nigga

Roman Kolařík

okres Olomouc

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.5.2017  16:35

Fakt pecka, kdo by to čekal. Ritchie naštěstí pořád nezapomněl na svůj agresivní styl, sere na solidní vyprávění a drtí to do díváka opravdu s totálním nasazením a překvapivě to funguje. Very good a výborný soundtrack. 90%

• 27.11.2014  16:51
    Želvy Ninja (2014)

Podobně jako u předchozích dvou filmů Liebesmana (Světová Invaze, Hněv Titánů) mě i želváci zas tolik nenasrali. Prostě jednoduše taková plytká jednohubka, která v ničem moc extra nefunguje, ale na ty necelé 2 hodinky v pohodě zabaví, sice po skončení v hlavě nic moc nezůstane, ale ono je to vlastně úplně jedno. 60%

• 21.6.2013  23:37
    Muž z oceli (2013)

Epické, po pěti minutách jsem byl vtáhnut a nepustilo mě to až do maniakálního konce aneb Snyder (tentokrát myslím, že úplně bez zpomalovaček) vrátil Supermanovi status „otec všech superhrdinů“ tzn. pěstní bitka s ním = 50 zřícených mrakodrapů. Není to sice úplně dokonalý film, ale to asi opravdu se Supermanem jako postavou natočit ani nejde. 90%

• 2.3.2013  11:01
    Dredd (2012)

Na podruhé opravdu ještě lepší, oproti výrazně dětinské adaptaci z roku 1995 (i když i ta má něco do sebe, hlavně v oblasti výpravy) je film takový, jak by měla dobrá adaptace dnes už legendárního komiksu vypadat, hlavně samotný Dredd tu působí věrně, prostě macho psychopat, kterého drží na uzdě zákon, a tak to má být. (a taky tu ještě zopakuju, že scénář Dredda vznikl dřív než Raidu) 80%

• 10.12.2011  11:57
    Warrior (2011)

Všechno co chybělo minulý rok ve Fighterovi, má Warrior. 100%

• 16.10.2011  15:29

Docela zábavná jednohubka, která ale vyšumí zatraceně rychle, den po shlédnutí si nepamatuju skoro nic a pokud jo, tak si nejsem jistý, jestli to nejsou scény z jedničky. 60%

• 2.10.2011  19:45

Podobně jako např. u Kubrickovy Vesmírné Odysey oceňuju na Stromu Života obrazovou a hudební složku, to je prostě nádhera sledovat, to jak Malick (nebo spíš jeho kameraman) komponuje jednotlivé záběry a hladce jezdí po okolí a zabírá třeba jenom obyčejné hraní dětí, to je vážně slast, ale holt nejsem asi ten správný divák na podobně osobité art-filmy, možná nějak chápu tu filosofii a intelektuálno (ale jistý si vším nejsem), ale celkově mě ta poetika hlavně v první polovině a poslední třetině tak nějak ubíjela a často jsem se přistih, že jsem myšlenkami jinde, ty 2 hodiny byly na mě prostě moc (podobně právě jako u té Vesmírné odysey). Herci hrají výborně, ale osobně mi to nic nedává a nemám potřebu to nikdy vidět znova. V některých momentech uznávám, ale celkově neberu. 50%

• 15.5.2011  13:26

Obrovská škoda, jeden z mála remaků na který jsem se opravdu těšil a nakonec z toho vzejde jen taková vykastrovaná nuda, proč to jen nerežíroval nějakej řezník například Alexandre Aja? Ach Jo… 20%

• 7.5.2011  00:07

Před rokem to bylo A-Team a Expendables, tento rok je králem akčního žánru s béčkovou zápletkou Fast Five, a to podotýkám, že nejsem moc velkým fanouškem této série (líbil se mi snad jen první), ale tento díl je bomba. Je tu téměř všechno, co se od podobného filmu očekává, automobilové a pěší honičky, přestřelky, ženský, testosteron, bitky a průrazy skrz zeď, auta, peníze, trezor, beton, střepy, exotické prostředí a hlavně chlapácké charisma všech hlavních mužských postav, kde chemie mezi nimi funguje, což je v akčním filmu základ a ještě u toho člověk může lehce vypnout mozek a vůbec to nevadí. 90%

• 30.4.2011  23:50
    Insidious (2010)

Téma poltergeistu trochu jinak a vůbec ne špatně, od druhé poloviny sice ustupuje tajemno a pečlivě budovaná atmosféra a stává se z toho bizardní podívaná alá Silent Hill (jak už tu někdo zmiňoval), ne jako ten průměrný film, ale to lepší ze hry a to je dobře (SPOILER: už jsem se bál, že to bude jedna z dalších bubákovin, kde se jakoby hlavní „padouch“ neukáže do konce filmu a on se fakt ukáže, i ten svět duchů a já si říkám proč ne, když mě ten bizardní svět tak baví :-D, skoro jsem čekal, že se tam objeví Pyramid Head nebo Cenobité KONEC SPOILERU). Wan je výborný režisér s velkým citem pro vizuál a načasováním, už když přijde úvodní titulek Insidious za doprovodu zběsilých smyčců, tak je to tak krásně retro, že mi srdíčko zaplesalo radostí, a to všechno za skromných 1,5 miliónu dolarů. 80%

• 31.3.2011  22:37
    Sucker Punch (2011)

Přestylizovaný, přebouchačkovaný, přepodvazkovaný, puberťácky povrchní (anebo je celá ta lobotomie uvědomělá? To ví možná jen Snyder), samoúčelný, přeplácaný a celkově pořád hrozně sexy a pořád zatraceně dobrej film se skvělými songy, kde bych jen odstranil těch pár ubulených scén… asi jsem divnej, ale tato blbost je v některých momentech tak geniální, že mi to na těch slabších 70 % bude stačit, i když se bojím, že napodruhé a hlavně né na velkým plátně to už nebude ono, proto teď berte kina útokem.

• 18.3.2011  23:58

Je to slátanina se špatnými triky, ale celou dobu mě to nějakým zvráceným způsobem bavilo, a nevím proč, asi v tom budou nějaké čáry... 60%

• 28.2.2011  12:11
    83. Annual Academy Awards (TV pořad) (2011)

První Oskaři, které jsem viděl nikoliv po kouskách, ale úplně celé a bohužel vcelku zklamání, ani ne z ocenění (i když mým favoritem bylo Social Network, ale i přesto si to King s Speech zaslouží, a Fincher snad teda příště), ale celkově tomu chyběla energie, což mě například u Franca překvapilo, vždyť ten chlap má komediální talent, proč byl tady sakra tak suchej, takže z toho celkově nejlépe vycházejí ty výsledky než to všechno mezitím, i tak jsem se nenudil, ale taky ani nebavil, nejvíc nakonec potěšila ta plejáda známých tváří, ale to bohužel nestačí. 50%

• 19.2.2011  23:31

Snad naposled od dob Nezvratného Osudu se ve „teenagerovském vyvražďovacím“ žánru objevil tak originální koncept, jen škoda, že není ještě lépe využitý a hlavně ke konci (i přesto, že se objeví Two-Face:-)) to trochu začne ztrácet dech, mít to ještě o něco lepší scénář, za kamerou mladého Raimiho, tak je to bomba, takhle to je jen velmi sympatická a né úplně blbá vyvražďovačka s roztomilými parodickými scénami, ale asi z toho kultovka nebude. 60%

• 19.2.2011  00:03
    Watchmen (TV seriál) (2008)

U mě pořád vyhrává samotný tištěný komiks, který si můžete ohmatat a rozpohybovat po svém, jako rozpohybovaný tímto stylem už sice nemá takovou sílu (ale přiznávám spíš moje chyba, protože i knihu si radši sám přečtu, než jí poslouchat někým čtenou ve formě audiobooku), ale i tak je pořád předloha geniální a s přivřenýma očima dávám této verzi 80%, obzvlášť když tady nejde využít některé obrazové a stránkové hrátky.

• 5.2.2011  00:41
    A-Team (2010)

Jedna z mála guilty pleasure u které mě strašně mrzí, že podle všeho nebude dvojka. 90%

• 5.2.2011  00:41
    Faster (2010)

Vcelku mě překvapilo, že Faster není tak úplně akční film - pouze 2 krátké automobilové honičky a 2 téměř totožné přestřelky na chodbě, jinak jen další variace na filmy o tvrdém hrdinovi, tady s áčkovým vizuálem, co si jde vyřídit účty s lidmi, co mu zabili bráchu.. a to neměli. Naštěstí je Dwayne „The Rock“ Johnson pořádnej charizmatickej tvrďák, a i krimi linka s Billy Bob Thorntonem není úplně urážející, stejně tak scény s nájemným vrahem s city, který to dělá pro zábavu či pro co, není úplně neotřelá. Ke konci se to sice začně šíleně béčkově překombinovávat, ale budiž, je to béčko. Takže se na to vcelku příjemně kouká, ale nic, co bych potřeboval vidět znovu, takové Vítejte v Džungli nebo dokonce i Kráčející Skála byly výživnější, přesto jsem rád, že se Rock do podobných filmů zase vrací. 50%

• 27.1.2011  15:18

V druhé polovině opravdu lahůdková satisfakce, bez kompromisů a politické korektnosti. Tak se musí na násilníky. 80%

• 19.1.2011  00:08

Bez předsudků píšu, jsem mile překvapen, že Let Me In je minimálně stejně tak dobré jako původní verze, akorát, že tady mi nepřišlo to pomalé tempo tak nudné, a že Kodi Smit-McPhee mi přišel více přijatelnější než bohužel ten nesympatický „ivánek“ z původního filmu. Tento film má bohužel jen jedinou vadu, a to, že je druhý:-(, jinak po technické, herecké stránce a v budování atmosfery tomu nelze nic moc vytýkat a je až s podivem, jak má ta stejná závěrečná scéna u bázenu úplně stejnou sílu jako v originále. Snad jediný remake v poslední době, co si opravdu svůj finanční neúspěch a nezájem nezasloužil (Platinum Dunes a podobně by se měli učit), přesto chápu, že uctívače originálu tato verze spíše naštve. 80%

• 14.1.2011  23:01
    Fighter (2010)

The Fighter jede bohužel úplně podle zavedených šablon boxerských a rodinných dramat, všechno sice funguje jak má, nic nedrhne, ani hluché místa se nenajdou, herci hrají skvěle (Bale samozřejmě vede), ale od maxima mi k tomu chybí nějaká zvláštnost, polodokumentární styl natáčení není nový, emoce jsou standardní (hlavně ke konci) a zápasy úplně obyčejné a ani v tom posledním se moc netlačí na pilu v napětí (SPOILER: prostě to vyhrál, ale mě to v tu chvíli bylo jedno a nechápu proč SPOILER), což mě vcelku mrzí (možná mi chyběla nějaká pořádná tréninková pasáž, kdy ze sebe fyzicky vydává všechno, nějak mi přišlo, že se postava Wahlberga ani nemusela moc snažit, psychicky to měl težký, ale to fyzično mi tam chybí, a ne, nestačilo mi, že dostal několikrát nakládačku). Pořád ale vysoce nadprůměrný, i když trošku chladný, což mi například brání v dalším shlédnutí. 80%

• 14.1.2011  17:17

Ale jo, podobně dobrá zábava jako před třemi lety Iron Man (společný to má hlavně zbohatlého hrdinu, který si svoji superhrdinskou image řádně užívá), ani geniální, ale ani vyloženě blbá, akorát na rozdíl od Iron Mana (který hlavně stál na osobě Downeyho Jr.) to má lepší akci, lepší vtipy, lepšího záporáka a i lépe gradovaný „příběh“, Seth Rogen i Jay Chou jsou sympaťáci a celkově to má hodně příjemný feeling, na jedno podívání výborný. Jinak skvělá scéna s rozdělením obrazu a super kára. 80%

• 7.1.2011  22:03
    127 hodin (2010)

Svým způsobem vcelku klasický příběh o přežití (i když co taky navíc vymýšlet, když je to podle skutečné události), ale díky jako vždy dravé režii Dannyho Boylea a výbornému hereckému výkonu Jamese Franca je to naprosto strhující po celou dobu i přesto, že víte jak to dopadne. 90%, i když za to možná může moje pozitivní náklonost k survival thrillerům a něco takového (hlavně vydařeného) mi tu dlouho chybělo.

• 29.12.2010  23:41
    Skyline (2010)

Je fajn vidět, že i za údajných 10 miliónů jde natočit trikově velmi slušný film, bohužel i přesto má celek podle mě televizní feeling (hlavně co se týče nasvícení a kamery) a bohužel dost podprůměrně hrající herce a hlavně šíleně béčkový scénář. Samotný nápad není úplně marný a asi prvních 30 minut mě to dokonce i mírně bavilo, ale podobně jako u předchozího filmu bratrů Straussů to s přibývajícími minutami bylo čím dál tím horší, postavy se začali chovat ještě více dementněji a ty scénáristický úlety na konci by pro mě nebyli úplně zabitý, kdyby byly lépe podané a hlavně ne úplně useklé stylem „už nemáme žádný peníze, tak to třeba tady radši rychle ukončíme“. Bohužel tedy dost podprůměrný béčko, které kdyby bylo dělané pro TV nebo přímo jako „video film“, tak bych k tomu byl možná shovívavější, takhle je to 40%.

• 11.12.2010  13:14

Po té smršti téměř většiny zklamaných reakcí, jsem k sovám přistupoval dost skepticky, i přesto, že jde o nový film Zacka Snydera, ale i tak po shlédnutí převažuje spíše spokojenost. Je možná pravda, že by tomu výrazně pomohlo, kdyby to bylo klidně 2krát delší, pak by možná závěrečná bitva dokázala i emočně strhnout, ale jelikož jsou charaktery jen lehce načrtnutý, tak se s některýma opravdu těžko sžívá na to, že má tento příběh opravdu náběh na velké epické dobrodružství, možná by se i to napětí lépe dolovalo, takhle to jen rychle pádí kupředu, ale díky tomu, že Snyder je dobrý režisér, to nepádí úplně špatně, vizuálně to samozřejmě v jeho podání nemá chybu, některé momenty jsou až dokonale magické, akce je skvělá a hlavně to v té celkové nahuštěnosti nestačí ani na chvilku nudit (škoda jen té pitvořící se sovy, která se tam objeví asi v polovině filmu). Nejlepší animák roku to bohužel není (ani několika posledních let), ale čekal jsem, že budu otrávenej mnohem víc, což se naštěstí nestalo, slabších 70 % a za The Host of the Seraphim zaokrouhluju nahoru.

• 19.10.2010  19:47

Aneb jak vypadá boj o holku svých snů, když se to vezme doslova. Pro mě osobně totální pecka, která je svým způsobem tak osobitá a šílená, že opravdu nesedne každému, ale když přistoupíte na Wrightovu téměř dokonalou vizuální hru, tak si myslím, že se těžko hledají negativa. A ještě, že samotný příběh není nijak komplikovaný, to už by si zřejmě člověk tak neužil. Takové originální úlety, které jsou ještě k tomu režírovány talentovaným filmařem, se v kinech moc neobjevují a bohužel po tom finančním fiasku už možná ani neobjeví, a to je škoda. (I po přečtení komiksu stále trvá nadšení, akorát by mi spíš do role samotného Scotta asi víc seděl třeba takovej Emile Hirsch) 100%

• 18.9.2010  00:05
    Piraňa 3D (2010)

Čelisti, Útok z Hlubin a teď Piraňa, a že to trvalo natočit konečně kvalitní béčko s lidožravými zvířaty. Výborné gore efekty, krásné silikony, sympatičtí herci, kteří vůbec nevypouští z huby dementní dialogy a celkově to tak příjemně rychle odsejpá, že jsem byl na konci až dojatý, jak to v rámci letního krváku krásně fungovalo aneb Aja se vrátil do vod, kde je opravdu zatím v tomto desetiletí králem (Zrcadla odpuštěny). Už se těším na 3D a za přežvýkaný penis a umlčení Eliho Rotha palec nahoru. 80%

• 7.5.2010  19:26
    Kick-Ass (2010)

Prozatím film roku, víc netřeba dodávat. 100%

• 2.5.2010  00:20
    1941 (1979)

Totálně zběsilý a velkolepý úlet Spielberga a Zemeckise, který mě ale po celou dobu dost bavil a vlastně ani nechápu proč, možná to hvězdné obsazení, možná že to vypadá krásně draze a technicky to nemá moc chybu a že typický hravě juchavý a groteskový „spielbergovský“ humor, který byl tady opravdu za hranicí, mi sedl, takže asi proto. Další guilty pleasure, i když i na mě občas vykouklo hluché místo nebo né zrovna podařený vtip, ale řekl bych, že jich na tu délku nebylo tolik. 80%

• 28.4.2010  18:34
    Casa Carnivora (amatérský film) (2010)

Vlastně adaptace komiksové povídky „Pryč“ od Richardsona a Russella, ale musím uznat, že v režisérově amatérské filmografii je toto od Těla a Cyborga kvalitativně na mnohem vyšší úrovni, herci se konečně snaží a podařilo se z toho vyždímat i nějakou atmosféru, velký podíl na tom má hudba a statický záběr jakoby z „domu hrůzy“. A to, že se téměř nic nedovíme je jen velké plus, takže zatím 70%.

• 24.4.2010  00:32
    Podivní (2010)

Až na některé oči trhající klišé jako "počkej tady, když se rozdělíme, tak to bude zřejmě bezpečnější" a "nečekané" záchrany na poslední chvíli, tak je to velmi dobrý survival thriller. 70%

<< předchozí 1 2 3 4