WinnJets

WinnJets

Jiří Látal

Česko

19 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 5 6
  • 26.1.2020  22:10
  168 hodin (TV pořad) (2005)
  odpad!

  Je to sice politicky korektní, bohužel však mnohdy naprosto neobjektivní...

  • 17.12.2019  22:03

  Být to něco realističtější, tak jdu s hodnocením klidně i výš. Začátek je hodně solidní, ale zhruba od poloviny filmu, je to spíše taková naivní parodie, něco ve stylu - kam se poděla 7.rota...:)

  • 19.2.2019  21:45
  Rapl - Bubáci (S02E07) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Není nad to když se kriminálka stará o to aby nelegálním migrantům chutnalo jídlo, tak ho pro jistotu Mácha vozí v krabičkách a Slepičková se zase stará o to aby měli co kouřit, popřípadě aby měli čím založit požár...:) Je fakt, že jsem si několikrát říkal, že horší už to snad ani být nemůže, ale musím uznat, že tvůrci vždy dokáží překvapit a vymyslet ještě větší hloupost než minule...

  • 12.2.2019  21:44
  Rapl - Sardinky (S02E06) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Nechat na záchodě člověka, kterého mají policisté pečlivě hlídat a jít si na benzínku bezstarostně prohlížet časopisy, tohle už chce fakticky hodně fantazie... nevím co tím tvůrci sledují, ale už je to opravdu trapné.

  • 4.2.2019  21:24

  Útěk hlavního podezřelého z nemocnice či teatrální výstup advokáta před střežícími pilicisty, byl zase jeden veliký amatérismus, tohle už snad nemůže brát nikdo vážně...

  • 16.1.2019  21:07
  Kouzelník Žito (TV film) (2018)
  *

  Beru Žita na milost a tu jednu hvězdu mu dám, přeci jen při srovnání se - Slíbenou Princeznou, které se podařilo dosáhnout skutečného dna, je Žito prostě lepší...tedy spíše méně špatný...:)

  • 14.1.2019  21:31
  Rapl - Operace Ofsajd (S02E02) (epizoda) (2019)
  odpad!

  Tak jak se mi líbila první série, tak tohle byla skutečná fraška. Tady bylo odfláknuté snad úplně všechno. Fotbalové scény jsou naprosto tragické a působí spíš jako ze špatné parodie a bohužel ani s ostatními detaily si tady evidentně nikdo hlavu nelámal. Tak si to shrňme - je tady jakýsi imaginární fotbalový klub Spartak Ustí nad Labem, hrající své domácí zápasy zcela nelogicky na stadionu v Příbrami vzdáleném od Ustí cca.150km a navíc do domluvené bitky fanoušků dvou neexistujících týmů měli dle režisérů jít fotbaloví Ultras (ti se přitom starají výhradně o fandění, vyrábějí chorea, atd) do bitek totiž chodí fanoušci z řad Hooligans..Co se týče Skinheads, tak ti kteří nosí trička s Českým lvem rozhodně neuctívají Adolfa Hitlera a udělat z nich konzumenty drog je další perlička, jelikož ty konzumují především skupinky jako jsou obyvatelé kliniky, tedy anarchisté z naší slavné antify. Když už chci něco takového točit, tak by bylo fajn si alespoň něco málo o tomhle prostředí nastudovat... No a to jak si Mácha vesele jezdil na předraženém kole zraněného svědka, už musel vymyslet úplný magor, jelikož to by si nikdo z policistů nikdy nemohl dovolit. Bohužel to tenhle díl celé táhne hodně rychle ke dnu...

  • 17.4.2018  22:09
  Banik!!! (TV film) (2018)
  ****

  Jako fanoušek Vitkovic musím říci, že to skutečně mělo sílu. Prolínala se zde historie, fakta i nostalgie a nezbývá mi než konstatovat, že zpracování celého tohoto dokumentu se p. Motyčkovi skutečně velmi povedlo.

  • 11.3.2018  21:35
  25. Český lev (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Nerad bych ukřivdil pí. moderátorce, jelikož ta si jako jedna z mála zachovala opravdu vysokou úrověň. Zybtek byl bohužel o nabubřelosti, nadřazenosti a aroganci naší umělecké scény. Opravdu nepotřebuji, aby mi někdo říkal, co si mám myslet, či koho nevolit a už vůbec ne lidé, kteří toho v drtivé většině o skutečném životě příliš mnoho nevědí. No a s tou nestranností ČT to asi taky nebude úplně ideální, když jistá nejmenovaná parlamentní strana, která tak tak přelezla 5% hranici, se na veřejnoprávní TV zůčastnila cca. 60% politických debat a velmi usměvné bylo třeba i to, jak v ČT informovali o protestech proti demokraticky zvolené polské vládě, když proti ní demonstrovalo několik stovek či tisícovek odpůrců, tak v ČT mluvili o masových demonstracích a situaci ve studiu okamžitě rozebíralo několik pro unijních expertů. Naproti tomu, když pak vyrazilo do ulic cca 200tic. Polských vlastenců, na podporu své vlády, přešli v ČT tento fakt s naprostou ignorancí, jako by se snad nikdy ani nestal. Takže pokud včera někdo náhodou čekal příjemný kulturní zážitek, musel místo něj bohužel zkousnout nevkusnou politickou agitku...

  • 30.12.2017  13:21

  Film sám o sobě zase až tak špatný není, ale ta v dnešní době všudy přítomná multikulturní propaganda mi prostě začíná čím dál vice vadit...

  • 22.12.2017  21:10
  Pravý rytíř (TV film) (2016)
  **

  Nebýt Lukáše Vaculíka, tak by to byla skutečná tragédie a celkem jasný - odpad. Celý film drží nad vodou právě on a navíc jako jediný se tam choval jako opravdový chlap s koulema, který má charakter a ctí rytířské hodnoty, jako jsou čest, hrdost či spravedlnost. Zbylá sestava poseroutků a vyčůránků je vážně tragická, tak jako celý zbytek filmu, kterému vévodí stupidní dialogy a naprosto nelogický scénář. Věčná škoda, dalo se z toho vytěžit mnohem víc...

  • 25.11.2017  22:37
  Český slavík Mattoni 2017 (TV pořad) (2017)
  odpad!

  Krásná ukázka Ondřeje Sokola, jak hluboko lze ještě klesnout...No a ta manipulace s hlasy, aby Ortelu nemuseli během jednoho večera předávat tři zlaté slavíky za první místa v kategorii - zpěvák, skupina a celkový vítěz, to už zavání hodně těžkou totalitou, za kterou by se nemuseli stydět ani ti nejtvrdší komunisti. Tak nám bohužel demokracie zase jednou dostala pěkně na prdel a musím řici, že pokud bych byl v pozici Gota či Kabátů, tak jim to první místo okamžitě vrátím...

  • 11.11.2017  21:59

  Jako jeden z mála jsem neviděl původní verzi a tudíž ani neznal pointu, což nejspíš také mělo jistý vliv na mé hodnocení. Nicméně je to prostě taková ta stará poctivá kriminální klasika, obohacena krásnými scenériemi, vonící dálkou a báječným filmovým dobrodružstvím.

  • 14.10.2017  09:10

  Film je to opravdu pěkný,emocionální, dojemný v některých momentech spíš dobrodružný než válečný. Na druhou stranu jsou některé scény zbytečně naivní. To by mi však ani tak moc nevadilo, ale poslední dobou už příliš neslyším na neustálé omílání Židovského utrpení za války. Když vezmu v potaz, že Slovanů padlo za druhé světové války pětinásobně víc než židů, vypadá to, že západní svět účelově opomíjí fakt, že zdaleka největší ztráty na životech utrpělo právě Slovanské obyvatelstvo. Tyto informace však v současnosti není zrovna populární ani politicky korektní si nějak zvlášť připomínat či s nimi dokonce seznamovat mladší generace. Konstatováním tohoto faktu samozřejmě nechci nikterak snižovat špatnost židovského holokaustu, jen mi to už připadá jako hodně ohraná písnička a tudíž i veliký nepoměr v počtu natočených filmů s touto tématikou.

  • 1.10.2017  00:50

  Příjemný pohodový film, který zaujme asi né jednoho chlapa především krásou Nastassje Kinski, ona je tu prostě jedním slovem - nádherná, rozkošná, okouzlující a skoro až nadpozemsky dokonalá...:)

  • 1.9.2017  21:57

  Tak tohle má k legendárním komediím Marie Poledňákové opravdu hodně daleko. Absolutně tomu chybí taková ta přirozenost, uvěřitelnost a určitá logika chování postav. Naopak to vyniká stupidními, neoriginálními a doslova za vlasy přitaženými zápletkami, jen aby se tam alespoň něco dělo. Bohužel je to celé takové nějaké umělé, strojené a těžkopádné, že se až člověk diví, kdo se pod tohle podepsal.

  • 6.8.2017  16:52

  Těžko hledat větší sračku než bylo tohle a když nad tím tak přemýšlím, tak si říkám, že i ne zrovna povedená verze z roku 2004 je proti tomuhle skutečny majstrštik...:) Tady je špatně snad úplně všechno, užijete si především spoustu nepřehledných a zmatených střihů či pestrou dávku hloupých akčních digiscén, ovšem středověkou Anglii zde nepřipomíná absolutně nic a samozřejmě nepochybuji ani o tom, že Artuše tehdy bezpochyby obklopovali především vysoce postavení inteligentní černoši a kung-fu Asiati...:) Bohužel nezbývá než konstatovat, že multikulturní fanatismus nezná hranic.

  • 13.7.2017  21:43
  Svět podle Daliborka (2017)
  odpad!

  Být to skutečný dokument, založený na pravdě a s věcnými argumenty, tak bych to samozřejmě ohodnotil jinak. Ovšem poté jakmile jsem si zjistil co všechno režisér Vít Klusák nutil dotyčného či jeho matku dělat, tak aby z nich udělal ještě větší primitivy než ve skutečnosti jsou, to pro mně nemá absolutně žádnou vypovídající hodnotu. No a Daliborek, tak ten si neváží ani sám sebe, když se zcela dobrovolně k něčemu takovému propůjčil, takže vlastně dobře mu tak.

  • 9.6.2017  00:18

  Už jen sledovat tenhle dokument pro mně bylo skutečným pohlazením po duši a nezbývá mi nic jiného než říci, že těm lidem upřímně závidím a zároveň skládám hlubokou poklonu. Sám mám ty místa, které jsme tu měli možnost vidět nachozené i včetně pár vrcholů, fyzičku mám dle mého střízlivého odhadu docela slušnou a i nějaké ty kila v posilovně nazvedám, ale nosit pravidelně v 60letech na Rysy, Zbojnickou či Téryho chatu 100, 120 či 130 kg, to je vážně něco úžasného a skoro až neuvěřitelného. Ta láska a pokora těchto lidí k jejich oblíbeným horám a místům je skutečně upřímná, ryzí a bezelstná, bez jakékoli falše či vypočítavosti a vězte, že ony vám to ty hory potom všechno mnohonásobně vrátí. Ten kdo je na hory správně naladěn a dokáže čerpat jejich energii ví o čem mluvím a onen duševní rozvoj, který se vám tam dostane (pokud o něj tedy vůbec stojíte), vás posune daleko za hranice normálnosti dnešního uspěchaného světa a udělá z vás bezpochyby o mnoho lepšího člověka. Jsem moc rád, že takoví lidé ještě stále existují a dokonce mají i své nástupce v mladší generaci. Zkrátka jedno z mála míst, kde je svět ještě v pořádku...:)

  • 27.3.2017  02:28
  Otázky Václava Moravce (TV pořad) (2004)
  odpad!

  Kdysi před lety jsem pořadu udělil 4 - hvězdičky a myslím, že naprosto zaslouženě, ovšem to jak účelově a tendenčně bývá v současné době veden, je jedna veliká ostuda.

  • 14.3.2017  00:58

  Příjemná westernová pohádka, která mně na rozdíl od většiny uživatelů opravdu nenudila.

  • 9.1.2017  10:56

  Nádherná historická pohádka ze zasněženého severu (aneb Hakonsson a lyžníci), která je inspirovaná skutečnými historickými fakty. Najdeme zde v podstatě vše co tam má být a co mám u těchto filmů tak rád, to jest, čest, věrnost, hrdost, vlastenectví a boj za odkaz svých předků, versus x lstivost, intriky, podlá zrada a touha po moci, zkrátka klasický boj dobra se zlem. Samozřejmě nechybí ani kouzelná severská příroda, kamenné hrady či klasické dřevěné vesničky. Na druhou stranu je trošičku škoda, velmi rychle sfouknutého závěru, tam to rozhodně ještě mělo vygradovat, oproti tomu třeba scéna když Skjervald promlouval při hostině k vesničanům, kteří neměli tušení co je vlastně čeká a představoval jim nového krále, měla mnohonásobně větší sílu. Nicméně i tak u mě převažuje veliká spokojenost a ta úžasná hudba, která to vše ještě umocňuje nemá chybu.

  • 26.11.2016  21:18
  Snowden (2016)
  *****

  Pokud mám být upřímný, tak musím konstatovat, že jsem už samozřejmě viděl lepší i zábavnější filmy a možná i tenhle se dal natočit tak, aby byl ještě o něco napínavější a zajímavější. Snad se i dalo více přitlačit na pilu a odhalit další špinavosti jistých mocenských skupin. Nicméně i přes to všechno, jdu s klidným svědomím na plný počet, jelikož si Edwarda Snowdena z morálního hlediska velmi vážím a vždy jej budu uznávat jako člověka, který se zela osamocen nebál postavit celé té špinavé mašinérii.

  • 24.11.2016  11:53
  Rapl (TV seriál) (2016)
  **

  Prvních pár dílů mi trvalo, než jsem se do toho pořádně dostal, naštěstí to pak celé mělo stoupající tendenci. Spousta postav mi v průběhu seriálu postupně přirostla k srdci a tak mi nakonec bylo až skoro líto, že to všechno končí. Na české poměry vskutku solidní počin. Tento komentář se týká jen a pouze první řady seriálu, druhá je bohužel propadák...

  • 22.10.2016  23:26
  Konečná (2013)
  ***

  Arnold je zkrátka legenda a proto si zaslouží maximální úctu, tudíž není možné jít níž než na 60% a snad i zasloužených..:)

  • 14.10.2016  23:10

  Pokud by to byla jen klasická pohádka pro děti s čistými úmysly a bez politické korektnosti, bylo by mé hodnocení samozřejmě jiné , ale tohle je multikulturní agitka jako prase a nejzáludnější na tom je, že cílí na naše nejmenší. Je vidět, že Ilumináti v Hollywoodu pořádně přikládají pod kotel a jedou na plné obrátky za svým cílem. Takže šup s tím do koše, jelikož tímhle svým dětem rozhodně vymývat mozky nebudu.

  • 21.9.2016  09:00
  Enderova hra (2013)
  **

  Další z řady snímků propagujících multikulti, samozřejmě je zde politicky velmi korektní sestava, nechybí geniální černoši, geniální arabové ani další všemožní geniální míšenci..:). Zkrátka jde vše podle plánu nového světového řádu a když už i klasika jako 7-statečných sklouzla do tohodle multikulturního bahna, mám vážné obavy, že zanedlouho již nebude cesty zpět...

  • 17.5.2016  22:06
  Hlas pro římského krále (TV film) (2016)
  ***

  Sympatický pokus, leč nedostatek financí je zde příliš hodně vidět (výprava, kompars, atd.). Chvílemi to bohužel působilo jako TV inscenace, či nějaká pohádka, ale rozhodně to nepřipomínalo 14století. Když už na to celkově ty prachy nebyly, tak to mohlo být alespoň, drsnější, syrovější, špinavější, zkrátka tak aby to připomínalo doby dávno minulé. Přeci nějaký ten déšť, bahno a špína zase tolik nestojí, jen se musí chtít navodit tu správnou atmosféru. Jinak, ale chválím snahu se do něčeho podobného vůbec pustit a je fakt, že Stanislav Majer byl jako Jan Lucemburský chvílemi i docela věrohodný. Nicméně k úžasným historickým velkofilmům Otakara Vávry se to opravdu ani nepřibližuje.

  • 20.4.2016  20:52

  Nesedí mi tu jedna věc a sice to, že by komanči úmyslně a především bezdůvodně kryli sériového vraha nevinných dětí. Jestli něco za socialismu fungovalo, tak to byla práce bezpečnostních složek, policie věděla téměř vše o každém pedofilovi i dalších recidivistech a když se náhodou objevil někdo nový, tak po něm šli za pomoci všech prostředků, jak psi utržení z řetězu. Takže tohle mi přišlo fakt divné,(skoro jakoby účelově dělali z lidí blbce) ale jinak docela spokojenost. Dobové Rusko se myslím velmi povedlo, Hardy je sympaťák a nevadil mi ani ten happy end na konci. Takže být to o něco lépe sestříhané, tak aby na sebe jednotlivé scény lépe navazovaly, jdu klidně i výš. 65%

  • 1.4.2016  00:18
  Temný případ (TV seriál) (2014)
  ****

  Začátek je fakt slabota, sice atmosférické, ale především nudné a utahané první díly (jako by trvaly snad celou věčnost) mohou leckoho odradit a ani já nebyl daleko od toho abych to definitivně odpískal. Ovšem vydržel jsem a rozhodně nelituji. Každý další díl byl lepší a lepší, klubko se pomaličku začalo rozmotávat, všechno do sebe začalo zapadat a divák dostal vrchovatou měrou všechno to co v samém počátku chybělo. Být to celé jako druhá půle, tak dám jednoznačně plnou palbu...

<< předchozí 1 2 3 4 5 6