Prometheus (2012)

My sme verili. My sme čakali. My sme dúfali. Všetko zbytočne. Smrť, smrť, kolaps, dekadence, desať jazdcov Apokalypsy, zvrácenost. Šhit. Prometheus je ako hovno zaliate v cukrovej poleve. On vyzerá super chutne, ked je za sklom. Môžte s tým nafotiť katalóg do mesačníka o cukrovinkách, dať to do ako reklamu na festival pekárov. To všetko môžte. Ale skúste ho ovoňať, tobôž sa zakusnúť. V lepšom prípade sa poblijete, v horšom dotanete infekciju. Sklamanie roka, desaťročia, dekády, historie inteligentneho života. Osobne musím povedať... že nenávidim všetky postavy do jednej. Scenáristov by mali poslať do pracovných táborov, a to som ešte mierny. Prečooo? Čo Vám Ridley urobil, vy scenáristicke zvery? Vyvraždil rodinu? Vykastoval vás v spánku? Znasilnil psa a jeho vnutornostami namaloval pentagram vo vašej obývačke????? ...Začiatok- da sa. Dááko nejako to fílu funguje. Fúra Landscapov to chvílu zachranuje (Odhliadnuc od toho, že mimozemstania a naši stvoritelia nám vlastne dali mapu k ICH BOJOVYM LODIAM A ZBRANIAM? Da Fuck!) Ale potom, potom.... príde PEKLO. Ku koncu to je scéna za scénou, kde aj priemerne inteligentný šimpanz otevíra hubu nevěříckym údivem nad tým, co jeho úbohý, přimátí oči vidí. Charaktery sú vykreslené úplne zle. Už od začiatku popierajú svoju identitu absolútne protichodným správanim. Toto m byť elita medziplanetárneho výskumu? Výsadok zo základnej školy by sa správal logickejšie a primeranejšie svojej inteligencii. Aaaaaaa, we are scientists! Lets go to touch everything, pick up everything, put our helmets off and press every fuckin alien button we found! Nehehehheeeee!!!! Too sa ale asi nemôžeme čudovať výberu posádky, ked už aj stavba lodi bola zjavne zverená polodebilným inžinierom, ktorí si riadiaci mostík predstavujú ako podium pre Michala Davida, vyrobia zdravotnícky automat (ku ktorému má mimochodom voľný prístup zjavne aj palubný čistič hajzlov, aj ked sa automat nachádza v osobnej kajute (ktorá mimochodom pripomína futuristické koncertné krídlo) našej pseudo-autoritatívnej Šárli Szteron) ktorý prevádza operáciu rýchlosťou automatu na kafe pomocou kancelárskych spiniek. Neopomenuté nemôžu ostať ani dokonalé skafandre s helmou, ktorej hlavným účelom očividne je, aby sa pri najnevhodnejšej chvíli rozbila a veselo dorezala fejs random členu posádky. Ale všetky tjeto technické chybičky by mohli ostať decentne nepovšimnuté, nebyť vyššiespomenutého konania nášho milého týmu snov. Už som spomenul, že všetky postavy do jednej nenavidim z hloubi mojej čiernej duše? Iba pre istotu. Rozmýšlať, či je konanie tej či onej postavy idiotskejše, než tej druhej, je ako si vybrerať medzi nevyliečiteľnými chorobami. Napriklad.... náš hviezdy párik „vedcov“, ktorým sa splní životný sen o nájdení života vo vesmíre, sa nejakým zahadným sposobom cítia zdeptane už v druhý deň expedície. Zrejme tušili, že chlapák sa stane cieľom absolutne nezmyselnej vraždy a dáma si na nho už po 15 minutach nespomenie do konca „filmu“, pretože bude zaneprázdnená omračovaním lekárov, ktorí sa jej snažia pomôcť, utekaním po chodbách lodi v spodnom prádle, prevádzaním cisárskeho rezu za 5 minút a tažkom zotavovaní sa z neho, pretože to zjavne veľmi bolí ked stojí, ale už vôbec nie o polhodinu neskôr, ked preskakuje bezodné jamy, zlaňuje ako horolezec, uteká o život v tieni padajúcej lode (WTF SERIOUSLY- stačilo odbehnuť na stranu, alebo tje ženské vedia utekať iba v rovných líniach?!?!?) či sa mláti s nebezpečnými formami mimozemského života. Naša „ftipná dvojka“ alias- pán GEEK-CHEMIK, (ktorý sa zlakne tisíc rokov mrtveho tela, ale zamiluje sa do očividne nebezpečného mimozemského hadotvora) a pán DRSNÝ GEOLÓG (ktorý má vysielačku, GPS, 3 D mapy a asi tucet sondovacích robotov- ale aj tak sa stratí!) sú vážne na zaplakanie. Kapitán-poľný-maršal-generál-šéf-vesmíru-a-priľahlých-paralelných-dimenzií Šárli Szteron- uberautoritatívny herecký „výkon“, vdaka ktorému mi odteraz stúpne adrenalín kedykolvek a kdekolvek inde JU uvidím, FUCK U VERY MUCH, „pomeťeus“. Silná žena, hrdinsky upaľujúca bez akehokolvek vysvetlenia našho bez príčiny otráveneho hrdinu! ...Alebo to upalila toho uber-alien-squirell-zombíka skackajúceho po celej palube a zabíjajuceho posádku, ktorý zgegol už na začiatku a 90% ludí si už ani nespomenie kto to bol (pričom asi najhorší nápad na svete mu bol otvoriť dvere na palubu, BITCH!)? Už si vlastne nepametám, priehršia nelogičnosti sa tam sypú ako z bagra.... ale aj tak asi jej najvačším pošliapaním vlastneho autoritativneho ega bolo nechať sa zbaliť od lenivého negerskeho, na harmoniku hrajuceho kapitána, ktory pokojne nechava umierať posádku len tak celý film, len na konci sa akosi rozhodne, že ablolutne idiotským samovražedným gestom (za ovácií a nadšeného smiechu svojich dvoch kopilotov) zničí jedinú možnosť ako sa dostať s5 na Zem a upozorniť tak na inváziu, či nedajbože zachrániť nikoho z preživších- REALLY FUCKIN GENIOUS! Dalej, pýcha pozemského robotického inžinierstva sa celý čas hraje na mladého chemika s nebezpečnými mimozemskými substanciami, a pokial nestláča všetky gombíky ktoré mu prídu pod ruku, kvapká jed do šampusu členom posádky a to všetko bez AKEHOKOLVEK vysvetlenia! A ako klinec do rakvy už len tzv.- inženýři- teda, ten jeden na konci- stvoritel sveta, pán všetkeho inteligentneho života vo všehomýru- a on sa správa ako plešatý albinsky HULK utrhnutý z reťaze vraždiaci všetko naokolo. BRAVO. Davam 1 *, lebo sa mi páčili tje kapucne, čo maju šecci na začiatočnom brifingu. ....A vy všetci 5* sadomasochisti, pozrite si toto a uprimne povedzte, či nie je každe slovo z toho pravda: http://www.youtube.com/watch?v=-BWnTW4rL0U

Sním či bdím? (2001)

Vyborna vec k lahkým drogam, zaujimave teorie tu a tam, ale dokopy priliš pseudointellektualne... ano, a po pozretí odporučam navštevu optika.

Chata v horách (2012)

Fuuuuuuuu.......ako fakt, ludzá, tuzemskí Kino-distribútori by sa podla mna ododnes mali prestať rátať ako inteligentné formy života a zaradiť sa rozumovo niekde medzi hmyz a baktérie. Lebo TOTO ked ONI neposlali do kín.... Naozaj, masaker storočia, film prevracajúci všetky žánrové klišé, horor-antihoror, slasher-antislasher a aj velmi ftipné to dokonca je... no prosto, nedajte sa odradiť typickým teenage horor začiatkom, každý geek bude slintac blato. Dokonalosť. 4/5

Hon na čarodějnice (2011)

A ron pearlman třetího hellboja hrt nepude a nepude, ale tu sa s cageom mečmi rozmácha, tak!

Galimatyáš (2009)

Výborne, ako výtvarne, tak kinematograficky.... a pán vynálezca je tak geniálnou postavičkou, že by, myslím, mohol mať hoc vlastný film :)

Žhavé výstřely (1991)

Ach, zlaté to časy, ked boli paródie ešte ftipné.....

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Dokonalé. práve som videl nadupaný akčňák, ač, pánboh mi je svedkom, že ich fandou velmi niesom a anglickej komédie, s mojimi najoblúbenejšími hercami. Absolutly fuckin awesome- zimomriavky z perfeknej akcie spojené s hlasným rehotom nad največími americkými akčnými klišé nenechá azda nikoho chladným. 5*!!!!