The_God

The_God

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 1.11.2014  20:07

Divím se tady tomu nízkému hodnocení. Expendables jsou a vždy byly osmdesátkový film shodou okolností natočený v 21. století. Výborné akční scény, hlášek jak od Švejka, navíc půvabná Expendabella...co ti lidi chtějí víc od tohoto druhu filmů? Já osobně považuji trojku kvalitativně za něco mezi naprosto dokonalou jedničkou a nepřekonatelnou dvojkou. V celém filmu není jediné hluché místo a přitom ani nemáte pocit, že tam něco chybí. Stallone a jeho staří přátelé (někteří velmi staří přátelé) hrají úžasně, mladí se mají lehce co učit, scénář parádní a charismatický Mel jako hlavní padouch. Prostě skvělý film akční film a kdo mu kritizuje osmdesátkovost, tak je to, jako kdyby kritizoval, že má slanou sůl.

• 11.5.2014  12:41

Rozhodně jeden z nejlepších Batmanů od začátku 80. let (dřívější jsem neviděl). Propracovaný děj, hrdina s vlastními problémy, padouch, se kterým chvíli i soucítíte a dalo by se toho vyjmenovat mnohem víc. Jen škoda, že jsem v určité fázi pohledu na "Gotham" poznal Manhattan :P Prakticky bezchybný film se strhující hudbou. Co víc si přát?

• 11.5.2014  12:36
    Cosmopolis (2012)

Neskutečná intošská píčovina, která se bez jakéhokoliv smysluplného navazování vrhá z jedné scény do druhé. Došlo mi, že to má být kritika konzumní společnosti a znuděnosti těch bohatých, ale je to fakt píčovina, jen dobře zahraná (proto ta *). S tímhle scénářem to fakt líp udělat nešlo. Tu opici, co to napsala, by ale měli zavřít za zločiny proti lidskosti.

• 19.4.2014  12:46

Dobrý 45 minutový film, který byl dle mého trochu neuměle natažen na dvojnásobek.

• 19.4.2014  12:41

Boží vánoční komedie, kdy syn Santa Clause kdovíkolikátého přenesl roznášení dárků do 21. století. Teda spíš do 24. století, protože ty supersaně vypadají jako kříženec santovských saní a Pickardovy Enterprise. K tomu je tu ještě nešika syn-outsider, který má samozřejmě větší srdce než mozek a všem nakonec po průšvihu nadělí lekci, o čem Vánoce jsou. High-tech skřítkové a přestárlý bývalý Santa s přestárlým sobem už všemu jen nasazují korunu.

• 13.3.2014  17:35
    Vrahouni (2010)

Bohužel mi tohle přišlo jen jako slabý odvar pana a paní Smithových. Má sice jiskru, skvělé herecké výkony, propracované akční scény i vtip a celý film báječně utekl, ale nemůžu se zbavit (nejspíš oprávněného) dojmu, že potenciál zůstal velmi silně nevyužitý. Příjemná komedie na odpoledne, nic víc, nic míň. Škoda.

• 9.3.2014  12:28
    Rukavička (1941)

Strašně naivní film, který lehce hraničí s pohádkou o tom, jak hloupý Honza ke štěstí přišel, vzal si milovanou chudou holku a bohatá princezna se zlým princem byli potrestáni. Ale v době vzniku lidé takovéhle filmy potřebovali jako sůl.

• 4.3.2014  08:58

Už dlouho jsem nezažil film, ve kterém by mi jedna z hlavních postav takhle lezla na nervy. Naprosto nedisciplinovanej spratek se diví, proč ho nevzali do armády. Doufal jsem, že jestli to ten parchant přežije, tak o něj taťka zlomí ten high tech klacek. Kdyby tam byl sympatičtější (a talentovanější) herec, tak by to bylo pěkné nadprůměrné sci-fi. Takhle je to film, který spíš překousnete namísto toho, abyste si ho užili.

• 30.1.2014  12:35
    Atlantis (TV seriál) (2013)

Úžasný námět, dobré nápady, využívání antické mytologie, Herkules jako opilec a Pythagoras jako ucho. Ale tak nudně natočený seriál jsem dlouho neviděl. K dobrému hodnocení stačilo, aby se toho chopil někdo schopnej, ale tohle je fakt příšerná, nekonečná, trýznivá, bolestivá nuda.

• 24.1.2014  15:03
    Minisukně (TV film) (2010)

Návod k použití: 1) Pusťte si tento dokument. 2) Vypněte zvuk. 3) Užívejte si obraz.

• 23.1.2014  12:18
    47 róninů (2013)

Pokud na tenhle film jdete (tak jako já) nabití z traileru, že to bude válečnická řezničina plná kouzel, tak se 47 róninům vyhněte. Když jsem ale udělal po filmu za trailerem tlustou čáru a vzal to objektivnějším pohledem, tak musím uznat, že je to dobrý film. Jsou v něm zobrazeny machinace "behind the scene", boje, mystika a hlavně hloubka odvahy a cti, která v dnešním světě asi chybí nejvíc.

• 1.1.2014  15:51
    Armagedon zvířecí říše (TV seriál) (2009)

Jeden z nejlepších dokumentárních seriálů o přírodě, co znám. O vymření dinosaurů slyšel každý, ale neměl jsem nejmenší tušení, že život na Zemi měl na kahánku mnohem vícekrát (naštěstí pro nás život má tuhý kořínek a je jednoduché ho zdecimovat, ale ne vyhladit). To mi ukázal až tento dokument. Výborně zpracovaná audiovizuální stránka, informačně bohaté a přitom srozumitelné a hlavně se vyhýbají nešvaru 99% amerických dokumentů, takže neopakují jednu věc neustále dokola.

• 27.12.2013  11:47
    Sněžný drak (TV film) (2013)

No, kdyby v téhle pohádce hráli skuteční herci místo plastikových figurín, kdyby těm figurínám tvůrci vdechli alespoň trochu upřímných emocí a kdyby draci byli lepší než ve Skyrimu (pc hra), tak by to mohla být skutečně hezká pohádka.

• 22.10.2013  08:03
    Dredd (2012)

Chápu lidi, kteří Dreddovi dali 4* či 5*, ale já musím za 3*. Celkově výborná podívaná s dobrým dějem, povedenými charaktery, bez nějakých velkých excesů, ale pro mě prakticky bez atmosféry + občas zbytečně zobrazované násilí ve Slo Mo. Nemám nic proti násilí ve filmech, ale vadí mi, když je to udělaný ve stylu technického dema, kdy jediný účel je ukázat, co všechno trikaři umí.

• 22.10.2013  07:53

Hvězdná jména nejsou vždy zárukou úspěchu a tenhle film je toho důkazem. Vtipné, občas trochu vykonstruované, ale jinak naprosto průměrné navzdory kvalitě tria Hunt, Midler, Firth. Bette Midler byla, dle mého názoru, v celém filmu nejlepší, ale co jsem rozhodně nevěřil, tak byl věk 39 u Helen Hunt. Byla tak vyzáblá, že mi spíš přišla jako nedoléčená feťačka trpící anorexií těsně před padesátkou. 3* hvězdy a víc ani ň.

• 7.10.2013  12:25
    Hormonální akvárium (studentský film) (2007)

Dobré téma s naprosto zbabranou technickou stránkou. Když chtěli poukázat na farmaceutický problém, tak nechápu, proč půlka filmu vypadala jako porno pro zoofila se zaměřením na ryby (ichtyofil?). Nehledě na fakt, že část vypadala jak vytržená z pořadu o vaření. Musí se ještě hodně učit, mami, hodně učit!

• 10.9.2013  18:01
    Edith Piaf (2007)

Těžko říct, jak tenhle film ohodnotit. Herecky, režisérsky atd. rozhodně pokukuje po 5*. Ale ze subjektivního hlediska mě ten film nebavil a nijak extra na mě nepůsobil (narozdíl od mé plačící přítelkyně). Tak 3* kvůli subjektivním "pocitům", ale objektivně za 4,5*.

• 1.7.2013  11:45
    Peklo na talíři (TV pořad) (2012)

V rámci své kategorie dobře natočené díly, v drtivé většině případů přínosné a s hodnotnými informacemi. A občas i pekelně dobrý hlášky, jako třeba po přepočtu ceny maso vs. křehčené maso: "V tý ceně (křehčeného masa) je snad započítaný i vodný a stočný, ne?"

• 1.7.2013  11:40
    Šmejdi (2013)

5* za nápad. -0,5* za zpracování (až příliš mnoho záběrů na plačící babičky a dědečky) a -1,5* za podsouvání, že je třeba další zákonná regulace, i když právník v dokumentu na rovinu říká, že se při těch akcích porušují už existující zákony. Ale jsem zvědavý, jestli autorka natočí třeba za dva tři roky nějakou aktualizovanou verzi. Jestli se něco změnilo či ne apod.

• 1.7.2013  11:28
    Hunger Games (2012)

Na konci filmu jsem měl strašně neodbytný pocit, že z boje o holý život v rámci pobavení masy lidí šlo vytěžit daleko víc, než ve filmu bylo. Všechny postavy mi přišly takový placatý a nepřirozený, vůbec nedokázal nikdo z nich vzbudit ve mně nějakou výraznější emoci. Dalo se to určitě nafilmovat líp, ale v tomhle stavu je to průměr.

• 8.5.2013  10:56

Světová invaze mi přišel jako takový čistokrevný mixteriér Black Hawk Down, Transformers 3 a emzáků z District 9. Tradičně obsahuje hrdinské proslovy, které jsou ale umělé jak pornohvězda, stejně tak ten malej Sancho, kterej tam u mrtvýho otce volá: "Tatínku, zůstaň se mnou" a pak "Já chci pryč". Takový průměrný sci-fi, no.

• 6.5.2013  11:36
    Bídníci (2012)

Poměrně podařená verze výborného muzikálu. Ne tak podařená, jako byl koncert k 25. výročí z Londýna, ale stále velmi dobrá. Aby taky ne, když důležité postavy hrají herci jeden lepší než druhý - Crow, Jackman, Cohen, Hathaway etc. A velice mě překvapilo, že i zpívat umějí a vůbec ne špatně. Ale jak tak jsem četl ty komentáře tady, tak je třeba to vidět v originálním anglickém znění.

• 1.4.2013  20:45

Čekal jsem od tohohle dokumentu díky jeho názvu o něco víc. Největší problém je v tom, že vždy něco nakousnou a nechají to neuzavřené. Ani divákům nenabídnou vodítka, díky kterým by si mohli udělat závěr sami, ať už takový nebo makový. Je to asi jako bych Vám řekl: "A nyní deset nejkrásnějších žen na světě," a pak jsem vám přečetl jejich jmenný seznam.

• 16.3.2013  08:41
    Čertova nevěsta (TV film) (1975)

I když jsem tuhle pohádku viděl až 37 let od jejího natočení, myslím si, že je báječná. Když si vzpomenu na Dvořákovo šptinutí "Žabžo.", tak mě to vždycky rozesměje. Nechápu, proč ji nedávaj častějš místo okoukanejch oříšků a Mrazíka.

• 11.3.2013  22:39

Myslím, že jednička se povedla víc. Tím jsem vyjmenoval zápory a teď na klady druhých Postradatelných: film nemá tolik akce jako první díl, ale zato má silnější příběh. Bandu kladných záporáků si užijete do sytosti a JCVD konečně předvedl, že taky umí hrát a tu postavu si snad užíval jak malej. Nevím, čím to je, ale Postradatelní prostě dokáží z lidí před i za kamerou dostat to nejlepší. Výborně jsem se pobavil taky u pár narážek na vtipy na konečně se objevivšího Chucka Norrise, spousty narážek na jiné filmy představitelů, každá důležitější postava měla snad několik hlášek, u kterých jste se zasmáli no a pak samozřejmě výborně pojatá akce. A řekl jsem to u prvního dílu a říkám to i teď - Terry Crews by se měl jít léčit.

• 11.3.2013  18:12

Taková krásná a povedená parodie to mohla být, která by mohla nenápadně pokukovat zpoza Bláznivé střely a Žhavých výstřelů, ale výborné a opravdu vtipné scény a repliky, které v tom filmu vážně jsou, bohužel často a hodně shazuje nechutnými a fekálními rádobyvtipy, ze kterých se člověku nechce brečet, už vůbec ne smát, ale jen a pouze blejt. Nevím, co je k tomu vedlo, aby tam ty hnusy dali. A o to víc mě mrzí, že v tom hraje roztomilá Alyson.

• 17.2.2013  20:48
    Jurské komando (2008)

Jéžišmarjá, to byla píčovina! Dlouho jsem váhal, jaký film z mých odpadů mám vybrat jako nejhorší - teď už to vím. Strašný triky, debilní dialogy, idiotští herci, jedna nelogičnost za druhou a prakticky veškeré části filmu se dají kritizovat. Nedívejte se na to, máte-li k sobě úctu.

• 9.2.2013  17:31

Příjemná změna a krátký návrat ke klasické animaci. Ale to je asi vše, čím je tenhle film v dnešní době výjimečný. Příběh je opět Disneyovský, kdy se bohatý princ zamiluje do chudé dívky, ona do něho a po různých peripetiích a zdolání magie pohádka skončí svatbou, protože i v životě každá pohádka končí svatbou. Neurazí, nenadchne.

• 24.1.2013  00:00

Na začátku bylo pár scén, které mě měly nabudit, ale nudil jsem se. Pak ovšem přišla prostřední část filmu s vyšetřováním, zkoumáním a poznáváním postav a já se stále nudil. Nakonec přišlo velké finále s obrovskou ukázkou paranormálních schopností a hádejte co. Nudil jsem se!

• 14.1.2013  10:36
    Dům naruby (2003)

Příjemná komedie s perfektní kombinací hlavních postav/herců. Steve Martin i v reálu vypadá jako běžný, možná lehce upjatý člověk, takže tato role mu byla nejspíš šita na míru (samozřejmě je to báječný komik). A Queen Latifah je také báječná komička a i když není zrovna drobek, tak se jí musí uznat, že má v sobě šmrnc. Postavte tyhle dva na jeden plac a chybu neuděláte. Dům naruby není nijak světoborný a přelom v kinematografii 100% nezpůsobí, ale večer u televize vám rozhodně nezkazí.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9