belmonďák

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2
    • 15.1.2019  20:59

Po výpravné a herecké stránce by nebylo co vytknout, ale když scénář tentokrát nevyšel u tří povídek z pěti, tak po filmu ani kojot neštěkne. Naštěstí z bažin podprůměru to vytahuje povídka se starým zlatokopem a story s naivkou z kolony migrujících osadníků.

• 16.5.2018  20:59

Psát tu další komentář asi nemá smysl, protože to podstatné jsem našel u Šandíka, s tím rozdílem že mé hodnocení jde o jeden řád dolů. Odpad to rozhodně není, z pohledu celosvětové televizní tvorby je to tak na dvě hvězdy, ovšem v našem českém zatuchlém filmovém rybníčku je to spíš za čtyři, takže zaokrouhleno je to na tři hvězdy. Když to porovnám s Janem Husem, Hlasem pro římského krále a v neposlední řadě Marií Terezií, tak tenhle sedmdesátiminutový filmový gulášek patří k tomu lepšímu. Je vidět že i za pár babek se dá natočit dobová atmosféra, včetně perfektních kostýmů a i filmová hudba byla sice decentní, přesto účel splnila na výbornou (když vzpomenu na to "hýkání" od Kocába v Janu Husovi...). Škoda jen že hlavní postava Jindřicha Matyáše Thurna byla tak upozaděna i přesto že ji Karel Dobrý zahrál skvěle. To se týkalo ale i ostatních. Otázkou tudíž zůstává - má vůbec smysl točit polovičaté dílo když nejsou finanční prostředky, nebo to zkrátka risknout? Risk by se určitě vyplatil být tam lepší režisér s větší osobností prosadit kvalitnější zpracování než jen splnit bezduché představy producentů jak utopit peníze a zaměstnat pár spřátelených cateringových a dopravních společností.

• 22.10.2017  19:02

Těšil jsem se... Ne že bych byl velký obdivovatel předchozího "dílu", který měl atmosféru realistické budoucnosti, vynikající herce, scénář a nadpozemskou hudbu. Takže ano opakuji, těšil jsem se. Místo toho jsem dostal pouze pár zajímavých scén, zajímavou hudbu, kterou v podobném aranžmá použijí i jinde (bravo Zimmer!), hologram a samozřejmě Harrison Ford, který tu trestuhodně dostal tak malý prostor. Zkrátka některé filmy mají zůstat ukončené. Vyjímek z pravidla je jen pár, tak jako tomu bylo u Šíleného Maxe. Takhle to je jen nastavená kaše která zklame příznivce předchozího dílu a nemá čím oslovit současnou generaci.

• 30.7.2017  19:42
    Dunkerk (2017)

Film naprosto splnil má očekávání, což se v poslední době moc nedaří a příležitostí navštívit kino osobně je čím dál méně, tady však nejde jít s hodnocením níže. Nemá asi cenu nosit dřívý do lesa, Nolan co točí dělá na 100%. Výběr herců, nikdy nekončící "hudba" a hlavně atmosféra bezradnosti kdy nevíte kdy a jak to "schytáte". Jsou tu ale i záblesky hrdinství, kterého jak se obávám v dnešní době moc není a dojít k podobné události dnes tak by asi válka dopadla jinak. Na filmu je ale zajímavé mimo jiné, sledovat výrazy herců. Nevidíme sice co se děje před jejich zraky, ale z jejich tváří to vycítíme. Na tuto válečnou událost vzpomíná i jiný film, na dnešní dobu vynikající Víkend na Zuydcoote ( https://www.csfd.cz/film/32452-vikend-na-zuydcoote/prehled/) z pohledu francouzského řadového vojáka (Belmonda) a troufám si napsat kde se Nolan inspiroval. Na závěr si musím rýpnout do americké kritiky a pousmát se nad poznámkou genderové a rasové nevyváženosti ve filmu.

• 20.3.2017  22:16
    Masaryk (2016)

Trestuhodně nevyužitá příležitost natočit konečně "světový" film o velké osobnosti našich nedávných dějin. Technicky dobrá kamera, kostýmy, lokace a hlavně výborní herci, jenže ani to automaticky neznamená že film diváka zaujme, nedejbože strhne. Nestačí mít po ruce velké peníze, herce a zajímavý námět, ale víc myslet na diváka, jinak řečeno chybí tu kvalitní scénáristé. Emoce které očekáváme že v nás tento film probudí se skoro nenaplní (mobilizace). To o co se snaží tento film se povedlo snad naposledy ve filmu Tmavomodrý svět od Jana Svěráka. Takto se naplňuje hláška která zazněla ve filmu a dá se přirovnat k rozsudku o naší filmové tvorbě za posledních dvacet let... "Československo? Kde to je? ......To je v Německu." Jinak řečeno - tváříme se světově, ale nikdo nám to nebaští, včetně nás samých. Škoda velká škoda.

• 28.1.2017  23:14
    Mars (TV seriál) (2016)

Těšil jsem se na tento seriál, především na "příval" nových informací o dobývání vesmíru. National Geographic měl být zárukou nových informací. Ty tu sice jsou, ale v naprosto minimální míře, přitom tu bylo nespočet příležitostí je uvést. Místo toho se nám předkládají všeobecně známé věci (délka letu, extrémní teploty, voda na Marsu...) neustále dokola. V hrané části nic moc nečekejte, sice se tu solidně rozjíždí mezilidské vztahy které jistě jednou budou gradovat na tak obtížné misi, ale většinou neznámí herci jsou evidentně na hranici svých hereckých možností, ovšem i tady se vše neúnosně natahuje a opakuje. Škoda nápadu který byl promarněn a vlastně i peněz které nenávratně zmizeli v černé díře.

• 6.3.2016  14:24

Hej Johne (Cusack) už jsi četl ten scénář? ---- Jasně, pěkná .... blbost. ---- Musíš to vzít! ---- Musím? ---- Jo, přece ti docházejí prachy ne? A bude tam i tvůj kámoš Brody.... taky je momentálně bez peněz. A režii povede Lee.---- Lee? Jako ten Ang Lee? ---- Noo ten Lee ne... ale bude to pecka uvidíš!---- John Cusack a Adrien Brody nakonec roli v tomhle filmovém paskvilu vzali a jediné možné vysvětlení je uvedeno ve výše uvedeném rozhovoru. Dodíval jsem se až do konce aby jsem se na vlastní oči přesvědčil jak daleko může zajít fantazie šíleného režiséra a scénáristy zároveň. Provázanost čínského filmového průmyslu s byznysem je zřejmá, hlavním sponzorem je společnost Alibaba (taková větší mutace české Alzy). Tady se jasně potvrzuje že za peníze si můžete natočit cokoliv a s kýmkoliv. Víc o tomto "díle" nemá cenu psát.

• 4.11.2015  11:56
    Sněhurka (2012)

Pohádka která se nebere vůbec vážně. Už úvodní komentář Julie Roberts je skvostný a následující děj nás přesvědčí o tom že v království kde se nepracuje, ale pouze hoduje a veselí není něco v pořádku (základ komunismu - nedělat, ale veselit se..... všichni a povinně) a tím si zadělává na velký problém a to problém v osobě nové královny. Každý zná Sněhurku, ale jak známo dějiny píší pouze vítězové a tady máme z první ruky jak to bylo "doopravdy". Po technické stránce filmu není co vytknout, úžasné kostýmy, interiéry a samozřejmě herecké výkony v čele s nesmrtelnou Julií která svým šarmem a energií válcuje i o generaci mladší kolegyni Lily Collins. Závěrečnou "bollywoodskou" scénou je odměna pro všechny ty kdo se u tohoto filmu bavili. Tuším že tenhle film nezapadne ani po 50 letech kdy už zmizí kouzlo z "konkurečního" Lovce a Sněhurky.

• 13.9.2015  19:54

Boj jednotlivce proti obrovské společnosti. Film který šáhne do svědomí nás všech kteří pracují v nadnárodních společnostech, o kterých víme že na cestě za ziskem nekoukají klidně "odklidit" kohokoliv i z vlastních řad. Přesto že tušíme jak tento nerovný boj asi dopadne, v podání oběti J. L. Trintignanta mu držíme palce až do hořkého konce. Vynikající a nadčasový snímek, jak po technické, hudební, ale hlavně herecké stránce.

• 30.8.2015  22:21
    Last Knights (2015)

V Čechách nám tu stojí dobové kulisy které si vyloženě říkají o natočení pořádného bijáku, ale zužitkovat je tu musí amíci, nebo jako v tomto případě i Korejci, ale díkybohu zato. Filmu jasně kraluje Clive Owen, ale ani americkokorejskočeské křoví nezůstává moc pozadu. Zimní atmosféra je úžasná a ikdyž prostředek filmu se trochu vleče, tak závěrečná třetina vše dožene. Fajn film, výprava, Owen (ten především) a i hudba má slušnej říz.

• 16.6.2015  18:11

Bohužel žijeme v době kdy režiséři v důchodovém věku ukazují mladší generaci jak se točí filmy. George Miller před 36 lety patřil spolu s Georgem Lucasem, Stevenem Spilbergem, Rydley Scottem a Jamesem Cameromen k vlně filmařů kteří bořili mýty a ukázali světu že film nezná tvůrčích hranic. Umetli cestičku a ukázali správný směr svým následovníků. Následná generace režisérů si ale k srdci vzala pouze to nejhorší ponaučení a to jak z diváků vytřískat co nejvíc peněz za vstupné do kina a za prodej dvd + různých blbůstek kolem jejich "díla". Až na pár vyjímek potvrzujících pravidlo (sourozenci Wachovští - Matrix, Christopher Nolan - Počátek a svého času Luc Besson - Pátý element) úroveň akčních (katastrofických) filmů klesá a nebýt výše zmíněných "důchodců" nebyl by prakticky důvod proč vlastně ještě chodit do kina. George Miller nám všem ukázal že naděje na vzkříšení pořádného bijáku stále je a laťku kvality zvedl natolik že bude trvat jistě dlouho než režisérské titány někdo z jejich trůnu sesadí. Nevím zda-li je to dobrá zpráva či ne, ale v tomto okamžiku to není důležité. Po delší době jsem měl důvod jít do kina a nelitovat svého rozhodnutí - film je jedním slova PERFEKTNÍ!!!

• 10.6.2015  19:38
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Po prvním díle jsem si řekl že to bude jen další z řady porno seriálů (tentokrát s příchutí emo), kde se hledají záminky jak a s kým se vyspat, ale dal jsem tomu ještě šanci - další díl a světe div se, z odpudivé seriálové larvy se vyklubal krásný motýl.... ehm smrtihlav. Vše je nakonec jinak než se na první pohled zdá a Eva Green válcuje svým hereckým uměním všechny ostatní, včetně filmového veterána Timothy Daltona. Jediný kdo jí dýchá na záda je Rory Kinnear, představiel stvoření doktora Frankensteina. Bez povšimnutí nelze opomenout dokonalou výpravu a atmosférickou hudbu Abela Korzeniowskiho, který ne náhodou odvádí podobně skvělou práci jako svého času vynikající polský filmový skladatel Wojciech Kilar (Dracula 1992)

• 8.6.2015  17:11

Rád bych napsal komentář k tomuto filmu, ale znělo by to natolik kýčovitě..... zkrátka.... nevím proč jsem si tenhle film pustil až nyní, ale teď vím že to byla obrovská chyba, možná by se můj život ubíral jiným směrem, takovou sílu on má. Zhlédněte a pochopíte)))

• 6.6.2015  15:06

Když scénář vychází z předlohy Johna le Carrého, člověka který v tajných složkách působil a posléze o zákulisý hry bezpečnostních agentur i psal, tak jako svého času Frederick Forsythe v Šakalovy (1973) a filmu se ujme schopný režisér a prvotřídní herci s Gary Oldmanem v čele, máme téměř 100% jistotu že nebudeme litovat peněz za lístek do kina. Jestliže Jamese Bonda - agenta 007 bereme jako zábavnou pohádku o špionech, tak při zhlédnutí tohoto filmu nám je jasné že takto to asi ve skutečnosti chodí. Je to hra nervů, k fyzickému střetnutí dochází až když selžou všechny možnosti a nejhorší je tušení že "někdo" spolupracuje s nepřítelem. Velmi realistické ztvárnění chodu tajných služeb, deprimující prostředí, bravurní herci, napětí do poslední okamžiku podmalované trefnou hudbou Alberta Iglesiase.

• 3.6.2015  20:57
    Jan Hus (TV film) (2015)

Bylo by asi dobré svolat 1. filmový koncil a pořádně to v tom českém filmovém bahně provětrat.

• 1.6.2015  23:32
    Skyfall (2012)

Bond přišel v tomhle filmu o všechno co ho dělalo Bondem. Dost se nám polidštil, přišel o své tajné hračky, kvalitní auto, už víme jaké bylo jeho dětství, našli jsme jeho rodný dům a co hůř! Nějaká holka z pobřežního slumu (baru) dostala přednost před Bond girl. Aby toho nebylo málo tak ztráty se počítají i u jeho nadřízených i v technické podpoře kdy technického poradce "Q" nahradili nějakým puberťákem.... I Miss Moneypenny přišla o svůj věneček nedostupné sekretářky a Bond tak ztratil minutovou parťačku v anglickém humoru který se konal vždy před vstupem do kanceláře "M". Když to vezmeme do důsledků tak James ztratil i svojí původní základnu. Zní to neuvěřitelně, ale jediná jistota, která mu kromě kvalitního alkoholu ještě zůstala, jsou padouši. A v podání Javiera Bardema excelentní.... možná právě proto nám je v této 23 bondovce nenápadně naznačeno že sexuální orientace Bonda už také nemusí být jistá. Svět spěje do záhuby a James s ním....

• 1.6.2015  23:03

Akční komedie a tak trochu parodie na bondovky ve finále předčí i tu poslední "bondovku" Skyfall. Harry Hart v podání Colina Firtha je excelentní a (nejen on) celé natáčení si vysloveně užívá. Samuel L. Jackson je také ve svém živlu a jeho útlocitný padouch nám dává nevzpomenout na pana Skleněného z filmu Vyvolený (2000). Dokonce velmi překvapil i mladý Taron Egerton jemuž se podařilo zdárně sekundovat jeho učiteli. Je smutné že tento film je o 100% kvalitnější než jeho předoobraz, nemluvě o velmi kvalitním soundtracku, ale to je vlastně známka toho že "dílo" se podařilo.

• 24.5.2015  13:04

Zhlédnuto tak nějak z povinnosti než se vydám na tolik avizovanou "řežbu" co právě běží v kinech (Šílený Max: Zběsilá cesta )..... no nevím. Co tomu ale nemohu upřít jsou kaskadérské výkony a především závěrečná jízda. Velký Mel Gibson je v tomto filmu prozatím jenom Mel a co se týká jeho hereckého umění tak ho zdárně předčí i jeho čtyřnohý kamarád.

• 5.5.2015  14:47
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Pravděpodobně jeden z dalších nikdy nekončících seriálů. Dobrý nápad a velmi dobří herci, ale myslím že časem bude kvalita upadat, ale byl bych rád kdybych se mýlil. U knižních předloh tomu však tak je... Mimo jiného z průměru tento seriál vytahuje hudba Beara McCrearyho a samozřejmě nezastupitelné a všudypřítomné Skotsko.

• 5.5.2015  14:39
    Poldark (TV seriál) (2015)

Stále platí že dobrý seriál dělá hlavně příběh a dobří herci. V okamžiku kdy vnímáte už pouze a jen děj a nezajímá vás jestli herci odvedli dobře svojí "práci" tak sledujete dokonalé dílo. BBC nemá v tomto směru konkurenta a Česká televize se každým rokem vzdaluje době kdy padla poslední klapka čs. seriálu podobného ražení (Jana Eyrová - 1972).

• 26.4.2015  21:11
    Ze srdce... (1998)

Aby našinec pochopil indické filmy, tak je tento film správná volba. Hlavní devízou Bollywoodu jsou především pěvecké vstupy, ty jsou jak chytlavé, tak po choreografické stránce dokonalé. Po zhlédnutí tohoto díla uvěříte že nikdo jiný než Indové nedokáží dát do jednoho filmu všechny možné žánry, chvílemi koukáte na komedii, posléze na drama, muzikál, "akčňák" no a pak vás překvapí politické vyznění, dokonce dojde i na smazání rozdílů mezi Pakistánci a Indy a přitom všem zjistíte že vše spojuje pořádná dávka love story. Myšmaš? Kdepak! Vše má své místo a jedním slovem jsou herecké i pěvecké kusy dokonalé, po technické stránce perfektní... Milionář z chatrče a jeho tvůrci brali inspiraci i z tohoto filmu, to je bez debaty.

• 8.4.2015  21:02
    Kalvárie (2014)

Zářný příklad toho že být dobrákem se prostě nevyplácí. Myslím že časem se tento snímek bude vysílat pravidelně na Boží hod velikonoční, protože je zde jasná paralela s historickou postavou, díky které máme Velikonoce. Název odpovídá ději a to doslova a do písmene. Dvanáct zastavení a konec se kterým musíme počítat. Dnešní svět dobru nepřeje a lidem podobného ražení vůbec. Brendan Gleeson v hlavní roli válcuje svým výkonem všechny ostatní a přesto máte pocit že se ani nemusí moc snažit, v jeho případě to ale není z mé strany kritika, ale obdiv nad jeho herectvím. Hudba Patricka Cassidyho tomu všemu dodává trnovou korunu.

• 30.1.2015  21:24
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

Nenapadají mě k tomuto seriálu než samá superlativa. Dějově, technicky a hlavně herecky naprosto dokonalý. Popis doby počátku 20. století od kostýmů až po chování v tehdejší společnosti je naprosto grandiózní. K tomu napomáhají i méně známí a neokoukaní herci (kromě C. Owena) kteří si uvědomili že se stali součástí dokonalého díla a je to znát i na jejich hereckém přednesu, oni postavy nehrají, ale přímo žijí. Tomu asi nejvíc věří i sám režisér Steven Soderbergh, který se tomuto projektu doslova upsal a odmítl pracovat na čemkoliv jiném. Už v pilotním díle nám je nastíněno v jakém duchu seriál bude a heslo "dokonalost nadevše" tu je uplatněno na 100% včetně průběh operace čehokoliv (a ne jedné), když vezmeme v potaz v jaké době se seriál odehrává, tak to nebudou hypermoderní chirurgický sály s hudbou fláků ze 70 let z repráků a vtipkujícím Georgem Clooneym z Pohotovosti. Naopak! A co víc kamera neuhne ani ve chvíli kdy by jsme to očekávali. A aby jsme měli jistotu že jsme svědky zrodu velkého díla, tak nám k tomu hraje fantastická hudba Cliffa Martineze. Zkrátka 100% zážitek ve všech směrech.

• 11.1.2015  19:28
    Equalizer (2014)

Čekal jsem kdy se konečně objeví herec který utáhne jakýkoliv film, kdy bude stačit pouze jeho jméno v titulcích aby jsme měli jistotu že to bude pořádnej nářez.... dejme tomu druhý Belmondo. Nakonec se takový herec ukázal až v Americe. Ano ještě mu chybí mnohem víc humoru, ale Belmonďák také točil drsné filmy téměř bez vtipné vložky (Lovec hlav, Smůla, Strach nad městem). Kdyby v Equalizeru hrál v hlavní roli jiný herec tak by to byl asi průměrný, až kýčovitý film, ale díky Denzelu Washingtonu tomu je naopak a nám nezbývá než se těšit na každou následující scénu s ním jak si v ní poradí s ruským podsvětím a jeho poskoky. Tohle je film o řešení problémů nasilím, ano je to smutné ale občas si každý přeje vidět jak ty grázlové alespoň tady dostávají na kokos. Kamera, režie, ostatní herci i skvělý hudební doprovod jsou zcela podřízeni hereckému charismatu Washingtona (McCalla).

• 13.11.2014  02:06
    Krize (1992)

Reálná noční můra sebejistých mužů. Vincent Lindon dokonale ztvárnil sebejistého otce rodiny, který serií nešťastných náhod přijde během pár hodin doslova o vše. Je to ale komedie, sice poněkud hořká, ale je v ní návod jak z podobné životní "Krize" ven, aneb co je v životě důležité a co ne.

• 13.11.2014  01:56
    Američan (2010)

Filmová lahůdka, která tu dlouho nebyla a obávám se že zase dlouho nebude. Prvotřídní herci, dokonalá režie, nevtíravá hudba, jistá kamera a jednoduchý, přesto bezchybný scénář. Kdysi lidé na takovéto filmy stáli fronty do kina....

• 10.10.2014  13:45

Platí to samé jako u mého hodnocení předchozího dílu s tím že film dává tušit že to je jen "rozjezd" dalšího pokračování. Kvalita se nezhoršila, jak po herecké, tak i po technické stránce, což je více než slibné. Hlavní představitelka se do role Katniss ještě více vžila a to je další nezanedbatelné plus. Je docela možné že další účastníci - oběti v Hladových hrách se objeví obyvatelé 14 sektoru, alias Bradavic s Harry Potterem v čele a to teprve bude "maso".

• 20.9.2014  15:12
    Hunger Games (2012)

Riskl jsem to a mrknul na toto dílo. A čekalo mě příjemné překvapení. Po technické stránce je film perfektní. Hudba i kamera pasuje dobře dohromady a ty dvě a půl hodinky uběhnou opravdu svižně. Občas zatoužíte po jednoduchém filmu s jednoduchým dějem, tady si najde každý trochu. Kvalitní herce v čele se sympatickou Jennifer Lawrence. Občas se tu výrazně mihne Woody Harrelson, nebo i takové herecké eso jako je Donald Sutherland. Zkrátka je na co se dívat a občas i nad čím přemýšlet. Myslím že vlna tohoto druhu filmu s "dětmi" v hlavních rolích do pár let opadne, ale tohle bude jeden z mála na který se nezapomene.

• 6.9.2014  01:29
    Divoši (2012)

Pár dní před tímto filmem jsem zhlédl podobné dílo od druhého režisérského velikána Ridleyho Scotta - KONSULTANT. Oba filmy mají jedno společné a to je vynikající práce mexických dělníků pracující na poloviční úvazek pro drogovou mafii. Zatímco v Konzultantovy není ani jeden hrdina kterému bychom mohli a chtěli fandit (kromě epizodní role Penelopé Cruz), tak v tomto snímku jsou sympatičtí i postavy z druhé strany, včetně krysy ve vynikajícím podání Johna Travolty, nebo "familiérního" Benicia Del Tora. Všechny role jsou obsazeny dokonale, tedy kromě nevýrazné bloncky Blake Lively. Oliver Stone chytil "druhý" dech a mladší generace režisérů mohou jen tiše sedět na svých plátěných židlích a kajícně koukat do země a přemýšlet jestli mají vůbec právo mít na opěrkách název "REŽISÉR".

• 22.8.2014  22:02
    Šviháci (2008)

Nevěřil jsem že v Rusku dokáží natočit tak strhující film. A že to bude navíc film hudební, to už bych nečekal vůbec. Choreografie, výprava, hudba a hlavně herecké výkony jsou dokonalé. Z filmu dýchá život a je vidět že tvůrci spolu s herci si natáčení užívali a ta pozitivní nálada se přenese i na diváky. Před vašima očima ožívá retrosvět, takový jaký si představují hlavní hrdinové že se žije v Americe 50 let. Barevný svět představ se tu prolíná s mrazivou uniformovanou šedí reálného života v Moskvě, především ve scéně v přednáškové aule se studenty ve vás bude mrazit. Realita je tu vyobrazena sice jen odlehčenou formou, ale je tu snad pro mladou generaci lidí více neskutečná než-li filmové snění o Americe a rockenrollu. Závěrečná scéna ve vás ale vzbudí naději že vše není ještě ztraceno a že ruský člověk se jednoho dne nadechne opravdové svobody.

<< předchozí 1 2