanující spolužák je vlastně srab, na kterého stačí jen trochu zadupat. Podlomená psychika a nízké sebevědomí jsou ošemetná a komplikovaná věc, jež věrohodně předvést před divákem není legrace. Manekýnovi v hlavní roli se to moc nepovedlo. Jediným zajímavějším prvkem Antoki no inochi budiž uklízení a stěhování bytů po zesnulých. Na takovou práci je potřeba silný žaludek. Anebo hrdinův apatický přístup.

• 15.3.2015  08:57
    Geomant (2001)

Úroveň triků v Onmyoji se dá srovnat s více než o deset let staršími hongkongskými fantasy taškařicemi A Chinese Ghost Story a dalšími, a film má i podobný feeling bez užití pitvořivého humoru, což mě na něm hodně bavilo. Plusem budiž také několik známých a dobře hrajících tváří v čele se Sanadou a Itoem. Avšak finále je dlouhé a natahované až hrůza a film tím trpí. 6-7/10

• 15.3.2015  08:36

Člověk by nevěřil, jaké třeskutě vtipné momenty dokáže režisér vykřesat kolem ožehavých tématik popravy a znásilnění. Bohužel se to týká hlavně první poloviny snímku. Ve druhé hrají prim surrealismus, filosofování a ječák pana výchovného poradce a celé představení je už spíše únavné, než zábavné.

• 14.3.2015  16:51

Nebudu zastírat, že jsem si u Slunečnice zabulel. Slečna o dvě sedačky vedle promáčela několik kapesníků, po mé druhé ruce nenechal film chladné japonského kluka a jeho otce. Přeci jen je tu dost dojemných scén se čtyřnohými kamarády a je to pěkně natočené. A já mám pro tento typ filmů slabost. Ale nelze přehlížet fakt, že ve filmu se zbytečně moralizuje, je až únavně natahovaný a některé situace působí znatelně vykonstruovaně (závěr v psím útulku).

• 11.3.2015  00:12
    Chappie (2015)

Blongkamp mě dravým pojetím akčních scén ve spojení s dynamickou hudbou pořád baví. Má to styl, koule a zřetelný rukopis. Avšak nad scénářem a jedním z nejpodivnějších castingů v áčkových projektech za poslední roky si lze ukroutit hlavu. Rozporuplný film, ale chci ho vidět znovu.

• 22.2.2015  08:09

Dunění úderů a řinčení mečů v přepáleně stylizovaném souboji se synem šéfa konkurenčního gangu, včetně zbytečně použitého matrixovského bullet-timu, uvozují dějově rozbředlou poslední třetinu filmu, jež poněkud kazí dojem z našlapaných prvních dvou třetin. V těch se v soubojích sice také jede dost na efekt, ale drží se víceméně při zemi. A šetří se v nich digitálním ohněm. Za pěknou choreografii, výrazný vizuál a sympaťáka Eddieho Penga zaokrouhluji hodnocení nahoru. 7/10

• 20.2.2015  02:14

Kingsman nemá sice emoce dojící scény podbarvené geniální Surface of the Sun od Murphyho jako Kick-Ass, ale je to podobně nekorektní a podvratný prvotřídní biják s výtečnou akcí a řadou sympatických postav. A ve vtipnějším módu. Další projekce na sebe nenechají dlouho čekat, protože se obávám, že takto našlapaná zábava pak v kinech dlouho nebude. Do dalšího Vaughna?

• 8.2.2015  04:16
    Wood Job! (2014)

Tak trochu jiná japonská Cesta z města. Kapku ňoumovitý a rozmazlený městský kluk Yuki to vezme přes náborový leták, naštvání osvaleného dřevorubce s motorovkou, držkopády v blátě, lezení po stromech, až po dvoření se vesnické sympaťačce a obskurní lesnické rituály. A je moc fajn se na to dívat. Příjemní herci, hezké scenérie, nekomplikovaný děj se subtilním nepitvořivým humorem. Pohodovka jak vyšitá.

• 22.11.2014  05:54

Když to vezmu kolem a kolem - od korejské, indonéské, až po současnou americkou tvorbu -, je No Tears for the Dead slušným akčně thrillerovým nadstandardem a jedním z nejnařachanějších filmů roku 2014. Modernější pojetí korejského akčňáku si žádá méně tradičních sečných a bodných zbraní (na ně se však také dostane) a více hlučných udělátek včetně útočné pušky, brokovnice a gránatu. Místo taekwonda a přesdržkované s tyčemi a klacky rozličné bojové techniky a efektivní chvaty. Všechno v přehledně nasnímaných dynamických scénách, které si divák užije a nemá brajgl v orientaci, kdo na koho právě střílí. V hlavní roli schopný sympaťák a proti němu neméně schopná, kooperující trojka padouchů a nějaké to běžné křoví k rychlému posekání. Zároveň filmu nechybí korejský feeling a poetika, pro kterou mám slabost. Spokojenost a druhá projekce (na plátně) jistá.

• 3.2.2014  05:03

70 minut solidního thrilleru, a pak ho tvůrci nečekaně spláchnou do septiku špatným castingem a z něho plynoucími nepravděpodobnostmi. Od jednoho z loňských divácky nejúspěšnějších filmů z korejských kin jsem nečekal takovým zpúsobem zmrvenou příležitost na kvalitní žánrovou podívanou.

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 18 24